Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΩΔΗ ΥΓΡΑ ΑΝΤΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες.

Τις τελευταίες 3 μέρες αντί περιόδου (αίμα κόκκινο) έχω ελάχιστα καφέ υγρά & μόνο στο χαρτί.

Που και που λίγες καφέ βλέννες & 2 φορές κομμάτι σκούρο.

Συμπτώματα περιόδου δεν υπάρχουν ούτε πόνος, μόνο φουσκωμένο στήθος, ελαφρώς κοιλιά & αστράγαλοι.

Ούτε συμπτώματα προεμμηνορυσιακού.

Ξέρει κάποια τι είναι;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έτσι όπως τα λές, τα ίδια είχα κι εγώ και νόμιζα ότι είναι από τη θάλασσα...αλλά δεν ήταν :wink:

(εννοείται κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, το ίδιο και τα συμπτώματα κτλ κτλ κτλ)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δει ούτε με το κιάλι χιχιχι

Marilou τι εννοείς;;; Εγκυμοσύνη;;;;;;;

Αν ήταν κρύωμα θα πονούσα όπως & όλες τις άλλες φορές.

Πάντα είχα πλυμμήρα. Κάθε μισή ώρα άλλαζα.

Την τελευταία φορά ήταν πολύ λίγη για τα δικά μου δεδομένα & τώρα αυτά που σας είπα.

Link to comment
Share on other sites

εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη τον πρωτο μηνα ειχα ακριβως αυτο και ειχα φοβηθει το ιδιο ειχε και η μητερα μου οταν ηταν εγγυος σε εμενα οποτε για τσεκαρε και την πιθανοτητα εγκυμοσυνης!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marilou τι εννοείς;;; Εγκυμοσύνη;;;;;;;

 

Ε ναι βρε Ήλιε μου, πήγα 8 εβδομάδων μέχρι να το πάρω χαμπάρι γιατί έκανα μπάνια τότε :-)

Τα καφέ υγρά αντί για κανονική περίοδο και η υπερευαισθησία στο στήθος είναι αρκετά συνηθισμένα συμπτώματα, αλλά από μόνα τους δεν λένε κάτι, γι' αυτό κάνε ένα τεστ!

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Το τεστάκι είναι στο ντουλαπάκι & περιμένει να ξημερώσει η αυριανή μέρα.

Άντε να δούμε............

Ας μη βγει πάλι αρνητικό Παναγίτσα μου..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

kalhspera sas!!einai h prwth fora pou grafw sto sugkekrimeno forum, evlepa suxna ta sxolia sas k eipa na sas sumvouleutw!!!:-P!!loipon perimena xtes na adiathetisw 4/9/13 k stis 3/9 arxisan na mou emfanizontai ta klassika kafe..ta xanaeixa sto parelthon alla mou kratousan sunithws mia mera, eimai hdh sth 3 shmera..uparxei periptwsh na einai to eytyxes gegonos?na parw kapoio test h na kanw xoriakh???:shock:sas euxaristw poly ek tvn proterwn!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 11 months later...

