Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΧΟΣΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ


Recommended Posts

Κορίτσια θέλω πολύ την γνώμη σας σε αυτό. Εγώ μέχρι και τις αρχές 4ου δεν είχα καθόλου ονειρεμένη εγκυμοσύνη μερικές απο εσάς ίσως να με θυμάστε γιατί με συμβουλεύατε και μου δίνατε κουράγιο. Είχα πολλούς εμετούς και μόνο το σεξ δεν σκεφτόμουν , χώρια ότι φοβόμασταν για συσπάσεις της μήτρας αλλά και για το μωρό (αυτό μάλλον ψυχολογικό είναι). Πάντως συνεχίζω να μην θέλω να ερχόμαστε σε επαφή με τον άντρα μου , ευτυχώς ο καήμενος έχει απέραντη κατανόηση και ούτε ο ίδιος θέλει να με βλάψει εμένα η το μωρό μας.......... το λέω σε μερικές φίλες μου και με θεωρούν υπερβολική...... εσείς τι λέτε;

 

ΥΓ: Μια φορά προσπαθησαμε αλλά πόναγα πολύ και σταματήσαμε....... και δεν μας άρεσε από την αρχή δεν ήταν ωραία η αίσθηση απο την αρχή...... Περιμένων απαντήσή σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπα τιποτα. Ο γιατρος μας ειπε αν δεν αντεχουμε, πολυ προσεκτικα, εμεις φοβομαστε , εχουμε ψιλοφρικαρει ειδικα ο ανδρας μου αλλα κανει υπομονη. Για ποσο δεν ξερω... :lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν κάναμε παρά 2-3 φορές στο σύνολο γιατί ο άντρας μου έτρεμε...

 

τώρα (και με δίδυμα παρακαλώ) είμαστε μια χαρούλα, τώρα βέβαια που δυσκολεύομαι λόγω του όγκου μου ( :shock: 1,36 κοιλιά) είναι πιο αραιές οι επαφές και χαλαρές όσο δεν πάειαλλά χρειάζονται γιατί όταν γεννηθεί το μωράκι σας, θα απομακρυνθείτε λόγω της κούρασης και της αϋπνίας που θα έχεις στην αρχή και καλό είναι να μην ξεκινήσετε από τώρα την αποχή... γιατί θα σας κάνει "κακό" στη σχέση σας, αν νοιώθεις καλά και θέλεις κάνε αν όχι υπάρχουν άλλα πράγματα που μπορούν να σας φέρουν κοντά, όπως ένα μπάνιο μαζί, ένα μασάζ με λαδάκι

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη στην αρχή ήταν δύσκολα δεν μπορούσε, φοβόταν, κι εκείνος και εγώ. Μέχρι τον 5ο τίποτα ιδιαίτερα, μετά τρελαθήκαν οι ορμόνες μου και ήθελα συνέχεια μετά στον 6ο μετα απο επαφή είχα λίγο αίμα (απο μύκητες) και ξενερώσαμε και οι δύο και μέχρι να γεννήσω τίποτα. Στο διάστημα του θηλασμού τίποτα, μετά σιγά σιγά έφτιαξε η κατάσταση και ήμασταν πολύ πολύ καλά μέχρι που αποφασίσαμε να κάνουμε το 2ο παιδάκι. Με το που έμαθα οτι είμαι εγκυος δεν το ξανακάναμε μέχρι τώρα στον 8ο. Καλά τώρα δεν έχω παχύνει τρομερά αλλά είμαι τεράστια και να θέλει να ξεχαστεί ο άνθρωπος η κοιλιά μου του το υπενθυμίζει. Τον πειράζω μόνο οτι στον 9ο να βάλει μπρός γιατί λένε οτι το σπέρμα βοηθάει στον τοκετό! Καλό είναι αν έχεις επαφή να μην τελειώνει μέσα πάντως, ρώτα και τον γιατρό σου, εμένα έτσι μου είπε πάντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θέλω πολύ, ο γιατρός είπε ναι αλλά χαλαρά, αλλά δεν έχουμε κάνει τίποτα. Βέβαια είναι νωρίς σκόμα....δεν έχουμε βαρέσει κόκκινο, αλλά κάποιες μέρες.... :oops:

Στην τελευταία επίσκεψη μας ρώτησε ο γιατρός και του παμε όχι και δε στεναχωρέθηκε κιόλας....

