Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεύτερη βιοχημικη ; δεν θα το αντεξω!!!


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια! Κι εγώ στο κλαμπ! Τον Φεβρουάριο είχα μια βιοχημική με 1η χοριακή 40 και επόμενη 3.5. Αυτό το μήνα (εμείς προσπαθούμε μήνα παρά μήνα λόγω μιας σάλπιγγας από εξωμήτριο) σήμερα έκανα και είναι 29 (μια μέρα νωρίτερα από την προηγούμενη φορά). Είμαι σίγουρη ότι πάλι ίδια θα είναι η κατάληψη! Αυτό το 2ο ζουζούνι με παιδεύει πολύ!

Περιμένω την εξέλιξη κι αυτής για να πάω στο γιατρό μου για να μου πει εξετάσεις. Υπάρχει καμιά κοπέλα να μου πει σε αντίστοιχη περίπτωση τι εξετάσεις της είπανε?:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mrs

    Mrs 11 δημοσιεύσεις

  • carmen

    carmen 8 δημοσιεύσεις

  • sophi_a

    sophi_a 6 δημοσιεύσεις

  • elena27

    elena27 5 δημοσιεύσεις

Και γω μόλις χτες επιβεβαίωσα ότι το χασα το σποράκι...Ούτε μια βδομαδα δεν κρατησε η χαρα...Δευτέρα χοριακή 111, Τετάρτη 130 και Παρασκευη 44 στο νοσοκομείο γιατι φοβηθηκα για εξωμήτριο (ειχα λίγο αιμα αλλά χωρίς πόνους)....

3 χρόνια παιδευόμαστε με τον άντρα μου και ακόμα μωράκι.....Πρώτη φορά που έμεινα εγκυος ήταν αυτή....Τι απογοητευση Θεέ μου......

Link to comment
Share on other sites

Και γω μόλις χτες επιβεβαίωσα ότι το χασα το σποράκι...Ούτε μια βδομαδα δεν κρατησε η χαρα...Δευτέρα χοριακή 111, Τετάρτη 130 και Παρασκευη 44 στο νοσοκομείο γιατι φοβηθηκα για εξωμήτριο (ειχα λίγο αιμα αλλά χωρίς πόνους)....

3 χρόνια παιδευόμαστε με τον άντρα μου και ακόμα μωράκι.....Πρώτη φορά που έμεινα εγκυος ήταν αυτή....Τι απογοητευση Θεέ μου......

 

Αχ πως σας καταλαβαίνω....εγώ έχω 3 να μετράω....και είμαστε 4 χρόνια παντρεμένοι..τέλος πάντων. Τώρα πάμε για το 4, στην προσπάθεια είμαστε, και ελπίζω να μείνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Από τις 4 εξωσωματικές που έχω κάνει οι δυο ήταν βιοχημικές, η δεύτερη ξεκίνησε από 182 και έφτασε 390. Έχουμε κάνει ένα σωρό εξετάσεις και κυρυότυπο. Όλες εντάξει. Ξέρετε συνήθως τι φταίει το ωάριο ή το σπερματοζωάριο; Ο σύζυγος έχει αυξημένο dna fragmentation μήπως ευθύνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Από τις 4 εξωσωματικές που έχω κάνει οι δυο ήταν βιοχημικές, η δεύτερη ξεκίνησε από 182 και έφτασε 390. Έχουμε κάνει ένα σωρό εξετάσεις και κυρυότυπο. Όλες εντάξει. Ξέρετε συνήθως τι φταίει το ωάριο ή το σπερματοζωάριο; Ο σύζυγος έχει αυξημένο dna fragmentation μήπως ευθύνεται αυτό;

 

 

ειμαστε στο ιδιο σταδιο.κ εγω μετα απο 2 βιοχημικες,ξεκινησα να κανω ολες τις εξετασεις(ο συζυγος εχει 45% fragmentation).να σου πω εγω τι εχω κανει κ ο γιατρος μου θεωρει οτι τα εχουμε καλυψει ολα

-καρυοτυπος

-καμπυλη σακχαρου,ινσουλινης

-θυροειδης

-ορμονολογικες

-pcr περιοδου για χλαμυδια ,ουρεοπλασμα,μυκοπλασμα

-λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση

-θρομβοφιλια

-ΝΚ

 

εγω σε ολα αυτα εκτος απο τον καρυοτυπο,κατι βρηκα,οποτε λεμε οτι ισως ηταν απο αυτα.βεβαια οταν ειναι ολα οκ,ισως ο εμβρυολογος εχει βαλει σπερμ με κατακερματισμενο dna ,το οποιο δινει εμβρυο,αλλα στις πρωτες εβδομαδες παλλινδρομει. τη μεθοδο IMSI τη γνωριζεις?

