Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΟ SEX??


Recommended Posts

Κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω ποτε πρεπει να σταματησουμε το sex?εχω ακουσει οτι μετα τον 6ο δεν πρεπει να το κανεις γιατι δημιουργουνται συσπασεις και μπορει να γεννησεις προωρα.ισχυει?βεβαια δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου ακομα.Να ρωτησω και κατι ακομα..φταινε οι ορμονες που το θελω συνεχεια μα συνεχεια??οχι πως πριν ημουν καλυτερη :oops::oops: αλλα με την εγκυμοσυνη δεν κρατιεμαι !!και αναρωτιεμαι τι θα γινει οταν θα πρεπει να το κοψω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πως ελεγε και η Θεοπούλα ''κοβεται το sex?'' :lol::lol::lol::lol:

 

εμενα ο γιατρος μου ειπε μεχρι τον εβδομο γιατι μετα μπορει με τη συσπασεις που κανει η μητρα οταν ερχεσαι σε οργασμο αλλα και το σπερμα του αντρα μπορει να προκαλεσουν τοκετο

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα σε καμια απο τις τρεις εγκυμοσυνες μου δεν σταματησα το σεξ και μαλιστα συχνα και κανενα προβλημα δεν υπηρξε ποτε απο αυτο. Συσπασεις δημιουργουνται απο το σπερμα του αντρα, το οποιο και θα πρεπει να αποφευγεις να καταληγει στον κολπο σου. Αντιθετα μολις μπεις στον ενατο, το σπερμα ειναι ευεργετικο γιατι μαλακωνει τον τραχηλο και βοηθαει σε πιο γρηγορο τοκετο. Επισης αυτο που πρεπει να αποφευγεται ειναι το πολυ εντονο σεξ. Τωρα τι σημαινει αυτο? Οτι νομιζει η καθεμια.

Το σεξ οπως μου εχουν εξηγησει τρεις τουλαχιστον γυναικολογοι απαγορευεται σε συγκεκριμενες κυησεις π.χ. με χαμηλο τραχηλο. Εαν η εγκυμοσυνη ειναι φυσιολογικη, τοτε το σεξ μαλλον βοηθαει στη χαλαρωση της μητερας. Οι δε ενδορφινες που εκκρινονται κανουν και καλο στο μωρο. Ειναι οι ορμονες της ευτυχιας!

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε Ευδοκία μου να το κόψεις;

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά και γενικά από όσο ξέρω, πιο πολλές πιθανότητες υπάρχει να σου το απαγορέψει ο γιατρός τους πρώτους μήνες, παρά τους επόμενους.

Με ήπιες και απαλές κινήσεις, δεν βλάπτει, αν δεν έχεις κάποιο ιστορικό! :wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η εγκυμοσυνη μου ειναι τελεια παντως ουτε στους πρωτους 3 μου το ειχε απαγορευσει!ποιος το λεει στον αντρα μου ομως??εκεινος ανυσηχει παρα πολυ σκεφτετε οτι το σπρωχνει!!το κανουμε ηπια και γι αυτο δεν ειχαμε ποτε προβλημα.μονο με το σπερμα δηλαδη δημιουργουνται συσπασεις??και αυτο που νιωθω μερικες φορες μετα το sex?σαν συσπασεις?τι ειναι?χωρις να εχει τελιωσει μεσα :oops::oops::oops::oops: .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ξερω πως νιωθεις. Μπορει να ειναι το μωρο που κουνιεται. Απο τις ορμονες που εκκρινονται, χαιρεται. Παντως πες στον αντρα σου οτι ειναι πρακτικα αδυνατο να το σπρωξει. Εκτος κι αν ειναι ο Παπαχρονης και δεν το ξερουμε βρε...

Και παλι. Εκει που ειναι ο σακος ειναι αδυνατον να το φτασει

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα του το πω!!!!οσο για τις συσπασεις που σας λεω τις ενιωθα και πριν μεινω εγκυος!!!!τι ειναι βρε παιδια??αμεσως μετα το sex τις ενιωθα σπανια ομως!

