Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεγεθος εμβρυικου σακου 5η με 6η εδβομαδα


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!Ηθελα να ανοιξω αυτο θεματακι μηπως μπορεσει καποια απο σας να με βοηθησει!Εκανα το πρωτο μου υπερηχο στις 4 εβδομαδες και 6 ημερες και το σπορακι ηταν 4χιλ!Σημερα μετα 5 μερες πηγα ξανα και κανονικα θα επρεπε να ειναι 9-10χιλ αφου μεγαλωνει 1 χιλ την ημερα!Εμενα ομως το σπορακι μου ειναι 7χιλ!Ο γιατρος μου ειπε οτι θα ηθελε να ειναι μεγαλυτερο αλλα ειναι ικανοποιημενος αφου εχουμε ενεργο εγκυμοσυνη και φενεται οτι προχωραει!Απλα καποιες φορες ξεκιναει με πιο αργους ρυθμους!Εγω ανησυχησα ομως λιγακι μιας και ειχα μια παλινδρομη στην 7η εβδομαδα πριν 3 μηνες και δεν θα ηθελα να ξαναπερασω το ιδιο!Εχει καποια απο σας παρομοια εμπειρια;Σας ευχαριστω!

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!παρακολουθώ τους διαλόγους σας πολύ καιρό και μου έχετε δώσει πάρα πολλά..δυστυχώς όμως έχω φτάσει στα όρια της απόγνωσης!!!Είμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών ενώ ημερολογιακά θα έπρεπε να είμαι στις 7 1/2 εβδομάδες!ο ένας γιατρός είδε καρδιακή λειτουργία , ο άλλος είδε απλώς "στοιχεία στον σάκο"..η χοριακή μου είχε διπλασιαστεί σε διάστημα 2 ημερών αλλά και πάλι , μία εβδομάδα μετά μου ζητάνε να ξανακάνω!Ταυτόχρονα εδώ και 2 εβδομάδες βλέπω καφέ υγρά,ασήμαντης ποσότητας αλλά υπάρχουν, μέχρι σήμερα που είδα μία αρκετά μεγάλη σταγόνα!!!παίρνω 3 utrogestan την ημέρα αλλά οι σταγόνες δεν σταματούν...τι συμβαίνει???σας παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας είμαι πολύ άσχημα ψυχολογικά!!!α ξέχασα να σας πω ότι είμαι 37 χρόνων και είναι η 2η εγκυμοσύνη μου μετά από 13 χρόνια..τότε γέννησα τον γιο μου έναν αγόραρο 4 κιλών και δεν είχα τίποτα από όλα αυτά που αντιμετωπίζω τώρα...ευχαριστώ και φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου stavraki!Το μονο που μπορω να σου πω ειναι να ηρεμησεις γιατι απο τη στιγμη που ανεβαινει η χοριακη σου σημαινει οτι η εγκυμοσυνη σου προχωραει!Το ανχος μονο να επιδυνωσει την κατασταση μπορει!Δυστυχως δεν ξερω κατι αλλο να σου πω!Ευχομαι ολα να πανε καλα!:-)

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Δυστυχώς το εμβρυάκι μου δεν τα κατάφερε και σις 31/03/2011 έκανα απόξεση...πάμε για άλλα χωρίς άγχος με ηθικό ακμαιότατο!!!!τι άλλο να πω...

 

 

Δυστυχως ουτε το δικο μου τα καταφερε!Εκανα αποξεση στις 02/04/11!Παμε για αλλα!Για τα καλα ελπιζω!

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...
kalhmera .na rwthsw ston uperhxo pou akrivws leei to megethos tou sakou ;;ekei pou deixnei th mhtra;;;http://1.1.1.1/bmi/parents.org.gr/forum/images/smilies/icon_razz.gif

 

Την μέτρηση την κάνει ο γιατρός ηλεκτρονικά και συνήθως αναγράφεται κάτω αριστερά ή δεξιά.

TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ειμαι εγκυος στο 3ο μου παιδακι. Χτες με βαση την τελευταια περιοδο στις 6.10.14 ημουν 6εβδ και 1μερα. Εκανα υπερηχο οπου με το ζορι ειδαμε το σακο που ηταν 4χιλιοστα. Περισσοτερες λεπτομεριες δεν μου εδωσε. Αν το ενδομητριο δικαιολογει η οχι εγκυμοσυνη. Η ελευθερη επαφη μας ηταν στις 22.10.14 κατι που δικαιολογει καθυστερημενη συλληψη. Παρ'ολα αυτα ο γιατρος δεν μπορεσε να μου πει αν προκυτε για ενδομητρια κυηση η εξωμητρια. Εκανα β χοριακη και περιμενω. Την αλλη βδομαδα θα ξαναπαω για υπερηχο. Ειμαι πολυ μπερδεμενη και αγχωμενη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...