Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΝΑDINE ΜΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΤΗΣ


Recommended Posts

Η ΕΙΔΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΧΑΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΤΟ ΦΑΤΣΟΒΙΒΛΙΟ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΩΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΡΟΥΦΙΑΝΑΚΟΣ ΕΤΡΕΞΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΩ!:P

ΤΟ ΝΑΝΤΙΝΑΚΙ ΓΕΝΝΗΣΕ,ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ!

ΝΑΝΤΙΝΑΚΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ ΡΟΛΟ, ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!:mrgreen:

yZX6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναντινακι μου στα λεω κι εδω!!!!να σου ζησει ο παιδαρος!!!!(γιατι περι παιδαρου προκειται...ειδα τις φωτο!!!!!!!!!!!!!!!)

Ειναι κουκλι!!!!!!!!!!!!Παντα γερο και καλοτυχο!!!!!Και εσεις, παντα διπλα του, να τον στηριζετε και να τον καμαρωνετε σε καθε του βημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ πολύ...!!

Makarinarthoula, βλέπω δε σου ξεφεύγει είδηση, μήπως να συνεργαζόσουν με την Espresso.....???

El μου, με το καλό κι εσύ...!!

Bpίτσα, εύχομαι ν' ακούσουμε κι από σένα τα ευχάριστα, λίαν συντόμως....!!!

Που λέτε, μπήκα την Πέμτη στις 7:30 να γεννήσω φυσιολογικά με ορό. Ξεκίνησαν οι πόνοι, που γίνονταν όλο και πιο έντονοι (παρεμπιπτόντως, οι αναπνοές βοηθάνε πάαααρα πολύ, τουλάχιστον μέχρις ενός σημείου....), Πέρασαν έτσι 4 ώρες. Εν τω μεταξύ, οι παλμοί του μικρού άρχισαν να χάνονται στο ενδιάμεσο, από 145 να πέφτουν στους 85 κτλ, η εναλλαγή αυτή κράτησε αρκετή ώρα... Η γιατρός τότε μου λέει ότι το παιδί έχει τυλιχτεί ετον ομφάλιο λώρο και πρέπει να κάνουμε καισαρική. Όταν το άκουσα μου ήρθε κάπως, αλλά δε θα ρίσκαρα με τίποτα να συνεχίσω φυσιολογικά.

Έτσι στις 12:20 το μεσημέρι γεννήθηκε ο μπέμπης....!

Η στενοχώρια μου είναι που δεν τον θηλάζω, οι νοσοκόμες εκεί μου έλεγαν ότι δεν έχω γάλα, εγώ να νοιώθα την 3η μέρα να γίνεται πέτρα το στήθος και να μην αγγίζεται κι αυτές να επιμένουν ότι δεν υπάρχει γάλα. Την 4η μέρα κι ενώ υπέφερα από τους πόνους, έρχονται, με κοιτάζουν και μου λένε ότι πρέπει να βγάλω το γάλα, που μαζεύτηκε (ναι, καλά διαβάσατε), :shock: :shock: :shock: για να μην πάθω καμιά μαστίστιδα......... (Η διαδικασία αφαίρεσης γάλατος από νοσοκόμες είναι από τις πιο επίπονες καταστάσεις, που έχω βιώσει, δε θα μπω σε λεπτομέρειες...)

Ήμουν τόσο χάλια εκείνη τη στιγμή, πονούσα σε όλο μου το σώμα, που δεν άντεξα να κάνω σκηνή και τις βρίσω. Παράλληλα, βρίσκαν και τις θηλές μου μικρές, λέγοντάς μου "και που έχεις γάλα δε μπορείς να θηλάσεις, δεν πιάνει το μωρό" . Η αλήθεια είναι ότι έβαλα το μικρό μόνη μου 2-3 φορές στο στήθος, και θήλασε μόνο τη μία, αλλά αυτή τη μία δε μπορούσα να το ξεκολλήσω...

Για να μην πολυλογώ, μαθαίνω, εκ των υστέρων και αφού μου έδωσαν χάπι για να κοπεί το γάλα ότι ήταν υποχρεωμένες να μου φέρουν το μωρό να θηλάσει από την πρώτη στιγμή κι ας μην είχα γάλα, για να προκαλέσει το ίδιο την παραγωγή γάλακτος και να δώσει μορφή στη θηλή.

