Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόλλα για αλμπουμ φωτογραφιων;


vereniki

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Μετά από κάμποσο καιρό αποφάσισα να φτιάξω το άλμπουμ του γάμου μας.. :lol:

Αλλά δεν ξέρω πως να κολλήσω τις φωτογραφίες.. Τι κόλλα χρησιμοποιούμε; Έχει φτιάξει καμία από εσάς; Μέτα μπορώ να κάποιο λόγο να τις ξεκολλήσω και να τις ξανακολλήσω;

Ευχαριστώ πολύ! :)

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υπάρχουν ειδικά αυτοκ/τάκια διπλής οψεως , που δεν κάνουν ζημια ουτε στο άλμπουμ , ουτε στις φωτογραφείες , σε περίπτωση που θελεις να αλλάξεις/αντικαταστήσεις καποιες αργότερα , ρώτα σε φωτογραφείο! :)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν ειδικά αυτοκ/τάκια διπλής οψεως , που δεν κάνουν ζημια ουτε στο άλμπουμ , ουτε στις φωτογραφείες , σε περίπτωση που θελεις να αλλάξεις/αντικαταστήσεις καποιες αργότερα , ρώτα σε φωτογραφείο! :)

 

κι εγω τετοια χρησιμοποιησα στο αλμπουμ της βαπτισης του γιου μου... πολυ βολικα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τηις απαντήσεις σας!Ήμουν σίγουρη ότι θα είχα χρήσιμες απαντήσεις! ΘΑ πάω τις επόμενες μέρες να κοιτάξω στο πλαισιο για τα αυτοκολλητάκια που λετε.. :)

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επίσης υπάρχει ειδική κόλλα για φωτογραφίες

από μεγάλα βιβλιοπωλεία,είδη χόμπυ,φωτογραφεία...

 

Ναι υπάρχει σε σωληνάρια σαν την οδοντόκρεμα και σε κονσερβοκούτι σε μεγαλύτερη ποσότητα αν έχεις να κολλήσεις πολλές.

Μόνο που στο δεύτερο θα χρειαστείς και πινέλο για να την απλώσεις πάνω στην φώτο.

Link to comment
Share on other sites

επίσης υπάρχει ειδική κόλλα για φωτογραφίες

από μεγάλα βιβλιοπωλεία,είδη χόμπυ,φωτογραφεία...

 

Ναι υπάρχει σε σωληνάρια σαν την οδοντόκρεμα και σε κονσερβοκούτι σε μεγαλύτερη ποσότητα αν έχεις να κολλήσεις πολλές.

Μόνο που στο δεύτερο θα χρειαστείς και πινέλο για να την απλώσεις πάνω στην φώτο.

 

Με αυτή την κόλλα που λέτε μπορώ να αφαιρέσω τις φωτογραφίες αν πχ θέλω να αλλάξω κορνίζες; :lol:

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω αυτή στο τενεκεδένιο κουτί.

Κάποια στιγμή που χρειάστηκε ξεκόλλησα την φωτογραφία προσεκτικά από το άλμπουμ, έτριψα την κόλα που είχε απομείνει και όλα ήταν εντάξει.

Αυτή η κόλλα όταν την τρίβεις γίνεται σαν μαστίχα.

Επίσης ακόμη και εκείνη την ώρα αν δεν σου αρέσει η θέση που την κόλλησες ή σου ξεφύγει κόλλα παραέξω την τρίβεις και δεν φαίνεται τίποτα.

Το να ξεκολλήσεις μια φώτο από ένα άλμπουμ εξαρτάται και από την ποιότητα του φύλλου του άλμπουμ.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι απο το φυλλάδιο τους ότι αυτή τη βδομάδα πρέπει να έχει προσφορά στα lidl σε είδη για φωτογραφίες ... αν σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά ...

 

Τρισδιάστατα αφρώδη μαξιλαράκια φωτογραφιών

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20081204.p.trisdiatatamajilarakiafotografion

 

 

Αυτοκόλλητες γωνίες φωτογραφιών

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20081204.p.avtokolitesgoniesfotografion

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...