Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

MENOPUR SOS!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ. ΜΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗΣ ΠΕΣΑΜΕ ΣΤΑ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ MENOPUR ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ 7 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ.. ΟΜΩΣ ΔΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΑΝΧΩΘΕΙ.. ΥΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ??? ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??? ΑΝ ΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ???

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις η 7η μερα.δεν επρεπε να να σε πει ο γιατρος να πας....πως τον λενε?θεσ-νικη ειναι?και γιατι ενεσεις.με τα σεπαφαρ δεν γινεται η δουλεια?

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ 7 ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΤΙ (ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΗΝ 12-14 ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΣΤΑ 10 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΤΟ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟ) ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΔΟΣΗ (4 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ) ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ

ΕΣΥ ΝΟΥΝΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ??? ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΣΕ ΣΕΝΑ?? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ?????

ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ..ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΑΝΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

το μονο σιγουρο ειναι πως θα κανεις ωαρια εστω και 1...εγω την πρωτη φορα ειχα 11 με ΜENOPUR οχι καλης ποιοτητος ομως.την 2η ειχα 3 πολυ καλης ποιοτητος με σεπαφαρ.και την τριτη και καλυτερη ειχα 2 οχι πολυ καλης ποιοτητας με σεπαφαρ...ψυχολογια καλη θελει μονο και τιποτα αλλο.προσπαθουσαμε 3,5 χρονια χωρις να υπαρχει οργανικο προβλημα και οταν νευριασα με τον εαυτο μου και την αγχωτικη σταση μου και αποφασισα να μεινω εγκυος ....εμεινα.καλη επιτυχια και προσπαθηστε και οι 2 να μην μεταδιδετε ο ενας στον αλλον το αγχος....με υποψιαζει ο γιατρος σου που σε ειπε απο τοσο νωρις.παιρνει χρηματα καθε φορα που σε βλεπει?αν ναι κατι δεν παει καλα.εγω εδωσα στην πρωτη σχεδον 600 με εναν μα!!@@#α γιατρο που τον εστειλα α;μεσως.τις αλλες δυο εδωσα απο 300!!!κοντα ειναι η λαρισα.αν θες σου συστηνω τον σωτηρα μου..

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 7 ΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ. ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΠΟ 3-4 ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ 30 ΕΥΡΩ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ(ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΕΒΕ) ΕΣΕΝΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ??? Η ΑΛΛΙΩΣ ΠΟΤΕ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ πηγαίνω στον Αλεξανδρή στη Λάρισα και είναι πάρα πολύ καλός. Απο την 6η μέρα με παρακολουθούσε για να δει αν υπάρχουν ωάρια και σε τι μέγεθος, ώστε να ξέρει αν θα πρέπει να σου αυξήσει την δόση ή όχι!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον γιατρό πηγαίνεις? Όταν έκανα την πρώτη σπερματέγχυση δεν ήταν επιτυχής αλλά με παρακολουθούσε απο την 6η μέρα είχα 1 μόνο ωάριο βέβαια ήταν μικρό και μου αύξησε την δόση. Τελικά η σπερματέγχυση έγινε μετα την 16η μέρα. Αν θυμάμαι καλά την 18η αλλά είχα αυξήσει στο τριπλάσιο την δόση απο την αρχική.

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πηγαινω στον Γκρετση και τον βρισκω αρκετα καλο... βεβαια εχω και αυριο ραντεβου μηπωσ και δει τιποτα και μετα βλεπουμε.. βεβαια εχω βαλει στο νου μου το χειροτερο( οτι δε θα ωριμασει κανενα ωαριο) και απογοητευομαι.. οταν πηγεσ την 6 μερα ηταν μικροτερο απο 10 χιλ??

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις δοσεις δεν το ξερω.μηπως παιζει ρολο το οτι το εκανα σε φυσικο κυκλο?η οωρηξια μου εγινε 14 μερα πηγα 10,12,13 εκανα την ενεση για το σπασιμο του ωαριου και 14η καναμε την σπερματεγχυση

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

και επειδη ηταν χριστουγεννα μου ειπε δεν ειναι καλα τα ωαρια σου αν θες καντε σεξ αυτη τη φορα και ξαναελα γεναρη.και του λεω οχι γιατρε καλα ξεκαλα θα το κανουμε τωρα γιατι θελω να με βρει ο καινουργιος χρονος εγκυο!!!!τι να πει ο καημενος ο γιατρος.σου λεει τρελη ειναι αυτη

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το οτι το εκανες σε φυσικο κυκλο επαιζε σημαντικο ρολο. ενω εγω που δεν εχω κυκλο λογω πολυκυστικων μου ειπε να παω νωριτερα για να το κοιταξει

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΜΟΥ PLEEEASE

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα κορίτσια!!!!

