Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θυμάστε το πρώτο σκίρτημα;


Recommended Posts

Αλήθεια θυμάστε την πρώτη φορά που νιώσατε το μωράκι σας μέσα σας;

Εγώ ήμουν περίπου στην 17η εβδομάδα όταν το ένιωσα...και αισθάνθηκα κάτι σαν φυσαλίδες. Φυσικά η συγκίνηση μου δεν περιγράφεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θα ξεχασω ποτε εκεινη την στιγμη...... :) Ειναι εκπληκτικο το να νοιωθεις την ζωουλα που κουβαλας!Θυμαμαι οτι ενοιωσα την πρωτη κλωτσιτσα περιπου στις 20 εβδομαδες την ωρα που ξαπλωσα στο κρεββατι για τον μεσημεριανο υπνακο και στην αρχη τρομαξα....αλλα μετα εβαλα τα κλαμματα απο χαρα! :D

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ημουν στην 20η εβδομαδα οταν ξαφνικα Κυριακη πρωι εκανα να σηκωθω απο το κραββατι και ενιωσα μια κλωτσιτσα δεξια στην κοιλια μου!

Υπεροχο συναισθημα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην πρώτη εγκυμοσύνη γύρω στις 20 εβδομάδες κατάλαβα οτι αυτό που ένιωσα ήταν χτύπημα του γιου μου,καθόμουν στον καναπέ και φώναξα τον άντρα μου"τρέχα να δεις το μωρό μας κλωτσάει!"

Αυτή τη φορά το κατάλαβα πολύ νωρίτερα είναι και ζωηρούλα η μικρή και τώρα απολαμβάνω πάλι τις κλωτσιές !

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πότε αρχίσανε και οι δυο να κλωτσάνε, θυμάμαι όμως την πατουσίτσα της μεγάλης όταν έτρωγα που με έσπρωχνε λές και ήθελε και αυτή να κάνει τούμπα για να φάει, τις απίστευτες κλωτσιές της μικρής και την τρομάρα που πήρε μια μέρα η Κατερίνα όταν έβαλε το χέρι της στην κοιλιά μου για να ακουμπήσει την αδερφής της, πετάχτηκε μέχρι πάνω από την τρομάρα της πολύ γέλιο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θυμαμαι πόσο ήμουν.. θυμαμαι οτι ηταν περιπου 2 εβδομαδες πριν το Β επιπεδου. Δεν ειχα και καθολου κοιλια τοτε ακόμα και ηταν παρα πολύ αστειο... Δεν μπορω να πω οτι δεν τρ΄λαθηκα από τη χαρα μου αλλα καμια σχεση με μετα που μεγαλωσε και εφερνε τουμπες και φαινοντουσαν τα ποδια του..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

πειράζει που εγώ τον ένοιωσα στο μπάτσελορ πάρτυ μου στα μπουζούκια ενώ ήμουν ανεβασμένη στο τραπέζι και η Στανίσει "τραγούδαγε" το σ' έχω κάνει Θεο? δεν ξέρω αν κλώτσισε από αντίδραση στό άκουσμα ή επειδή του άρεσε :P

 

περιττό να σας πω την αντίδραση των άλλων κοριτσιών που ήμασταν μαζί

παράτησαν τα πάντα και άρχισαν να ψαχουλεύουν την κοιλιά μου αναμένοντας τον επόμενο κλώτσο

.png
Link to comment
Share on other sites

πειράζει που εγώ τον ένοιωσα στο μπάτσελορ πάρτυ μου στα μπουζούκια ενώ ήμουν ανεβασμένη στο τραπέζι και η Στανίσει "τραγούδαγε" το σ' έχω κάνει Θεο? δεν ξέρω αν κλώτσισε από αντίδραση στό άκουσμα ή επειδή του άρεσε :P

 

κρύβε λόγια....

Τέτοιες τραυματικές εμπειρίες (και φυσικά εννοώ το σκυλάδικο) δεν τισ κάνουμε βούκινο.

 

Εντάξει παρασύρθηκες λόγω εγκυμοσύνης και επικείμενου γάμου .Δεν είναι ανάγκη να φωνάζεις πως δημιουργήθηκε το πρώτο ψυχικό τραύμα στο Δημητράκη!

 

Για την ιστορία θα αναφέρω ότι εκεί απάνω εγώ έφυγα.

 

Η δικιά μου κοιλιά (μάριος) είχε αρχίσει να διαμαρτίρεται 1 ώρα πρίν!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν στην 18η εβδομάδα, ήμουν στο κρεβάτι και ξαφνικά ένιωσα κάτι σαν τις μπουρμουλήθρες που περιγράφεις Kelly :D από κει και πέρα ζούσα για την στιγμή που θα μου στείλει το επόμενο μήνυμα...όταν άρχισαν τα χτυπήματα να είναι πιο δυνατά είχα πάθει πλάκα, ήταν πολύ ζωηρός (και εξακολουθεί να είναι) και ήταν σαν να επικοινωνούμε, εγώ τον χάιδευα κι εκείνος σαν να ανταποκρινόταν...το θυμάμαι και συγκινούμαι πάλι... :oops::)

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίντι είναι μοναδικό....και εγώ κάθομαι ή ξαπλώνω, χαϊδεύω την κοιλιά μου και κουνιέται λές και μιλάμε...είναι απίστευτο συναίσθημα.

 

:) Έτσι είναι, να του μιλάς, σε ακούει, σε νιώθει...όταν γέννησα μου έλειπαν οι κλωτσιές που μου έδινε από μέσα, αλλά μετά ήταν πολύ μεγαλύτερη η χαρά μου όταν τον είχα αγκαλιά!

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εκεινο το πρωτο σκιρτημα εμενα με ανατριχιασε... τοτε καταλαβα πραγματικα οτι ημουν εγκυος!!! Μεχρι τοτε το παιδι ηταν μια αμορφη μαζα στον υπερηχο. Ξαφνικα πηρε υποσταση!!! Μετα απ' το πρωτο σκιρτημα καταλαβα οτι ηταν μια ζωουλα μεσα μου! 16 εβδομαδα κι αυτο που ειχα αρχικα εκλαβει ως κινηση του εντερου καταλαβα τελικα οτι ΔΕΝ ηταν!! ΠΩΠΩ στιγμες!! Πλακα εχουν μετα την 30η εβδομαδα που μολις φας κατι γλυκο αρχιζουν το χορο. Αφου καποια φορα που για αρκετες ωρες δεν το ειχα νιωσει, ανησυχησα και πηρα το γιατρο. Μου λεει: Φαε μια σοκολατα και παρε με. Λεω μεσα μου...Παει καλα;;;; Μολις εφαγα τη σοκολατα αρχισε τα κλωτσομπουνιδια. Τον παιρνω και του λεω:"Καλα αντιδρουν ετσι με το γλυκο;;" Μου λεει" ναι, αλλα μην το παρεις σκοινι κορδονι και τρως γλυκα για να το ακους και σ' ανεβει το ζαχαρο..."

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το περιγράφουμε πάντως με λέξεις κορίτσια είναι κάτι το απίστευτο....

Και με χυμό έχουν έντονη κινητικότητα τα μωράκια.Δοκιμάστε το!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...