Γεια σας, είδα τη συζήτηση και έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω και γω τη σελίδα γιατί μου συμβαίνει κάτι παρόμοιο. Είναι οι μέρες μου για περίοδο και αντί για αυτό έχω καφέ σκούρα υγρά εδώ και 3 μέρες. Δεν είναι πολλά σαν αιμοραγία είναι μόνο στο χαρτί και λίγο στο σερβιετάκι. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου. Εγώ συνήθως πονάω στην κοιλιά ακόμη και ολόκληρη εβδομάδα πριν μου έρθει η περίοδος και όταν μου έρχεται επίσης αλλά τώρα δεν ένιωσα τίποτα. Έχω μόνο λίγο πρησμένη κολιά. Είχα μόνο πονοκεφάλους πολλούς μέχρι να μου έρθει το καφέ υγρό και λίγες αναγούλες. Πρώτη φορά μου συμβαίνει να έχω τόσο σκούρα βλεννώδη υγρά και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Και έχω τρομάξει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια... ειμαι νεα και γω εδω παρακολουθω τις συζητησεις και νομιζω οτι θελω και εγω τη βοηθεια σας..λοιπον εχω και γω ενα προβλημα.. συνηθως εχω ασταθει κυκλο και και η περισσότερη καθυστερηση που μου εχει τυχει ειναι εως και 10 μερες...τελευταια περιοδο λοιπον ειχα 16 γεναρη με 21 και τωρα εχω 10 μερες καθυστέρηση με κυκλο 30 ημερων.. πριν 3 μερες λοιπον ενω ενιωθα πονους χαμηλα σαν περιοδο ειδα λιγο καφε υγρα στ εσωρουχο μου και αν και δεν μ χει ξανα συμβει σε αρχη περιοδου υπεθεσα οτι μου ηρθε περιοδος και εκει που περιμενα να εξελιχθει σε ζωηρη περιοδο εγινε τ αντιθετο σταματησε τελειως εκανα ενα τεστ και μου βγηκε αρνητικο και σας ρωταω υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης η ολα ειναι στ μυαλο γτ τ σκεφτομαι συνεχεια και τ θελω πολυ ?? Μηπως εκανα πολυ νωρις ρο τεστ να παω απο τριτη για μια χοριακη η να περιμενω?? Παντως πονους περιοδου δεν εχω το μονο που νιωθω που και που ειναι μια πιεση χαμηλα τιποτα αλλο..βοηθηστε με παρακαλω θα τρελαθω μεχρι τη τριτη που θα ανοιξουν τα μικροβιολογικα..:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια... ειμαι νεα και γω εδω παρακολουθω τις συζητησεις και νομιζω οτι θελω και εγω τη βοηθεια σας..λοιπον εχω και γω ενα προβλημα.. συνηθως εχω ασταθει κυκλο και και η περισσότερη καθυστερηση που μου εχει τυχει ειναι εως και 10 μερες...τελευταια περιοδο λοιπον ειχα 16 γεναρη με 21 και τωρα εχω 10 μερες καθυστέρηση με κυκλο 30 ημερων.. πριν 3 μερες λοιπον ενω ενιωθα πονους χαμηλα σαν περιοδο ειδα λιγο καφε υγρα στ εσωρουχο μου και αν και δεν μ χει ξανα συμβει σε αρχη περιοδου υπεθεσα οτι μου ηρθε περιοδος και εκει που περιμενα να εξελιχθει σε ζωηρη περιοδο εγινε τ αντιθετο σταματησε τελειως εκανα ενα τεστ και μου βγηκε αρνητικο και σας ρωταω υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης η ολα ειναι στ μυαλο γτ τ σκεφτομαι συνεχεια και τ θελω πολυ ?? Μηπως εκανα πολυ νωρις ρο τεστ να παω απο τριτη για μια χοριακη η να περιμενω?? Παντως πονους περιοδου δεν εχω το μονο που νιωθω που και που ειναι μια πιεση χαμηλα τιποτα αλλο..βοηθηστε με παρακαλω θα τρελαθω μεχρι τη τριτη που θα ανοιξουν τα μικροβιολογικα..:(

 

Την τριτη να κανεις χοριακη οπωσδηποτε!! Τα τεστ κανουν κ λαθη. Ή θα εισαι εγκυος ή θα ειναι καποια ορμονικη διαταραχη. Σε καθε περιπτωση η χοριακη ειναι απαραιτητη για να σιγουρευτεις κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια τιποτα εκτος απο την χοριακη δυστηχως αν εχεις ανχωθει κ δεν μπορεις να περιμενεις κανε κ αλλο ενα τεστ με πρωινα ουρα αλλα κ παλι θα πρεπει να κανεις χοριακη την τριτη για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νινακι εκανα τεστ χοριακης εχτες αλλα βγηκε αρνητικο.. ισως τον αλλο μηνα να εχω Χαρούμενα νεα.. παντως η περιοδος ούτε καν και οι πονοι μεσης υπερβολικοι συνεχιζουν εχω και αναγουλες...μαλλον θα κρυωσα..τελικα κορίτσια όλα στ μυαλο ειναι απο τις αναγουλες μεχρι και το οτι μας μυριζουν πραγματα απο τη λαχταρα μας για ενα μωρακι..😊

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα νινακι εκανα τεστ χοριακης εχτες αλλα βγηκε αρνητικο.. ισως τον αλλο μηνα να εχω Χαρούμενα νεα.. παντως η περιοδος ούτε καν και οι πονοι μεσης υπερβολικοι συνεχιζουν εχω και αναγουλες...μαλλον θα κρυωσα..τελικα κορίτσια όλα στ μυαλο ειναι απο τις αναγουλες μεχρι και το οτι μας μυριζουν πραγματα απο τη λαχταρα μας για ενα μωρακι..😊

 

Ποσες μερες καθηστερηση εχεις? Μηπως πρεπει να πας να ελενξεις για καμια κυστουλα ???

