Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ψαχνωντας συμπτωματα εγκυμοσυνης στο ιντερνετ


Recommended Posts

οσες προσπαθουν για παιδακι αναρωτιουνται πολυ συχνα γι'αυτο... ειμαι και εγω μια απ'τις γυναικες που προσπαθουν για παιδακι εδω και μηνες οχι οτι ειναι πολλοι σε συγκριση με καποια ζευγαρια που προσπαθουν χρονια αλλα ελπιζω και εγω καποια στιγμη να μπορω να φωναξω οτι ειμαι εγκυουλαααααα!!! τοσους μηνες ψαχνω για συμπτωματα εχω διαβασει οτι σχετικο υπαρχει στο ιντερνετ και συμπασχω τις γυναικες που ψαχνουν εστω ενα συμπτωμα να αυξησει την ελπιδα οτι ισως ειναι εγκυες. προσπαθω να ειμαι χαλαρη αλλα οσο εχω ελευθερεσ επαφεσ με τον συντροφο μου παντα υπαρχει η πιθανοτητα να ειμαι εγκυος και ετσι ψαχνω συνεχως συμπτωματα. αυτον τον μηνα πχ. ημουν σιγουρη οτι δεν ειμαι ως που μου εβαλε την ιδεα ο συντροφος μου, αδιαθετησα 2 μερες νωριτερα , απογοητευτηκαμε.... ελα ομως οτι κρατησε μια μερα και αυτη ηταν πολυ ελαφρυα η περιοδος και συνεχιζω και εχω μερικες καφετι σταγονες εδω και 3 μερες ... οποια εχει παρομοια εμπειρια και ψαχνει συμπτωματα και ψαχνει για συμβουλες καρδιας ας μου γραψει εδω να μοιραστουμε μαζι την αγωνια μας για ενα παιδακι . τον σεβασμο μου σε οσες γυναικες εχουν γινει μανουλες σε οσες προσπαθουν και σε οσες θα γινουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελενίτσα καλή σας τύχη και εύχομαι σύντομα να φωνάζεις και εσύ εγκυούλα.

 

Μη ψάχνεις για συμπτώματα, μόνο θα αγχωθείς! Η έλλειψη περιόδου συνήθως είναι το πρωτο σύμπτωμα!

 

Βεβαια καμιά φορά ακόμα και αυτό σε μπερδεύει! Δε θέλω να σου δίνω ελπίδες, αλλά άμα δε σου έχει έρθει κανονική περίοδος θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τεστάκι να σιγουρευτείς. Και η δικιά μου εγκυμοσύνη άρχισε έτσι. Πρώτη φορά είχα λίγο αίμα το βράδυ. Την επόμενη μέρα κατά το μεσημεράκι είχα αρκετό, λέω ήρθε για τα καλά. Μέχρι το βράδυ πάλι είχα λίγα καφέ. Δε θυμάμαι πόσο πολύ κράτησαν. Πάντως όλα πήγαν καλά και τώρα έχω ένα μικρό τερατάκι!

Link to comment
Share on other sites

οσες προσπαθουν για παιδακι αναρωτιουνται πολυ συχνα γι'αυτο... ειμαι και εγω μια απ'τις γυναικες που προσπαθουν για παιδακι εδω και μηνες οχι οτι ειναι πολλοι σε συγκριση με καποια ζευγαρια που προσπαθουν χρονια αλλα ελπιζω και εγω καποια στιγμη να μπορω να φωναξω οτι ειμαι εγκυουλαααααα!!! τοσους μηνες ψαχνω για συμπτωματα εχω διαβασει οτι σχετικο υπαρχει στο ιντερνετ και συμπασχω τις γυναικες που ψαχνουν εστω ενα συμπτωμα να αυξησει την ελπιδα οτι ισως ειναι εγκυες. προσπαθω να ειμαι χαλαρη αλλα οσο εχω ελευθερεσ επαφεσ με τον συντροφο μου παντα υπαρχει η πιθανοτητα να ειμαι εγκυος και ετσι ψαχνω συνεχως συμπτωματα. αυτον τον μηνα πχ. ημουν σιγουρη οτι δεν ειμαι ως που μου εβαλε την ιδεα ο συντροφος μου, αδιαθετησα 2 μερες νωριτερα , απογοητευτηκαμε.... ελα ομως οτι κρατησε μια μερα και αυτη ηταν πολυ ελαφρυα η περιοδος και συνεχιζω και εχω μερικες καφετι σταγονες εδω και 3 μερες ... οποια εχει παρομοια εμπειρια και ψαχνει συμπτωματα και ψαχνει για συμβουλες καρδιας ας μου γραψει εδω να μοιραστουμε μαζι την αγωνια μας για ενα παιδακι . τον σεβασμο μου σε οσες γυναικες εχουν γινει μανουλες σε οσες προσπαθουν και σε οσες θα γινουν

