Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ


Recommended Posts

Καλησπερα ,

εφτασε και η δικη μου ωρα για μειωσεις στην δουλεια μου.Απο αυτον τον μηνα εγινα τετραωρη και φυσικα δεν μπορω να συνεχισω την μικρη μου στον παιδικο.Ψαχνω παιδικο σταθμο η καποιο σταθμο φυλαξης παιδιων στην Θεσσαλονικη για 3 πρωινα μονο.Η μικρη μου ειναι 28 μηνων .Βρηκα στην Χαριλαου για φυλαξη παιδιων δωρεαν αλλα ειναι μονο απογευματα.Επισης μολις εμαθα οτι το ικα εχει συμβαση με καποιους παιδικους σταθμους και δικαιολογει ενα ποσο το μηνα για τα διδακτρα Δεν μπορω να βρω ομως ποια ειναι αυτα και εαν ισχυει και για μενα.

Εαν καποιος εχει καμμια ιδεα ας με βοηθησει.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω στη γειτονιά μου (Κάτω Τούμπα) έναν παιδικό σταθμό που πήγαινα εκεί την κόρη μου πέρσι και είναι πολύ οικονομικότερος από πολλούς άλλους. Έχει χρέωση με τις ώρες και με τις μέρες. Φέτος που την στέλνω κάποια Σάββατα μου χρεώνει 9 ευρώ ενώ για 6ωρο καθημερινό πέρσι έδινα 165? τον μήνα (αν θυμάμαι καλά). Λεωφορείο δεν έχει και δεν χωρίζονται τα τμήματα με τάξεις... είναι δηλαδή ένας ενιαίος χώρος και κάθε τμήμα έχει τη δική του γωνιά εκεί μέσα! Οι δασκάλες όμως είναι πολύ καλά κορίτσια, μπορείς να συνενοηθείς μαζί τους και σε ακούν όταν τους ζητάς κάτι. Λέγεται Χαμόγελο και το τηλέφωνο είναι 2310905511. Ζήτησε τη Ντίνα που της ανήκει για να ρωτήσεις τιμές και πήγαινε όμως οπωσδήποτε να δεις το χώρο γιατί μπορεί να μη σου αρέσει. Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ η αυλή γιατί είναι κάτω από δέντρα και τα παιδιά δεν παίζουν κάτω από τον ήλιο το καλοκαίρι.

Σκέφτηκα ότι αν πληρώνεις με τη μέρα θα σου βγει 9*3μέρες*4βδομάδες=108? το μήνα. Αν παζαρέψεις και λιγάκι! :)

Ελπίζω να σε βοήθησα! Αν θέλεις και άλλες πληροφορίες, μπορείς να με ρωτήσεις ότι θες.

Έλενα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγω ψαχνω παιδικο για τον μικρο μου ο ανδρας μου θα εχει μειωση μισθου και θα πρεπει να δουλεψω και εγω εστω ενα τετραωρο και ψαχνω παιδικο φτηνό το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ο μικρος ειναι 9 μηνων και δεν ξερω αν θα κετσει εκει σημειωνω οτι τον θηλάζω ακόμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και εγω ψαχνω παιδικο για τον μικρο μου ο ανδρας μου θα εχει μειωση μισθου και θα πρεπει να δουλεψω και εγω εστω ενα τετραωρο και ψαχνω παιδικο φτηνό το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ο μικρος ειναι 9 μηνων και δεν ξερω αν θα κετσει εκει σημειωνω οτι τον θηλάζω ακόμα!

 

έστειλα pm

Έλενα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενακι , πηγα και ειδα τον παιδικο που μου προτεινες αλλα δεν ενθουσιαστηκα μπορω να πω , η τιμη ομως ηταν αρκετα καλη (125?). Μιλησα με τον παιδικο που παει τωρα η μικρή και περιμενω απαντηση .Επειδη ειναι δευτερη χρονια θα προσπαθησει να με βοηθησει .Αυριο θα με παρει τηλ να μου πει τιμη.Δεν θα είναι βεβαια 125? αλλα τουλαχιστον να κατεβει αρκετα εστω και χωρις σχολικο(τωρα πληρωνω 300?). Πιστευω θα ειναι πολυ δυσκολο να αλλαξει η μικρη παιδικο στην μεση της χρονιας.Θα προσπαθησουμε να μεινει στον ιδιο παιδικο 1-2 μηνες και στα πολυ σκουρα πιθανον να την παω σε αυτον τον παιδικό η και να την σταματησουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...