Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σαλπιγγογραφία


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Για όσες δεν ξέρετε βρίσκομαι στην προσπάθεια για μωράκι μετά την παλίνδρομη(Γενάρη 2008) -ξεκινήσαμε Ιούνιο, άρα είμαστε στον πέμπτο μήνα προσπάθειας. Αισθάνομαι αισιόδοξη αλλά ο καιρός περνάει και σε δυο περίπου μήνες συμπληρώνω χρόνο απο την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος κι αρχίζει λίγο το άγχος.Έπειδή έχω ακούσει από πολλές κοπέλες εδω μέσα αλλά κι απο τον περίγυρό μου οτι μετά τη σαλπιγγογραφία έχεις πιθανότητες να μείνεις έγκυος θα ήθελα τη γνώμη σας. Καταρχήν χρειάζεται να μου τη συστήσει ο γιατρός μου ή μπορώ να την κάνω μόνη μου;υπάρχει περίπτωση να με βλάψει αν δεν μου το πει ο γιατρός;έχουμε βάλει με τον άντρα μου ένα χρονικό όριο μέχρι τον Ιούνιο 2010 πριν καταφύγουμε σε άλλες μεθόδους.Πιστεύετε οτι θα μπορούσα να κάνω μια σαλπιγγογραφία πχ το Φλεβάρη η και νωρίτερα;συγγνώμη για το κατεβατό, από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες είμαι πολύ αισιόδοξη αλλά αυτό το μήνα είμαι κάπως...αλλά προσπαθώ.Φιλιά σε όλες, εγκυούλες και μη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα

Να συνεχίσεις να είσαι αισιόδοξη , γιατί ο παράγοντας "ψυχολογία" είναι αρκετά σημαντικός...Εξάλλου όπως λέει κι ένας γιατρός από άλλο φόρουμ "μια φορά έγκυος πάντα έγκυος"..

Η σαλπιγγογραφία δεν πρόκειται να σου κάνει κακό, κι όντως λένε οι γιατροί πως αυξάνεται η πιθανότητα εγκυμοσύνης ύστερα από την εξέταση αυτή...

Νομίζω πως δεν πρέπει να το κρύψεις από τον γιατρό σου, συζήτησέ το μαζί του να σε καθοδηγήσει κατάλληλα. Αν δεν είχες μείνει έγκυος θα σου έλεγα ότι ίσως πρέπει να την κάνεις, όμως έχεις μείνει άρα οι σάλπιγγές σου είναι διαβατές...

Να υποθέσω πως έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις?

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Vanilla σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγγνώμη που δεν απάντησα έγκαιρα, γυρίσαμε σπίτι σήμερα το μεσημέρι. Σίγουρα ο παράγοντας άγχος παίζει σημαντικο,άν όχι τον κυριότερο, ρόλο.Ευτυχώς μίλησα και σήμερα το πρωι με μια φίλη και με ανέβασε πολύ ψυχολογικά. Όσο για τη σαλπιγγογραφία,θα μιλήσω με το γιατρό μου και πιστεύω θα με καθοδηγήσει. Όσο για τις εξετάσεις, έχω κάνει προγεννητικό έλεγχο κι αυτές που ζητούν στο πρώτο τρίμηνο κύησης, αλλά δεν έχει κάνει εξετάσεις ο άντρας μου. Φαντάζομαι οτι αφού δεν υπήρχε πρόβλημα στη σύλληψη το πρόβλημα δεν βρίσκεται στο σπέρμα. Φυσικά όλα είναι πιθανά και θα μας πει ο γιατρός τι θα κάνουμε. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΡΟΥΜΠΗ, θυμάμαι πάρα πολύ καλά την περσινή σου αγωνία. Είχα παρακολουθήσει όλο το θέμα σου.

Έχω να σου πω ότι θα πάνε όλα καλά, απλώς να μην έχεις άγχος. Και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος, ειδικά την 1η δεν είχα καθόλου άγχος. Τη 2η φορά, προσπαθούσα 2 μήνες, είχα αγχωθεί και μετά τα πήρα στο κρανίο και το άφησα. Τον επόμενο μήνα ήρθε η εγκυμοσύνη.

Άσχετο που δεν πήγε καλά ούτε την 1η ούτε τη 2η.

