Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός Σταθμός σε Μαρούσι, Πεύκη


Recommended Posts

Θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος αν γνωρίζει για κάποιους ιδιωτικούς σταθμούς,ακόμη και εκπαιδευτήρια, γιατί θέλω να το δώ λίγο νωρίτερα, άσχετα που σκέφτομαι να στείλω το παιδί από την ηλικία των δυόμιση.Ας μου απαντήσουν όσοι γνωρίζουν από προσωπική εμπειρία η από κάποιο κοντινό τους πρόσωπο.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο του καθενός από εσάς.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 χρόνια μετά...

KΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΟΥ 16 ΤΙΝΚΕΡΜΠΕΛ ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και τα δυο παιδιά μου πήγαν στο φεγγαράκι στην Πευκη. Αγαπούσαν το σχολείο, οι δασκάλες είναι εκεί χρόνια μόνιμες, πολύ καλή δουλειά. Βοήθησαν τον μεγάλο να ξανοιχτεί επειδή ήταν ντροπαλός και εκεί οφείλω το ότι η πρώτη δημοτικύ κύλησε τόσο ήρεμα και ομαλά από γνωσιακής άποψης. Είχαν πολύ καλή ισορροπία μεταξύ δεξιοτήτων και συμπεριφοράς. Μια φορά σε ένα θέμα μπούλινγκ που προέκυψε η αντίδραση τους ήταν άμεση και αποτελεσματική και άκρως ανακουφιστική για εμένα. Οι γονείς (έτυχε προφανώς) είχαμε δέσει και περνούσαμε πολύ ωραία σε πάρτυ και συνεχίσαμε να βρισκόμαστε και αφού τελείωσαν τα παιδιά μας όλοι μαζί. Ωραίες σχέσεις, χαρούμενα παιδιά, ήσυχοι γονείς. Δε χάνεις να ρίξεις μια ματιά. Εγώ το διάλεξα γιατί πάντα προτεραιότητα είναι οι άνθρωποι και οι σχέσεις, αλλά και από τα υπολοιπα (χώροι, διατροφή) παράπονο δεν είχα. Μαλιστα μου έκανε εντύπωση και η προσπάθεια που κάνανε να φάει ο μικρός (κακόφαγος), που εγώ ποτέ δεν το ζήτησα (είμαι της άποψης πως αν πεινασει θα φάει).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Χρόνια Πολλά

Στην αναζήτηση για παιδικό σταθμός στα Βόρεια Προάστια συνειδητοποίησα ότι είναι πάρα πολλοί!

Μια βοήθεια για όλους εμάς που ψάχνουμε για τον Σεπτέμβρη πιστεύω ότι θα ήταν η δική σας προσωπική εμπειρία και κυρίως τα προβλήματα που αντιμετωπίσατε.

Για αυτό η γνώμη σας είναι σημαντική.

Τι προτείνετε?

Επίσης σε ποιόν πάτε?

So far so good ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάω τον μεγάλο (3,5 χρ) στην Ελληνική παιδεια (πεύκη). Αργότερα μπορει να συνεχίσει κ στις υπόλοιπες βαθμίδες. Το περιβάλλον ειναι απιστευτο. Μεσα στα δέντρα, φαντάσου το σαν δασάκι με λίγα κτίρια. Οι δασκάλες του υπέροχες κ μαθαίνουν καταπληκτικά πράγματα.

Απλά δεν παρέχουν φαγητο, πρεπει να φέρει το παιδί από το σπίτι κ το δεύτερο ειναι οτι ανήκει κατά μεγαλο ποσοστό στην εκκλησία οπότε υπαρχει ενα θρησκευτικό κλίμα.

Εμενα πλέον δεν με ενοχλεί γιατί όλο αυτό το κλίμα μου προκαλεί μια γαλήνη κ ηρεμία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 6 months later...

εχω δυδυμακια αγορι κοριτσι τα εγραψα στην τινκερμπελ μετα απο ανελεητο ψαξιμο παραδεχομαι ειμαι λιγο παραξενη ειναι το μοναδικο που μου ενεπνευσε εμπιστοσυνη και ασφαλεια ομορφοι χωροι καλες τιμες ανυπομονω θα τα πουμε τον σεπτεμβριο φιλακια

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
εχω δυδυμακια αγορι κοριτσι τα εγραψα στην τινκερμπελ μετα απο ανελεητο ψαξιμο παραδεχομαι ειμαι λιγο παραξενη ειναι το μοναδικο που μου ενεπνευσε εμπιστοσυνη και ασφαλεια ομορφοι χωροι καλες τιμες ανυπομονω θα τα πουμε τον σεπτεμβριο φιλακια

 

 

Καλησπέρα, θα μπορούσατε να μου πείτε τις εντυπώσεις σας από την Tinkerbell?

Αρχίζω την έρευνα για τους παιδικούς σταθμούς και οποιαδήποτε πληροφορία μου είναι χρήσιμη. Μένουμε Πεύκη.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Kαι εγω περασα από την Tinkerbell ωραιοι χωροι σπιτικο φαγητο λιγα παιδια πολυ καλες τιμες και πολυ καλοι οι υπευθυνοι. Σκεφτομαι να τη γραψω τη μικρη μου απο Σεπτέμβρη. Μεχρι τοτε θα τα ξαναπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...