Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΑ. ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΣΑΒΒ/ΚΑ.

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΟΥΜΠΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ.ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΛΕΤΕ Ή ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ? Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ .....ΠΥΡΟΒΟΛΗΜΕΝΗ? :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω πιστευω οτι καταλαβαινει την ψυχολογια σου... εμενα ηταν δραστηρια γενικοτερα... αλλα οταν γελουσα πολυ η οταν στεναχωριομουν, νευριαζα κτλ. αμεσως καταλαβαινα την αλλαγη της... αυτα μονο εμπειρικα στο λεω... απο ιατρικης αποψης δεν ξερω... αλλα οτι και να μου πουν εγω πιστευω οτι τα καταλαβαινουν ολα

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν στενοχωριέμαι ή εκνευρίζομαι νιώθω έντονη κινητικότητα... Η ψυχολογία της μητέρας επηρεάζει το έμβρυο. Μην ανησυχείς λοιπόν, δεν είσαι πυροβολημένη! Θα συνεχίσετε να μένετε χώρια και αφού γεννηθεί το μωρό?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

BABY,

 

Pistebo oti katalabenei tis allages stin diathesi mas,

emena o antras mou einai naytikos kai lipei ayto to diastima opote i epafimas eepikinonia mas inai mono tilephoniki to telefteo diastima exo paratirisei oti i mikri mas otan milao me ton Mpampa tis kanei poio esthiti tin parousia tis :) oso mporei akomi giati einai kai mikroula.

Fantazome loipon oti epidi i diathesi mou exei ftaksi kata poli ekini tin ora to katalabenei kai to moro.

jqzj.jpgU1zlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν στενοχωριέμαι ή εκνευρίζομαι νιώθω έντονη κινητικότητα... Η ψυχολογία της μητέρας επηρεάζει το έμβρυο. Μην ανησυχείς λοιπόν, δεν είσαι πυροβολημένη! Θα συνεχίσετε να μένετε χώρια και αφού γεννηθεί το μωρό?

 

oxi eytyxws, 8 meres prin tin PHT 8a er8ei konta mas!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενα θα σου πω! Χτες εκανα ΝST.... εκει ακους τους χτυπους της καρδια τους!!! Ημουν 40 & 1 και ο γιατρος ειπε να μην παμε με προκληση αλλα να περιμενουμε....Ομως λες μην αγχωνεσαι.....ειμαστε πολυ κοντα!!! Γουρλωσα τα ματια μου και εριξα ενα πλατι χαμογελο σχεδον συγκινηθηκα! Η καρδια της αρχισε να χτυπαει πιο γρηγορα και πιο δυνατα και γυρναει ο γιατρος κοιταει το μηχανημα και λεει ακους??? Εχει μεγαλη εξαρτηση απο σενα το μωρο....οτι νιωθεις το αισθανεται! Τα παιξα...το ηξερα το ειχα διαβασει αλλα αλο να το λενε και αλλο να το ζεις!!!!!! :)

Μην αγχωνεσαι ομως!!!! Δε σημαινει κατι ασχημο το οτι στεναχωριεσαι απλα θα ξερει οτι η μαμα αγαπαει πολυ τον μπαμπα και της λειπει! :wink:

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου και απο μενα , τα μωρα καταλαβαινουν τα παντα ακομα απο την κοιλια τις μαμα τους , εμενα ο μπεμπακος μου οταν ειχαμε παι στον τοκοκραφο, οταν ακουγε την φωνη του αντρα μου ηταν πιο δραστηριος.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω έχει 2 μέρες που δεν ξέρω τι έχει σκαρώσει η μπέμπα αλλά ενω ήταν σχετικα μαλακιά η κοιλιά,τώρα έχει τεντώσει το δέρμα με τραβάει αρκετά ,με κουραζει θα έλεγα..και το μωρο το ακούω΄λίγο..πολύ λίγο...και όχι επιδερμικά αλλά μέσα βαθιά σπρώχνει,στην κύστη...θα πρέπει να ανυσηχώ??τι σκαρώνει εκει μέσα??γιατί όλο αυτό??ουφφφ...θα με φάει η άγνοια... :?:cry: μιλάμε για τέντωμα...και δεν θα πιστέψω ότι μεγαλώνει...απτη μία μέρα στην άλλη ξαφνικά έγινε..θηρίο!! :!::?::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

ντιντι και που σαι ακόμα....!!!μην ανησυχείς έτσι γίνεται και θα σε πιέζει και δε θα μπορείς να πάρεις ανάσα και θα ανεβαίνει και προς τα πάνω και θα σ ενοχλεί στο σταμάχι και όσο μεγαλώνει προσπαθεί να πάρει θέση και φρακάρει.Από δω και στο εξής γεμίζει με υποδόριο λίπος και θα σε βαραίνει περισσότερο.Αλλά χαλάλι είναι τέλειο και μετά το αποζητάς όλο αυτό και σου λείπει!

 

Εννοείται ότι καταλαβαίνει τα πάντα το έμβρυο!το λένε όλοι οι ειδικοί.Η αναπτυξιολόγος στο παίδων που πάω το γιο μου λέει ότι όλα αυτά που αντιμετωπίζουμε τώρα οφείλονται στις σχέσεις που είχαμε μέσα από τη κοιλιά,σχέσεις μαμάς-εμβρύου.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια μου λες??αχ μωρε ...προσπαθει να πάρει θέση και φρακάρει!! :oops::oops::oops: η ζουζουνίτσα μου! :) δηλαδή αλλάζει θέση ...αλλά να σου πω ακόμα δεν την καταλαβαίνω που κινείται μέσα...απλά νιώθω ξαφνικά τέντωμα...που κράτάει και 2 μέρες....να τώρα ας πουμε από χθες χαλάρωσε λιγάαακι η κοιλιά και την νιώθω να κλωτσάει λίιιγο παραπάνω..δεν ξερω και πότε γυριζει το μωρό..΄τώρα ακόμα είναι με το κεφάλι αριστερά και τα πόδια δεξιά...πότε παίρνει τον κατήφορο??πότε αρχίζει να στρίβει είτε με το κεφάλι πάνω (αρχικά) ,είτε κάτω?? :?:?

Link to comment
Share on other sites

Tην ακριβή θέση του μωρού ο γιατρός θα τη δει με τον υπέρηχο,εμένα ο γιος μου από τον 7ο ήταν με το κεφάλι κάτω και δε ξαναγύρισε,ήταν κα ιπολύ μεγάλος όμως.Το καταλάβαινα γιατί οι κλωτσιές του ήταν ψηλά στο στομάχι.

Υπομονή ξέρει η μικρή πότε να κουνιέται,έτσι κι αλλιώς άρχισε να το παίρνεις απόφαση ότι εκείνη θα κάνει ότι θέλει :wink: όπως όλα τα βλαστάρια.

Εκτός αν έχεις πόνους ή περίεργα πετρώματα που σε ενοχλούν και κρατούν κάποια λεπτά και μετά η κοιλιά επανέρχεται,τότε να πάρεις το γιατρό,μπορεί να είναι συσπάσεις.Αν πρόκειται για κίνηση του παιδιού μη προβληματίζεσαι αν πάει προς πόνο περιόδου ή κάτι παρόμοιο στο γιατρό.

Όλα καλά να πάνε!

Με το καλό η μικρή σου!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...