Θα δανειστώ τη φράση ενός γιατρού που απαντά σε ερωτήσεις στο διαδίκτυο και θα σου πω "μια φορά έγκυος, για πάντα έγκυος".

Όλα θα πάνε καλά, μόνο χαμογέλα.:-D:-D:-D:-D:-D

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιόλη μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αυτά τα λόγια, ειδικά απο σένα, μου δίνουν πολύ κουράγιο.Η φράση ''μια φορά έγκυος πάντα έγκυος'' έχει γίνει το σύνθημά μας! Ειλικρινά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κι αυτός είναι και ο λόγος που δεν μετέχω στις συζητήσεις άσχετα αν είμαι κολλημένη στο φόρουμ σχεδόν όλη τη μέρα. Δεν ξέρω αν κι αυτό μου κάνει κακό βρε παιδί μου αλλά το έχω ανάγκη, ίσως διακόψω λίγο και ξεχαστώ, έχεις δίκιο. Παρακολουθώ τα πάντα αλλά θέλω να είμαι διακριτική και για να μην αναφερθώ σε λεπτομέρειες απλώς σου ανταποδίδω την γνωστή έκφραση''μια φορά έγκυος πάντα έγκυος'' και θα δεις που σε λίγους μήνες θα μοιραζόμαστε άλλες εμπειρίες!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσακια καλησπερα,ευχομαι σε ολες μας συντομα να ανταλλασουμε εμπειριες για τις εγκυμοσυνες μας!!!Προ ημερων εκανα σαλπιγγογραφια,η οποια βγηκε καλη αν εξαιρεσουμε την μια σαλπιγγα που δεν ηταν και τοσο διαβατη οσο η αλλη και που επισης εκανε μια μικρη κατακρατηση του σκιαγραφικου υγρου:-(:-(...στο ΜΗΤΕΡΑ μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να ανησυχω γιατι και οι 2 ειναι ανοιχτες απλα η μια ειναι περισσοτερο διαβατη απο την αλλη...:roll:...μπερδευτηκα ομως με τα λεγομενα ενος σεβαστου ακτινολογου που ασχολειται πολυ με αυτα,ο οποιος ειπε πως εκεινες τις φορες που θα κανω ωορρηξια απο την "προβληματικη" σαλπιγγα,δεν θα μπορω να μεινω εγκυος!!!Τελος κατεληξε στο οτι να συνεχισουμε τις προσπαθειες τουλαχιστον για 5-6 μηνες και βλεπουμε απο κει και περα.Κατι τελευταιο γιατι εγινα κουραστικη,μετα την σαλπιγγογραφια μου εδωσαν για προοληπτικους λογους αντιβιωση,η οποια μου προκαλεσε μυκητες και κανω θεραπεια,υπαρχει εδεχομενο εγκυμοσυνης εφοσον βαζω κολπικη κρεμα???...sorry για το κατεβατο!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρουμπη μου θα σου διηγηθω κατι αλλα αν καταλαβω οτι γελασες θα θυμωσω! Προσεξε! Σε βλεπω! Λοιπον, η νυφη μου εκανε σαλπιγγογραφια κι εμεινε εγκυος στο μηνα Εγω ειχα κανει και ειχα μεινει σε 3 μηνες. Μετα απο 2 ετων ακαρπες προσπαθειες λεω: δεν παω να κανω μια μπας και με βοηθησει; κανω αλλα τιιποτα! Μετα απο 4 μηνες ψηνω με τα χιλια ζορια τη γιατρο και ξανακανω. Τιιιποτα! Μετα 4 μηνες παω στη γιατρο. Μολις ακουει τη λεξη σαλπιγγογραφια πεταγεται εξαλλη και μου λεει: εξαφανισου τωρα απο μπροστα μου! Τσερνομπιλ θα καταντησεις τη μητρα σου, τρελλη!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