Καλησπέρα Ελενίτσα... Βρισκομαι κ εγω σ αυτη τη φάση , είναι λίγος ο καιρός βέβαια που κάνουμε προσπάθειες και κάθε φορά που πλησιαζει η περίοδος , δυστυχώς το άγχος κορυφώνεται , και να μην θες να το σκεφτείς δεν γίνετε ! Βρίσκομαι στην 23η μέρα , κάνοντας προσπάθειες στις γονιμες μέρες , έχω κύκλο 26-28 ημέρων , και όπως καταλαβαίνεις , έχω αρχισει να σκεφτομαι , όσο και να μην θέλω είναι φορές που το μυαλό μου πάει εκει ! Διαβάζοντας το μηνυμα σου ... πόσο σε νιώθω! Μέχρι στιγμής δεν έχω κανενα σημάδι , πριν λίγες μέρες είχα κάτι πονάκια χαμηλά σχεδόν σαν της ωορρηξίας κανα δυο μέρες και σταμάτησαν, το μόνο που νιώθω τώρα είναι αρκεώ υγρα ... Ούτε εγώ μπορώ να ερμηνευσω τι συμβαίνει ... το μόνο που θέλει ...είναι ηρεμια ...και όλα θα έρθουν ! Μακάρι να είμαστε τυχερες όλες σύντομα....:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Κι εγω αναρωτιεμαι τι ακριβως μου συμβαινει..με το αγορι κανουμε ελευθερα απο τον Φεβρουαριο, αλλα επειδη δεν καταλαβαινα ωορηξιες κτλ δεν βρισκαμε στοχο! αλλα την τελευταια φορα καταλαβα την ωορηξια μου και εργαστικαμε σκληρα!!!;););)

Η τελευταια μου περιοδος ηρθε στις 21/5 και κανονικα σημερα περιμενα να αδιαθετισω...αλλα εμενα μου συμβαινει κατι πολυ περιεργο που δεν μου εχει ξανασυμβει. Απο την Κυριακη εχω καφε υγρα, σκεφτικα πως οκ θα μου ερθει και αιμα, αλλα απο την κυριακη μονο καφε! εγω πως να το παρω αυτο τωρα? σαν περιοδο? η να ανισυχισω και να παω στον γιατρο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Κι εγω αναρωτιεμαι τι ακριβως μου συμβαινει..με το αγορι κανουμε ελευθερα απο τον Φεβρουαριο, αλλα επειδη δεν καταλαβαινα ωορηξιες κτλ δεν βρισκαμε στοχο! αλλα την τελευταια φορα καταλαβα την ωορηξια μου και εργαστικαμε σκληρα!!!;););)

Η τελευταια μου περιοδος ηρθε στις 21/5 και κανονικα σημερα περιμενα να αδιαθετισω...αλλα εμενα μου συμβαινει κατι πολυ περιεργο που δεν μου εχει ξανασυμβει. Απο την Κυριακη εχω καφε υγρα, σκεφτικα πως οκ θα μου ερθει και αιμα, αλλα απο την κυριακη μονο καφε! εγω πως να το παρω αυτο τωρα? σαν περιοδο? η να ανισυχισω και να παω στον γιατρο??

 

Βλέπω ότι είμαστε κοντά στις ημερομηνίες,πόσο σε νιώθω!!!εγώ τελευταία περίοδο 29/5 και σήμερα 25η μέρα!αναμονή!με κύκλο από 26-28ολύ!!! Τι έγινε τελικά;έχεις ευχάριστα;;;στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!:Pη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...