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες καθηστερηση εχεις? Μηπως πρεπει να πας να ελενξεις για καμια κυστουλα ???

Καλημερα νινακι σημερα ειναι 15 μερες καθυστερηση περα ςπο αυτα τα καφε υγρα που ειχα για 2 μερες.. θεμα για κυστουλα δεν νομιζω να υπαρχει γτ δεν ειναι ενας μηνας που έκανα τις καθιερωμενες εξετασεις μου στ γυναικολογο παπ και υπερηχο.. αν υπηρχε περιπτωση για κατι τετοιο δεν θα τ εβλεπε? Παντως δεν θελω να κανω αλλο τεστ γτ πεφτει η ψυχολογια μου και αρκετα στεναχωρηθηκα αυτες τις μερες.. θα περιμενω και αν δεν μου ρθει παλι σε 2 βδομαδες θα ξανα κανω.. παντως η ελπιδα πεθαινει τελευταια λενε... μετα απο δυο αρνητικα τεστ και μοα αρνητικη χοριακη μπορω να σου πω οτι νιωθω πολυ διαφορετικα και θα επεμενα οτι ειμαι εγκυος..😋

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα νινακι σημερα ειναι 15 μερες καθυστερηση περα ςπο αυτα τα καφε υγρα που ειχα για 2 μερες.. θεμα για κυστουλα δεν νομιζω να υπαρχει γτ δεν ειναι ενας μηνας που έκανα τις καθιερωμενες εξετασεις μου στ γυναικολογο παπ και υπερηχο.. αν υπηρχε περιπτωση για κατι τετοιο δεν θα τ εβλεπε? Παντως δεν θελω να κανω αλλο τεστ γτ πεφτει η ψυχολογια μου και αρκετα στεναχωρηθηκα αυτες τις μερες.. θα περιμενω και αν δεν μου ρθει παλι σε 2 βδομαδες θα ξανα κανω.. παντως η ελπιδα πεθαινει τελευταια λενε... μετα απο δυο αρνητικα τεστ και μοα αρνητικη χοριακη μπορω να σου πω οτι νιωθω πολυ διαφορετικα και θα επεμενα οτι ειμαι εγκυος..😋

 

 