Είμαι στην 13η μέρα μετά την σπερματέγχυση και περιμένω να δω αν θα αδιαθετήσω ή όχι.Σήμερα είναι η 31η μερα του κύκλου άρα άρχισα να μετρώ καθυστέρηση.Δεν θέλω να είμαι αισίόδοξη για να μην απογοητευτώ....Είχα ωορυξία την 20η μερα του κύκλου και όταν την 11η μερα πηγα στον γιατρό είχαμε δει 2 ωάρια 13 χιλιοστά το καθένα..

 

Η 7η μέρα που λέει η φίλη μας ότι δεν έδειξε κανένα ωάριο έτοιμο μπορεί και να μην σημαίνει κάτι αρνητικό.Πιστέυω να περιμένεις ακόμα 3-4 μέρες για να δείτε σίγουρα....

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι απο Τρίκαλα και δεν τον ξέρω τον γιατρό σου καθόλου. Δεν θυμάμαι πόσο ήταν αλλά σίγουρα μικρότερο απο 10 γιατί άργησε πολύ να μεγαλώσει. Πόση δοσολογία παίρνεις? Εγω είχα ξεκινήσει με puregon 75 την ημέρα μετά πήγα 115 και στο τέλος 225.

Στον φυσιολογικό κύκλο δεν χρειάζεται να πας τόσο νωρίς γιατί μεγαλώνει το ωάριο φυσιολογικά, άρα ξέρεις περίπου τις μέρες.

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το οτι το εκανες σε φυσικο κυκλο επαιζε σημαντικο ρολο. ενω εγω που δεν εχω κυκλο λογω πολυκυστικων μου ειπε να παω νωριτερα για να το κοιταξει

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΜΟΥ PLEEEASE

 

Έχω και εγώ πολυκιστικέσ ωοθήκες και έπαιρνα χαπάκια για να έχω ωορυξία και για να έχω κανονική περίοδο.Τους πρώτους 4 μήνες της θεραπείας δεν είχα αποτέλεσμα(ωορυξία).Όταν αυξήσαμε την δοσολογία λειτουργούσαν όλα κανονικά!

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη για την καθυστερημενη ενημερωση του θεματοσ μου.

πηγα την παρασκευη στον γιατρο και ειδε αρκετα ωαριακια 10-11 χιλ. το καθενα.

βεβαια εγω εχω ακομα το ανχοσ μου γιατι αναρωτιεμαι αν τελικα θα ωριμασει καποιο για να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση.

ο doctor μου ειπε να ξαναπαω την πεμπτη για να δουμε.. τι λετε ειμαι σε καλο δρομο????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Εκανε καμια σας εξωσωματική με menopur:

 

Κορίτσι καλημέρα!

 

Εγώ έκανα και μάλιστα με τη μεγαλύτερη δόση και λίγο πιο πολύ από όσο επιτρεπόταν να πάρω. Εξι, ναι έξι, σκόνες την ημέρα. Πολύ πράμα αλλά υπάρχει λόγος. Γιατί ρωτάς; Αν φοβάσαι παρενέργειες εγώ ήμουν και είμαι μια χαρά. Οχι βέβαια έγκυος αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

και εγω κανω μενοπουρ.Μια σκονη και ενα υγρο.Δεν παρατηρησα καποιες παρενεργειες! (αν αυτο ειναι που σε προβληματιζει!).....γιατι ρωτας?

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα με Μενοπούρ (3 σκόνες 1 υγρό) και αυτή τη στιγμή έχω στην κοιλιά μου 3 εμβρυάκια τα οποία μετέφερα σήμερα..

 

Ότι απορία έχεις στη διάθεσή σου!

 

Καλημέρα και σου εύχομαι καλή επιτυχία!

 

Και εγώ έκανα την ίδια δοσολογία αλλά δύο τέτοιες ενέσεις την ημέρα. Έκανες και εσύ τόσο πολύ;

 

Αντε σου εύχομαι τα καλυτερα! Να μας ενημερώσεις όταν θα έχεις τα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...