Link to comment
Share on other sites

και αυτο που νιωθω μερικες φορες μετα το sex?σαν συσπασεις?τι ειναι? :oops::oops::oops::oops: .

υποθέτω ..........οργασμός είναι Ευδοκία μου! :lol::lol:

Πάντως, οι περισσότεροι άντρες φοβούνται. Να ρωτήσεις τον γιατρό σου, αν επιτρέπεται το σεξ, και να είναι μπροστά ο άντρας σου να το ακούσει. :wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θα κανω να ησυχασει και αυτος!!!γιατι με αγχωνει και μενα!!οργασμος ομως μετα το sex???πως γινεται??δεν νιωθω οπως στον οργασμο εκεινη την ωρα απλα νιωθω οτι συσπατε!!τι να πω??νομιζα οτι το παθαινουν και αλλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα να δεις τι μαθαινει κανεις!!!!!!δεν το περιμενα να ειναι οργασμος παντως!!!!ωραια θα τον βαλω να διαβασει και το θεμα για να σταματησει να αγχωνετε!!σας ευχαριστω πολυ ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα σε καμια απο τις τρεις εγκυμοσυνες μου δεν σταματησα το σεξ και μαλιστα συχνα και κανενα προβλημα δεν υπηρξε ποτε απο αυτο. Συσπασεις δημιουργουνται απο το σπερμα του αντρα, το οποιο και θα πρεπει να αποφευγεις να καταληγει στον κολπο σου. Αντιθετα μολις μπεις στον ενατο, το σπερμα ειναι ευεργετικο γιατι μαλακωνει τον τραχηλο και βοηθαει σε πιο γρηγορο τοκετο. Επισης αυτο που πρεπει να αποφευγεται ειναι το πολυ εντονο σεξ. Τωρα τι σημαινει αυτο? Οτι νομιζει η καθεμια.

Το σεξ οπως μου εχουν εξηγησει τρεις τουλαχιστον γυναικολογοι απαγορευεται σε συγκεκριμενες κυησεις π.χ. με χαμηλο τραχηλο. Εαν η εγκυμοσυνη ειναι φυσιολογικη, τοτε το σεξ μαλλον βοηθαει στη χαλαρωση της μητερας. Οι δε ενδορφινες που εκκρινονται κανουν και καλο στο μωρο. Ειναι οι ορμονες της ευτυχιας!

 

ότι είναι bold είναι το μόνο που μου απαγόρευσε ο γιατρός

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

ωραία ... και πότε το ξεκινάμε βρε κορίτσια ;

(απο ποια εβδομάδα και μετά ; ) :oops::lol:

 

Αχ ναι... Για πείτε γιατί ο γιατρός μου κάτι μου έλεγε για μετά τη 12η και το βλέπω το μάτι μου να γυαλίζει...!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας. είμαι καινούργια στην παρεα σας και θέλω να πώ και εγώ ότι παρόλο που είμαι 4 μηνών ο γιατρός δεν μου το απαγόρευσε καθόλου. Ισα ίσα που μας παρότρυνε ό ίδιος να κάνουμε. Πάντως καλό θα είναι να είναι και ο σύζυγος μέσα στο γιατρό γιατί μάλλον οι άντρες ανησυχούν πιο πολύ από εμάς. Τι να πώ?

 

Αν δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα πάντως κοιτάτε να το χαρείται!!!!

 

ελπίζω να βοηθησα

:):):P:P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τι μαθαινει κανεις!!!!!!δεν το περιμενα να ειναι οργασμος παντως!!!!ωραια θα τον βαλω να διαβασει και το θεμα για να σταματησει να αγχωνετε!!σας ευχαριστω πολυ ολες!!!

