Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσο κοστιζουν η κρεμες για της ραγαδες ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

skybeam ειναι αυτή http://www.maravelspili.gr/KATALOGOI%202012-2013.pdf

μυρίζουν καταπληκτικά και όταν είχε βγάλει και ο μικρός μου κάτι σαν εκζεματάκι στις γάμπες του εξαφανίστηκε. Απλά έχουν πιο λαδωμένη υφή που δεν μου αρέσει....

 

 

Να σε ρωτήσω κάτι? έχεις παραγγείλει από εκεί?

 

ενδιαφέρομαι για την κόρη μου που είναι 11 1/2 χρονών και έχει βγάλει ραγάδες και έψαχνα να δω τί θα της βάλω....

 

απλά παραγγέλνεις και στα στέλνει? ή έχει αντιπροσώπους στην αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγείλει μια φορά πολλά κομμάτια γιατι πήραμε κρέμες για ολο το στουντιο γιόγκα. Ειχαν παθει πλάκα με το λάδι σώματος βανιλια-γιασεμι....μιλάμε δεν υπάρχει. Μου τα έστειλε ο άνθρωπος με το ταχυδρομείο αντικαταβολή. Τωρα κάποια στιγμή θελω κι εγω να παραγγείλω ξανα λιγα βεβαια κομματια αλλα θα πάρω και καλέντουλα για το μωρο που θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! εγω συνεχιζω να βαζω την κρεμα της Φρεζιντερμ και μεχρι σημερα 30η εβδομαδα δεν εχω δει καμια ραγαδα. Οπως με ενημερωσαν και αλλες κοπελες με το που θα γεννησουμε πρεπει να παρουμε μια που ειναι για συσφιξη και χαλαρωση.... Οταν θα γεννησω θα δω τι θα κανω... αν επιτρεπονται οι κρεμες κατα τον θηλασμο!!!!:lol:

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλησπέρα!διανυω τον 5ο μηνα και θέλω να ξεκινήσω να βάζω καμία κρεμουλα για ραγαδες σε κοιλιά και στήθος.καμια καλή έχετε να προτείνετε;

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν και ειναι αποκλειστικα και μονο στο δερμα εγω εβαζα απλη φυσικη βαζελινη jonhnson μεχρι εκει που δεν επαιρνε δηλαδη πολυ ποσοτητα 2 φορες την ημερα και δεν εκανα ουτε μια και μια φιλη που εκανε ακριβως το ιδιο με εμενα γεμισε ραγαδες...απλα οσο μπορεις να πινεις πολυ νερο να μην αφυδατωνεσαι γενικοτερα (νομιζω παιζει ρολο)και οσο αφορα της κρεμουλες εμενα θα μου αρεσε να την φτιαχνω και μονη μου (φυτικες κρεμες εχει και στο ιντερνετ συνταγες πολλες αν gouglareis)και οχι του εμποριου...ασε που ειναι και ακριβες λιγο για εμενα!!εγω ετσι οπως πασαλειβομουνα θα ηθελα σιγουρα μια κουτα!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα πριν και μετά αμυγδαλέλαιο και δεν έκανα ραγάδες - αν και όντως εξαρτάται πολύ από το δέρμα σου. Το αμυγδαλέλαιο είναι πολύ οικονομικό (?8-10 το λίτρο) και λιγότερο λιπαρό από την βαζελίνη.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά βάζω κεραλοιφή (σπιτική) τώρα αν θα κάνει δουλειά τι να πω! θα δείξει!

έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια για το αμυγδαλέλαιο...αλλά την βαζελίνη καλό είναι να την αποφεύγουμε γιατί φτιάχνεται από πετρέλαιο απ'όσο ξέρω!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Συμφωνώ ότι αν το δέρμα σου έχει προδιάθεση για ραγάδες,τότε καμία κρέμα δεν θα τις αποτρέψει.

Με μια καλη ενυδατική ή και τις επιλογές που προανέφεραν τα κορίτσια,μπορείς να βοηθήσεις το δέρμα σου να έχει τις μικρότερες πιθανές συνέπιες από την εμφάνιση των ραγάδων...

Οι κρέμες του εμπορίου ,εκτός του ότι είναι ακριβές,δεν είναι θαυματουργές.Και στις δύο μου εγκυμοσύνες χρησιμοποίησα ενυδατική με ΑΛΟΕ ΒΕΡΑ.Επίσης πήρα από το mothercare πολυ οικονομικές κρεμούλες για την κοιλία και το στήθος...

Βέβαια τις ραγάδες δεν τις γλύτωσα αλλά τουλάχιστον προσπάθησα:P

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις!θα δοκιμάσω το αμυγδαλελαιο μιας και διάβασα οτι ειναι πολυ καλο και οικονομικό.μπας και σώσουμε τιποτα......