Πάντως όπως λέει και η nat left και γω φοβάμαι ότι αν πάει έτσι θα ξαναβρεθούμε από Οκτώβρη ένα πράμα και ζήτω που καήκαμε!

Νομίζω πρέπει κάτι να κάνουμε!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

:) Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας........ Πάντως και οι δικές μου ορμόνες έχουν τρελαθεί , πιάνω τον ευατό να το θέλει τόσο πολύ όσο ποτέ πρι ν στο παρελθόν......... αλλά δεν μπορώ........ :? την τελευταία φορά ήταν απαίσια...
Link to comment
Share on other sites

:) Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας........ Πάντως και οι δικές μου ορμόνες έχουν τρελαθεί , πιάνω τον ευατό να το θέλει τόσο πολύ όσο ποτέ πρι ν στο παρελθόν......... αλλά δεν μπορώ........ :? την τελευταία φορά ήταν απαίσια...

 

θα χοντρύνω την κουβέντα και είναι πρωί ακόμη....

 

λοιπόν, μπορείς να χρησιμοποιείς προφυλακτικό αν φοβάσαι για μικρόβια.

μπορείς να πάρεις κάποιο βοήθημα (λιπαντικό) αν συμφωνεί ο γιατρός σου για να μην πονάς. Πάντως ο γιατρός σου μπορεί να σου δώσει λύση, γιατί στην τελική είναι τελείως φυσιολογικό να θέλετε να κάνετε κάτι, μην ντραπείς...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις του ειπαμε οτι φοβομαστε και δεν εχουμε επαφη και μας ειπε...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Εχω ακομα 170 μερες συν τα λοχεια παει 200+ αν ξαναμεινω εγκυος γρηγορα οπως θελουμε βλεπω τον ανδρα μου να την κανει μ ελαφρα... :?:lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παπαπαπααπ τη πληγη σκαλιζεται βρε κοριτσια!!!!! Σε λίγο θα ξεχασω πως γίνεται!!!!!! Την αλλη βδομαδα μπαινω στον 7ο και μολιw ο καλος μου το ειχε παρει αποφαση να σταματησει να τρεμει να με ακουμπησει, μας ειπε ο γιατρος καλυτερα να το ξεχασουμε απο δω και περα! :twisted::twisted::evil: Τα νευρα μου!!!!!!

Προχθες τον τσιγγλουσα και του ελεγα ¨εχε χαρη κακομοιρη μου που ειμαι με την κοιλαρα και δεν μου καθεται γκομενακι αλλιως!!!!!!!

Πως ειπαμε οτι γινεται το sex????? :):D:):D:):D:):D

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

....μας ειπε ο γιατρος καλυτερα να το ξεχασουμε απο δω και περα! ...

 

ναι ε;;; καλύτερα τότε εγώ που δεν το συζητάω με τον γιατρό μου γιατί θα με πλάκωνε στο ξύλο... που, που και που κάνουμε... :lol:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα σκοπο προχθες ποθ πηγαμε να κανω την παλαβη και να μην ρωτησω! Αλλα μας προλαβε αυτος! :twisted:

Ασε πίκρα! Εχω μια κρυφη ελπιδα για τον 9ο!!!!!!!

ο νηστικος ........... :roll:

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

:D Πλάκα έχεις solini! Το θέμα δεν είναι ότι φοβάμαι τα μικρόβια κτλπ εντάξει αυτό πες το ξεπερνάμε ρε παιδί μου είναι ότι δεν το ευχαριστιέμαι. Την τελευταία φορά ένοιωσα περίεργα μέσα μου , ε μετά βάλαμε και τα γέλια..... αφήστε δραματική η κατάσταση......... :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9605

 

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

 

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες σελίδες της κατηγορίας

 

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....μας ειπε ο γιατρος καλυτερα να το ξεχασουμε απο δω και περα! ...

 

ναι ε;;; καλύτερα τότε εγώ που δεν το συζητάω με τον γιατρό μου γιατί θα με πλάκωνε στο ξύλο... που, που και που κάνουμε... :lol:

 

Εγώ στον ύπνο μου συνέχεια!!

