Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυμοσυνη και σεξ!


Recommended Posts

πφφφ... φανταζομαι πολλες απο εσας ειχατε αυτο τον προβληματισμο... τελικα επιτρεπετε το σεξ στην εγκυμοσυνη?? τι σας ειχε πει ο γιατρος σας? εμενα μου ειπα επιτρεπεται με μετρο.... και τι εννοει οταν λεει με μετρο??? ντραπηκα κι εγω να ρωτησω λεπτομερειες... το κακο ειναι οτι το θελω πολυ... και 3, 4 φορες που το εχω κανει δεν μπορω να αφησω τον εαυτο μου ελευθερο γτ δεν το εχω ξεκαθαρισει το πραγμα και με εχουν πιασει τα νευρα μου :mad: πειτε μου εμπειριες σας... να αφεθω η οχι?????:confused::confused::confused::confused:( ειμαι 14 εβδομαδων)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πφφφ... φανταζομαι πολλες απο εσας ειχατε αυτο τον προβληματισμο... τελικα επιτρεπετε το σεξ στην εγκυμοσυνη?? τι σας ειχε πει ο γιατρος σας? εμενα μου ειπα επιτρεπεται με μετρο.... και τι εννοει οταν λεει με μετρο??? ντραπηκα κι εγω να ρωτησω λεπτομερειες... το κακο ειναι οτι το θελω πολυ... και 3, 4 φορες που το εχω κανει δεν μπορω να αφησω τον εαυτο μου ελευθερο γτ δεν το εχω ξεκαθαρισει το πραγμα και με εχουν πιασει τα νευρα μου :mad: πειτε μου εμπειριες σας... να αφεθω η οχι?????:confused::confused::confused::confused:( ειμαι 14 εβδομαδων)

 

Εξαρτάται τι εννοείς με το "να αφεθώ"... Αν είναι να κάνεις ακροβατικά από τον πολυέλαιο... άστο καλύτερα! :lol:

 

Θα το καταλάβεις αν κάτι "δεν πάει". Μην ανησυχείς! ;)

 

Καλή διασκέδαση! ;):rolleyes:

 

 

Για την ιστορία. Ο γιατρός μου, είχε πει no-problem... ;):D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοείς με το "να αφεθώ"... Αν είναι να κάνεις ακροβατικά από τον πολυέλαιο... άστο καλύτερα! :lol:

 

Θα το καταλάβεις αν κάτι "δεν πάει". Μην ανησυχείς! ;)

 

Καλή διασκέδαση! ;):rolleyes:

 

 

Για την ιστορία. Ο γιατρός μου, είχε πει no-problem... ;):D

χαχαχαχα οχι ενταξι εννοω να αφεθω ψυχολογικα γτ ενω το θελω δεν μπορω να το ευχαριστηθω πληρως... γκκκρρρρ... κι εχω και τον αντρα μου φοβητσιαρη οποτε δεν μου δινει και πολυ θαρρος παρολο που οποτε του λεω ειναι προθυμος :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλεύσου την προθυμία του, γιατί εμένα ο δικός μου... όταν έκανα λίιιιγο κοιλίτσα... δεν ξαναπλησίασε. Αισθανόταν... πως είχε ... θεατές! (αγκρρρρρ) :P

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το επέτρεπε ο γιατρός μου. Απλά και στις 3 εγκυμοσύνες με το που έμπαινα στον 5ο μήνα μου κοβόταν η όρεξη μαχαίρι. Απλά ,ανάλογα και με το γιατρό είναι αυτό βέβαια,εμένα μου έλεγε να προσέχουμε να μην τελειώνει ο σύζυγος μέσα.Και φυσικά όπως λέει και η αλκυών ας μην δοκιμάσετε όλες τις στάσεις του κάμα σούτρα αυτή τη περίοδο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ο γιατρος μου, το πρωτο τριμηνο μου το ειχε απαγορεψει.Μετα το πρωτο τριμηνο ανετα.Και το τελευταιο διαστημα της εγκυμοσυνης μου το προτεινε απο μονος του αυτο και το μπανιο στη θαλασσα χαχα...ΜΗ ξεχνας οτι σαραντα μερες δεν μπορεις να ερθεις σε επαφη αφ οτου γεννησεις...Οποτε κοιτα να το χαρεις οσο μπορεις...ακροβατικα και περιεργα ας τα αποφυγεις...χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εμας μας ειπε επιτρεπεται κανονικα απλα να μην τελειωνει μεσα, να καθαριζεται καλα πριν και να μην κανουμε αγρια πραγματα. Σιγουρα δηλαδη οχι στασεις με σκυψιμο, πολυ εντονα πραγματα και τετοια. Μόνο αν εχεις περασει την ΠΗΤ σου (ή είσαι κοντά) κανει να τελειωσει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...