Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσκλητήρια - Ιδέες ''Home made''


Phani

Recommended Posts

Η πρόσκληση κορνιζα είναι όντως πολύ όμορφη! Τετοιες κορνιζες ξυλίνες, στο χρωμα του ξυλου δηλαδη, τις οποίες μπορεις να βάψεις, έχει στο ΙΚΕΑ, δεν θυμαμαι τιμη αλλά νομιζω ότι ειναι οικονομικες. Πιστευω σαν συνολο θα σου βγει σιγουρα λιγοτερο απο 3 ευρω..

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η πρόσκληση κορνιζα είναι όντως πολύ όμορφη! Τετοιες κορνιζες ξυλίνες, στο χρωμα του ξυλου δηλαδη, τις οποίες μπορεις να βάψεις, έχει στο ΙΚΕΑ, δεν θυμαμαι τιμη αλλά νομιζω ότι ειναι οικονομικες. Πιστευω σαν συνολο θα σου βγει σιγουρα λιγοτερο απο 3 ευρω..

 

ΝΑΙ!και εγω τωρα τον καταλογο ΙΚΕΑ εβλεπα!αλλα ειδα καποια που ειναι κοκκινα και πρασινα.Ελεγε εχει και αλλα χρωματα αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο που θελω.

Τα εχει 2 κορνιζες για 3 ευρω!

Αυτα τα ξυλινα που λες εσυ εχω κανα δυο εδω στο σπιτι ειναι τα ανοιχτοχρωμα.Αυτα δε λες?

Πραγματι μπορω να τις βαψω να φαινονται "παλιες"!

Παω να κανω μια καταμετρηση καλεσμενων να δω σιγουρα ποσα θα χρειαστω...να κανω μια σουμα!

 

Αν τελικα καταληξω εκει θα χρειαστω μια βολτα απο Αθηνα να βρω κατι να κολλησω πανω για διακοσμηση και τυπωμα σε απλο χαρτι που εχω (αυτα που χρησιμοποιουμε καθημερινα το λεπτο που στελνουμε φαξ.Εχω σε χρωματα.η θελει πιο χοντρο?)

Link to comment
Share on other sites

εμεις κοριτσια θελαμε να κανουμε κατι διαφορετικο και τελικα θα κανουμε dvd.θα τα φτιαξουμε εμεις με φωτογραφιες της ζουζουνας μας σε προγραμμα που εχει το pc.αυτα που πρεπει να παρουμε ειναι μονο τα dvd και τα καπακια τους.

Link to comment
Share on other sites

εμεις κοριτσια θελαμε να κανουμε κατι διαφορετικο και τελικα θα κανουμε dvd.θα τα φτιαξουμε εμεις με φωτογραφιες της ζουζουνας μας σε προγραμμα που εχει το pc.αυτα που πρεπει να παρουμε ειναι μονο τα dvd και τα καπακια τους.

 

Είναι πολύ ωραία η ιδέα σου, αλλά θα μπορέσουν να το δούν όλοι οι καλεσμένοι σου? Κάποιοι, συνήθως οι άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας, δεν ξέρουν απο dvd...ίσως να μην έχουν καν dvd player....:rolleyes:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ.θα ειναι οπως τα κανονικα dvd.ξεχασα να το γραψω αυτο.θα εχει αυτοκ. με φωτογρ.τησ μικρης και στο καπακι εξωφυλλο με ολες τις λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

εμεις κοριτσια θελαμε να κανουμε κατι διαφορετικο και τελικα θα κανουμε dvd.θα τα φτιαξουμε εμεις με φωτογραφιες της ζουζουνας μας σε προγραμμα που εχει το pc.αυτα που πρεπει να παρουμε ειναι μονο τα dvd και τα καπακια τους.

 

μου αρεσει και εμενα παρα πολυ σαν ιδεα!θα το εκανα αλλα ειναι λιγοι εκεινοι που πραγματικα θελω να εχουν σε cd το μωρο μου .....δεν εχω και πολυ καλες σχεσεις...

 

θα διακοσμησεις λιγο τα καπακια?θα τυπωσεις χαρτι πως ακριβως το σκεφτεσαι?

 

 

casperaki, νομίζω ότι στο jumbo είχε τέτοιες κορνίζες πολύ φθηνές.