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πηρα μια κρεμα Mustela επειδη νομιζα πως θα ειναι καλυτερα απο το λαδι (να μην λερωνει τα ρουχα δηλαδη) ομως δεν μυριζει ωραια και απλωνεται καπως σαν χλαπατσα! Θα την βαλω αφου την πληρωσα, ομως με βλεπω για λάδι αργοτερα που θα τελειωσει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!διανυω τον 5ο μηνα και θέλω να ξεκινήσω να βάζω καμία κρεμουλα για ραγαδες σε κοιλιά και στήθος.καμια καλή έχετε να προτείνετε;

 

Εγώ καί στις 2 εγκυμοσύνες μου χρησιμοποιήσα και χρησιμοποιώ την prevenstria της Frezyderm. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα καμία ραγάδα και στη δεύτερη τώρα μέχρι στιγμής πάλι καμία. Τώρα κάνει την δουλειά η κρέμα ή το δέρμα μου, δεν ξέρω. Πάντως είμαι ευχαριστημένη. Άσε που το ένα σωληνάριο μου κρατάει για όλη την εγκυμοσύνη οπότε δε μου βγαίνει και ακριβό. Και το λαδάκι βέβαια νομίζω μια χαρά θα την έκανε τη δουλειά του αλλά αφού είδα καλά αποτελέσματα την πρώτη φορά είπα να μην αλλάξω κάτι τη δεύτερη.;)

dxF6p2.png

Oxkbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!διανυω τον 5ο μηνα και θέλω να ξεκινήσω να βάζω καμία κρεμουλα για ραγαδες σε κοιλιά και στήθος.καμια καλή έχετε να προτείνετε;

 

Καλησπερα!!! Εγω στην εγκυμοσυνη σχεδον απο την αρχη χρησιμοποιησα την prevenstria και καπου στο τελοσ την percutalfa και το δερμα μου ειναι ιδιατερως ξηρο γενικα και κατα τη διαρκεια της κυησης θυμαμαι οτι οταν εσκυβα για καποιον λογο ετσουζε πισω η μεση μου, δλδ ανοιγε το δερμα, ωστοσο δεν απεκτησα ουτε μια ραγαδα πουθενα και γεννησα πριν 18 μηνες σχεδον.

Θελει καλη ενυδατωση κυριως εσωτερικη (αφθονο νερο) για να ελαχιστοποησεις τους οποιους κινδυνους αν το δερμα σου απο μονο του δεν βοηθαει και μια καλη κρεμουλα η ενα λαδακι. Για λιγες μερες εβαλα και αμυγδαλελαιο αλλα λογω λιπαροτητας κατεφυγα στις κρεμες που προανεφερα.

 

Με το καλο το μωρακι σου!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγώ έχω εφοδιαστεί με αμυγδαλέλαιο και από τον 4ο και μετά θα αρχίσω και την κρέμα της Frezyderm που είναι ειδικά για τις ραγάδες.

 

κ γω αυτη εχω ξεκινησει... αντε να δουμε!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τωρα ειμαι στον 8 μηνα..απο τον 5 μηνα βαζω αρκετη ποσοτητα prevenstria κ ενα σωληναριο μου κραταει 1 μηνα.. Δεν εχω βαλει τιποτα αλλο πανω.Δεν εχω κανει καθολου ραγαδες μεχρι τωρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη... Παντως γενικα λενε πως δεν παιζει ρολο η κρεμα κ οτι περισσοτερο ειναι θεμα ελαστικοτητας δερμ,κληρονομικοτητας,διατροφης,κιλων,κ εσωτερικης ενυδατωσης.. επισης η συγκεκριμενη στα φαρμακεια κανει 30ε :evil:εγω την παραγγελνω απο ιντερνετ 20ε:-P με μεταφορικα κ αντικαταβολη μεσα..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα ειμαι στον 8 μηνα..απο τον 5 μηνα βαζω αρκετη ποσοτητα prevenstria κ ενα σωληναριο μου κραταει 1 μηνα.. Δεν εχω βαλει τιποτα αλλο πανω.Δεν εχω κανει καθολου ραγαδες μεχρι τωρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη... Παντως γενικα λενε πως δεν παιζει ρολο η κρεμα κ οτι περισσοτερο ειναι θεμα ελαστικοτητας δερμ,κληρονομικοτητας,διατροφης,κιλων,κ εσωτερικης ενυδατωσης.. επισης η συγκεκριμενη στα φαρμακεια κανει 30ε :evil:εγω την παραγγελνω απο ιντερνετ 20ε:-P με μεταφορικα κ αντικαταβολη μεσα..:rolleyes:

 

Καλημέρα!!!!και εγω απο το Ίντερνετ την παρηγγειλα!!!20 ευρώ ολα μαζί!αντε,με το καλο το μωρακι σου!

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο ξεχειλώνει το δέρμα σχηματίζονται οι ραγάδες. Εγώ έβαζα Percutalfa και δεν είδα ούτε μία στην κοιλιά. Είδα βεβαια στα πόδια ψηλά και στους γοφούς που δεν έβαζα.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα ειμαι στον 3ο μηνα κ εχει αρχισει απο την 6η εβδομαδα να φουσκωνει η κοιλια μου να ξεκινησω απο τωρα το αμυγδαλελαιο? Θα κανει λετε δουλεια? Δεν επιρεαζει το μωρο φανταζομαι ε?

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπόν εσείς μανούλες που λογικά κατά την εγκυμοσύνη σας κάνατε ραγάδες ή άλλες κοπέλες που από γρήγορη μείωση ή απότομη αύξηση του βάρους σας δημιουργήθηκαν ραγάδες...έχετε χρησιμοποιήσει ή χρησιμοποιήτε κάποια κρέμα που τις ελαττώνει και δεν αφήνει να δημιουργηθούν άλλες ; Αν έχετε μπορείτε να μου πείτε ποια είναι πιο αποτελεσματική ; :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...