Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιτελους ξανα εγκυος


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα .....στις 24-7-2008 εφερα στο κοσμο ενα υγιεστατο κοριτσακι την μικρη μου νεραιδουλα που την ονομασα μαριαννα.τωρα με παρα πολυ χαρα και επειτα απο 13 μηνες σας ανακοινωνω οτι ειμαι παλι ΕΓΚΥΟΣ.πεταω απο τη χαρα μου αν και αισθανομαι παλι παραξενα γι αυτο.παραξενο γιατι δεν ξερω πως θα ειναι ολα τα 2α.δηλ.2 καισαρικη,2η παραμονη στο μαιευτηριο,2ο παιδι,προσαρμογη του πρωτου (αφου ειμαστε κολλημενη πανω της)κλπ.αλλα βρε κοριτσια η χαρα μου και η συγκινηση μου ειναι απεριγραπτη αν και σεις με καταλαβαινετε.το περιεργο παντως ειναι οτι αντι να ειμαι χαλαρη στο θεμα εγκυμοσυνη αφου την ειχα προσφατη κολλαω περισσοτερο απο την 1η.ετσι ειναι 'η να χαλαρωσω και να την απολαυσω.σας ευχαριστω που υπαρχετε και μιλαμε.μακια μακια μακαι.....................ΠΕΤΑΩ ,ΠΕΤΑΩ ,ΠΕΤΑΩ....ευχαριστω θεε μου για την τιμη που μου κανεις να ειμαι μανουλααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλό να έρθει στον κόσμο το δεύτερο μωράκι σου!

εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και στο τέλος ένα υγιές μωρό!

μπράβο σου που το αποφάσισες τόσο γρήγορα να ξαναγίνεις μανούλα. και εγώ θ ατο ήθελα πολύ αλλά αφήνω να περάσει λίγος καιρός ακόμη, να μεγαλώσει ο μπεμπούλης....

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου

εγω ηθελα κια πιο νωρις να μεινω.....αλλα λογω καισαρικης ........πηγε παραπισω

ευχομαι να ακουσω και απο σενα τα ευχαριστα συντομα.......glitterfy032829187D32.gif

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που πιανω χωρο αλλα δοκιμαζω να κατεβασω φωτο για να σας δειξω την μικρη μου νεραιδουλα

ευχαριστω για την κατανοηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γκρινιάρα,με το καλό η νέα άφιξη!!!Μιλώντας εκ πείρας( έχοντας 2 παιδάκια και μένοντας έγκυος περίπου με τόση διαφορά που έμεινες και εσύ)σου λέω ότι και εγώ στη δεύτερη εγκυμοσύνη ήμουν πιο αγχώδης από την πρώτη!!!Ίσως επειδή ξέρεις πλέον τι σε περιμένει και έχεις όλα αυτά τα ερωτήματα με το τι θα γίνει με το άλλο παιδί και πως θα μοιραστεί η απεριόριστη αγάπη που της έχεις!!!!

Όλα θα γίνουν!!!Και η αγάπη θα μοιραστεί και η μικρή θα συνηθίσει το μωράκι!!!Θέλει χρόνο αλλά θα γίνει!!!!Και όσο μεγαλώνουν μαζί να δεις τι καλά που είναι!!!Και εμένα στην αρχή μου φαίνονταν βουνό(και ειδικά μιας και δεν είχα και καμία βοήθεια από κανέναν) αλλά σιγά-σιγά όλα βρήκαν το δρόμο τους!!!!

Με το καλό κοπέλα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι σκεφτομαι οτι ολα θα μπουν στην σειρα τους αλλα αφου μου το διαβεβαιωνεις και συ η "παλια" κατι παραπανω θα ξερεις.ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΙ ΕΜΑΝΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ.

ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΗΝΩΝ.

ΑΝ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΥΡΙΖΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ Ή ΜΗΠΩΣ ΑΦΗΝΩ ΤΣΑΠΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΚΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΑΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΑΛΙ;

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ;

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Είμαι στη ίδια φάση και από ότι βλέπω τα ζουζούνια μας είναι σχεδόν ίσα!

Εγώ για αυτό που αγχώνομαι και στεναχωριέμαι περισσότερο είναι πως θα αντέξουμε και εγώ και η μικρή για 4 (τουλάχιστον) μέρες χώρια :(

 

Αλήθεια πόσο εβδομάδων είσαι;

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΜΑΝΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ.

ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΗΝΩΝ.

ΑΝ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΥΡΙΖΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ Ή ΜΗΠΩΣ ΑΦΗΝΩ ΤΣΑΠΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΚΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΑΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΑΛΙ;

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ;

 

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω και να σου πώ τι να κάνεις απλά σου λέω ότι η κουνιάδα μου γέννησε το αγοράκι της 17-3-2007 με καισαρική.Στις 6-5-2008 γέννησε την κόρη της(σχεδόν ένα χρόνο και κάτι μετά) και στισ 11-8-2009 γέννησε τον άλλο της γιό.(πάλι με διαφορά ενός έτους και κάτι από την κόρη).Όλα με καισαρική.Και είναι μια χαρά.Ταλαιπωρήθηκε γιατί ήταν πολύ κοντά το ένα με το άλλο αλλά είναι μια χαρά και αυτή και τα παιδιά!!!

Πάντως είναι πολυ δύσκολο στην αρχή.Είτε με καισαρική είτε φυσιολογικά!!!Αλλά όλα συνηθίζονται σιγά - σιγά.

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΑΝΚΣ GEODATOY.

EIMAI ΣΕ ΔΙΛΗΜΜΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΛΑΕΙ.

ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ Μ' ΑΡΕΣΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ, ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΤΟΣ ΔΟΥΛΕΙΣ... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγακι ακομη στην 4 εβδομαδα..........δεν γινεται να περιμενουμε και πολυ γιατι μετα μεγαλωνουν και ποιος αποφασιζει παλι απο την αρχη...τεσπα,οσο για την καισαρικη δυστυχως δεν την αποφευγουμε,απο τη στιγμη που την καναμε γιατι ειναι επικυνδυνο να γεννησουμε φυσιολογικα.το θεμα ειναι να εχουμε γερα μωρακια και τιποτα αλλο.............και φυσικα γερες μανουλες για να τα μεγαλωσουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Γκρινιάρα μαζί θα μεγαλώνουν οι κοιλούμπες μας. Και εγώ στην 4 εβδομάδα είμαι!!!

Πάντως οι κουμπάρα μου που έκανε 3 καισαρικές με 2 χρόνια διαφορά η κάθε μια και η τελευταία με δίδυμα δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα ούτε άργησε να αναρρώσει από το προβλεπόμενο!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

ειδες συμπτωση?θα γενναμε μαζι και δεν θα γνωριζομαστε.....οταν γεννησω με το καλο θα σε σκεφτοαι που μπορει να εισαι......ενα ψιλοαγχος για τον αποχωρισμο μου με την μικρη θα το εχω γιατι δεν ξερω πως θα μου το εχουν.δενν την εχω κακομαθει οσο ναι ομως σαν την μανουλα καμια........τεσπα ας ειναι γεννησω με το καλο και να τελειωσει και η 2 μερα με την καισα;ρικη ,μεχρι να σηκωθω δηλαδη και μετα θα ερθω στην μεγαλη μου πια πριγκηπισσουλα.συγκινουμε οταν τη σκεφτομαι ως την μεγαλη αδερφη πλεον και ειναι τοσο μα τοσο μκρουλα και τσαχπινουλα......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...