 

 

θα ριξω ματια και στα τζαμπο!σε ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως το λες.θα τυπωθει με μια η μια κεντρικη φωτογραφια και γυρω της μικροτερες και απο μεσα θα γραφει που θα γινει κ.τ.λ.οσο για το αλλο που εγραψες αν σου αρεσει καντο για σενα και για το μωρο σου, οταν μεγαλωσει να το βλεπει

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα κοριτσια.....Η βαφτιση ειναι 8 μαιου ειναι λιγο νωρις για να κανω τα προσκλητηρια με αστεριες και κοχυλια?νομιζω ειναι λιγακι ε?

εχετε καμια καλη ιδεα για να διακοσμησω τις κορνιζες?

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως το λες.θα τυπωθει με μια η μια κεντρικη φωτογραφια και γυρω της μικροτερες και απο μεσα θα γραφει που θα γινει κ.τ.λ.οσο για το αλλο που εγραψες αν σου αρεσει καντο για σενα και για το μωρο σου, οταν μεγαλωσει να το βλεπει

 

ΝΑΙ!!!DVD φτιαχνω και μου ασεσει τρελα!!βαζω και καποιο τραγουδι και παιζει!Ειχαμε φτιαξει με τον αντρα μου στις αρχες της σχεσης μας με δικες μας φωτο απο διακοπες και επειδη μας αρεσαν και ταιριαζε παραπανω απο ενα τραγουδι ειχαμε ενα προγραμμα που εκοβες και εραβες τα τραγουδια και ειχαμε κανει 3 τραγουδια σε ενα ...ηταν πολυ πολυ ωραιο!!!!

Τι μου θυμισες τωρα...θα βαλω να δω ενα...θα με παρουν τα ζουμια...το ξερω......

 

με το μωρακι θα φτιαξω θελω να μαζεψω οσες φωτο ειναι μεχρι 12 μηνων.και να κανω το πρωτο cd "Ο πρωτος χρονος της ζωη μου!"

Με το καλο η βαφτιση!!!

 

(παω να βρω τι cd.......sygkinithika idi re gmt.................)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ.πολυ χαιρομαι που σας αρεσει σαν ιδεα και μου εδωσες και μια παραπανω με το τραγουδι γιατι μου αρεσουν αρκετα και εχουμε και αυτο το προγραμμα αλλα δεν το ειχα σκεφτει.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα κοριτσια.....Η βαφτιση ειναι 8 μαιου ειναι λιγο νωρις για να κανω τα προσκλητηρια με αστεριες και κοχυλια?νομιζω ειναι λιγακι ε?

εχετε καμια καλη ιδεα για να διακοσμησω τις κορνιζες?

 

Νωρίς.... Σχετικό είναι...Εγώ βάφτισα 10 Μάη, είχα θέμα πειρατές, κοχύλια, αστερίες κτλ.

Ηταν μια υπέροχη μέρα, ηλιόλουστη, με ζέστη, ήμασταν δίπλα στη θάλασσα, ήταν super.

 

Αρα ναι θα έλεγα να τα κάνεις! Και θα λεγα να διακοσμήσεις τος κορνίζες με κοχύλια και όχι το χαρτί του προσκλητηρίου!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και αυτό www.plaisio.gr/Gifts-Gadgets/Office-Gadgets/B-Fancy-Accessories/Papers.htm είναι σε Α4 αλλά τα έχει και κομμένα σε 2 διαστάσεις. Έχουν και ασορτί φακέλους. Είναι πολύ ωραία τα έχω αγοράσει.

Τα είχα δει αυτά στο πλαίσιο αλλά δεν είχε καποιο φύλλο εκτός συσκευασίας για να δω την υφή και αν είναι αρκετά σκληρά. Ήταν θυμάμαι αρκετά πιο ακριβά από το απλό χαρτόνι. Είδα ότι φτάνουν μέχρι 120 gr/m2 ενώ το απλό χαρτόνι είναι 160 gr/m2. Δεν είναι κάπως λεπτά για πρόσκληση;