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλες τις παραπάνω εξετάσεις τις έχω κάνει εκτός από λαπαροσκόπηση και ήταν όλες καλές, τα ΝΚ ήταν λίγο αυξημένα και για αυτά πήρα κορτιζόνη. Τις δυο τελευταίες εξωσωματικές τις έκανα με IMSI, αλλά δυστυχώς και πάλι η τελευταία ήταν βιοχημική. Απελπισία.:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπε και ο γιατρός, ότι υπάρχουν πολλές ελπίδες, αλλά εγώ και ο άνδρας μου είμαστε ψυχικά ράκος, ίσως επειδή είναι πρόσφατο. Άσε που και οικονομικά είμαστε πανί-πανί. Όλα μας φαίνονται τώρα μαύρα. Εξάλλου πόσες να κάνουμε για να πετύχει κάποια; Φοβάμαι και τις παρενέργειες από τα τόσα φάρμακα μακροπρόθεσμα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,τωρα σας φαινετα βουνο,αλλα σιγα σιγα θα επανελθετε.μπορεις να στραφεις στα δημοσια νοσοκομεια,εχω ακουσει για πολλες κοπελες που πετυχαν σε δημοσιο.

οσο για τα φαρμακα κ εγω το ιδιο φοβαμαι.γ αυτο κ δηλωσα στον αντρα μου,οτι εξωσ θα κανω μεχρι τα 30(ειμαι 28).μετα θα κανουμε αιτηση για υιοθεσια.εγω μανα θα γινω.ο τροπος δε με αφορα.

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!Αχ,στεναχωριέμαι όταν διαβάζω τι γίνεται αλλά θέλω να σας πω για 2 περιπτώσεις γνωστών μου ελπίζοντας να πάρετε κουράγιο.Η μία,φίλη της μαμάς μου,συνέχεια εξετάσεις,εξωσωματικές,λεφτά και ψυχολογία στον πάτο και ξαφνικά λέει δεν αντέχω άλλο,σταματάω ο Θεός δε θέλει να κάνω παιδάκι.Και μετά από αυτή τη δήλωση τη βλέπουμε μετά από λίγο καιρό τυχαία με μια μικρή κοιλίτσα και λέει χαμηλόφωνα στη μαμά μου:είμαι έγκυος και φοβάμαι να το πω!Ολα ήταν από το άγχος τους!:)Και δεύτερη περίπτωση εμένα μου έμαθε να μην τα παρατάω όταν κάτι το θέλω πολυ!Είχα μια καθηγήτρια σε όλο το γυμνάσιο και το λύκειο με την οποία είχαμε πολύ καλές σχέσεις.Η γυναίκα προσπαθούσε πολλά χρόνια,πολλές εξωσωματικές.Θυμάμαι στην δευτέρα λυκείου μάθαμε ότι ήταν έγκυος και όλοι οι μαθητές της χαρήκαμε και δε θέλαμε να την κουράζουμε!Μετά από ούτε μήνα έχασε το μωράκι της και για λίγο καιρό ήταν μες τα νεύρα αλλά όλοι καταλαβαίναμε το γιατί.Αυτή η γυναίκα πήρε απόφαση ότι δεν θα κάνει μωράκι και είπε τουλάχιστον έχω τον άντρα μου μπορούμε να υιοθετήσουμε.Κορίτσια όταν κάνουμε σχέδια ο Θεός γελάει δε λένε?Μετά από 2 ούτε χρόνια έχασε τον άντρα της.Αλλά είναι η πιο δυναμική γυναίκα που ξέρω.Είχαν ξεκινήσει διαδικασίες για υιοθεσία και πήρε ένα κοριτσάκι το οποίο λατρεύει και μετά από κάποια χρόνια ξαναπαντρεύτηκε!Και την είδα πριν λίγες μέρες και ήταν πολύ ευτυχισμένη!ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΆΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Να μπω και εγω στο κλαμπ?

μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Αυγουστο 12 βιοχημικη

Σεπτεμβριο 12 το συνδρομο του αδειου σακου (παλινδρομη)

τι φταιει ο γιατρος μου λεει οτι ετυχε... μπορει λεει να κανουμε καποιες εξετασεις αλλα δεν περιμενουμε να βρουμε κατι... λογω οτι εχω ηδη ενα παιδακι!!!

uMFrp3.png

 

Το Ταξίδι του Θηλασμού τελείωσε για εμάς, μετά απο 22 υπέροχους μήνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μπω και εγω στο κλαμπ?

μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Αυγουστο 12 βιοχημικη

Σεπτεμβριο 12 το συνδρομο του αδειου σακου (παλινδρομη)

τι φταιει ο γιατρος μου λεει οτι ετυχε... μπορει λεει να κανουμε καποιες εξετασεις αλλα δεν περιμενουμε να βρουμε κατι... λογω οτι εχω ηδη ενα παιδακι!!!

 

Κατ' αρχήν να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να παίρνεις κουράγιο από αυτό!

Η βιοχημική είναι κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά και συνήθως δεν το καταλαβαίνουμε. Σκέψου ότι αν δεν έκανες τεστ νωρίς θα είχες απλά μια καθυστέρηση και ενδεχομένως να μην έδινες σημασία!

Η ανεμβρυική είναι πάλι κάτι που συμβαίνει πολύ σπάνια και οι γιατροί δεν το ψάχνουν. Εγώ το πέρασα πριν από 2 μήνες και ο γιατρός μου εξήγησε ότι οφείλεται σε κάποια χρωμοσωματική ανωμαλία είτε τη στιγμή της σύλληψης είτε λίγο αργότερα. Επειδή δεν υπάρχει έμβρυο για να κάνουμε ανάλυση, η ιστολογική που κάναμε δεν έδειξε τίποτα. Ούτε εγώ το έψαξα περισσότερο γιατί σε αυτή την περίπτωση είναι απίθανο να βρεις τι φταίει... Είναι τυχαίο γεγονός και ελπίζω να μη συμβεί ξανά...

Έκανες απόξεση ή αποβλήθηκε μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Αχ πως σας καταλαβαίνω....εγώ έχω 3 να μετράω....και είμαστε 4 χρόνια παντρεμένοι..τέλος πάντων. Τώρα πάμε για το 4, στην προσπάθεια είμαστε, και ελπίζω να μείνει...

 

 

εμεις σε ενα μηνα κλεινουμε 2 χρονια παντρεμενοι, αλλα μαζι απο σχεση συνολο 12 το νοεμβριο, απλα αργησαμε να παντρευουμε!

τωρα στα 38 καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο!Πιο μικρη δεν πιστευα οτι θα μου συνεβαινε, μια παλλυνδρομη στην 8η εβδομαδα(7 μηνες πριν το γαμο) πριν 2 χρονια...:cry:, μια αποβολη...με πονους φοβερους ετοιμη για αφαιρεση σαλπιγγας γιατι ο γιατρος ειχε διαγνωση εξωμητριος...και την ημερα που πηγα για χειρουργειο...σαν απο θαυμα ειχε πεσει η χοριακη και το αιμα στην κοιλια ειχε εξαφανιστει!!!!!!!τι περασα:cry: 6 μηνες μετα την παλλυνδρομη! και μετα απο 5 μηνες ξαναμενω εγκυος!!!!!!!! δεν προλαβα να χαθω γιατι αυτη ηταν βιοχημικη:cry::cry::cry::cry::cry:!

