Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Κορίτσια μου είναι δεδομένο πως άλλος αποφασίζει!!!

 

Αλλά μην μασάτε...αν δεν προσπαθήσει κιόλας...δεν θα έχεις και ελπίδες!

 

Ζakoula μια χαρά ηλικία έχεις!!

Για να το ελαφρύνουμε λίγο ..κα η Μενεγάκη 45 το έκανε! Και τόσες άλλες..

μην το βάζεις κάτω...αλλά βάλε και τον σύζυγο στο νόημα λίγο..τουλάχιστον να ''προσέχετε'' με φυσικούς τρόπους...ωστε αν είναι να έρθει ...να έρθει!!

 

 

Κατά τα άλλα σε αυτό το θέμα μια τρέλα την έχουμε ...

μην πω πως και στα 45 μας..πάλι εδώ μας βλέπω ..να λέμε ότι θέλουμε κιάλλο...χιχι..;)

Kαλά, εσύ είσαι σίγουρη:cool:Άμα δεν είχαμε κι εσένα τι θα κάναμε!!!Εγώ νομίζω ότι θα κλείσω στα 4:oops::oops::oops::oops:Καλημέρα σε όλες!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.σας διαβαζω κ γελαω μου φτιαχνετε τη διαθεση.!!!μαρουσκακι είμαι σιγουρη ότι κ εγω αγορακι εχω!ειναι βεβαια πολύ νωρις αλλα το ενστικτο μου ποτε δεν εχει πεσει εξω.εξω παντως ο κοσμος είναι αγριος,σκληρος,που να πεις ότι περιμενεις 4 παιδι,πεφτουν ολοι πανω σου να σε φανε..το πα κ στους γονεις μου που ηταν το μεγαλο μου αγκαθι κ δεν εχουν συνελθει ακομα κ ουτε ξερω αν θα το κανουν συντομα..σε 2 εβδομάδες εχω ραντεβού με τον γιατρο....καλημέρα σε ολες!

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.σας διαβαζω κ γελαω μου φτιαχνετε τη διαθεση.!!!μαρουσκακι είμαι σιγουρη ότι κ εγω αγορακι εχω!ειναι βεβαια πολύ νωρις αλλα το ενστικτο μου ποτε δεν εχει πεσει εξω.εξω παντως ο κοσμος είναι αγριος,σκληρος,που να πεις ότι περιμενεις 4 παιδι,πεφτουν ολοι πανω σου να σε φανε..το πα κ στους γονεις μου που ηταν το μεγαλο μου αγκαθι κ δεν εχουν συνελθει ακομα κ ουτε ξερω αν θα το κανουν συντομα..σε 2 εβδομάδες εχω ραντεβού με τον γιατρο....καλημέρα σε ολες!

Αχ το τικεράκι σου....συγκινήθηκα, έτσι το είχα κι εγώ ως πιο ουδέτερο μέχρι που γύρισα στο μπλε, αυτό ξέρω αυτό εμπιστεύομαι χαχα:lol::lol::lol::lol:Να είναι γερό το μωράκι σας κι ας είναι ό,τι θέλει!Οι δικοί σου θα συνέλθουν...Κι εμένα έπαθαν σοκ στην αρχή αλλά οκ τώρα...Εδώ είχε πάθει ο άντρας μου, για να φτάσει να χαιδέψει την κοιλιά μου είχα ήδη φτάσει στον 4ο-5ο μήνα....:oops:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!λοιπον θέλω να ρωτήσω κανα δυο πραγματάκια γιατί ξεχνάω εύκολα... μαλλι βαφω το πρωτο τριμηνο;;;η απαγορευεται;κ κατι ακομα,ως προς την κουραση πρεπει να προσεχω από τοσο νωρις η από λιγο αργοτερα ;;θυμαστε;

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλά, εσύ είσαι σίγουρη:cool:Άμα δεν είχαμε κι εσένα τι θα κάναμε!!!Εγώ νομίζω ότι θα κλείσω στα 4:oops::oops::oops::oops:Καλημέρα σε όλες!

 

 

Καλά και εγώ δεν ξέρω πως θα αισθάνομαι μετά από αυτό....

 

Πάντως για την ηλικία θα σου πω κατι που μου είχε πει μια γιαγιά...

ότι και στα 40 και στα 60 και τα 80 το ιδιο αισθάνεσαι μέσα σου...το σωμα σου μμπορει να μην βοηθάει το ίδιο...αλλα η ψυχή και τα θέλω δεν αλλάζουν!!

