Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπύρα χωρις αλκοόλ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


η μπυρα χωρις αλκοολ περιεχει 0.5% ενω η κανονικη 5%.τωρα η ερωτηση σου δεν ειναι ξεκαθαρει.εγω ειναι εγκυοσ 7 μηνων και πινω καμια

 

ευχαριστω nikol για την απάντησή σου. ρωταω αν επιτρεπεται. υπάρχει και μια γαλικη μπυρα με 0%.:P.

line_m121_beg_40_time_1286424000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

κοιτα νομιζω 2 κανονικες μπυρες την εβδομαδα δεν κανουν κακο...τομωρο επηρρεαζεται οταν εσυ ερχεσαι σε ευφορια...αλλα ο γιατρομου μου ειπε 1 ποτηρι μπυρα η κρασι 2 φορες την εβομαδα ειναιμια χαρα.

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω nikol για την απάντησή σου. ρωταω αν επιτρεπεται. υπάρχει και μια γαλικη μπυρα με 0%.:P.

 

 

Ποια είναι αυτή, από που την αγοράζεις? Ευχαριστώ!

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Δεν είχα ρωτήσει στην εγκυμοσύνη αλλά ο γιατρός με άφηνε όταν θήλαζα να πίνω μπύρα χωρίς αλκοόλ, εξάλλου κατεβάζει γάλα λένε!

Προφανώς επιτρέπεται και στην εγκυμοσύνη. Θυμάμαι μου άρεζε η γεύση

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα σε ολη την εγκυμοσυνη ηπια καονικα 4 μπυρες.....οταν ρωτησα τον γιατρο μου μ ειχε πει πως μπορω να πινω μια στο τοσο μπυριτσα η κρασακι..

 

Δεν επινα ποτε ουτε τω ρα πινω δεν μπορω να πιω τιποτα κανενα ποτο δεν μου αρεσει αλλα η μπυρα με τραβουσε.....με μια στο τοσο δεν παθαινεις τιποτα ουτε εσυ ουτε το μωρο αν πιεις μια φορα μια μπυριτσα....ετσι ξερω απο 3 γιατρους τουλαχιστον...

 

Τωρα παλι αν θες να πιεις χωρις αλκοολ....γιατι να μην μπορεις...φυσικα και μπορεις

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τοση ζεστη παρολο που ποτε δεν επινα μπυρα, τις τελευταιες ημρες-οχι καθε μερα εννοειται-πίνω 5-6 γουλιες μπύρας...δεν εχω ρωτησει τον γιατρο αλλά δεν το θεωρω κ τιποτα κακό...

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω εγώ οι μπύρες χωρίς αλκοόλ επιτρέπονται αλλά με μέτρο. Νομίζω πως σχεδόν καμία μπύρα δεν έχει καθόλου αλκοόλ, οι περισσότερες έχουν γύρω στο 1% κι ας λένε ότι δεν έχουν. Γι'αυτό θέλει μέτρο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω ζηταω μπυριτσα και δεν μου δινει ο αντρας μου:(:(:(:(:( με το ζορι να μου δωσει μια γουλια!!!

ενω ο γιατρος ειπε οτι μπορω να πινω καμια μπυριτσα μια στο τοσο

ποια μπυρα ειναι αυτη που δεν εχει αλκοολ?

ειναι το ιδιο νοστιμη με τις αλλες?

παρεμπιτοντως δεν ημουν της μπυρας, του κρασιου ημουν , αλλα εχω 1 μηνα που ζηταω να πιω ενα ποτηρακι μπυριτσα.....

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ'όσο ξέρω εγώ οι μπύρες χωρίς αλκοόλ επιτρέπονται αλλά με μέτρο. Νομίζω πως σχεδόν καμία μπύρα δεν έχει καθόλου αλκοόλ, οι περισσότερες έχουν γύρω στο 1% κι ας λένε ότι δεν έχουν. Γι'αυτό θέλει μέτρο.

 

Αυτό ακριβώς.

Δεν υπάρχουν μπύρες χωρίς καθόλου αλκοόλ, απλώς έτσι συνηθίζεται να αποκαλούνται οι μπύρες με πολύ μικρό ποσοστό (από 0.,5 - 1,5%, αν θυμάμαι καλά, όπως μου είχε πει ο γιατρός μου). Σίγουρα πάντως έχουν λιγότερες θερμίδες από μια κανονική μπύρα.

Στην κλινική και στις δυο γέννες, μας έδινα BUCKLER, με 0,5%.

Link to comment
Share on other sites

Με μέτρο όλα επιτρέπονται. Και στην εγκυμοσύνη έπινα μπύρα και κόκκινο κρασί, όχι σε καθημερινή βάση βέβαια και σε μικρές ποσότητες. Στη γαλουχία η μπύρα επιτρέπεται. Φτάνει να μην τις κατεβάζεις με τις κάσες.

Link to comment
Share on other sites

:(:( στον αντρα μου πειτε τα που του ειπα για μπυρα χωρις αλκοολ και μου λεει ξεχνα το ουτε αυτη θα πιεις

ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ!!!