Εχω βαρεθει να ακουω οτι αφου μενεις εγκυος θα ξαναμεινεις!!!!!!!!Αλλα??????:-(:?::?::?::?:

Εχω πολυ ανχος και μετα απο ενα χρονο τιποτα...Ο κυκλος μου εχει χαλασει ειχα σταθερο 28 μερες!!!ενω τωρα 23, 24 28!!!Δεν απολαμβανω τιποτα!

Με εχει ανχωσει και η ηλικια...τι να πω δεν ξερω! Ελπιζω και ευχομαι σ ολες συντομα να αποκτησουμε μωρακια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Θα ήθελα κι εγώ να μπω στο club και να μοιραστώ μαζί σας τη δική μου ιστορία.

1η φορά βιοχημική

2η φορά παλίνδρομο κύηση στην οποία δεν ακούσαμε καρδούλα στην εβδομη εβδομάδα.

Μετά απο ένα χρόνο 10 μέρες μςτά την καθιστέρηση κάνω αμέσως χορειακή η οποία ήταν 20.000 και κάτι.

Η χαρά μας ήταν πολύ μεγάλη αλλά ταυτόχρονα ήμουν και πολύ φοβισμένη λόγο του ιστορικού μου.

Επειδή όμως ο γιατρός μου μου συνέστησε να κάνω όλες τις εξετάσεις για καρυότυπο ... θρομβοφιλία και λοιπά και ήταν όλα καλά ήμουν λίγο πιο ήρεμη.

Έτσι μόλις το τεστ βγαίνει θετικό πήγαμε στο γιατρό ο οποίος μου επιβεβαίωσε την εγκυμοσύνη και ακούσαμε καρδούλα στην 7η εβδομάδα.

Για το λόγο ότι ο γιατρός μου ήταν μακριά.... μετά από 2 εβδομάδες πήγα σε έναν γιατρό στην πόλη μου για να κάνω έναν υπέροχο λόγο ανησυχίας.. και διαπιστώνει

πως δεν υπήρχε τίποτα...παρα μόνο ενας κενός σάκος... τρελάθηκα....και μου έδωσε χάπια να αποβάλλω και ραντεβού στην κλινική του για απόξεση.

Τρελάθηκα... επειδή ήταν βράδυ την ίδια στιγμή πήγα στο νοσοκομείο όπου επιβεβαίωσαν ότι.... πως οχι μόνο ήταν κενός ο σάκος... αλλά είχα δίδυμα....

αυτά που μοιάζουν σαν δυο σταγόνες νερό... Το κακό ήταν πως δεν ακούσαμε καρδιά... τα είδα μιας και ήταν στην 10η εβδομάδα. Μετά από την επαλήθευση χορειακής υποβλήθηκα σε απόξεση....

μιας και τα δυο μωράκια δεν τα είχαν καταφέρει.... ο λόγος άγνωστος... μιας και όλες οι εξετάσεις είναι καλές. Η κατάστασή μου.....τραγική...

Δεν θέλω να το βάλω κάτω... κι ας είναι η καρδιά μου ραγισμενη... μιας και όλα έχουν συμβεί πολύ πρόσφατα. Εύχομαι να με αξιώσει ο θεός να κρατήσω στην αγκαλιά μου σύντομα ένα μωράκι...και δύο θα ήταν ευχή... το ίδιο εύχομαι και σε όλες εσάς που λαχταράτε ένα ζουζουνάκι στην αγκαλιά σας....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Marmak λυπαμαι πολυ γοα τις απωλεις σου

κ σε καταλαβαινω μιας κ εχω χασει κ γω 3 εγκυμοσυνες...

Θελω απλα να σε συμβουλεψω να κοιταξεις το σακχαρο-ινσουλινη σου μηπως το θεμα σ ειναι εκει.. Επισκεψου εναν ενδοκρινολογο, κ αφου κανεις τις καμπυλες σακχαρου-ινσιυλινης πηγαινε τα να τα δει..