η σαλπιγγογραφια ανοιγει καπως τις σαλπιγγες για λιγο καιρο γιαυτο αυξανει τις πιθανοτητες για κυηση.κακο δεν κανει, δεν παυει ομως να ειναι ακτινογραφια! Μετα δινουν αντιβιωση. Πριν την εξεταση επιβαλλεται αυστηρη αποχη γιατι αν εισαι εγκυος, στο ριχνουν μετα. Ειναι μια βασικη εξεταση για τη γονιμοτητα της γυναικας.ομως προηγειται το σπερμοδιαγραμμα. Ο ανδρας μου παροτι 3 φορες μπαμπας.εκανε μετα απ την εντολη του ντακ! Αργυρω μου κι εγω μπερδευτηκα! Για μυκητες δεν κανετε θεραπεια κι οι 2 κι αποχη;ε;

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

ουπς ξεχασα! Για να πρωτοτυπησω σου γραφω τη φραση ενος γιατρου μια φορα εγκυος, παντα εγκυος. Μη φανταστεις πως αντιγραφω καμμια! Χι! χι! Αντε και μ'ενα σπορι στην κοιλιτσα οσες γραψανε πανω απο μενα! Φιλακια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Μηλίτσα με το γλυκό όνομα κι ευχαριστώ για την απάντηση.Δεν πιστεύω να με είδες που γέλασα! Με βοήθησες πολύ γιατί πήρα χθες και το γιατρό μου στην Αθήνα τηλέφωνο(μένω επαρχία) και μου είπε πάνω κάτω τα ίδια!Επομένως υπομονή, υπομονή, υπομονή... όσο για τη γνωστή φράση,να δεις εγώ σε πόσες το λεω εκτός φόρουμ.

Πολλά φιλιά και γλυκά και ζουμερά μηλαράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με βασανιζει και μενα το θεμα της σαλπιγγογραφίας.Ενω έμεινα έγκυος στον 3ο μηνα χαλαρων προσπαθειων,παλλινδρομησε την 9η βδομαδα,οι ιστολογικες καθαρες.Περασαν 14 μηνες και δεν ξαναεμεινα εγκυος (εχω πολυκυστικες ηπιας μορφης).Ο γιατρος μου εδωσε κλομιφαινη,τον πρωτο μηνα ανταποκριθηκα,τον δευτερο καθολου,μου ειπε να αυξησουμε το χαπι σε 2.Δεν μου προτεινει σαλπιγγογραφια γιατι εμεινα ευκολα εγκυος.Τι να κανω?

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

ρουμπη μου βρε τα εχω μιλημενα με το γιατρο σου εγω να σου λεμε τα ιδια! Περνα οποτε θες να σ'εξετασω! Χι! Χι! Σοφουλινακι μου μου αρεσει ο γιατρος σου! Αν ειχε το μυαλο στην τσεπη του θα σε εστελνε σε ασκοπες εξετασεις και σε συγκεκριμενα εργαστηρια. Πολυ τον παω! Θελει να χαλαρωσεις και να μη σε υποβαλει σε ακτινοβολιες και αγχωτικες εξετασεις! Θελει να προσπαθησεις πρωτα με πιο απλες μεθοδους. Επιασες ευκολα παιδι, αυτο ειναι καλο σημαδι!ανταποκριθηκες καλα στα κλομιφεν κι αυτο ειναι καλο! Καθε κυκλος δεν ειναι ιδιος με τον προηγουμενο, τυχαινει. Εχε του εμπιστοσυνη!φιλακια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

ξαναμπηκα στο θεμα επειδη θελω να γραψω κατι που θα διαβασει η μανουτιτα κι αλλες κοπελες. Η σαλπιγγογραφια δεν πονα ιδιαιτερα, η αισθηση μοιαζει σαν πονακια περιοδου. Σπανια καποιες πονουν πολυ. Εγω ισως δεν θα πονουσα αν ημουν χαλαρη. Την ιδια μερα πηγα δουλεια μετα την εξεταση κατευθειαν. Το μονο που ενιωθα ηταν ελαφρια πονακια, σαν της ωορρηξιας. Μου ειχαν πει και ηπια μπουσκοπαν εξτρα πριν την εξεταση και μετα μου εδωσαν αντιβιωση για λιγες μερες. Συγγνωμη αν καταχραστηκα το θεμα. Πολλα φιλια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλη μου δημητρα με το ωραιο ονοματακι με εκανες και ξανασυνδεθηκα! Οι κοπελες που κατα την εξεταση πονεσαν περισσοτερο, εχουν πιο πολλα πονακια. Αυτα τα πονακια τα θελουμε,επειδη δειχνουν πως κατι αλλαξε. Στην πρωτη ειχα περισσοτερα κι αργοτερα επιασα το σπορακι μου. Αυτον τον μηνα εκμεταλλευσου τον στο επακρο! Αποσυνδεσου τωρα και πηγαινε για τρελλιτσες. Ειναι διαταγη! Η σαλπιγγογραφια ειναι οπως οταν ξεβουλωνουμε το λουκι με νερο. Γιαυτο ανοιγουν οι σαλπιγγες και γινομαστε πιο γονιμες για λιγο! Ομως αν πονας πολυ, παρε τηλ το γιατρο. Εγω φυσικα δεν ειμαι γιατρος! Ισως πονας επειδη νιωθεις την ωορρηξια σου. Λογικα θα περασουν τα πονακια μετα την περιοδο. Αν ομως συνεχισουν,παρε οπωσδηποτε το γιατρο. Πολλα φιλια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΛΙΤΣΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, ΚΑΘΑΡΗ.//

ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΑΝΑ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙΑ!!

ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΕΛΙΤΣΕΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ (ΕΚΤΟΣ ΘΑΥΜΑΤΟΣ)

ΠΑΝΤΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ!!

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

καλη μου δημητρα παλι γκαφα εκανα! Συγγνωμη για τη διαταγη! Ομως ακολουθα την επειδη ποτε δεν ξερεις... Αλλα κυριως για την ευχαριστηση! Χθες με εκανες κι εψαξα για το θεμα αζωοσπερμια και απ οτι διαβασα στις περισσοτερες περιπτωσεις,με τον εναν η τον αλλον τροπο, βρισκεται η λυση! Αρα θα εισαι κι εσυ τυχερη! Πολλα φιλακια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΛΙΤΣΑ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΕΣΥ!!! ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ!!

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια ερχομαι με εντεταλμενη υπηρεσια,με στελνει η Μηλιτσα να σας ενημερωσω για τη σαλπιγγογραφια.Εγω εκανα την Παρασκευη,3 μερες νωριτερα πηρα Βιμπραμισιν,και μιση ωρα νωριτερα ενα Βολταρεν.Μου τη συνεστησε ο γιατρος μου,εκει ο ακτινολογος μου ειπε οτι οι σαλπιγγες μου ηταν κλεστες για αυτο και δεν μπορουσα να συλλαβω.Αλλα μετα τις ανοιξε,περασε με μεγαλη ευκολια το σκιαγραφικο υγρο,η μητρα μου ηταν μια χαρα.Ο γιατρος ηταν τελειος,μου μιλουσε κατα τη διαρκεια της εξετασης και με ρωτουσε αν πονουσα.Κοριτσια εγω δεν πονεσα σχεδον καθολου.Απο εκεινη την ωρα βεβαια εχω κατι σαν πονακια περιοδου.Οποτε αυτο το 3μηνο θα προσπαθησουμε και μακαρι να τα καταφερουμε.Μετα την εξεταση μου ειπαν να παρω Αμοξιλ για 3 μερες 3 χαπια την ημερα.Αυτα ελπιζω να ημουν κατατοπιστικη,αν χρειαστειτε κατι αλλο εδω ειμαι.Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια.

fc01f465d2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια ερχομαι με εντεταλμενη υπηρεσια,με στελνει η Μηλιτσα να σας ενημερωσω για τη σαλπιγγογραφια.Εγω εκανα την Παρασκευη,3 μερες νωριτερα πηρα Βιμπραμισιν,και μιση ωρα νωριτερα ενα Βολταρεν.Μου τη συνεστησε ο γιατρος μου,εκει ο ακτινολογος μου ειπε οτι οι σαλπιγγες μου ηταν κλεστες για αυτο και δεν μπορουσα να συλλαβω.Αλλα μετα τις ανοιξε,περασε με μεγαλη ευκολια το σκιαγραφικο υγρο,η μητρα μου ηταν μια χαρα.Ο γιατρος ηταν τελειος,μου μιλουσε κατα τη διαρκεια της εξετασης και με ρωτουσε αν πονουσα.Κοριτσια εγω δεν πονεσα σχεδον καθολου.Απο εκεινη την ωρα βεβαια εχω κατι σαν πονακια περιοδου.Οποτε αυτο το 3μηνο θα προσπαθησουμε και μακαρι να τα καταφερουμε.Μετα την εξεταση μου ειπαν να παρω Αμοξιλ για 3 μερες 3 χαπια την ημερα.Αυτα ελπιζω να ημουν κατατοπιστικη,αν χρειαστειτε κατι αλλο εδω ειμαι.Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια.

