Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ


Recommended Posts

Γεια σας!!!

1η: Επιτρεπεται να χρησιμοποιω υποκαταστατη ζαχαρη στην εγκυμοσυνη?

2η: Μπορω να ταξιδεψω, μην φανταστειτε μεγαλη αποσταση απο Πελοποννησο-Αθηνα (περιπου 1,5 ωρα )?

Θα χαρω πολυ να παρω τις απαντησεις σας και τις δικες σας ερωτησεις φυσικα!!!

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και βεβαια μπορεις να χρησιμοποιησεις υποκαταστατο ζαχαρης κ να ταξιδεψεις αν κ εφοσον δεν υπαρχει καποιο προβλημα με την εγκυμοσυνη σου..ξερω οτι αεροπορικως απαγορευεται το ταξιδι στο πρωτο 3μηνο..μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια μπορεις να χρησιμοποιησεις υποκαταστατο ζαχαρης κ να ταξιδεψεις αν κ εφοσον δεν υπαρχει καποιο προβλημα με την εγκυμοσυνη σου..ξερω οτι αεροπορικως απαγορευεται το ταξιδι στο πρωτο 3μηνο..μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!!

 

Τελειαααα...Ειμαι στην 6η εβδομαδα και ειναι ολα αψογα απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου...Σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!!!;);)

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

1η: Επιτρεπεται να χρησιμοποιω υποκαταστατη ζαχαρη στην εγκυμοσυνη?

2η: Μπορω να ταξιδεψω, μην φανταστειτε μεγαλη αποσταση απο Πελοποννησο-Αθηνα (περιπου 1,5 ωρα )?

Θα χαρω πολυ να παρω τις απαντησεις σας και τις δικες σας ερωτησεις φυσικα!!!

 

 

με το καλο ο μωρακι σου!απο την στιγμη που δεν εχεις καποιο προβλημα με την εγκυμοσυνη σου και παντα με την συμφωνη γνωμη του γιατρου σου μπορεις να ταξιδεψεις.εμεις με τον αντρα μου επειδη ειχε πεσει η αρχη της εγκυμοσυνης καλοκαιρι κανονικα καναμε τα camping μας τα ταξιδακια μας κτλ.σχεδον καθε σ/κ φευγαμε απο αθηνα για camping πελοποννησο και ευβοια και στην κανονικη μας αδεια ειχαμε διασχισει την μιση ελλαδα στις διακοπες μας.φυσικα οποτε κουραζομουν καναμε στασεις να ξεπιαστουμε να παρουμε τον αερα μας κτλ.γενικα τις εκδρομες τις κοψαμε εναν μηνα πριν γεννησω και αυτο γιατι ηθελα να ειμαι κοντα στον γιατρο μου μην τυχει και ειμαστε μακρια και δεν προλαβουμε να ρθουμε αθηνα.παντα να νιωθεις ξεκουραστη και να μην πιεζεις τον εαυτο σου.και παλι συγχαρητηρια!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον θα εννοεί την αυχενική διαφάνεια... δεν τον ρώτησες ή δεν σου έδωσε κάποιο παραπεμπτικό?

 

Μου εδωσε παραπεμπτικό, δεν τον ρωτησα...απλα θελω να μαθω τι ακριβως εξετασεις ειναι για να γνωριζω πριν τις κανω (μια ιδεα)..!!!Ευχαριστω για την απαντηση;);)

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αυχενική είναι υπέρηχος που πρέπει να γίνει από γιατρό με πιστοποίηση (μιας και είμαστε από τον ίδιο νομό εδώ είναι ο Διαμαντόπουλος που έχει πιστοποίηση κ στοιχίζει 100ε) που σου δείχνει αν το μωράκι σου είναι υγιής ή έχει χαρακτηριστικά που παραπέμπουν σε σύνδρομο ντάουν! Λογικά θα σου έχει γράψει και διάφορες εξετάσεις αίματος! Με το καλό το νινακιιι <3

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σου εγραψε τις αιματολογικες που γινονται μαζι με την αυχενικη, papp-a οπως λεγονται.

 

Υποκαταστατο ρωτα το γιατρο καλυτερα..αν δεν εχεις θεμα με το ζαχαρονκαλυτερα να χρησιμοποιεις μαυρη ζαχαρη. Εγω εχω θεμα με ζαχαρο, απαγορευεται η ζαχαρη κ παλι υποκαταστατα δε μ αφηνουν να χρησιμοποιησω, μονο που κ που ελαχιστη στεβια.

 

Με το καλο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Μανούλες έγινα κ εγώ μανούλα είμαι στην 10η εβδομάδα και έχω αγχωθεί με τις εξετάσεις πρέπει να κάνω προγεννητικό έλεγχο και οι τιμές είναι στα ύψη και είμαι και ανασφάλιστοι μήπως κάποια από σας ξέρει τις τιμές σε δημοσία νοσοκομεία η κάπου είμαι άνεργη κι εγώ και ο αρραβωνιαστικός μ δεν έχουμε κανέναν να μας βοηθήσει αν κάποια ξέρει κάτι θα περιμένω με πολύ αγονία .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...