 

 

Και πιστευω 'οτι έτσι είναι τελικα...

Γιατι ας πούμε όταν πήγαιναμε σχολείο ...τους 20αρηδες τους βλέπαμε μεγάλους...τους 30αρηδες γερους!!

 

Οταν φτάσαμε 30...μια χαρά νεοι αισθανόμασταν!

 

Πιστεύω το ίδιο θα γίνει και στα 40..και τα 50..κλπ...;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!λοιπον θέλω να ρωτήσω κανα δυο πραγματάκια γιατί ξεχνάω εύκολα... �� μαλλι βαφω το πρωτο τριμηνο;;;η απαγορευεται;κ κατι ακομα,ως προς την κουραση πρεπει να προσεχω από τοσο νωρις η από λιγο αργοτερα ;;θυμαστε;

 

 

 

Καλύτερα 'οχι βάψιμο το 1ο τρίμηνο...!

 

Κούραση..πάντα προσέχεις...στις αρχή για να αποφύγεις αποβολές...και μετά για να αποφύγεις πρόωρους τοκετούς..κλπ...

 

Ολα αυτά μακριά από εμάς βέβαια!!!!!

 

Ολα καλά θα πάνε ..μη ανησυχείς!;)

Link to comment
Share on other sites

Κ ο πολεμος αρχισε για τα καλά...η μητερα μου από το τηλ. Τα έχωσε στον αντρα μου για την απόφαση μας μιας κ δε θα μπορέσουμε να εφοδιάσουμε τα παιδια με ξένες γλώσσες,σπουδες κ μεταπτυχιακά στο εξωτερικο κ άλλα τέτοια, ο πατέρας μου έμαθα από τη μανα μου ότι κατηγορεί τον αντρα μου πως διαμεσου της θρησκείας με έχει παρασύρει στην...πολυτεκνια (με άλλα λόγια το πε άλλα αυτό εννοούσε) κ η πικρα που νιώθω κορίτσια δεν περιγράφεται...μεχρι να πάμε στο γιατρο ολη αυτή η μουρμούρα θα με εξουθενωσει, έχει δημιουργηθεί πραγματική απόσταση ανάμεσα σε μένα κ τους γονείς μου κ μου είναι αφορητο αυτό καθότι μοναχοπαίδι...ουφ σας τα πα...που άλλου να τα πω...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κ ο πολεμος αρχισε για τα καλά...η μητερα μου από το τηλ. Τα έχωσε στον αντρα μου για την απόφαση μας μιας κ δε θα μπορέσουμε να εφοδιάσουμε τα παιδια με ξένες γλώσσες,σπουδες κ μεταπτυχιακά στο εξωτερικο κ άλλα τέτοια, ο πατέρας μου έμαθα από τη μανα μου ότι κατηγορεί τον αντρα μου πως διαμεσου της θρησκείας με έχει παρασύρει στην...πολυτεκνια (με άλλα λόγια το πε άλλα αυτό εννοούσε) κ η πικρα που νιώθω κορίτσια δεν περιγράφεται...μεχρι να πάμε στο γιατρο ολη αυτή η μουρμούρα θα με εξουθενωσει, έχει δημιουργηθεί πραγματική απόσταση ανάμεσα σε μένα κ τους γονείς μου κ μου είναι αφορητο αυτό καθότι μοναχοπαίδι...ουφ σας τα πα...που άλλου να τα πω...

 

 

σε έχει παρασύρει στην πολυτεκνία ε???.....

 

αχα...είναι πιο δύκολο να μην ασχολείσαι αφού είναι γονείς σου...

αλλά αυτό πρέπει να κάνεις!!

Κάποτε ισως καταλάβουν ..αλλά στην πραγματικότητα δεν έχει και σημασία!

 

Να μην έκανες άλλο παιδί επειδή δεν θέλουν αυτοί...δεν είναι πάλι λογικο!!

Οι χαρές και οι ''ανταμοιβές'' που θα έχεις εσύ από τα παιδιά σου θα είναι ανεκτίμητες..

Δεν ξέρω αν οι γονείς σου κάναν ένα παιδί από άποψη...αλλά αν είναι έτσι ..σκέψου πως ειναι λίγο μεγάλοι πια για να αλλάξουν...

 

Κοίτα την ζωή σου..τον άντρα σου και τα παιδάκια σου...και μην χαλάς την χαρά σου!!! Το νοιώθει και το μωράκι και είναι κρίμα!!!

