Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

Lorig, πλεον εχω τον Παπαδη. Βρισκεται ακριβως πισω απο τα ταμεια στο ισογειο. Επειδη με ρωτατε πολλες η προηγουμενη γιατρος που ειχα ηταν η μαγδα καργακου. Ειναι εκπληκτικη γιατρος για οποια εχει λεφτα να δωσει. 50 ευρω την επισκεψη και 1200 στο τελος. Και αν δ της δωσεις στην λεει και απο πανω. Ο παπαδησ δεν ζητησε τιποτα και οταν τον ρωτησα μου ειπε ξεκαθαρα οτι μια χαρα πληρωνεται απο το νοσοκομειο και δ θελει τα λεφτα μου.σπανιο πραγμα για γιατρο στις μερεσ μας. Ειναι πολυ ευγενικος και παντα με το χαμογελο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 10 months later...

καλησπερα και απο μενα θα ηθελα να μου πειτε εαν ξερετε τη γνωμη σας για το σπυριουδακη κωνσταντινο στο ελενα.μενω κρητη και θα μετακομησω συντομα αθηνα και σκεφτομαι να με αναλαβει να με ξεγενησει αυτος μια ςκαι ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα.αλλα πρεπει να κανω καισαρικη λογο ενος χειρουργειου που εχω κανει στη σπονδυλικη στηλη .να σας πω οτι η κυηση μου ειναι με εξωσωματικη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ Κου ΠΑΠΑΔΗ, ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια Καλημέρα είμαι σε αναζήτηση Γιατρού στο Έλενα .15 εβδομάδων και θα ήθελα το τηλ του Παπαδή. Όποια κοπέλα το έχει ας μου το στείλει...ο προηγούμενος που είχα έφυγε απο το Έλενα και αρχίζω και αγχώνομαι...ααα και θα ήθελα να μάθω αν βλέπει πρωινά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για οποιονδήποτε γιατρό στο Έλενα, απλά καλέστε στο τηλέφωνο 2106436714 που κλείνουν τα απογευματινα ραντεβού και ζητήστε να σας κλείσουν ένα ραντεβού με τον γιατρό που θέλετε (καλέστε μετά τις 15:30).

Αν καλέσετε απευθείας τους γιατρούς, το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα σας εξυπηρετήσουν καθώς δεν είναι στις υποχρεώσεις τους να εξυπηρετούν προσωπικά και δεν κανονίζουν μόνοι τους το πρόγραμμά τους των ραντεβού τους.

 

Διαφορετικά, και χωρίς κόστος, πάτε ένα πρωί στη γραμματεία και ζητήστε να δείτε τον γιατρό που θέλετε.

 

Καλό είναι να θυμόμαστε ότι στο Έλενα (και σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο) μπορούμε να επιλέξουμε ποιος γιατρός θα μας παρακολουθεί καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά δεν είναι υποχρέωσή του να παρευρίσκεται ο ίδιος τον τοκετό.

 

Ειδικά στο Έλενας Βενιζέλου και στο Αλεξάνδρας, οι ειδικευόμενοι (που πάντα επιβλέπονται από τους επιμελητές βάρδιας και διευθυντή) είναι πλέον ικανοί να διεκπεραιώσουν κάθε είδους τοκετό, οπότε μπορείτε να πάτε άφοβα να ξεγεννήσετε με τους γιατρούς βάρδιας.

Link to comment
Share on other sites

Lorig, πλεον εχω τον Παπαδη. Βρισκεται ακριβως πισω απο τα ταμεια στο ισογειο. Επειδη με ρωτατε πολλες η προηγουμενη γιατρος που ειχα ηταν η μαγδα καργακου. Ειναι εκπληκτικη γιατρος για οποια εχει λεφτα να δωσει. 50 ευρω την επισκεψη και 1200 στο τελος. Και αν δ της δωσεις στην λεει και απο πανω. Ο παπαδησ δεν ζητησε τιποτα και οταν τον ρωτησα μου ειπε ξεκαθαρα οτι μια χαρα πληρωνεται απο το νοσοκομειο και δ θελει τα λεφτα μου.σπανιο πραγμα για γιατρο στις μερεσ μας. Ειναι πολυ ευγενικος και παντα με το χαμογελο.

 

NAYLAR ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΑ!ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟΣ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 50 ΕΥΡΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ,ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 1500ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΤΟ 2011 ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΙΣ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

NAYLAR ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΑ!ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟΣ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 50 ΕΥΡΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ,ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 1500ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΤΟ 2011 ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΙΣ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ!

