Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καθ εξιν αποβολες κ αντιμετωπιση


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,θα ηθελα αν καποια αντιμετωπιζει αποβολες και εχει θρομβοφιλια,νκ αντιπατρικα πως το αντιμετωπιζει.Γιατι το ιστορικο μου ειναι μεγαλο κ δυστυχως εχω πελαγωσει (βοηθεια):cry::?:confused::confused::?:

Ενα εξωμητριο 6,5βδομαδων,επειτα απο εξωσωματικες διδυμα οπου το ενα παλινδρομησε στην 8η βδομαδα και το αλλο στην 11η,επειτα υπηρξαν 3 βιοχημικες.ΗΕLP:-(.Ευχομαι γρηγορα σε ολες το ποθουμενο.:roll:

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας,θα ηθελα αν καποια αντιμετωπιζει αποβολες και εχει θρομβοφιλια,νκ αντιπατρικα πως το αντιμετωπιζει.Γιατι το ιστορικο μου ειναι μεγαλο κ δυστυχως εχω πελαγωσει (βοηθεια):cry::?:confused::confused::?:

Ενα εξωμητριο 6,5βδομαδων,επειτα απο εξωσωματικες διδυμα οπου το ενα παλινδρομησε στην 8η βδομαδα και το αλλο στην 11η,επειτα υπηρξαν 3 βιοχημικες.ΗΕLP:-(.Ευχομαι γρηγορα σε ολες το ποθουμενο.:roll:

κοπελα μου λυπαμαι πολυ για οτι περασες.για την θρομβοφιλια δεν σου ειχαν δωσει καπια αγωγη?αντιπηκτικες ενεσεις δλδ?υπαρχει σχετικο θεμα με την θρομβοφιλια εδω στο parents.εχει κοπελες που εχουν βρεθει στην θεση σου και θα μπορεσουν να σε βοηθησουν.σου ευχομαι την επομενη φορα να αποκτησεις το μωρακι σου.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαρηστω,ναι ακολουθησα καποιες μετα τα διδυμα καναμε τον ελενχο στον τσι...οπου μου εκανε ενα εμβολιο το αποτελεσμα ηταν 20 μοναδες η χοριακη.Μετα πηγαμε σε μια αιματολογο φ..οπου εκανα γ σφαιρινες κ μια αντιπικτικη απο την ημερα της εμβρυομεταφορας το αποτελεσμα ηταν 75 μοναδες αλλα επεσαν.Μετα πηγαμε σε αλλο αιματολογο οπου εκανα αντιπικτικες 3 φορες τη μερα απο τη μερα της διεργεσης ωοθηκων οπου ειχε σαν αποτελεσμα να εχω αιμοραγια τη μερα της εμβρυομεταφορας και η χοριακη 0.στην τελευταια προσπαθεια δεν εκανα τιποτα και η χοριακη ηταν 12 μοναδες.Θα ηθελα αν καποια κοπελα εχει παει σε δενδρι.. η μαντουβ... να μηλησουμε.Ευχαριστω για την συμπαρασταση.:confused:

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως κ γω μια αυτοματη αποβολη τον αυγουστο κ μια παλινδρομη πριν 1,5 μηνα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι να ξεμπλεξουμε! Εχεις κανει εξετασεις για τα γνωστα νκ αντιπατρικα θρομβοφιλια?Εγω θελω να παω σε καποιον ειδικο για καθ εξιν αποβολες αλλα ειμαι πελαγομενη.Εσενα τι σου εχουν πει?:?:εχω ακουσει για δενρινο εχει καποια ακουσει ή ξερει περισσοτερα?

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ξεμπλεξουμε! Εχεις κανει εξετασεις για τα γνωστα νκ αντιπατρικα θρομβοφιλια?Εγω θελω να παω σε καποιον ειδικο για καθ εξιν αποβολες αλλα ειμαι πελαγομενη.Εσενα τι σου εχουν πει?:?:εχω ακουσει για δενρινο εχει καποια ακουσει ή ξερει περισσοτερα?

εχω ξεκινησει ηδη εξετασεις εκτος του καρυοτυπου κ της ιστολογικης που ηταν φυσιολογκοι εκανα υστερογραφια οπου ηταν σχετικα καλη εκτος απο ενα ινομυομα το οποιο βρισκεται εξω απο την μητρα κ ειναι 2 εκ. αυριο θα κανω προγεστερονη κ μια εξεταση c125 για να δουμε αν εχω ενδομητριωση

την 3 μερα του επομενου κυκλου θα κανω για θυρεοειδη(εχω υποθυρεοειδισμο)κ προλακτινη κ 12 μερα του κυκλου βιοψια ενδομητριου.θρομβοφιλια εκανα απο την πρωτη αποβολη που ειχα κ εχω βγει ομωζυγωτης δηλ η ομοκυστεινη στα υψη περνω φιλισιν κ νευρομπιον κ στην δευτερη εγκυμοσυνη εκανα κ ενεσεις αντιπυκτικες κ παιδικη ασπιρινη αυτα!!!τωρα θα διξει τι να πω α!!!!θα κανω κ για αυτοανοσα κ για αντιπατρικα.ο θεος μαζι μας!!!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ξεμπερδεψεις με τις εξετασεις σου,κ γω ομοζυγη MTHFR εννοητε φιλισιν νεβρομπιον και ασπιρινη κ ηπαρινη κατα την προσπαθεια,επειση εχω θυροειδη περνω τ4 κ στην τελευταια σαλπιγγογραφια ειχα συμφυσεις οπου εκανα λυση συμφυσεων.κ μας ο καρυοτυπος ηταν φυσιολογικος. Η τσαντα των εξετασεων ειναι τοσο βαρια οσο κ η ψυχη μου.Ο γιατρο σου ειναι καλος?

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...