 

Θα σου πω ξανα το κλασικό ...αλλά αληθινό..

 

Κανένας δεν μετάνοιωσε για τα παιδιά που έκανε...

πολλοί όμως μετάνιωσαν που δεν έκαναν ακόμη ένα!!!

 

φιλιά ..

και ότι θες εμείς εδω είμαστε!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Iwanna αφου οι γονεις σου σταματησαν στο ενα παιδι πως ειναι δυνατο να κατανοησουν τη δομη και τη δυναμικη μιας πολυμελους οικογενειας; Μην τους παρεξηγεις, η σταση ζωης σου απεχει ετη φωτος απο τη δικη τους. Επισης το θεμα της θρησκειας παιζει πολυ στην πολυτεκνια και οντως ισχυει. Οι πολυτεκνοι συνηθως εχουν ξεπερασει αρκετα τα αγχη του υλικου κοσμου, εχουν εμπιστοσυνη οτι ο Θεος θα φροντισει για τα πλασματα του. Αυτο πολλες φορες φαινεται ακατανοητο απο ανθρωπους αγκιστρωμενους στην υλη και στο τωρα. Ψιλα γραμματα, δε χρειαζεται ολοι να συμφωνουν με ολους, κανε τη δουλεια σου και να χαρεις ολα τα παιδακια σου...

Link to comment
Share on other sites

 

Θα σου πω ξανα το κλασικό ...αλλά αληθινό..

 

Κανένας δεν μετάνοιωσε για τα παιδιά που έκανε...

πολλοί όμως μετάνιωσαν που δεν έκαναν ακόμη ένα!!!

φιλιά ..

και ότι θες εμείς εδω είμαστε!!!;)

 

Αυτο που γραφει η πολυπειρη μανουλα οντως ισχυει! Και σκεψου οτι τα μοναχοπαιδια συνηθως θα ηθελαν να ειχαν περισσοτερα αδερφια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανένας δεν μετάνοιωσε για τα παιδιά που έκανε...

πολλοί όμως μετάνιωσαν που δεν έκαναν ακόμη ένα!!!

 

/QUOTE]

 

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι επιμένω ακόμη για τρίτο...

Κάτι τέτοια λέτε και με πεισμώνετε περισσότερο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ιωαννα μακαρι και ο δικος μου να με ειχε παρασυρει στη πολυτεκνια.. Αυτο να σκεφτεσαι οτι υπαρχει συμπνοια στο θεμα αυτο και ο Θεος σας ευλογησε με 4 παιδακια! Παντως και η δικη μου η μαμα οταν της ειχα πει για το τριτο αρχισε να κλαει και δεν ηταν απο χαρα.. Ειχε την επαρατη νοσο ηξερε οτι θα εφευγε και στεναχωριοταν πως θα τα βγαλω περα χωρις βοηθεια.. Τι θα ελεγε αραγε τωρα που θελω αλλο ενα;

Link to comment
Share on other sites

Κ ο πολεμος αρχισε για τα καλά...η μητερα μου από το τηλ. Τα έχωσε στον αντρα μου για την απόφαση μας μιας κ δε θα μπορέσουμε να εφοδιάσουμε τα παιδια με ξένες γλώσσες,σπουδες κ μεταπτυχιακά στο εξωτερικο κ άλλα τέτοια, ο πατέρας μου έμαθα από τη μανα μου ότι κατηγορεί τον αντρα μου πως διαμεσου της θρησκείας με έχει παρασύρει στην...πολυτεκνια (με άλλα λόγια το πε άλλα αυτό εννοούσε) κ η πικρα που νιώθω κορίτσια δεν περιγράφεται...μεχρι να πάμε στο γιατρο ολη αυτή η μουρμούρα θα με εξουθενωσει, έχει δημιουργηθεί πραγματική απόσταση ανάμεσα σε μένα κ τους γονείς μου κ μου είναι αφορητο αυτό καθότι μοναχοπαίδι...ουφ σας τα πα...που άλλου να τα πω...