Καλημερα,κι εγω εκανα τον προηγουμενο μηνα σαλπιγγογραφια,ολα πηγαν σχετικα καλα,λιγο με την δεξια ειχαμε ενα προβληματακι,η οποια εκανε μια μικρη κατακρατηση του σκιαγραφικου υγρου,αλλα ελπιζουμε για τα καλυτερα...να ρωτησω για το τι σου προτεινε ο γιατρος σου σε περιπτωση μη εγκυμοσυνης σε αυτο το τριμηνο???(κατι που απευχομαι ολοψυχα για σενα)!!!..εμας μας παει κατευθειαν στην σπερματεγχυση.

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω μου καλημερα και συγγνωμη που δεν ημουν εδω να σου απαντησω χθες.Μου εβαλε χερι η Μηλιτσα ομως κι αμεσως ηρθα,εγω σημερα το απογευμα θα παω στο γιατρο μου γιατι ηταν εκτος πολεως.Για οτι νεοτερο θα μπω να ενημερωσω.Παντως σου ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι κανετε.

fc01f465d2.png

Link to comment
Share on other sites

manoutita ήθελα να σε ρωτήσω, μετά απο πόσο διάστημα προσπάθειας ο γιατρός σου συνέστησε σαλπιγγογραφία;ο δικός μου που μιλήσαμε στο τηλέφωνο μου είπε''όλα θα γίνουν'' και ναι μεν με ηρεμεί ο τρόπος του αλλά το ρημάδι το άγχος...

Του το πρότεινες η ίδια η θεώρησε οτι έπρεπε πια να γίνει αφού δεν ερχόταν η σύλληψη;

Σε τρέλανα στις ερωτήσεις, αν έχεις το χρόνο μου απαντάς.

Χαίρομαι που η εξέταση ήταν ανώδυνη και εύχομαι να έχεις σύντομα το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην παρεξηγηθώ, διάβασα οτι στη συνέστησε αλλά εννοώ αν το συνέστησε αφού το πρότεινες η ίδια γιατί ο δικός μου δεν ανέφερε καν το ενδεχόμενο, το πρότεινα η ίδια και μου είπε''όλα θα γίνουν''.

Link to comment
Share on other sites

manoutita ήθελα να σε ρωτήσω, μετά απο πόσο διάστημα προσπάθειας ο γιατρός σου συνέστησε σαλπιγγογραφία;ο δικός μου που μιλήσαμε στο τηλέφωνο μου είπε''όλα θα γίνουν'' και ναι μεν με ηρεμεί ο τρόπος του αλλά το ρημάδι το άγχος...

Του το πρότεινες η ίδια η θεώρησε οτι έπρεπε πια να γίνει αφού δεν ερχόταν η σύλληψη;

Σε τρέλανα στις ερωτήσεις, αν έχεις το χρόνο μου απαντάς.

Χαίρομαι που η εξέταση ήταν ανώδυνη και εύχομαι να έχεις σύντομα το επιθυμητό αποτέλεσμα!

ΡΟΥΜΠΗ μου,εμεις εχουμε ελευθερες επαφες απο τον Γεναρη(οχι και τοσο συχνες,οσο το τελευταιο διμηνο),εκανα σαλπιγγογραφια καθαρα για προοληπτικους λογους,αλλα και για να ειμαι ειλικρινης επειδη βοηθαει στην συλληψη!!!...προηγηθηκε ομως σπερμοδιαγραμμα,ειμαι 30 χρονων και ο αντρας μου το ιδιο,απλα πιεσα πολυ τον γιατρο για εγκυμοσυνη και μου ειπε οτι επρεπε να γινουν αυτες οι εξετασεις πρωτα...τωρα με παει στην σπερματεγχυση:cry:.... και δεν ξερω το σκεφτομαι...ελπιζω να βοηθησα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...