Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, 2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΧΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, ΕΚΑΝΑ 2 ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ,ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ, ΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΚΑΟΥΡΕΣ...ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ????ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απλα να εχεις μια μικρη καθυστερηση παιζει?

Εγω συνηθως οταν εχω 2-3 μερες καθυστερηση εχω ολα τα παραπανω συμπτωματα.

ναι μπορει, μου εχει ξανατυχει να εχω καθυστερηση μεχρι και 10 μερες διοτι ο κυκλος μου εχει γινει χαλια τους τελευταιους μηνες, αλλα δε μου εχει ξανατυχει συχνοουρια, αναγουλες και καουρες και λεω μπας και? γιατι η ωορηξια μου αργησε αυτο το μηνα και σκεφτομαι μηπως ειμαι εγκυος και δεν εχει ανεβει ακομη η χοριακη αρκετα ωστε να ανιχνευτει????

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα τεστ εγκυμοσυνης συνηθως δειχνουν απο την πρωτη μερα καθυστερησης..

Η χοριακη με ληψη αιματος σηνηθως θελει 4-5 μερες μετα. Οταν πηγα για χοριακη με μια μερα καθυστερηση δεν που πηρανε αιμα. Ενβ το τεστ εβγαινε θετικο

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορει' date=' μου εχει ξανατυχει να εχω καθυστερηση μεχρι και 10 μερες διοτι ο κυκλος μου εχει γινει χαλια τους τελευταιους μηνες, αλλα δε μου εχει ξανατυχει συχνοουρια, αναγουλες και καουρες και λεω μπας και? γιατι η ωορηξια μου αργησε αυτο το μηνα και σκεφτομαι μηπως ειμαι εγκυος και δεν εχει ανεβει ακομη η χοριακη αρκετα ωστε να ανιχνευτει????[/quote']

 

 

Μαμά Μαρκέλλας ποιά μέρα του κύκλου είχες ωορρηξία και πότε άρχισες να έχεις καούρες?

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια απο τα ίδια και εγώ..Δυο μέρες καθυστέρηση και ένα αρνητικό τεστ!!Είναι και πανάκριβα τα άτιμα!!!!

 

αφού σας έχω πει!!! πάρτε τα φθηνά τεστ από τη http://www.hometest.gr

 

:o) με αγάπη!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

 

αλήθεια????? μπράβο συγχαρητήριαααααα!!! και το προαισθανόσουνα απ'οτι έγραφες!!! τέλειααα!!! μάλλον συνέλαβες αργά γι'αυτό και τα τεστ ε?? εκτός αν ήταν "χαλασμένα". πότε το έμαθες? σήμερα? έκανες χοριακή??

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια????? μπράβο συγχαρητήριαααααα!!! και το προαισθανόσουνα απ'οτι έγραφες!!! τέλειααα!!! μάλλον συνέλαβες αργά γι'αυτό και τα τεστ ε?? εκτός αν ήταν "χαλασμένα". πότε το έμαθες? σήμερα? έκανες χοριακή??

ekana x8es xoriaki!!!!kai eimai egkuoula!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια!

ειμαι στην 3η ημερα καθυστερησης και η περιοδος μου ειναι αρκετα σταθερη,26-28 ημερες.εχω στομαχι "ανακατεμενο",πρηξιμο και πονοκεφαλο.την τελευταια εβδομαδα ειχα και εντονους πονους περιοδου.σημερα το πρωι εκανα ενα clear blue το οποιο βγηκε αρνητικο...τι λετε?

  • Μου αρέσει 1
ptDip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λέω να ελπίζεις σε κάτι θετικό. Τόσα φωτεινά παραδείγματα έχουμε με αρνητικά τεστ που κατέληξαν μια χαρά εγκυούλες!

  • Μου αρέσει 1

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης και βγαινανε αρνητικά ενώ ήμουν έγκυος. Αναγκάστηκα και περιμενα. Την επόμενη εβδομαδα ξαναεκανα τεστ και φυσικά βγήκε θετικό.

  • Μου αρέσει 1
CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κουκλιτσες! εγω στις 29/10 εκανα σπερματεχηση κανονικα αυριο μου ειχε πει ο γιατρος μου να κανω την χοριακη μου. Η αγωνια μου δεν με αφησε και μολις εκλεισα την 10η μερα απτην σπερματεχηση αγορασα 2 self clear. Θεωρητικα αυτα δειχνουν απο την 8η μερα. Το ενα το εκανα βραδυ το αλλο την αλλη μερα το πρωι και τα 2 αρνητικα! απογοητευτικα! Χτες (2 μερες πριν το κανονικο) μου ηρθε και περιοδος(λιγο μπεζ και μετα ροζ), αλλα σημερα τιποτα(που κανονικα η 2η μερα εχει τετοιο αιμα που δεν προλαβαινω!)! Τι να κανω? Δεν θελω να ξαναελπισω και να ξανααπογοητευτω.....Πιστευετε πως υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυουλα? Μπορει απο το αγχος ή την στεναχορια να μου κπηκε η περιοδος και να ξανακανει αργοτερα την εμφανιση της? Στο τελος θα τρελαθω, αντικρουονται τοσα συναισθηματα μεσα μου! Συγνωμη αν σας κουρασα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