 

Κατάλαβα τι εννοείς... Αυτό δεν είναι οργασμός, το νιώθω κι εγώ. Εννοείς μετά το σεξ και αφού είχες οργασμό μόλις ηρεμήσεις λίγο νιώθεις ανά κάποια δευτερόλεπτα μια σύσπαση της μήτρας σαν να χτυπάει μια καρδιά ανά κάποια δευτερόλεπτα. Και μετά από λίγο σταματάει. Αυτό δεν εννοείς? Δεν είναι τπτ μην αγχώνεσαι. Πάντως οι γνώμες των γιατρών για το σεξ διίστανται. Αν δεν έχεις πρόβλημα με την εγκυμοσύνη πάντως δε βλέπω το λόγο να το κόψεις. Με προσοχή, χωρίς να εκσπερματώνει μέσα σου και απαλές κινήσεις δε παθαίνει τπτ το μωρό. :wink:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις προβλημα συνεχισε με ηπιες κινησεις.βρειτε μια σταση που να βολευει πρωτα εσενα και απολαυσε το .στον ενατο μηνα το σπερμα κανει καλο.και μαλιστα αν εχουν περασει οι μερες της πητ ο γιατρος λεει ελευθερο σεξ για να ερθουν οι πονοι....

Link to comment
Share on other sites

ωραία ... και πότε το ξεκινάμε βρε κορίτσια ;

(απο ποια εβδομάδα και μετά ; ) :oops::lol:

 

Αχ ναι... Για πείτε γιατί ο γιατρός μου κάτι μου έλεγε για μετά τη 12η και το βλέπω το μάτι μου να γυαλίζει...!! :lol::lol::lol:

 

και εμένα προς τα εκεί με βλέπω ... :lol:

 

τελικά μετά απο πόσο διάστημα απο την αρχή της εγκυμοσύνης μπορούν να ξεκινήσουν οι επαφές ; :roll:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

livinath εμενα ο γιατρος δε μου ειχε απαγορευσει ουτε στο πρωτο τριμηνο, αλλα πολλοι γιατροι εχουν μια επιφυλαξη σε αυτο. Πολλοι συστηνουν να περιμενεις μεχρι την 12 εβδομαδα.

evdokia μαλλον αυτο που νιωθεις μετα τον οργασμο ειναι συσπασεις του κολπου απο τον οργασμο και δεν εχουν καμμια σχεση με τη μητρα και τις συσπασεις που οδηγουν στον τοκετο. Ετσι νομιζω..

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

μου θυμισατε ενα ανεκδοτο

τριδυμα εμβρυα συζητουσαν για το τι επαγγελμα θα κανουν.

λεει το πρωτο οτι θα γινει υδραυλικος για να ρυθμισει τα νερα εκει μεσα.

το δευτερο λεει ηλεκτρολογος για να βαλει λιγο φως.

και το τριτο ντεντεκτιβ................για να βρει ποιος μπαινει φτυνει και φευγει!!! :lol:

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

μου θυμισατε ενα ανεκδοτο

τριδυμα εμβρυα συζητουσαν για το τι επαγγελμα θα κανουν.

λεει το πρωτο οτι θα γινει υδραυλικος για να ρυθμισει τα νερα εκει μεσα.

το δευτερο λεει ηλεκτρολογος για να βαλει λιγο φως.

και το τριτο ντεντεκτιβ................για να βρει ποιος μπαινει φτυνει και φευγει!!! :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

ωραία ... και πότε το ξεκινάμε βρε κορίτσια ;

(απο ποια εβδομάδα και μετά ; ) :oops::lol:

 

Αχ ναι... Για πείτε γιατί ο γιατρός μου κάτι μου έλεγε για μετά τη 12η και το βλέπω το μάτι μου να γυαλίζει...!! :lol::lol::lol:

 

και εμένα προς τα εκεί με βλέπω ... :lol:

 

τελικά μετά απο πόσο διάστημα απο την αρχή της εγκυμοσύνης μπορούν να ξεκινήσουν οι επαφές ; :roll:

 

Εσύ φιλενάδα γιατί φαγώθηκεςι ντε και καλά να το κόψεις το άθλημα?

Ο γιατρός σου το επιτρέπει? Αν δεν έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα, το σεξ οχι απλά επιτρέπεται.... επιβάλλεται, μου είχε πει ο δικός μου γιατρός! :wink: Εμένα δε με περιόρισε ούτε στο πρώτο τρίμηνο, ούτε έθεσε θέμα προφυλακτικού και εκσπερμάτωσης.

Βουρ στο ψητό λοιπόν! :D

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...