 

Απ' ότι έχω διαβασει, ψάχνοντας το θέμα, δεν υπαρχουν γιατροι σε δημοσια νοσοκομεια που να αναλαμβανουν vbac. Ακομα και να σε αναλαβουν σου βαζουν τοσες προυποθέσεις που τελικά δεν το γλυτώνεις παλι το μαχαιρι. Καλυτερα λοιπόν να απευθυνθείς σε εξειδικευμένους ιδιωτες που έχουν κανει πολλές επιτυχημένα.

Η Καργάκου καποιες ΄φορές φερεται απαράδεκτα. Μια φιλη μου έχει πολύ ασχημη εμπειρια μαζι της.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια ενας γιατρος που αρεσει σε εμενα,μπορει να μην αρεσει σε εσενα. Η γνωμη μου ειναι οτι μια επισκεψη αρκει για να δεισ αν σου αρεσει.

 

Καλησπερα!σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα γιατι θα ηθελα καποιες πληροφοριες για τον κυριο Παπαδη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αναζητώ και εγώ το τηλ του Κ.Παπαδή . Είμαι στη 15η εβδομάδα και θα ήθελα να τον δω γιατί έχω μείνει χωρίς γιατρό. Και πληροφορίες αν έχει κάποια κοπέλα,εξετάζει πρωί ή απόγευμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αναστασία στο λέω ενημερωτικά, ο Παπαδής δεν θα σε αναλάβει αν δεν πας μέσω γνωστού, και πάλι δύσκολα. Ναι, είναι πολύ καλός αλλά παρακολουθεί πάρα πολλές γυναίκες, η αναμονή για ραντεβού είναι τουλάχιστον μήνας και ο ίδιος πλέον αρνείται να αναλάβει μεγαλύτερο όγκο δουλειάς (και καλά κάνει μεταξύ μας).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Παρακαλώ αν γνωρίζει κανείς τον γιατρό Κανακάκη στο Έλενα. Θα ήθελα να μου πείτε εντυπώσεις και αν ζητάει συγκεκριμένη αμοιβή για τοκετό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μηπως σε παρακαλω μπορεις να μου πεις ποια ηταν η γιατρος σου, θα προτιμουσα γυναικα γυναικολογο και εχω ακουσει τα καλυτερα για το ελενα.... σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

στη δευτερη γεννα μου ειχα γιατρο τον κανακακη και μονο τα καλυτερα εχω να γραψω. ευγενικος, με υπομονη, δε ζηταει συγκεκριμμενη αμοιβη, οταν τον ειχα ρωτησει για το οικονομικο μου ειχε απαντησει ο,τι θελετε εσεις δινετε και αν θελετε. Μονο που σα γιατρος νομιζω οτι γενικα προωθει τις καισαρικες.Επισης επειδη εχω εμπειρια και απο ιδιωτικο μαιευτηριο και μαλιστα ειχα πληρωσει για μονοκλινο δωματιο, η παραμονη μου στα μονοκλινα λουξ του ελενα ηταν μακρα καλυτερη και κυριως οσον αφορα το προσωπικο του οροφου, πολυ καλυτερη εξυπηρετηση ειχα και ειχα πληρωσει μολις 500 ευρω για 4 μερες. Στο μονο που υστερουσε το ελενα εναντι του ιδιωτικου ηταν στο ... μενου, και παλι τρωγωντουσαν τα φαγητα αλλα εκει το ιδιωτικο ητα ν καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα κι από μένα. Διαβάζω κι εγώ τα καλύτερα για το Μαιευτηριο Ελενα και σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά να το επιλέξουμε κυρίως για την προσέγγιση στο θέμα θηλασμός. Ο γιατρός που με παρακολουθεί εδώ και 7 χρόνια συνεργαζεται με τα περισσότερα ιδιωτικά αλλά λόγω του οικονομικού θέματος αλλά και τη νοοτροπία των ιδιωτικών μαιευτηρίων στην αντιμετωπιςη των νέων μαμάδων και το θηλαςμο, σκεφτήκαμε την εναλλακτική του Ελενα. Ως εκ τούτου από τον τρίτο περίπου μήνα με παρακολουθεί ταυτόχρονα με τον πρώτο μου γιατρό και ο κ. Γαβαρης του Ελενα τον οποίο μας σύστησε με τα καλύτερα λόγια φιλικό ζευγάρι. Μέχρι στιγμής (βρίσκομαι πια στην 21 εβδομάδα) έχω αποκομίσει καλή εικόνα για το συγκεκριμένο γιατρό. Είναι σοβαρός, αναλυτικός, κατατοπιστικός. Βέβαια δεν κανείς μαζί του και καλαμπούρι, αλλά το γιατρό δεν τον θέλεις για καλαμπουρι.Δεν έχω εντοπίσει στο forum κάποια άποψη για τον συγκεκριμένο γιατρό, όποτε αν κάποια μαμα είχε εμπειρία μαζί του θα ήταν πολύ χρήσιμο για μας, δεδομένου ότι μέχρι το τέλος του μήνα έχουμε οριοθετήσει να λάβουμε την τελική μας απόφαση.

