Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπιμπερο και θηλη με ποσες τρυπες??


Recommended Posts

εσεις που θηλαζετε και εργαζεσθε..οταν απουσιαζετε απο το σπιτι σε αυτην την ηλικια που ειναι τα μωρα μας (6-12) ποια θηλη βαζετε στα μπιμπερο???

 

εξ αρχης απο τον 4ο μηνα οπου και αρχισαν να της δινουν μπιμπερο εν απουσια μου χρησιμοποιουμε θηλη της chicco με μια τρυπα (0+)..εχω ηδη καιρο αγορασει την 4+ που εχει 3 τρυπες αλλα η μικρη πνιγεται επειδη η ροη ειναι μεγαλη και οι ποσοτητες γαλακτος δεν ξεπερνουν τα 100-120ml ανα γευμα..μεχρι τωρα με την 0+ δεν βλεπουμε να δυσανασχετει και ετσι συνεχιζουμε να τη χρησιμοποιουμε..

απο την αλλη δεν την εχω ακομη αλλαξει γιατι σκεφτομαι πως αν μαθει η ροη να ερχεται με τις 3 τρυπες ακομη πιο ευκολα απο οσο με τη 1, ισως να την ωθησει να τεμπελιασει περισσοτερο με το στηθος..

 

ποια ειναι η συμβουλη σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βάλτε και εμενα στο club . όταν χρειαστεί να πιει απο το μπιμπερό πίνει με τις 0+ , είχα δοκιμάσει και με τις περισσότερες τρύπες αλλα τα ίδια,πνιγόταν και δυσανασχετούσε. Δεν τον πίεσα αφού δεν ήθελε συνεχίζουμε ακόμα έτσι.

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 μηνων ηταν οταν γυρισα στη δουλεια, πηρα τις θηλες για 4 μηνων και πνιγοταν. Το γυρισαμε σε θηλές για 0 και μετα απο κανενα μηνα εκανα αλλη μια τρυπα.

 

μπιμπερό τα primigiorno της chicco, ηταν τα μονα με τα οποια μπορουσαν να τον ταισουν κοιμησμένο (εχουν μια κλήση) διοτι ξύπνιος ουτε να το δει το μπιμπερό και πηγαινε χαμενο το γαλατάκι μου!:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...