Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσυνη και διαιτα η διατροφη


Mamma mia 2011

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα

 

ειμια 7 βδομαδων εγκυος και εχω θεμα με τα κιλα μου

 

80 κιλα με υψος 1,67

δεν θελω να παρω πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη μην μου μεινουν μετα

 

μηπως ξερει καμια κοπελα ποσες θερμιδες πρεπει να λαμβανει ημερησιως μια εγκυος???

 

εχω σκοπο να αρχισω διατροφη

πρωι γαλα με δημητριακα

κατα τις 10 κανα 2 φρουτα

μεσημερι σαλατα ,μια μεριδα φαγητο απο οτι εχω μαγειρεψει,λιγο ψωμι και τυρι

 

απογευμα κανα φρουτο

 

κατα τ 8 λιγο φαγητο με σαλατα

 

πιο αργα κανα γιαουρτι

 

εχω σκοπο να τρωω 2 φορες την εβδομαδα ψαρι,1 κοτοπουλο,1 μπιφτεκι ,1 οσπρια,1 λαδερο και 1 κοκκινο κρεας

 

απλα και με την διατροφη θελω να κανονισω να παιρνω οσες θερμιδες πρεπει κ οχι παραπανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και τα κιλά θα τα χάσεις!

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να μη τρώς για δύο! Συνήθως πιέζουν οι γονείς ή ο σύζυγος να φάς λίγο παραπάνω γιατί έχεις και το μωρό. Αυτό να είσαι σίγουρη αναπτύσεται κανονικότατα και με περιορισμένες ποσότητες φαγητού!

Να αποφεύγεις τα γλυκά και τα τηγανητά καθώς και το βραδυνό. Γράφεις οτι θα τρώς μια σαλάτα με οτι απο το μεσημεριανό και αργότερα ένα γιαούρτι. Μου ακούγονται πολλά για βράδυ! Κατα τη γνώμη μου ένα φρούτο με ένα γιαουρτι ή μια σαλάτα είναι το ιδανικό!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...