Καλε πηγαινε σε ενα γιατρο η κυστη μπορει να εμφανιστει σε καθε κυκλο. Δεν εχει σημασια ποτε πηγες κ εκανες εξετασεις καθε φορα που κανεις ωορηξια μπορει να εμφανιστει μια κυστη. Δεν ειναι φυσιολογικο να περιμενεις τοσες μερες να σου ερθει περιοδος πρεπει να πας σε ενα γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα!! Τον τελευταίο χρόνο έχω περάσει πολλά με τον κύκλο μου και γενικά με το θέμα της εγκυμοσύνης.. Έχω πολλά σκαμπανευάσματα στον κύκλο με μέσο όρο τις 32 ημέρες και ύστερα από παρακολούθηση με το γιατρό μου διαπιστώθηκε ότι μετά την ωορηξία περίοδος μου έρχεται σε 12 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 27/02 και χθες (23ημέρα του κύκλου) είχα απο το μεσημέρι μέχρι το βράδυ μικρές κόκκινες σταγόνες αίμα (μόνο μετά την τουαλέτα), ενώ σήμερα τίποτα. Έχει τύχει απο παρακολούθηση ωορηξίας να έχω την 20η, 21η μέρα. Αλλά υπάρχει περίπτωση αυτό το αιματάκι να δηλώνει εμφύτευση;; ή είναι απλά μια καθυστερημένη ωορηξία;; Απο συμπτώματα έχω περιόδου, με πονοκέφαλο, πόνο στη μέση, και που και που κράμπες στην κοιλιά. Δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον.. αυτό το μήνα το είχα πάρει πολύ χαλαρά, λόγο μετρίου σπερμοδιαγράμματος και προτροπή του γιατρού για εξωσωματική.. και τώρα αυτό!! Αγχώθηκα πάλι...... (συγγνώμη για το μεγάλο ποστ).... Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω και τι να πιστέψω πάλι.... :?:-?:?:-?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Τον τελευταίο χρόνο έχω περάσει πολλά με τον κύκλο μου και γενικά με το θέμα της εγκυμοσύνης.. Έχω πολλά σκαμπανευάσματα στον κύκλο με μέσο όρο τις 32 ημέρες και ύστερα από παρακολούθηση με το γιατρό μου διαπιστώθηκε ότι μετά την ωορηξία περίοδος μου έρχεται σε 12 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 27/02 και χθες (23ημέρα του κύκλου) είχα απο το μεσημέρι μέχρι το βράδυ μικρές κόκκινες σταγόνες αίμα (μόνο μετά την τουαλέτα), ενώ σήμερα τίποτα. Έχει τύχει απο παρακολούθηση ωορηξίας να έχω την 20η, 21η μέρα. Αλλά υπάρχει περίπτωση αυτό το αιματάκι να δηλώνει εμφύτευση;; ή είναι απλά μια καθυστερημένη ωορηξία;; Απο συμπτώματα έχω περιόδου, με πονοκέφαλο, πόνο στη μέση, και που και που κράμπες στην κοιλιά. Δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον.. αυτό το μήνα το είχα πάρει πολύ χαλαρά, λόγο μετρίου σπερμοδιαγράμματος και προτροπή του γιατρού για εξωσωματική.. και τώρα αυτό!! Αγχώθηκα πάλι...... (συγγνώμη για το μεγάλο ποστ).... Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω και τι να πιστέψω πάλι.... :?:-?:?:-?

 

Αν υποθέσουμε ότι στην 23 μέρα του κύκλου έγινε εμφύτευση σημαίνει η γονιμοποίηση άρα και η ωορρηξία έγινε πιο πριν.Περίπου δηλ. η περίοδος θα ρθεί 28 με 30 μέρα.Υπάρχει πιθανότητα να ήταν αίμα εμφύτευσης αλλά για σίγουρα στη θέση σου θα έκανα μια χοριακ΄η την Δευτέρα.Θυμάσαι ποια μέρα του κύκλου είχατε επαφές?

Link to comment
Share on other sites

Από την 10η μέρα του κύκλου, οι επαφές ήταν μέρα παρά μέρα.. Απλά αυτός ο μήνας (μέχρι τώρα τουλάχιστον) ήταν χωρίς καθόλου άγχος, μιας και λόγο του ότι εγώ έχω μια σάλπιγγα και ο σύζυγος ένα μέτριο προς κακό σπερμοδιάγραμμα... και δύο γιατροί ανέφεραν ως λύση την εξωσωματική.. απέβαλα τελείως το άγχος μου... και τώρα πάλι έχω "τρελαθεί"...κυρίως γιατί ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα άμεσα..... :roll::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Από την 10η μέρα του κύκλου, οι επαφές ήταν μέρα παρά μέρα.. Απλά αυτός ο μήνας (μέχρι τώρα τουλάχιστον) ήταν χωρίς καθόλου άγχος, μιας και λόγο του ότι εγώ έχω μια σάλπιγγα και ο σύζυγος ένα μέτριο προς κακό σπερμοδιάγραμμα... και δύο γιατροί ανέφεραν ως λύση την εξωσωματική.. απέβαλα τελείως το άγχος μου... και τώρα πάλι έχω "τρελαθεί"...κυρίως γιατί ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα άμεσα..... :roll::roll::roll::roll:

 

Μακάρι να έμεινες έγκυος.Εχουμε ακούσει πολλές τέτοιες περιπτώσεις σαν την δικια σου που τελικά μείναν έγκυες πριν την εξωσωματική.Η χοριακή δείχνει μετά από δέκα μέρες από τη γονιμοποίηση και λογικά μέρα ωορρηξίασ.Και μένα με πιάνει το άγχος και η ανυπομονησία όταν φτάνουν οι μέρες και δεν περνάνε.Σου εύχομαι θετικά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...