 

Λές γι αυτό να ξυπνάω ιδρωμένη καμιά φορά?Παρεπιπτόντως σας έχει τύχει, εμένα σχεδόν κάθε βράδυ ξυπνάω λίγο ιδρωμένη (χωρίς να ζεσταίνομαι όμως) και όταν σηκώνομαι απο το κρεβάττι νιώθω την μήτρα μου 100 κιλά, μάλλον έχει καταπονεθεί το σώμα ήδη αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κοντεύουμε να το ξεχάσουμε, έχουμε λυσσάξει και οι δυο αλλά κυρίως εγώ όμως το παλεύουμε με χιούμορ.

 

Ο γιατρός μετά τους 3 μήνες μας είχε δώσει το ελεύθερο αλλά εμείς απ τον φόβο μας μη κάνουμε καμιά ζημιά, δεν...

 

Τώρα που μπαίνω στον 7ο δεν το συζητώ καν.

 

Το άγχος μου δεν είναι αν θα απομακρυνθούμε μετά γιατί αυτό δεν παίζει, αλλά πόσο μετά θα είμαστε σε θέση να είμαστε όπως πριν

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εμενα ο αντρας μου στην αρχη λογο το σοκ δεν ηθελε να κανουμε

αλλα οσο περνουσε ο καιρος κ εβλεπε οτι εγω ειχα αρχισει να σαλτερνω λογο των ορμονων προσπαθουσε σιγα σιγα...

Τωρα δεν ξεκολαει απο πανω μου :roll::roll::roll:

Απλα θελει λιγο προσοχη κ λιγο το οτι στενευουμε πιστευω πως θελει λιγα χαλαρα προκαταρκτικα πριν κ μετα ολα καλα

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη σχεδόν το ξεχάσαμε το ζήτημα....παρόλο που είχαμε το απόλυτο οκ από τη γιατρό μας για κανονική σεξουαλική ζωή. Εγώ μεν ήθελα, ο καλός μου δε... :?

Αυτή τη φορά είναι πολυ πιο καλά τα πράγματα :D

 

Για τον 7ο -8ο το έχω ακούσει κι εγώ (από μαία) πως καλύτερα να απέχουμε αλλά η γιατρός μου δεν μου είπε ποτέ κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι ότι εξαρτάται κατά περίπτωση.

Τον 9ο όμως ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ!!! :D:cool:

Και μάλιστα η ελεύθερη επαφή αφού το σπέρμα βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει.:wink:

Το χειρότερο που μπορεί να μας συμβεί είναι έναρξη τοκετού :P

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμας μας ειχε απαγορευση και στην πρωτη και στη δευτερη εγκυμοσυνη το πρωτο τριμηνο τις επαφες ιδιαιτερα στη 2η εγκυμοσυνη οπου κυνδινευα και με μια μικρη αποκοληση .Στην 1η εγκυμοσυνη δεν καναμε συχνα δεν ειχα πολυ ορε3η , φοβοτανε και ο Πανος , στην 2η ειχα τρελη ορεξη ιδιαιτερα το τελευταιο μηνα , φοβοτανε ξανα ο Πανος γιατι ειχε κατι προβληματακια η εγκυμοσυνη αλλα δεν τον αφηνα σε χλωρο κλαρι , οποτε βρισκαμε ευκαιρια.....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ για καλό απαντησες!!!!! Εχουμε τον πόνο μας εχουμε και ολες εσας τις "χορτασμένες" Ειναι και οι ορμονες μου καπως θα τον σπασω τον υπολογιστη! :twisted::):evil:

 

Έλεγα να ποστάρω κι εγώ, αλλά μετά απ' αυτό λέω καλύτερα να κρατήσω το στόμα μου κλειστό! :wink::lol::P

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ για καλό απαντησες!!!!! Εχουμε τον πόνο μας εχουμε και ολες εσας τις "χορτασμένες" Ειναι και οι ορμονες μου καπως θα τον σπασω τον υπολογιστη! :twisted::):evil:

 

Θα ξαναρθουνε οι ενδοξες μερες , κουραγιοοοοο λιγο υπομονη και μετα θα περασεις καλα :lol::oops:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ για καλό απαντησες!!!!! Εχουμε τον πόνο μας εχουμε και ολες εσας τις "χορτασμένες" Ειναι και οι ορμονες μου καπως θα τον σπασω τον υπολογιστη! :twisted::):evil:

 

Θα ξαναρθουνε οι ενδοξες μερες , κουραγιοοοοο λιγο υπομονη και μετα θα περασεις καλα :lol::oops:

 

Ποσο κουραγιο μου δινεις! :):D:D:):D:)

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...