Με λίγα λόγια, κορίτσια, αν επέμενα, τώρα θα θήλαζα. Δυστυχώς, όταν μου τα έλεγαν όλ' αυτά ήμουν πολύ χάλια (υπέφερα από την τομή, αλλά κυρίως από πόνους που προκλήθηκαν λόγω επιπλοκής από την αναισθησία δημιουργώντας βλάβη στον πνεύμονα) και δεν είχα καθαρό μυαλό, να τις δι@ολοστείλω...

Σημασία εχει, όμως, ότι ο μπέμπης μου είναι καλά, όλα τα υπόλοιπα έρχονται πλέον δεύτερα......!!! :D :D :D

Να προσέξετε πολύ, λοιπόν, να μην πολυπιστεύευτε όσα σας λένε κι εύχομαι να γεννήσετε σ' ένα μαιευτήριο καλό, όπου θα σας προσέχουν κι εσάς και το παιδί..!

Όπως καταλαβαίνετε, είμαι αρκετά αγανακτισμένη γι' αυτούς και αρκετούς λόγους ακόμη, που δεν είναι της παρούσης να αναφέρω.

Δε θα χαλάσω, όμως, το θετικό κλίμα που δημιουργήστε, σας ευχαριστώ για μια ακόμη φορά κι εύχομαι να νοιώσετε σύντομα τη χαρά της μητρότητας, που είναι απερίγραπτη κι μοναδική......!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει κοπελάρα μου ο πρίγκιπάς σας!

Να εχει υγεία στη ζωή του ...... χαμόγελα πολλά ..... και όλη την ευτυχία του κοσμου στην αγκαλιά του!

Σιδερένια και εσύ .... να εισαι γερή και δυνατή να τον καμαρωσεις και γαμπρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ: ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΗΔΗ ΜΕ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΣΤΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ, ΛΑΜΠΙΡΗ ΚΑΙ ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ :) (ΛΕΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΤΣΑΝΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ)!

ΝΑΝΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΛΥ Ε; ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ, ΠΑΤΡΑ? ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΓΓΕΛΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ PARENTS ΓΙΑ ΝΑ ΕΦΙΣΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ....

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.... Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΗΡΘΕ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΑΡΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗΣ, ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!

yZX6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναντινακι μου....αυτο ειναι που λενε...στερνη μου γνωση να σ΄ειχα πρωτα...αλλα...

τετοια ωρα τετοια λογια!!!!!Εσυ να κοιτας το μωρακι σου και ολα αυτα σε λιγο καιρο δε θα ειναι παρα μια αναμνηση!!!!

και παλι να σου ζησει κοριτσαρα μου!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Nadine μου, Συγχαρητήρια!!!!!!!! Να σου ζήσει ο μπέμπης!! Να είναι υγιής πάντα και καλότυχος! Και είναι και Κούκλος!!! Σε σκεφτόμουν κάθε μέρα από τότε που μπήκες στο μαιευτήριο!!!

 

Καλή νέα αρχή στο σπιτάκι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

nadinaki μου να τον χαιρεσαι!!!!!!να σασ ζησει!!!να ναι γεροσ κι ευτυχισμενοσ παντα!!!!!!

 

παω στο τοπικ μαμαδεσ ιουνιου-ιουλιου να τουσ πω τα ευχαριστα και να ελθουν για τισ ευχουλεσ!!!!!!!!!!!

 

καλη αναρρωση και μην στεναχωριεσαι με τον θηλασμο!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nea mamaka, σ' ευχαριστώ, να χαίρεσαι κι εσύ τη μπουμπού σου....!!

Polixenaki μου, σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, κι εσύ να έχεις ένα μπεμπάκι στην αγκαλίτσα σου, σύντομα....!!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nadine, να σου ζήσει και να τον χαίρεστε! Να είναι γερός και να τον καμαρώνεις

 

Μην στεναχωριέσαι για τον θηλασμό. Αν ακόμα σε ενδιαφέρει, η Αγλαϊα μπορεί να σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

nadinaki μου να τον χαιρεσαι!!!!!!να σασ ζησει!!!να ναι γεροσ κι ευτυχισμενοσ παντα!!!!!!