Μακάρι να με είχε '' παρασύρει'' κι εμένα ο άντρας μου στην πολυτεκνία λόγω θρησκείας....Εγώ στη θέση σου θα δόξαζα κάθε μέρα το Θεό αν είχα έναν άντρα που πιστεύει κι από κει και πέρα...θα σου πω τι έμαθα στα μαθήματα στο κατηχητικό για το γάμο...Η οικογένειά σου είναι ο άντρας σου και τα παιδιά σου, όχι οι γονείς σας...Τέλος!Αυτούς (την οικογένεια) θα στηρίξεις και θα υποστηρίξεις.Λυπάμαι που οι δικοί σου δεν είναι στο ίδιο μήκος κύματος με εσένα και το σύζυγο, αλλά ξέρεις?Κι εμένα με κορόιδευαν πολύ οι δικοί μου και για την εκκλησία που πήγαινα και για τα κατηχητικά και για όλα.Και τώρα νηστεύουν κι αυτοί, η μαμά μου μου πήρε μεγάλη καντήλα για το σπίτι μου, πάνε εκκλησία, έψαλλαν τη Μεγ.Παρασκευή με τη χορωδία στο χωριό!;););) Θέλω να πω...γνώμη δεν μπορείς να τους αλλάξεις σε αυτή τη φάση, όσο θα βλέπουν την ευτυχία σας θα πείθονται...Καμιά φορά την αλλαγή τη φέρνει ο τρόπος που ζεις όχι το τι θα πεις σε κάποιον... Και ναι, είναι πολύ δύσκολο να ξεφύγουμε από την κοινωνία μας που έχει κάνει την ύλη και τα πτυχία θεούς...Αλλά γίνεται!Είναι γονείς σου, επηρεάζεσαι, σαφώς, αλλά πάνω απ' όλα να σκέφτεσαι το νινί που έρχεται...Θα λυγίσουν, πού θα πάει...Το νινί και τα μάτια σου εσύ...

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.όλα πηγαίνουν πολύ καλύτερα απ όσο περίμενα όσον αφορά στους γονείς μου! το έχουν χωνέψει κ πλέον κάνουν κ πλακιτσα!μου εξήγησαν κ τους λόγους του πανικού τους κ τους ηρέμησα με όσα σκέφτομαι να κάνω σχετικά με τα πρακτικά θέματα που πιθανόν να δημιουργηθούν..εν τω μεταξύ ειδα λίγη καφέ βλέννα κ παίρνω utrogestan για λίγες μέρες μέχρι να πάω για υπέρηχο.πάντως δε σας κρύβω το άγχος μου ώρες ωρες...θα είναι υγιές το μωρο;εγω με την τρίτη καισαρική θα βγω οκ απ το χειρουργείο; τα άλλα μου παιδια θα χάσουν τις ισορροπίες τους με τον ερχομό του μωρου; θα ναι ενα η μήπως δίδυμα;;;;(καλα σε αυτή τη σκέψη φρικαρω ....)σας φιλω

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.όλα πηγαίνουν πολύ καλύτερα απ όσο περίμενα όσον αφορά στους γονείς μου! το έχουν χωνέψει κ πλέον κάνουν κ πλακιτσα!μου εξήγησαν κ τους λόγους του πανικού τους κ τους ηρέμησα με όσα σκέφτομαι να κάνω σχετικά με τα πρακτικά θέματα που πιθανόν να δημιουργηθούν..εν τω μεταξύ ειδα λίγη καφέ βλέννα κ παίρνω utrogestan για λίγες μέρες μέχρι να πάω για υπέρηχο.πάντως δε σας κρύβω το άγχος μου ώρες ωρες...θα είναι υγιές το λώρο;εγω με την τρίτη καισαρική θα βγω οκ απ το χειρουργείο; τα άλλα μου παιδια θα χάσουν τις ισορροπίες τους με τον ερχομό του μηρού; θα ναι ενα η μήπως δίδυμα;;;;(καλα σε αυτή τη σκέψη φρικαρω ....)σας φιλω

Είδες που όλα πάνε καλά?Κανείς δεν αντιστέκεται σε μια κοιλίτσα που φουσκώνει σιγά σιγά!Καλά αποτελέσματα!!Φυσιολογικές όλες οι ανησυχίες σου, ποια δεν τις είχε ή έχει?;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα.όλα πηγαίνουν πολύ καλύτερα απ όσο περίμενα όσον αφορά στους γονείς μου! το έχουν χωνέψει κ πλέον κάνουν κ πλακιτσα!μου εξήγησαν κ τους λόγους του πανικού τους κ τους ηρέμησα με όσα σκέφτομαι να κάνω σχετικά με τα πρακτικά θέματα που πιθανόν να δημιουργηθούν..εν τω μεταξύ ειδα λίγη καφέ βλέννα κ παίρνω utrogestan για λίγες μέρες μέχρι να πάω για υπέρηχο.πάντως δε σας κρύβω το άγχος μου ώρες ωρες...θα είναι υγιές το μωρο;εγω με την τρίτη καισαρική θα βγω οκ απ το χειρουργείο; τα άλλα μου παιδια θα χάσουν τις ισορροπίες τους με τον ερχομό του μωρου; θα ναι ενα η μήπως δίδυμα;;;;(καλα σε αυτή τη σκέψη φρικαρω ....)σας φιλω

 

 

Ιωάννα μου που μένεις??