 

 

Έχει περάσει καιρός αλλά για την πληρότητα του θέματος είπα να γράψω την εμπειρία μου. Γέννησα λοιπόν στο Ελενα το Μάιο του 2015 με γιατρό τον κ. Γαβαρη. Όλα πήγαν εξαιρετικά! Έσπασαν τα νερά Παρασκευή βράδυ, πήγα στο Μαιευτηριο στις 02:45 κι ο γιατρός ήταν ήδη εκεί, χωρίς να έχει προηγηθεί καμία συζήτηση για το οικονομικό του θέματος. Γέννησα φυσιολογικά η μάλλον φυσικά αφού δεν έκανα επισκληριδιο. Αυτό ειναι και ενα σημείο για το οποίο πρέπει να ευχαριστήσω το συγκεκριμένο γιατρό. Η διαστολή μου προχωρούσε τόσο γρήγορα για πρωτότοκη που μου είπε αυστηρά και ξεκάθαρα οτι δε θα κάνουμε επισκληρίδειο γιατί θα γεννήσω πολύ πολύ γρήγορα. Παρόλο που εκείνη την ώρα ήθελα να τον βάρεςω τελικά αποδείχτηκε οτι είχε πολύ δίκιο. Γέννησα δυο ώρες μετά στις 04:40. Τις επόμενες ημέρες ερχόταν συνέχεια να με δει και επαναλαμβάνω χωρίς συζήτηση για αμοιβή. Με το εξιτήριο μας αποφασίσαμε να του δώσουμε ενα ποσό ως ευχαριστήριο δώρο για την τόσο ωραία εμπειρία τοκετού που βοήθησε να έχουμε. Α, επίσης να σημειώσω οτι έμεινα στα μονόκλινα του πέμπτου ορόφου, εξαιρετικά, πεντακάθαρα, το κρεβατι σούπερ και η πολυθρόνα θηλασμού επίσης. Οι μαίες εξαιρετικές, θήλασα την πρώτη ώρα και είχα απεριόριστη βοήθεια και μάλιστα με χαμόγελο, πράγμα πρωτόγνωρο για δημόσιο νοσοκομείο. Ειναι πραγματικά κρίμα να πηγαίνουν οι νέες μανούλες στα ιδιωτικά, να σκάνε ενα σωρό χρήματα για να στριμώχνονται στα τρίκλινα και να ταΐζουν τα μωρά τους ξένο γάλα απο άγνοια και κακή υποστήριξη. Το Ελενα ειναι απο τα κορυφαία μαιευτήρια της χώρας και φυσικά το δεύτερο μωράκι που έρχεται θα το γεννήσω και πάλι εκεί. Ελπίζω με μια εξίσου όμορφη εμπειρία τοκετού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει περάσει καιρός αλλά για την πληρότητα του θέματος είπα να γράψω την εμπειρία μου. Γέννησα λοιπόν στο Ελενα το Μάιο του 2015 με γιατρό τον κ. Γαβαρη. Όλα πήγαν εξαιρετικά! Έσπασαν τα νερά Παρασκευή βράδυ, πήγα στο Μαιευτηριο στις 02:45 κι ο γιατρός ήταν ήδη εκεί, χωρίς να έχει προηγηθεί καμία συζήτηση για το οικονομικό του θέματος. Γέννησα φυσιολογικά η μάλλον φυσικά αφού δεν έκανα επισκληριδιο. Αυτό ειναι και ενα σημείο για το οποίο πρέπει να ευχαριστήσω το συγκεκριμένο γιατρό. Η διαστολή μου προχωρούσε τόσο γρήγορα για πρωτότοκη που μου είπε αυστηρά και ξεκάθαρα οτι δε θα κάνουμε επισκληρίδειο γιατί θα γεννήσω πολύ πολύ γρήγορα. Παρόλο που εκείνη την ώρα ήθελα να τον βάρεςω τελικά αποδείχτηκε οτι είχε πολύ δίκιο. Γέννησα δυο ώρες μετά στις 04:40. Τις επόμενες ημέρες ερχόταν συνέχεια να με δει και επαναλαμβάνω χωρίς συζήτηση για αμοιβή. Με το εξιτήριο μας αποφασίσαμε να του δώσουμε ενα ποσό ως ευχαριστήριο δώρο για την τόσο ωραία εμπειρία τοκετού που βοήθησε να έχουμε. Α, επίσης να σημειώσω οτι έμεινα στα μονόκλινα του πέμπτου ορόφου, εξαιρετικά, πεντακάθαρα, το κρεβατι σούπερ και η πολυθρόνα θηλασμού επίσης. Οι μαίες εξαιρετικές, θήλασα την πρώτη ώρα και είχα απεριόριστη βοήθεια και μάλιστα με χαμόγελο, πράγμα πρωτόγνωρο για δημόσιο νοσοκομείο. Ειναι πραγματικά κρίμα να πηγαίνουν οι νέες μανούλες στα ιδιωτικά, να σκάνε ενα σωρό χρήματα για να στριμώχνονται στα τρίκλινα και να ταΐζουν τα μωρά τους ξένο γάλα απο άγνοια και κακή υποστήριξη. Το Ελενα ειναι απο τα κορυφαία μαιευτήρια της χώρας και φυσικά το δεύτερο μωράκι που έρχεται θα το γεννήσω και πάλι εκεί. Ελπίζω με μια εξίσου όμορφη εμπειρία τοκετού!