Ευχομαι συντομα να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη,.να

εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

πριν 2 μηνεs ειχα την πρωτη βιοχημικη και πηγα στον γιατρο ο οποιοs με καθησηχασε λεγονταs μου οτι ειναι κατι που συμβαινει πολυ συχνα την πρωτη φορα που μενειs εγκυοs γιατι ο οργανισμοs το βλεπει σαν κατι καινουργιο και το αποβαλει μου ειπε μαλιστα να συνεχισω τιs προσπαθειεs αμεσωs και θα μεινω οπωs και εγινε.Εμεινα στο καπακι εγκυοs και το αποτελεσμα ηταν και παλι βιοχημικη.Δεν ξερω τι να κανω ο γιατροs μου ειπε να κανω εναν ελεγχο για θυροειδη εναν ορμονικο ελεγχο και τιs εξετασειs θρομβοφιλιαs που καλυπτει ο εοππυ οι οποιεs ειναι κανα 2 απο τιs 19.Εσειs τι αλλεs εξετασειs κανατε?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μηνεs ειχα την πρωτη βιοχημικη και πηγα στον γιατρο ο οποιοs με καθησηχασε λεγονταs μου οτι ειναι κατι που συμβαινει πολυ συχνα την πρωτη φορα που μενειs εγκυοs γιατι ο οργανισμοs το βλεπει σαν κατι καινουργιο και το αποβαλει μου ειπε μαλιστα να συνεχισω τιs προσπαθειεs αμεσωs και θα μεινω οπωs και εγινε.Εμεινα στο καπακι εγκυοs και το αποτελεσμα ηταν και παλι βιοχημικη.Δεν ξερω τι να κανω ο γιατροs μου ειπε να κανω εναν ελεγχο για θυροειδη εναν ορμονικο ελεγχο και τιs εξετασειs θρομβοφιλιαs που καλυπτει ο εοππυ οι οποιεs ειναι κανα 2 απο τιs 19.Εσειs τι αλλεs εξετασειs κανατε?

 

Έπαιρνες προγεστερονη;

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μηνεs ειχα την πρωτη βιοχημικη και πηγα στον γιατρο ο οποιοs με καθησηχασε λεγονταs μου οτι ειναι κατι που συμβαινει πολυ συχνα την πρωτη φορα που μενειs εγκυοs γιατι ο οργανισμοs το βλεπει σαν κατι καινουργιο και το αποβαλει μου ειπε μαλιστα να συνεχισω τιs προσπαθειεs αμεσωs και θα μεινω οπωs και εγινε.Εμεινα στο καπακι εγκυοs και το αποτελεσμα ηταν και παλι βιοχημικη.Δεν ξερω τι να κανω ο γιατροs μου ειπε να κανω εναν ελεγχο για θυροειδη εναν ορμονικο ελεγχο και τιs εξετασειs θρομβοφιλιαs που καλυπτει ο εοππυ οι οποιεs ειναι κανα 2 απο τιs 19.Εσειs τι αλλεs εξετασειs κανατε?

 

Κι εγω εχω δυο βιοχημικες στο ενεργητικο μου και θα μπω κι εγω σε εξετασεις τωρα.. Για θρομβοφιλια μου παει καπως περιεργο γιατι η θρομβοφιλια ευθυνεται για αποβολες μεγαλυτερης εβδομαδας και οχι βιοχημικων.

08Irp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κι εγω εχω δυο βιοχημικες στο ενεργητικο μου και θα μπω κι εγω σε εξετασεις τωρα.Είμαι 27 ετων και η γιατρός μου επιμένει πωε πολύ πιθανόν αν βγουν ολα ολ να ηταν τυχαιαο γεγονος πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινησασμε τις προσπαθειες για μωρο με τον αντρα μου ,το,3ο μηνα ειχα καθυστερηση.Εκανα χοριακη,βγηκε 36 κι εμεις μεσ στη χαρα.Μετα απο λιγες μερες ξαφνικη αιμοραγια.Ξανακανω χοριακη (μου ειχε δωσει και utrogestan ο γιατρος μεχρι να βγουν τα αποτελασματα)και βγηκε 32...Μου ειπε τοτε οτι ηταν βιοχημικη και να μην ανησυχω,αλλα να δω το θετικο του πραγματος,οτι δηλαδη εχω ωαρια που γονιμοποιούνται και ο αντρας μου σπαρματοζωαρια που ειναι δυνατα.Απλα ο οργανισμος δεν συνεχιζει μια κυηση αν το εμβρυο δεν ειναι ενταξει για καποιο λογο.Μετα απο ενα μηνα,ξανα εχω καθυστερηση,δεν εκανα τεστ αμεσως και μετα απο λιγες μερες μου ερχεται περιοδος.Πηγα ομως να κανω χοριακη να ειμαι σιγουρη οτι δεν ειναι αιμοραγια απο αλλη αιτιολογια και εχω αποτελεσμα 2!!!ΕΛΕΟΣ!Μου λεει ο γιατρος δεν εισαι εγκυος,μπορει να ηταν παλι βιοχημικη και να επεσε με την περιοδο...Ειχα στεναχωρεθει πολυ και φοβομουν οτι δεν θα τα καταφερουμε να κανουμε μωρακι.