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις 3η καισαρική..μπορέις να πας φυσιολογικά...

πεσ που είσαι να σου πω για γιατρό!!

Πριν λίγους μήνες ..στην Αθήνα γέννησαν 2 κοπέλες φυσιολογικά ..μετά από 3 καισαρικές!! Η μία μάλιστα με 15 μηνες διαφορά από το προηγούμενο μόνο....μπορείς να το δοκιμάσεις!!!

 

Πες μόνο που είσαι!!! <3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα κοριτσια που χαθηκατε; Τι κανουν οι εγκυουλες της παρεας; Οι υπολοιπες καμια εξελιξη;

 

 

ναι βρε κοριτσια δικιο εχει η ζακουλα που εχετε εξαφανιστει;;;;αντε κ σας εχουμε αναγκη να μας εμψυχωνετε

:wink:

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Εγώ εδώ, ξεκίνησε κι η άδεια από τη δουλειά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οπότε σπίτι με ζέστη, νεύρα και μειωμένη υπομονή και αντοχές....

Ιωαννάκι, πήγες γιατρό?Πώς πάει η εγκυμοσύνη?

Ζακούλα, ξεκίνησες κανένα πλάνο διακοπών?

Λενάκια, όλα καλά?

Μαράκι, Love4, Φρίντομ?Στο κυνήγι?

Μαμα-άγκα μου, πώς πάς τώρα που κοντεύεις?Πες μου πώς παλεύεις με 4 παιδιά κι ένα στην κοιλιά???Μας έχει τρελάνει ο τρίτος, δεν ξέρω πώς θα την παλέψουμε...:?:-?:?

Κοριτσομανούλα, άντε τελειώνουν τα σχολεία, ποιος σας πιάνει!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε όλες??

 

 

εγώ πλεον στο μήνα μου αλλά δύσκολα μεχρι να τελειώσουν τα σχολεία..

αισθάνομαι βαριά..(όχι από κιλά ευτυχώς..)αλλά δύσκολη η οδήγηση..το να μοιράσω τα παιδιά σχολεία..κλπ...τα ψωνια...όλα!!...δεν εχει έρθει ακόμη και η βοήθεια (βλ .μαμα..) .

ανυπομονώ να τελειώσουν να είναι όλοι σπίτι..

 

τωρα τι θα τους κάνω ? θα δείξει!!

 

 

Ο καημός μου ο μεγάλος πάντως ...(ίσως φταίνε και οι ορμόνες)

είναι τα σχόλια....όλοι ρωτανε αν το ήθελα...-λες και ειμαι χαζη αισθάνομαι πια σε αυτή την ερωτηση...εν ετη 2015...γεννάω καταλάθος δηλαδή καθε φορα...

 

Και δεν ξερω για τις άλλες πολύτεκνες εγκυούλες...υπαρχει ένας ρατσισμός βρε παιδί μου...σαν να σε απομονώνει λίγο η κοινωνία σε κάθε επιπλέον παιδί...σε αναγκάζει να ψάχνεις ομοίους (από την άποψη παιδιών εννοω..)

 

επίσης όλοι μου τονίζουν πως θα χασω τα μπάνια!!!!!!!!..και έκανα κακό υπολογισμό να γεννάω καλοκαίρι!!- χαχα τι να πεις!

 

 

 

ωχ ,,αυτα..

 

ο τελευταίος μήνας ομολογώ πως μοιάζει ο πιο δύσκολος..ως τωρα ήμουν μια χαρά τολμώ να πω..

αλλά θα περάσει πρώτα ο Θεός...

ελπίζω να φτάσουμε όλες στην ώρα μας ..