 

παω στο τοπικ μαμαδεσ ιουνιου-ιουλιου να τουσ πω τα ευχαριστα και να ελθουν για τισ ευχουλεσ!!!!!!!!!!!

 

καλη αναρρωση και μην στεναχωριεσαι με τον θηλασμο!!

Ειρηνάκι μου, σ' ευχαριστώ.....!!

Απίστευτο δεν είναι ότι γεννήσαμε.....????

Με το καλό και στις υπόλοιπες.....!!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nadine, να σου ζήσει και να τον χαίρεστε! Να είναι γερός και να τον καμαρώνεις

 

Μην στεναχωριέσαι για τον θηλασμό. Αν ακόμα σε ενδιαφέρει, η Αγλαϊα μπορεί να σε βοηθήσει

Σ' ευχαριστώ....!!

Με το καλό κι ο μπέμπης σου...!!

(Είναι λίγο αργά για το θηλασμό, παίρνω τα χάπια για διακοπή του γάλακτος και μου έχουν δέσει σφιχτά το στήθος με επίδεσμο, για τον ίδιο λόγο.)

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(Είναι λίγο αργά για το θηλασμό, παίρνω τα χάπια για διακοπή του γάλακτος και μου έχουν δέσει σφιχτά το στήθος με επίδεσμο, για τον ίδιο λόγο.)

 

 

Να σου ζήσει ο μπέμπης!

 

Αν σε ενδιαφέρει για το θηλασμό, δεν είναι αργά, όμως χρειάζεται συστηματική προσπάθεια, παρόμοια με το πρωτόκολλο επαναγαλακτισμού. Στα παρακάτω λινκ, η Αγλαΐα έχει γράψει για επαναγαλακτισμό μετά από χάπια:

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=150639&postcount=13

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=560078&postcount=55

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει!

Σε ποιο απαράδεκτο μαιευτήριο γέννησες by the way? και ο γιατρός απαράδεκτος που δεν σε βοήθησε με τον θηλασμό!!!! Εμενα η γιατρός σου με έσωσε στην κυριολεξία τότε απο το πέτρωμα!

Μπορείς ακόμα να θηλάσεις.... αν το θέλεις φυσικά ;)

Link to comment
Share on other sites

2179571ak344f2qx8.jpg

 

να σας ζησει

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ναντινάκι καλώς τον δέχτηκες τον μπέμπη σου!!! Μην στεναχωριέσαι με τα άσχημα που πέρασες..δυστυχώς λίγο πολύ στις περισσότερες κάτι κουρφό βρίσκουν να κάνουν στα μαιευτήρια για να μας χαλάσουν τη χαρά αλλά εμείς απτόητες:wink:

 

Να είναι πάντα υγιές και χαρούμενο το μωράκι σου!!!

Όσο για το θηλασμό αν έχεις το κουράγιο όπως γράψανε και τα κορίτσια παραπάνω δεν είναι ακατόρθωτο να τον ξεκινήσεις ακόμη και τώρα.

 

Πολλά φιλιά στον μπεμπούλη και στην ταλαιπωρημένη μανούλα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει ο μπέμπαρος Nadine. Όπως επιθυμείς να τον δεις, πάντα γερός κι ευτυχισμένος!!!!

 

(Αν χρειαστείς βοήθεια στο θέμα του θηλασμού, θα είμαι στα μέρη σου από την Παρασκευή. Αν θέλεις στείλε μου πμ για οτιδήποτε.)

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες...!

Εάν πραγματικά είναι εφικτό να θηλάσω, έστω και τώρα, θα το επιδιώξω.

Να υπενθυμίσω, όμως, ότι είναι η 4η μέρα που παίρνω το χάπι (πρωί-βράδυ) και το στήθος μου είναι δεμένο με επίδεσμο από προχθές.

Η Αγλαϊα δεν δέχεται pm, πού να της στείλω.....??

Pipi, από πού είσαι...?

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...