Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θηλασμος


irene1

Recommended Posts

καλημερα. ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα αν γινεται καποιος να μου απαντησει στα εξης γνωριζοντας οτι θηλαζω αποκλειστικα για 3,5 μηνες το δευτερο κοριτσακι μου.

1.υπαρχει καποιο βιβλιο για το θηλασμο; διαβαζοντας στο forum καπου προσεξα οτι καποια μαμα μιλησε για αυτο αλλα δεν θυμαμαι ποια

2.το θηλαστρο swing της medela ειναι καλο;βασικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε θηλαστρο αλλα αν χρειαστω καποιο αυτο θα με καλυψει;

3.τωρα τελευταια η μικρη μου θηλαζει μονο για 3-5 λεπτα και μετα σταματαει.τη ξαναδοκιμαζω μετα απο 10 λεπτα μηπως θελει να ξαναφαει αλλα τιποτα.τη θηλαζω συνηθως ανα τριωρο απλως ανησυχω για το γαλα μηπως μειωθει η παραγωγη του. το περισσοτερα βραδια κοιμαται χωρις να ξυπναει για γαλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Ειρήνη!

θα σου απαντήσω στο τρίτο σου ερώτημα (γιατί για τα δυο πρώτα δεν έχω ιδέα!). ¨οταν άρχισε να βλέπει κάπως καλύτερα ο μπέμπης μου έγινε πολύ παρατηρητικός, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συγκεντρωθεί στο θηλασμό πάνω από 5 λεπτά (ενώ νεογέννητο θηλαζε τουλάχιστον για μισάωρο). Ουσιαστικά, κάτι του αποσπουσε την προσοχή και σταματούσε τον θηλασμό. Δοκίμασε να θηλάσεις σε ένα ήσυχο, ίσως σκοτεινό δωμάτιο. Μπορεί να σε βοηθήσει!

lN4Kp3.png6tK9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω κι εγώ για το 2ο για να είμαστε κομπλέ :lol: .

Το swing είναι πάρα πολύ καλό θήλαστρο για μαμάδες που έχουν εδραιώσει τη γαλουχία και θέλουν να αντλούν περιστασιακά. Για τι χρήση το θέλεις;

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...