κοριτσια καλησπερα!!!ξανα ανοιγω αυτο το θεμα γτ θα τρελαθω!!!!ειμαι στην 8η μερα καθυστερησης!!!την 3η μερα καθυστερησης εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο!!!πηρα χθες τον γιατρο μου κ μου ειπε πως κακως εκανα τεστ φαρμακειου κ μεχρι σημερα να πηγαινα να εκανα χοριακη!!!φοβαμαι ομως το αρνητικο αποτελεσμα κ δεν πηγα!λεω να περιμενω μεχρι την παρασκευη!!!!απο συπτωματα κατι πονακια που κ που κατω χαμηλα(ηπια βεβαια)κ λιγο πονο στη μεση!!!!Α!κ τρομερο τσουξιμο στις θηλες!!!λετε το τεστ να εδειξε λαθος??????κ να εχω ελπιδες??????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!ξανα ανοιγω αυτο το θεμα γτ θα τρελαθω!!!!ειμαι στην 8η μερα καθυστερησης!!!την 3η μερα καθυστερησης εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο!!!πηρα χθες τον γιατρο μου κ μου ειπε πως κακως εκανα τεστ φαρμακειου κ μεχρι σημερα να πηγαινα να εκανα χοριακη!!!φοβαμαι ομως το αρνητικο αποτελεσμα κ δεν πηγα!λεω να περιμενω μεχρι την παρασκευη!!!!απο συπτωματα κατι πονακια που κ που κατω χαμηλα(ηπια βεβαια)κ λιγο πονο στη μεση!!!!Α!κ τρομερο τσουξιμο στις θηλες!!!λετε το τεστ να εδειξε λαθος??????κ να εχω ελπιδες??????

 

Εννοειται πως μπορει κ να κανει λαθος το τεστ.να πας για χωριακη.εαν εισαι εγκυος, θα πρεπει να κανεις εξετασεις κ να ξεκινησεις να παιρνεις καποια συμπληρωματα για το μωρο. Μη το αμελησεις.

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως μπορει κ να κανει λαθος το τεστ.να πας για χωριακη.εαν εισαι εγκυος, θα πρεπει να κανεις εξετασεις κ να ξεκινησεις να παιρνεις καποια συμπληρωματα για το μωρο. Μη το αμελησεις.

 

Σ ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Κ γω το σκέφτηκα αυτό που είπες δλδ αν είμαι θα πρέπει να το ξέρω έγκαιρα για το μωρο. Μάλλον αύριο θα οαω το πρωί αν βρω χρόνο αλλιώς το απόγευμα κ θα ξέρω την Πέμπτη!!!! Σ ευχαριστω κ παλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Κ γω το σκέφτηκα αυτό που είπες δλδ αν είμαι θα πρέπει να το ξέρω έγκαιρα για το μωρο. Μάλλον αύριο θα οαω το πρωί αν βρω χρόνο αλλιώς το απόγευμα κ θα ξέρω την Πέμπτη!!!! Σ ευχαριστω κ παλι

 

Τιποτα! Καλη τυχη ευχομαι!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

kalispera koritsia eimai kainourgia sto forum ,genika den eixa periodo apo monh mou epairna primolut g n mou erthei exei 3 mines pou ta stamatisa k arxisa n pairnw inofert pou mou estrwsan ton kuklo .o kuklos mou einai 24hs . egw k o suzugos mou prospathoume g mwraki omws den etuxe akomh .prin 2 vdomades piga sto giatro mou ekane yperuxo mou eipe oti ola einai kala k pws se liges meres th eixa worriksia ,etsi mas eipe n prospathisoume to prohgoumeno savvato k deftera . emeis prospathisame paraskevi savvato kai triti .perimena periodo xthes omws den exei erthei mexri k simera exw ponakia katw xamila k stn mesh omws akomh tpt ,viastika ekana k ena test k vgike arnhtiko .peite mou tn gnwmh sas lete na exw elpides ??? mesa mou pistevw oti isws kati na kaname auth th fora .... suggnwmh an sas kourasa omws h gnwmh sas einai polutimh gia mena .euxaristw !

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eimai kainourgia sto forum ' date='genika den eixa periodo apo monh mou epairna primolut g n mou erthei exei 3 mines pou ta stamatisa k arxisa n pairnw inofert pou mou estrwsan ton kuklo .o kuklos mou einai 24hs . egw k o suzugos mou prospathoume g mwraki omws den etuxe akomh .prin 2 vdomades piga sto giatro mou ekane yperuxo mou eipe oti ola einai kala k pws se liges meres th eixa worriksia ,etsi mas eipe n prospathisoume to prohgoumeno savvato k deftera . emeis prospathisame paraskevi savvato kai triti .perimena periodo xthes omws den exei erthei mexri k simera exw ponakia katw xamila k stn mesh omws akomh tpt ,viastika ekana k ena test k vgike arnhtiko .peite mou tn gnwmh sas lete na exw elpides ??? mesa mou pistevw oti isws kati na kaname auth th fora .... suggnwmh an sas kourasa omws h gnwmh sas einai polutimh gia mena .euxaristw ![/quote']

 

Γεια σου, Ρενάκι. Φυσικά και έχεις ελπίδες, ανεξαρτήτως του τεστ. Κι εγώ όταν έκανα το πρώτο τεστ την 1η-2η μέρα καθυστέρησης βγήκε αρνητικό, αλλά μετά από 1 εβδομάδα βγήκε θετικό.

Μέχρι να δεις αίμα όλα παίζουν. Κάνε υπομονή κι εσύ καμιά εβδομάδα και αν δεν αδιαθετήσεις κάνε μια χοριακή. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος, κοπέλα μου!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια καλησπέρα....εγω το προηγούμενο μήνα είχα μια ατυχία θετικό τεστ 8,5 χωριακη και μετά από δυο μέρες αιμορραγία....απογοητευτικα παρα πολύ!!!!!!αυτό το μήνα συνέχισα προσπάθειες εχω δυο μέρες καθυστέρηση και δυο αρνητικά τεστ....περιοδος πουθενά!!! αυτό που θέλω τόσο πολύ δεν έρχεται ένα παιδάκι.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...