Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ελεγχος μαστου


Recommended Posts

ξερει καποια να μου πει; θα παω αυριο το πρωι στο Ρεα να κανω υπέρηχο μαστου γιατι με τον γιατρο ψιλαφησαμε 3 πραγματακια σαν μπιλιες ας τα πουμε- αν και οταν ξεκινησα για ελεγχο ειχα απο μονη μου καταλαβει μονο το ενα!! η εξεταση ειναι 30 ευρω αλλα μου ειπε οτι αν χρειαστει θα κανουμε επι τοπου μια παρακεντηση. λογικα αυτο θα ειναι εξτρα;;; ξερει καμια ποσο;;; δεν το ειχα καλοσκεφτει γιατι με επεισε ο γιατρος οτι αν πηγαινα μεσω ικα θα καναμε τον υπερηχο αλλα μετα αν χρειαζονταν παρακεντηση θα επρεπε να περιμενουμε παλι και ειπα οκ. ας ξεμπερδευουμε μην ειναι κατι σοβαρο!

ξερει καποια να μου πει ποσο θα περιμενα μεσω ικα και ποσο θα κοστισει αν το κανω μεσω ρεας;;;

τελευταια στιγμη το σκεφτηκα και γω!

ασε που αυριο θα τρεχω να δω πως θα παω... εχει ταξι αυριο;

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σου ευχομαι να μην ειναι τίποτα

αν και δεν ξερω να απαντήσω ακριβώς στο ερώτημά σου, να σου πω ότι για απλή εξεταση και υπερηχο από μαστολόγο στο Ρεα εδωσα 80 ευρώ, πριν λιγες μερες. Φαντάζομαι για παρακέντηση θα χρειαστεις κατιτις περισσότερο. Γιατί δεν παιρνεις τηλέφωνο στο Ρεα να ρωτήσεις?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και εμεις ελπιζουμε να μην ειναι τιποτα. ασε που ολο εμποδια μας ερχονται και εχω μια ασθηση οτι παλι χαμενος αυτος ο μηνας. αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. πηρα που λες - γιατι δεν το ειχα κανει πριν; δεν ξερω. 210 ευρω και ανεβαινει αναλογως τι θα χρειαστει να κανουν. ωραια; καταπληκτικα!

αλλη ερωτηση. που περνω τηλεφωνο να μαθω για τιμες παρακεντησης μεσω ικα γιατι πριν κλεισω ραντεβου για το ρεα ειχα κλεισει στο δημοσιο νοσοκομειο για το σαββατο. ειχα πει να παω ρεα να ξεμπερδευω να τα κανω ολα μαζι αν χρειαστει αλλα δεν ειχα υπολογισει την τιμη.

 

στο νοσοκομειο δεν πολυ εξηπυρετουν οσους εχουν ικα. με πληρωμη ο υπερηχος μαστου ειναι 20 ευρω στο νοσοκομειο. 10 ευρω διαφορα μονο. αλλα φανταζομαι η παρακεντηση....

 

τελος παντων.

αν ξερει καποια.

με βλεπω να πληρωνω τα πολλα μονο γιατι θα μας φαει η αγωνια αν τελικα πρεπει να γινει η παρακεντηση.

 

σας επρηξα;

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κλείσεις ραντεβού στο 1535 σε ειδικευμένο Δημόσιο Νοσοκομείο όπως το ΜΕΤΑΞΑ και το ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ με γιατρό μαστολόγο. Το κόστος είναι 5 ?.Αν χρειαστείς να κάνεις στο ΜΕΤΑΞΑ παρακέντηση στοιχίζει (πέρισυ το καλοκαίρι) 17?.

Μπορείς να πας στο ΙΚΑ σε γυναικολόγο να σου γράψει τον υπέρηχο. Αν στον γράψει με την ένδειξη ΕΠΕΙΓΟΝ μπορείς να το κάνεις σε εξωτερικά συμβεβλημένα ιδιωτικά κέντρα. Αν δεν στο γράψει ΕΠΕΙΓΟΝ στο κάνουν στα ιατρεία του ΙΚΑ μετά από ραντεβού. Το ίδιο ισχύει και για τις μαστογραφίες.

ΑΝ έχεις χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο να δώσεις στο γιατρό του ΙΚΑ ακόμα καλύτερα, δεν μπορεί να αρνηθεί (αν πέσεις σε κα'να στουρνάρι).

 

Σε ένα κέντρο που ξέρω έχουν μια προσφορά για ψηφιακή μαστογραφία και υπέρηχο μαζί με 80?.

 

Δες κι εδώ σε αυτό το τόπικ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=60247&highlight=%EC%E1%F3%F4%EF%EB%EF%E3%EF%F2

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω harlow. να σαι καλα.

θα παρω να ακυρωσω το ραντεβου στο Ρεα μολις εχω ραντεβου σε δημοσιο νοσοκομειο. ελπιζω για γρηγορα ξεμπερδεματα.

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...