Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνταγές για λαχανικά


mami

Recommended Posts

Φαντάζομαι πολλές από εσάς θα έχετε ένα θεματάκι με τα λαχανικά.

Κι εμένα η κόρη μου τρώει τα πάντα -παράπονο δεν έχω.

Αλλά τις κλασσικές συνταγές λαχανικών, π.χ. λαδερά φασολάκια, αρακάς, σπανακόρυζο....1-2 μπουκιές και πολύ είναι.

Μήπως έχετε έξυπνες, δοκιμασμένες συνταγές για να τρώνε τα παιδιά μας πιό εύκολα τα λαχανικά;

Π.χ. μία ιδέα θα ήταν - μακαρόνια με σάλτσα λαχανικών...

 

Όλες οι ιδέες καλοδεχούμενες!!!!!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ ψάχνω για ιδέες γιατί ο μικρός μου βαριέται εύκολα. αυτό που του έκανα πρόσφατα και του άρεσε ήταν κολοκυθάκια και μπρόκολο ογκρατέν (με μπεσαμέλ)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

και εγώ είμαι καινούρια μαμά και προσπαθώ να κάνω το καλύτερο για τον μικρό μου. χρόνια ακολουθούσα υγιεινή διατροφή για μένα με νερόβραστα κτλ. προσπαθώ τώρα λοιπόν να συνεχίσω για όλη την οικογένεια υγιεινή διατροφή αλλά να είναι και ευγευστα.

με έχει βοηθήσει πολύ το site syntagestispareas.gr. μπορείτε να βρείτε πολύ ωραία πράγματα. εγώ φτιάχνω μέχρι και τα μπισκοτάκια του μικρού, να μην αγοράζω τα έτοιμα που δεν ξέρουμε τι έχουν. έχει ωράια πράγματα, θέλει και το ψάξιμο βέβαια. χρόνο και θέληση χρειάζεται.

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...