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα αυτή με τις κορνίζες είναι ωραία .....εγώ το έιχα σκεφτεί σαν δωράκι βάπτισης να φτιάξω με μια φωτό του γιού μου και να τις δώσωσαν ευχαριστήριο ....αν βρείτε κάπου οικονομικές γαζάζιες πέστε μου ....για το πάχος του χαρτιού δεν μου απάντησε κανείς ....γιατί εγώ ξέρω πως συνήθως είναι 200 ή αι 300 γρ όχι 90 και 120 ....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα αυτή με τις κορνίζες είναι ωραία .....εγώ το έιχα σκεφτεί σαν δωράκι βάπτισης να φτιάξω με μια φωτό του γιού μου και να τις δώσωσαν ευχαριστήριο ....αν βρείτε κάπου οικονομικές γαζάζιες πέστε μου ....για το πάχος του χαρτιού δεν μου απάντησε κανείς ....γιατί εγώ ξέρω πως συνήθως είναι 200 ή αι 300 γρ όχι 90 και 120 ....:rolleyes:

 

 

Kαλό είναι ένα χαρτι 200 με 220γρ. Αλλά αν θέλεις κάτι σε ριζόχαρτο 100 γρ είναι ιδανικό. Και τα δύο μπορούν να εκτυπωθούν σε απλό υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:Pσε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...δεν θέλω ριζόχαρτο ήθελα σκληρό χαρτί ...λες μέχρι 220 όχι 300..? Μέχρι πόσα γρ εκτυπώνει ένας εκτυπωτής

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τα 300γρ είναι πολυ χοντρό. Μπορεί να ζοριστεί ο εκτυπωτής σου και να πρέπει να σπρώχνεις το χαρτί με το χέρι σου ένα - ένα, να δίνεις δηλαδή μια εκτύπωση τη φορά. Τα 220 γρ πάντως είναι ένα καλό πάχος χαρτιού, είναι όπως όλα τα προσκλητήρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ntebora σου απανταω στο θεμα αυτο.

Λοιπον πηρα κορνιζες απο ΙΚΕΑ.Μην φανταστεις οτι ειναι τιποτα....μονο με βαψιμο και διακοσμητικα...αλλα και παλι δεν ειναι ΓΕΡΗ ΓΕΡΗ Κορνιζα...Ειναι αυτες οι ξυλινες το ανοιχτο ξυλο....μια 3αδα 0,99 η 0,90 δεν θυμαμαι.Οποτε με 10 ευρω πηρα 30 κορνιζες.

Θα παω Πρακτικερ να παρω μπογια κατι μικρα κουτακια ειδικα για χειροτεχνιες(δεντσ ξερω αλλα μου ειπε η αδελφη μου..Δεν εχει τζαμι οπως αλλες κορνιζες αλλα αυτο το πλαστικο το δαιφανες....Ειχα και κατι αλλες τα 2 1,50 αν τα λεω καλα.Χρωματιστες ηδη.Μπλε , γαλαζιο , κοκκινο , φουξια ασπρο αλλα ηταν πιο μεγαλες και δεν μου εκαναν.

Οποτε πηρα αυτα.

http://img687.imageshack.us/img687/4224/27022010007.jpg

http://img32.imageshack.us/img32/7682/27022010006.jpg

 

βγηκαν στο πλαι ομως οι φωτο σορυ,

 

Μετα πηγαμε τζαμπο και ειχε και εκει πιο ωραιες κορνιζες στα 1,99

Παραλιγο να παρω αλλα κρατηθηκα και ειπα να κανω δοκιμη στα ξυλινα βαψιμο και διακοσμηση και αν απογητευτω(γιατι δεν εχω ασχοληθει με τετοια ποτε_) θα παρω απο Τζαμπο.

Εμενα μου αρεσε η κορνιζα ξυλινη παλι αλλα βαμμενη γαλαζια και ειχε μια καμηλοπαρδαλη κια εναν ελεφαντα?Ηταν πολυ ωραια.Εχω παρει μια τετοια και την εχω στο δωματιο του μωρου με σκοπο να βαλω την μουτσουνα του!Αλλα και για προσκληση θα τους μεινει μια ωραια παιδικη κορνιζα.

Που δεν θελει και βαψιμο ουτε διακοσμηση!