 

Το να καταπιέζεσαι στην εγκυμοσύνη είναι χειρότερο πες του. Κάποιοι γιατροί επιτρέπουν και 2-3 τσιγάρα, προκειμένου να μην πάθει στερητικό η έγκυος, στο 0,5% αλκοόλ θα κολήσουμε; Η υπερβολή δεν κάνει καλό σε τίποτα.

 

Κοψτου κι εσύ κάτι που του αρέσει, να δει τη γλύκα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το να καταπιέζεσαι στην εγκυμοσύνη είναι χειρότερο πες του. Κάποιοι γιατροί επιτρέπουν και 2-3 τσιγάρα, προκειμένου να μην πάθει στερητικό η έγκυος, στο 0,5% αλκοόλ θα κολήσουμε; Η υπερβολή δεν κάνει καλό σε τίποτα.

 

Κοψτου κι εσύ κάτι που του αρέσει, να δει τη γλύκα. :wink:

του εχω κοψει το πολυ χουχου αχχαχαχαχαχαχα

μωρε δεν ζηταω να πιω ολο το βοσπορο!!! 1 ποτηρακι ζητησα και την περασμενη εβδομαδα ετυχε να πιει 3 μπυρες σε διαφορετικες μερες (κατι γιορτες και γενεθλια) και επειδη μου εδωσε λεει καθε φορα απο μια γουλια ηταν σαν να ηπια κανονικο ποτηρακι:evil::evil::evil:

και η πεθερα μου του ειπε σε μια φαση"δεν κανει να μην της δινεις αφου το ζηταει" και ο εξυπνος ο κολλητος του (που ειναι γιατρος)του ειχε πει οτι αυτα ειναι βλακειες της μυρισε κτλ :evil::evil::evil:

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

δλδ το να καταπιέζεσαι τόσους μήνες είναι καλύτερο? όχι αλκοόλ εννοούμε όχι βαριά ποτά και σε ποσότητες..μια μπυρίτσα ή μισή 2-3 φορές/βδομάδα νομίζω επιβάλλεται..ή μπάκλερ..στην πρώτη εγκ.έπινα μόνο χωρίς αλκοόλ, τώρα πίνω και κανονική, οκ εννοείται όχι τρία μπυρόνια αλλά μισό ποτήρι νομίζω μια χαρά..βγαίνει καλοκαίρι χωρίς μπύρα?

Link to comment
Share on other sites

Το να καταπιέζεσαι στην εγκυμοσύνη είναι χειρότερο πες του. Κάποιοι γιατροί επιτρέπουν και 2-3 τσιγάρα, προκειμένου να μην πάθει στερητικό η έγκυος, στο 0,5% αλκοόλ θα κολήσουμε; Η υπερβολή δεν κάνει καλό σε τίποτα.

 

Κοψτου κι εσύ κάτι που του αρέσει, να δει τη γλύκα. :wink:

 

Αυτό ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

ενα ποτηρι μπυρα την εδβομαδα επιτρεπεται. και ενα ποτηρι κρασι επιτρεπεται. αντε και δυο ποτηρια την εβδομαδα. βασικα απορια...

ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΣΠΕΙΣ? κατατασσεται στα ποτα, οκ..αλλα τι περιεχει? βοτκα,ρουμι,λικερ..κλπ. αυτο εννοω. γιατι αλλες πινουν και αλλες οχι.

Link to comment
Share on other sites

ενα ποτηρι μπυρα την εδβομαδα επιτρεπεται. και ενα ποτηρι κρασι επιτρεπεται. αντε και δυο ποτηρια την εβδομαδα. βασικα απορια...

ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΣΠΕΙΣ? κατατασσεται στα ποτα, οκ..αλλα τι περιεχει? βοτκα,ρουμι,λικερ..κλπ. αυτο εννοω. γιατι αλλες πινουν και αλλες οχι.

΄

 

Εχει όσο αλκοόλ έχει και μια μπύρα, δλδ γύρω στο 5%. Δες΄πάνω στο μπουκάλι που γράφει τα συστατικά.

Link to comment
Share on other sites

ενα ποτηρι μπυρα την εδβομαδα επιτρεπεται. και ενα ποτηρι κρασι επιτρεπεται. αντε και δυο ποτηρια την εβδομαδα. βασικα απορια...

ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΝΑ ΓΚΟΡΝΤΟΝ ΣΠΕΙΣ? κατατασσεται στα ποτα, οκ..αλλα τι περιεχει? βοτκα,ρουμι,λικερ..κλπ. αυτο εννοω. γιατι αλλες πινουν και αλλες οχι.

xaxaxaxaxaxx τετοιο λαχταραει το μπεμπε σου? καλημερα! το gordons περιεχει τζιν με καποιο ανθρακουκο, νομιζω λεμοναδα

 

Υ.Γ. παντως σημερα ονειρευτηκα οτι επινα ενα ποτηρι σαμπανια :shock:και μου εκανε και εντυπωση στο ονειρο μου , που με αφησε ο αντρας μου να πιω:lol:

αχ που καταντησαμε...:rolleyes:

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...