 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το δεύτερο!

Είναι πραγματικά κρίμα να υπάρχουν νοσοκομεία με τέτοια λουξ δωμάτια (σαν τα δωμάτια του 5ου) και τόσο εξαιρετικούς γιατρούς και οι γονείς να διαλέγουν τα ιδιωτικά. Το λέω και το ξαναλέω, τα δωμάτια του 5ου ορόφου είναι πολύ καλύτερα (και πολύ πιο μεγάλα) από τα ιδιωτικά που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια..πρεπει να κανω μια επεμβαση πολυποδα στη μητρα,μου εχουν πει διαφορα ποσα ...σκεφτομαι να παω στο Ελενα..μου προτειναν τον γιατρο Παπαζωτο γνωριζετε αν ειναι καλος?Η καποιον αλλο γιατρο που να ειναι καλος?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!

ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ( ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΡΟΥΧΑ ΣΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ - 5 ΕΤΩΝ ) ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ. ΜΕΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΩ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΡΩΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΟΥ:

1. ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΤΟΜΗ - ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ...

2. ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ

3. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα κι από μένα. Διαβάζω κι εγώ τα καλύτερα για το Μαιευτηριο Ελενα και σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά να το επιλέξουμε κυρίως για την προσέγγιση στο θέμα θηλασμός. Ο γιατρός που με παρακολουθεί εδώ και 7 χρόνια συνεργαζεται με τα περισσότερα ιδιωτικά αλλά λόγω του οικονομικού θέματος αλλά και τη νοοτροπία των ιδιωτικών μαιευτηρίων στην αντιμετωπιςη των νέων μαμάδων και το θηλαςμο, σκεφτήκαμε την εναλλακτική του Ελενα. Ως εκ τούτου από τον τρίτο περίπου μήνα με παρακολουθεί ταυτόχρονα με τον πρώτο μου γιατρό και ο κ. Γαβαρης του Ελενα τον οποίο μας σύστησε με τα καλύτερα λόγια φιλικό ζευγάρι. Μέχρι στιγμής (βρίσκομαι πια στην 21 εβδομάδα) έχω αποκομίσει καλή εικόνα για το συγκεκριμένο γιατρό. Είναι σοβαρός, αναλυτικός, κατατοπιστικός. Βέβαια δεν κανείς μαζί του και καλαμπούρι, αλλά το γιατρό δεν τον θέλεις για καλαμπουρι.Δεν έχω εντοπίσει στο forum κάποια άποψη για τον συγκεκριμένο γιατρό, όποτε αν κάποια μαμα είχε εμπειρία μαζί του θα ήταν πολύ χρήσιμο για μας, δεδομένου ότι μέχρι το τέλος του μήνα έχουμε οριοθετήσει να λάβουμε την τελική μας απόφαση.

 

Καλησπέρα! Είμαι 4 μηνών έγκυος και επειδή με ενδιαφέρει ο κ. Γάβαρης, μπορείς να μου στείλεις το κινητό του και το όνομά σου για να του πω ποιά μου τον συστήνει? Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι 4 μηνών έγκυος και επειδή με ενδιαφέρει ο κ. Γάβαρης, μπορείς να μου στείλεις το κινητό του και το όνομά σου για να του πω ποιά μου τον συστήνει? Ευχαριστώ...

 

Καλησπέρα, σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!

ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ( ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΡΟΥΧΑ ΣΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ - 5 ΕΤΩΝ ) ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ. ΜΕΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΩ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΡΩΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΟΥ:

1. ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΤΟΜΗ - ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ...

2. ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ

3. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ

 

Αν δεν θες/μπορείς να πληρώσεις ούτε επίσκεψη, δεν έχεις επιλογή γιατρού, σε καμία ειδικότητα. Μπορείς να κλείσεις ραντεβου σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο, αλλά δεν μπορείς να επιλέξεις γιατρό δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γέννησα τον Αύγουστο στο Έλενα, με γιατρό τον κ. Γάβαρη. Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη, τόσο από τον γιατρό & το team που εφημέρευε όταν γέννησα, όσο & από το Έλενα & τις μαίες του 6ου ορόφου όπου έμεινα (απλά μονόκλινα). Με έπιασαν πόνοι στις 11 το βράδυ, ήταν πόνοι κατευθείαν ανα 5λεπτο & επειδή αδυνατούσα να πιστέψω ότι ήταν ωδίνες (αφού μέχρι εκείνη τη μέρα δεν είχα καθόλου ενοχλήσεις, ούτε καν προπαρασκευαστικές συσπάσεις, ούτε τίποτα), πήρα τον Γάβαρη πολύ αργότερα (στις 2) & μου είπε να πάω αμέσως στο Έλενα. Ο Γάβαρης είχε φτάσει πριν από μένα & ήταν μαζί μου όλη την ώρα από την αρχή, από την είσοδο του κτιρίου όταν έφτασα, μέχρι το τέλος που γέννησα. 3 παρά έφτασα στο Έλενα, 3.55 γέννησα! Με φυσιολογικό τοκετό. Δεν μου έκανε επισκληρίδιο γιατί δεν προλάβαινε, αλλά από συζήτηση που είχαμε κάνει πριν τον τοκετό, μου είχε πει ότι υπήρχε η δυνατότητα για επισκληρίδιο αν ήθελα. Γενικά η εμπειρία μου έμεινε αξέχαστη & έζησα τον τοκετό όπως τον είχα ονειρευτεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απλά να ενημερώσω ότι ο Γιαλελής είναι υπερβολικά υπέρ της καισαρικής. Μου είπε να κάνουμε καισαρική, γιατί είχα αμνιακό υγρό στα 'κατώτερα φυσιολογικά' επίπεδα. Πήγα την άλλη μέρα σε δύο γυναικολόγους ξεχωριστούς και μου είπαν και οι δύο ότι ήταν μια χαρά. Γέννησα δύο εβδομάδες αργότερα με φυσιολογικό τοκετό και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλες & όλους. 

 

Νέοι γονείς & ψάχνουμε για γιατρό στο Έλενα.

 

Μας έκλεισαν απογευματινό ραντεβού με τον κο Γάβαρη αλλά επειδή γεννάμε τον Αύγουστο και είμαστε από επαρχία θα θέλαμε να επικοινωνήσουμε με τον άνθρωπο και να τον ρωτήσουμε αν θα είναι διαθέσιμος και εάν θα μπορέσει να μας αναλάβει (είμαστε στην 14η εβδομάδα).

 

Ευχαριστούμε πολύ.

 

Οι Πίτσιδες

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2019 at 10:33 ΠΜ, pitsides2009 είπε:

Καλησπέρα σε όλες & όλους. 

 

Νέοι γονείς & ψάχνουμε για γιατρό στο Έλενα.

 

Μας έκλεισαν απογευματινό ραντεβού με τον κο Γάβαρη αλλά επειδή γεννάμε τον Αύγουστο και είμαστε από επαρχία θα θέλαμε να επικοινωνήσουμε με τον άνθρωπο και να τον ρωτήσουμε αν θα είναι διαθέσιμος και εάν θα μπορέσει να μας αναλάβει (είμαστε στην 14η εβδομάδα).

 

Ευχαριστούμε πολύ.

 

Οι Πίτσιδες

Καλησπέρα!!Ο Γαβαρης ειναι γιατρος μου μαζι του γεννησα το Σεπτέμβρη για μενα ειναι πολυ καλος γιατρός σε ολη την εγκυμοσύνη και στην γεννα δεν σε αγχώνει χωρις λογο ουτε σε τρομοκράτη εξηγεί τα παντα ειναι προσεκτικός εχει πολυ καλη ομαδα και δεν ζηταει δεκάρα. Οκ ειναι λιγο απόμακρος και κρύος σαν άνθρωπος αλλα παντα στα σοβαρα θεματα θα σου βρεθ λύση. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...