Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοιμαται πολυ αργα το βραδυ!


margarita

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια ολων σας!

Η μικρη μου κοιμαται πολυ αργα το βραδυ!!!

Της κανουμε το μπανακι της στις 8 το βραδυ, μετα θα πιουμε και το γαλατακι μας (γιατι πλεον η μαμα δεν εχει) και θα κοιμηθει γυρω στις 1 με 1:30 μετα τα μεσανυχτα!!! :cry:

Το πρωι θα ξυπνησει περιπου στις 7 για να φαει και μετα θα κοιμηθει μεχρι τις 12 το μεσημερι!

Τι να κανω για κοιμαται πιο νωρις το βραδυ!Καθε βραδυ αν δε παει 1:30 δε κοιμαται... :cry::cry::cry::shock::shock::shock:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχην να σου ζησει!Ή μαλλον να μας ζησει γιατι και μας ειναι μικρακι 2 μηνων και 3 εβδομαδων. Ακομα ειναι πολυ μικρουλα πιστευω για να χει προγραμμα.Πρωτα απο ολα νομιζω δεν ειναι σε θεση να ξεχωριζει μερα νυχτα!Κατοπιν σιγα να την βοηθησεις εσυ να αρχισει να καταλαβαινει την διαφορα της μερας με την νυχτα, την μερα φως, φασαρια, μουσικη , το βραδυ σκοταδι, ησυχια, μπανιο, γαλα και νανι!Επισης μηπως να μην την αφηνεις να κοιμαται πολλες ωρες κατα την διαρκεια της μερας και ειδικα μετα το απογευμα και να την ξυπνας(βαρβαρο αυτο αν αντεχεις). Ας πουμε εγω που προσπαθω να της κοψω ενα βραδυνο γευμα τωρα δεν την αφηνω να κοιμαται πολυ το απογευμα, ισα ισα να ξεκουραστει. Βεβαια επειδη δεν βλεπω και σοβαρα αποτελεσματα και το ψιλολυπαμαι ειπα να περιμενω να κλεισει και τον τριτο και μετα να μπουμε σε αυστηρο προγραμμα.Το καθε μωρακι εχει το προγραμμα του και αυτο. ισως να χρειαστει να κανεις και λιγο υπομονη. Δηλαδη λιγο παραπανω υπομονη απο αυτην που κανεις και κανουμε ολες εν τελει. :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Margarita η μικρουλα μου σημερα κλεινει τους τρεις μηνες και κοιμαται γυρω στις 12 το βραδυ και ξυπναει περιπου 8 το πρωι.Αυτο το κανει τις τελευταιες 15 μερες.Πριν ειχαμε μεγαλο προβλημα.Καταλαβα οτι τελικα παιρνουν μονα τους σειρα οσο μεγαλωνουν.Μην ανησυχεις θα βρει το ρυθμο της.

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο συνεβαινε και με την δικια μου...ντουρασελ...!

μην ανυσηχεις σιγα σιγα θα μεγαλωνει και θα κουραζεται

με αποτελεσμα να κοιμαται πιο νωρις,μην φανταστεις πολλα

ομως.

πλεον η καλη μου κοιμαται στις 2300....και ξυπνια ολη μερα να ειναι..

 

απλα πρεπει και εμεις να συνηδητοποιησουμε πως

τα νινακια μας δεν ειναι του υπνου...!

..sine qua non..

 

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου κοιμαται απο τις 9 μεχρι τις 8 το πρωι σερι εδω και 2 βδομαδες :!: ειναι πολυ υπναρου :lol::lol: αλλα την ημερα αντε να κοιμηθει 3 με 4 ωριτσες διακεκομενες :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εμας ετσι ηταν. Μετα περασαμε ενα σταδιο που κοιμοταν συνεχεια. Μετα απο λιγο αλλαξε παλι . Κ για να μη μακρυγορουμε δε θα πιστευεις ποσες αλλαγες θα κανει στο προγραμμα του.. Εμεις μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!

Θα κανω λιγο υπομονη, δε μπορω να κανω αλλιως... :wink:

Αλλα θα ξεκινησω να της κανω το μπανακι της 936107mhf5etmz1h.gif λιγο νωριτερα μηπως και αλλαξει εστω και κατα μια ωριτσα... :wink::wink::wink:

Φιλακια πολλα σε ολες και παλι ευχαριστω!!! :D:D:D

1030704pmn5azkh2d.jpg

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια ολων σας!

Η μικρη μου κοιμαται πολυ αργα το βραδυ!!!

Της κανουμε το μπανακι της στις 8 το βραδυ, μετα θα πιουμε και το γαλατακι μας (γιατι πλεον η μαμα δεν εχει) και θα κοιμηθει γυρω στις 1 με 1:30 μετα τα μεσανυχτα!!!

 

Γεια σου margarita και να σου ζήσει τό αγγελούδι σου. Να προτείνω να μετακινήσετε την ώρα του μπάνιου λίγο αργότερα. Εμείς την κάνουμε μπάνιο κατά τις 9-9.30 και μετά τρώμε και κοιμάται συνήθως αμέσως.

 

Επίσης φροντίζω στο μπάνιο να καθόμαστε κάμποση ώρα για να την τρίβω απαλά και να χαλαρώνει (αρχίζει το χασμουρητό συνήθως από την ώρα του μπάνιου).

 

Και πάλι να σου ζήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Irenegr!

Εχουμε δοκιμασει να της κανουμε μπανιο πιο αργα απο τις 8 δηλαδη 9-9:30 ακομη και 10 και 11 και παλι τιποτα, την ξυπναει το μπανιο και δεν χαλαρωνει με τιποτα!!!

Γι'αυτο ξεκινησαμε να της κανουμε μπανακι ολο και νωριτερα και αν και ειναι ακομη νωρις για να πω αν εχει αποτελεσμα, ηδη αρχισε να κοιματε γυρω στις 12 και οχι 1 με 1:30!!! :shock::shock::shock:

Θα δειξει σε καμια εβδομαδα αν εχει εφαρμογη... :wink::wink::wink::wink::wink::wink:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι μικρή ακόμα. Φρόντισε μόνο να της κάνεις το μπάνιο την ίδια περίπου ώρα και θα προγραμματιστεί... Μην το καταπιέσεις το παιδί. Για λίγους μήνες πρέπει να μπεις εσύ στο ρυθμό της..

Link to comment
Share on other sites

margarita τα ιδια περασαμε κι εμεις, μεχρι τον 4ο! μετα ενα βραδυ την πηρα στο κρεββατι κατα τις 2000, απλως και τη θηλασα. απο τοτε κοιμαται την ιδια ωρα αλλα παντα αν ξαπλωσω και εγω. την παιρνω μετα και τη βαζω στο κρεββατακι της, και οταν ξυπνησει την ξαναπαιρνω. ξυπναει τελικα το πρωι στις 0700 , την αλλαζω και ξανακοιμαται για καμια ωρα.

ειναι και αυτο μια λυση, αλλα γενικα μην ανησυχεις, το μωρο θα βρει το προγραμμα του και εσυ θα ξεκουραστεις :wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...