Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παραγγελιες μεσω net


Recommended Posts

ισως καποια μανουλα και μπαμπουλης που ασχολειται πιο πολυ να ξερει κατι....

θελω να παραγγειλω κατι παπουτσια απο το site http://www.heels.com αλλα με ενημερωσαν πως δε στελνουν ελλαδα.....οπως επισης με ενημερωσαν-γιατι σταθηκα επιμονη- οτι το μονο που ξερουν ειναι πως υπαρχουν μεσολαβητριες εταιρειες που αγοραζουν το προιον για σενα και στο στελνουν....

θειο απο την αμερικη δεν εχω...

ξαδελφο που να σπουδαζει στην αγγλια παλι δεν εχω...

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΤΡΙΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

πολυ ενδιαφερον!!!!μηπως ξερετε ομως ποσο στοιχιζουν αυτες οι ενδιαμεσες???

για αγορα απο αμερικη συμφερει ΠΑΡΑ πολυ λογω δολλαριου..αλλα ποσο χρεωνουν τα εξοδα δικα τους και ποσα την μεταφορα?????????????????????????????ΣΥΜΦΕΡΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα τους φορους για προϊοντα απο αμερικη,κανονικα για προϊοντα με τιμολογιο μεχρι 150? δεν χρεωνεστε τιποτα.

Προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε καποια απο τις προωθητικες υπηρεσιες,προτιμω να παρω κατι απο ενα καταστημα χωρις ενδιαμεσο αλλα αν καποιος ψαχνει κατι συγκεκριμενο που δεν μπορει να βρει πουθενα αλλου,τοτε ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωστή μου κάνει το εξής:

Έχει βρει μεσολαβήτρια εταιρεία στην αμερική, κάθε της παραγγελία στέλνεται εκεί, αλλάζει η χρέωση και σου στέλνουν με απλό ταχυδρομείο ξεχωριστά την κανονική απόδειξη. Για ποσά άνω των 75 δολαρίων υπάρχει κανονικά φόρος.

Ένα προϊόν που στοιχίζει ας πούμε 100$, πάει στην ενδιάμεση εταιρεία, του βάζουν μια απόδειξη 50$ και σου το στέλνουν χωρίς φόρους. Η χρέωση επιπλέον είναι πολύ μικρή.

Πρέπει όμως να ρωτήσω ακριβώς καθώς από τότε που ανακάλυψα ότι και η Γαλλία και η Γερμανία και η Ιταλία έχουν ebay κάνω από εκεί κάποιες αγορές χωρίς να με απασχολούν οι φόροι. Όταν μάθω να είστε σίγουρες ότι θα το ανακοινώσω έστω και με νέο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

σε ενα πειραμα που εκανα για ενα ζευγαρι παπουτσια 90 δολαριων θα πληρωσω μολις 120 δολαρια,τη στιγμη που στη λιβαδεια τα βρηκα 350......

σε ενα απο τα τρια site που μας παρεθεσε ο vagos εχει example .....δλδ σου λεει να βαλεις τη χωρα σου,ποσο κανει αυτο που θελεις και σου δινει τιμη που θα χρεωθεις....

αν ξερει καποιος εναν αξιοπιστο μεσαζοντα που να εχει συνεργαστει κιολας,καλοδεχουμενα τα στοιχεια......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Προσωπικα παρελαβα και σημερα προϊοντα απο ΗΠΑ χωρις κανενα δασμο,δέμα περιπου 3 κιλών:P μονο που αργουν τα ατιμα,συνολικα 20 ημερες.

Γνωμη μου ειναι να μην χρησιμοποιειτε προωθητικες υπηρεσιες εφοσον δεν αγοραζετε κατι ακριβοτερο απο 150?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...