και οι υπόλοιπες με ευχάριστα νέα το καλοκαίρι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mama-aga, Marouskaki κουραγιο, λιγο εμεινε, το πιο δυσκολο βεβαια, αλλα θα τα καταφερετε, δεν σας φοβαμαυ εσας.. Με το καλο τα καλοκαιρινα σας μωρακια! Εσυ Ιωαννα πως τα πας; Το ανακοινωσατε προς τα εξω η οχι ακομα; Ελπιζω ολα να πηγαινουν καλα.. Οι υπολοιπες που βρισκονται; Εγω παντως αρχισα τις αναφορες παλι στον συμβιο μου, αλλα ειναι ανενδοτος, εννοειται..

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα γλυκές μανούλες!

Εγκυούλες, λίγο υπομονή και όταν αντικρύσετε τα μικροσκοπικά φατσάκια σας, θα τα ξεχάσετε όλα!

MAMA AGA, εσύ έχεις βρει την ευτυχία κοπέλα μου, δεν πάνε να λένε ότι θέλουν οι υπόλοιποι; Να μας ενημερώσεις όταν μπορέσεις για τα ευχάριστα!

 

Εγώ όσο περνάει ο καιρός, τόσο καλύτερα τα καταφέρνω με τα τρία. Ο σύζυγος μου ξεφούρνισε ότι ο στόχος του είναι τα πέντε!!!, αλλά ευτυχώς έχω ακόμη χρόνια μπροστά μου και τον έχω στο περίμενε. Να ξεπεταχτεί αυτή η φουρνιά και βλέπουμε για την επόμενη.;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε όλες??

 

 

εγώ πλεον στο μήνα μου αλλά δύσκολα μεχρι να τελειώσουν τα σχολεία..

αισθάνομαι βαριά..(όχι από κιλά ευτυχώς..)αλλά δύσκολη η οδήγηση..το να μοιράσω τα παιδιά σχολεία..κλπ...τα ψωνια...όλα!!...δεν εχει έρθει ακόμη και η βοήθεια (βλ .μαμα..) .

ανυπομονώ να τελειώσουν να είναι όλοι σπίτι..

 

τωρα τι θα τους κάνω ? θα δείξει!!

 

 

Ο καημός μου ο μεγάλος πάντως ...(ίσως φταίνε και οι ορμόνες)

είναι τα σχόλια....όλοι ρωτανε αν το ήθελα...-λες και ειμαι χαζη αισθάνομαι πια σε αυτή την ερωτηση...εν ετη 2015...γεννάω καταλάθος δηλαδή καθε φορα...

 

Και δεν ξερω για τις άλλες πολύτεκνες εγκυούλες...υπαρχει ένας ρατσισμός βρε παιδί μου...σαν να σε απομονώνει λίγο η κοινωνία σε κάθε επιπλέον παιδί...σε αναγκάζει να ψάχνεις ομοίους (από την άποψη παιδιών εννοω..)

 

επίσης όλοι μου τονίζουν πως θα χασω τα μπάνια!!!!!!!!..και έκανα κακό υπολογισμό να γεννάω καλοκαίρι!!- χαχα τι να πεις!

 

 

 

ωχ ,,αυτα..

 

ο τελευταίος μήνας ομολογώ πως μοιάζει ο πιο δύσκολος..ως τωρα ήμουν μια χαρά τολμώ να πω..

αλλά θα περάσει πρώτα ο Θεός...

ελπίζω να φτάσουμε όλες στην ώρα μας ..

και οι υπόλοιπες με ευχάριστα νέα το καλοκαίρι!!!!

 

Γλυκο μου κοριτσακι,μπηκες στο μηνα σου;;;με το καλο μαναρι μου με κανενα πονο να ερθει το αγορακι σας...μην ακους κανεναν.σε αυτη τη φαση και σε καθε φαση ειναι το λιγοτερο που πρεπει να σκεφτεσαι...το τι λενε οι αλλοι....ευχομαι η μανουλα να ερθει συντομα νσ σε ξεκουρασει λιγο...αντε και τα σχολεια κλεινουν να γλιτωσεις τα δρομολογια...μεγααααλο μανικι η οδηγηση....Φριντομακι πολυ αγριεμενος ο δικος σου...σε βλεπω υπερπολυτεκνη συντομα!Ζακουλα καλο βολι κοριτσι μου ευχομαι να τον τουμπαρεις τον συμβιο μες στο καλοκαιρακι...εμεις εδω....με επιασε απελπισια....αρχες ογδοου κοιλια τουμπανο παιδια μες στην απολυτη τρελα τι θα γινει σε 8 βδομαδες το πολυ....δεν ξερω...βοηθα Παναγια!!!!:?

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...