 

Αν θες περιμενε 2 λεπτα να παω να την παρω απο μεσα .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΜΥΡΙΣΤΕΙ@@@@@@@@@@!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://img716.imageshack.us/img716/6104/27022010010.jpg

 

ΧΕΧΕ!!!δεν με καταλαβε κοιματε βαθια!!!!

Λοιπον αυτο ειναι απο τζαμπο εχει αλλο ενα ιδια ζωακια ξυλο ολα ιδια μονο που ειναι στην μια μερια κυματιστο το ξυλο οχι ισιο δηλαδη και ειναι νομιζω πιο μικρο.Μαλλον θα ΦΑΙΝΕΤΕ πιο μικρο γιατι δεν εχει τα ζωα να εξεχουν οπως αυτο στην φωτο.

 

Παντως θα επιχειρησω με αυτα απο ΙΚΕΑ και αν δω οτι δεν μου βγαινει η οτι δεν ειναι καλα θα παρω απο τζαμπο και θα τυπωσω μονο το χαρτι.

Απλα οι ξυλινες ΙΚΕΑ μου κανουν λιγο φτηνες...δεν ξερω..δεν τρελενομαι.Ισως γιατι δεν μπορω να το φανταστω ετοιμο...

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα κοριτσια.....Η βαφτιση ειναι 8 μαιου ειναι λιγο νωρις για να κανω τα προσκλητηρια με αστεριες και κοχυλια?νομιζω ειναι λιγακι ε?

εχετε καμια καλη ιδεα για να διακοσμησω τις κορνιζες?

 

συνηθως εκεινη την εποχη πρωταβγαζουμε τα μικρα μας στη παιδικη χαρα...οποτε τραμπαλες,κουνιες,τσουληθρες

Link to comment
Share on other sites

eyxaristo poly!Πολυ ωραια ιδεα!!!

Θα κατεβουμε απο βδομαδα αθηνα να παρω μια ιδεα για διακοσμητικα τι υπαρχει.

Πολυ καλο παντως μικρη τσουληθρα η κουνια !!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Casperaki ευχαριστώ ΄πολύ για τις πληροφορίες...αυτή η γαλάζια με τα ζωάκια είναι πολύ όμορφη αλλά εμένα το θέμα θα είναι ο μικρός πρίγκιπας και΄τις κορνίζες τις θέλω για να τις φτιάξω σε αυτό το θέμα σαν ευχαριστήριο δώρο ...εφόσον βέβαια προλάβω να τα φτιάξω και μου βγαίνει και το κόστος ...οπότε κάτι σαν αυτό που βρήκες στο ΙΚΕΑ μου ταιριάζει καλύτερα ...θα πάω μια βόλτα μήπως δω και αυτές τις ήδη βαμένες σε γαλάζιο και απλώς τις στολίσω.

 

Τώρα εσύ δεν έχεις αποφασίσει κάποιο θέμα από ότι κατάλαβα ...και είναι και αγοράκι ( για κοριτσάκια είναι πιο εύκολο βρίσκεις ωραία λουλούδια πεταλούδες, πασχαλίτσες κτλ ) για αγόρι μπορείς να δεις κάτι σε ζωάκια ...ελαφαντάκια, καμηλοπάρδαλη, ψαράκια, ....επίσης αυτοκινητάκια - πολύ δημοφιλές ....ή ακόμα και παιδάκια-αγοράκια ......αν μου έρθει κάτι άλλο θα σου πω ....:P:pκαλή επιτυχία στις κατασκευές

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ καλη ιδεα ειναι να παραγγειλετε τα προσκλητηρια απο το χαμογελο του παιδιου....εγω απο κει τα πηρα και ηταν πολυ ομορφα μου τα στειλανε στο σπιτι και δεν κοστιζουν....αν θελεις βαζεις ενα ποσο στο λογαριασμο τους...ο,τι εχεις ευχαριστηση και πιανουν και τοπο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Εχω φιλη που ασχολειται με προσκλητηρια και κανει ΤΕΛΕΙΑ!!Πολυ οικονομικη 0.70 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ και φτιαχνει δειγματα...δεν χανεται τιποτα να τη ρωτησετε..πληροφοριες

ΕΝΤΟΣ,να στειλω τηλ.Προσαρμοζει το προσκλητηριο στα γουστα,στο θεα και στα χρωματα σας.

Φιλικά

Γιωτα

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...