Υστερα απο 2 μηνες ξανα καθυστερηση.Κανω εξεταση και βγαινει 12!!!Δεν ηξερα αν πρεπει να χαρω ή οχι.Ηταν πολυ χαμηλη τιμη.Πηγα στον γιατρο και μου ειπε το αποτελασμα ειτε μικρο ειτε μεγαλο ειναι θετικο.Οποτε μου ειπε να παω μετα απο καποιες μερες να δουμε το σακο...Με αυτα και μ αυτα εχω σημερα μια κορουλα 10 μηνων!!

Να εχετε υπομονη και εμπιστοσυνη στο σωμα σας και ολα θα πανε καλα.Ο οργανισμος μας ξερει τι κανει.

Ευχομαι σε ολες γερα μωρακια και συντομα στις αγκαλιες σας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μην φοβασαι καλή μου το ουρεοπλασμα θεραπευεται αλλα πρεπει να το τσεκαρεις με αρκετες καλλιεργειες και κυριως να παρεις σωστή θεραπεία ειναι ενα μικροβιο που ταλαιπωρει αρκετά αλλα δεν ειναι τιποτα σοβαρο για να ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Έμεινα έγκυος αμέσως μετά το γάμο μου στο γιο μου και όλα πήγαν τέλεια. Όταν όμως προσπάθησα μετά από τρία χρόνια να κάνω ένα δέυτερο παιδάκι...Μέσα σε 6 μήνες είχα όχι μία, όχι δύο, αλλά τρεις απανωτές βιοχημικές κυήσεις. Επειδή είχα ήδη ένα παιδί με ελουσε κρυος ιδρώτας ότι ήμουν άρρωστη... Εξετάσεις επί εξετάσεων...δεν έδειχναν τίποτα. Οι γιατροί μιλούσαν για τυχαία γεγονότα. Εγω ένα ψυχικό ράκος. Σταμάτησα ένα χρόνο τις προσπάθειες, γιατί δεν άντεχα να μου συμβει το ίδιο τέταρτη φορά. Ένα βράδυ ο συζυγος επέμεινε λίγο παραπάνω να ξαναδοκιμάσουμε και...καλά έκανε γιατί μετά από 9 μηνες αποκτήσαμε μια κοράκλα σκέτη κουκλάρα!!! τι να σας πω...Ψάξτε το με το γιατρό σας, έχετε πίστη στο Θεό και μην τρελλαινεστε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Επαναφερω ένα τοπικ χαμένο γιατι περιγράφει την κατάσταση μου σήμερα. Μετά από τρεις αποτυχημενες προσπάθειες για τελειομηνη εγκυμοσυνη (1παλλιδρομη μκαι 2 βιοχημικες εγκυμοσυνες) το τυχαίο μας τελειωσε. Αρχες της επομενης εβδομάδας πριστηκε ραντεβού με τον γυναικολογο να το πιασουμε απο την αρχη και να παρουμε κατευθύνσεις για το τιεξετάσεις πρέπει να γινουν. Μηπως τελικα δεν ειναι θεμα συλληψης αλλα εμφυτευσης.

 

 

Υγ. Περιμενα περίοδο την προηγούμενη δευτέρα και δεν ηρθε, εκανα τεστ το Σάββατο βγηκε θετικο. Την δευτερα ηοριακη εδειξε 46 την τεταρτη 24 και σημερα εχω πνιγει στο αίμα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...