Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

einai dunaton na bgenei h b xoriakh 2200 kai na mhn fenete tipota ston uperhxo,oute sakos????????

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

27 maiou shmera ekana uperuxo k den eidame tipota .meta phga k ekana mia xoriakh na dw ti ginete..kai bghke 2200.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι είναι λογικό να μην φαίνεται ακόμη τίποτα..εγώ στη δική μου εγκυμοσύνη ενάμιση μήνα μετά και δεν φαινόταν τίποτα...θυμάμαι που είχα πάρει τηλ.την γιατρό και αυτή μου είπε πότε να ξαναπάω για να δούμε σίγουρα κάτι

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

euxaristw dalia mou..

exw anxwthei polu..thimase stis poses ebdomades eides sako?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν θυμάμαι και εγώ όταν είχα χωριακή γύρω στις 2000 δεν είχαμε δεί τίποτα και μέσα σε μία εβδομάδα είδαμε τον σάκο.ο γιατρό σου τι σου είπε;δεν σου είπε να ξαναπάς σύντομα για υπέρηχο;πάντως σου εύχομαι να είναι η πρώτη και τελευταία ανησυχία που θα έχεις στην εγκυμοσύνη σου.

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

o giatros mou mou eipe to prwi pou kaname ton uperuxo na kanw mia xoriakh shmera kai mia thn deutera kai na ton parw thl ..alla mexri thn deutera tha skasw..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

anusuxw giati eixa mia apobolh k mia palindromh kai twra psaxnomai gia thrombofilia,exw kanei dhladh tis e3etaseis thrombofilias alla tha kanw thn triti kati simplirwmatikes...

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ηρέμησε όλα καλά θα πάνε.η χωριακή έδειξε οτι είναι νωρίς ακόμα και η επαναληπτική οτι διπλασιάζεται όπως πρέπει.όσο για το σκ θα σου κάνουμε εμείς παρέα και για πότε θα περάσει ούτε που θα το καταλάβεις.αρκει να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη για σένα και το μωράκι σου

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα στον γιατρό στην 5η εβδομάδα (όσο είσαι εσύ) και δεν είδα τίποτα. Είδα το σ'ακο και ακουσα καρδιά στην 7η. Τώρα πήγα κατευθυείαν στην 7η εβδομάδα. Όλα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο γιατρό μου στην 7η εβδομάδα.

Τώρα σχετικά με τη χοριακή στην τελευταία μου εξέταση ημέρα Τρίτη ήταν 6500 και στο γιατρό πήγα Παρασκευή.

Μην αγχώνεσε, αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι πάνω από 5000-6000 για να φανεί κάτι.

82oYp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι κοριτσια..

σημερα εκανα την 2η χοριακη και βγηκε 7800.καλα παει μεχρι τωρα μαλλον...για να δουμε!!

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

ξεχασα να σας πω οτι γνωριζω και την ημερα της συληψης,ειναι 20/5.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

παντως εαν υπαρχει υπονοια για θρομβοφιλαι καλο ειναι ειναι να πεις τον γιατρο να σου το ψαξει καλυτερα για να αρχισεις νωρις τις αντιθρομβοτικες... ευχομε ολα καλο και με το καλο να το παρεις στο χερι σου και λιγοτερο αγχος....οσο γινετε δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

βασικά...τις εξετάσεις θρομβοφιλιας τις έκανα στο αρεταιειο.

κακός απο οτι αποδείχτηκε.

τυχαία με έστειλαν σε μια αιματολόγο στο τζανειο, η οποία δούλευε χρόνια στο ιπποκράτειο, στο τμήμα θρομβοφιλιας.

μου εξήγησε οτι εξειδηκευμενα εργαστήρια για τις εξετάσεις αυτές είναι το ιπποκράτειο και το λαϊκό. και οτι στο αρεταιειο μου εκαναν εξετασεις που δεν ηταν αναγκη να γινουν ενω παρελειψαν κάποιες βασικές.

σήμερα λοιπόν έκανα κάποιες ακόμα με ρίσκο να μην δείξουν πραγματικά αποτελέσματά(το θετικο αποτελεσμα αμφισβητείτε,οχι το αρνητικό)

αν βγουν θετικές θα ακολουθήσω αντιπηκτική αγωγή.

οι μεχρι τωρα εξετάσεις δεν δείχνουν θρομβοφιλια.

 

 

την επόμενή τρίτη βγαίνουν τα αποτελέσματα,την τετάρτη θα πάω για υπέρηχο να δω το μωρακι αν το δω...

το κακο με όλα αυτα ειναι πως δεν μπορω να νιώσω έγκυος,να νιώσω την χαρά της εγκυμοσύνης(μην πάθω τα ιδια με την περασμένη φορά)

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και παλι κοριτσια..

σημερα εκανα την 2η χοριακη και βγηκε 7800.καλα παει μεχρι τωρα μαλλον...για να δουμε!!

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... το ίδιο αγχος πέρασα και εγώ, δε βλέπαμε το σάκο γιατί είχα πάει πιο νωρίς και η σύλληψη έγινε στο τέλος του κύκλου κάτι αντίστοιχο με σένα δηλαδή, αν κρίνω από τις ημερομηνίες που λες, (αερομηνόρροια το είπε ο γυναικολόγος μου). Τελικά είδαμε αρχόμενο σάκο (ούτε κάν κανονικό δηλαδή) και το ωχρό σωμάτιο κυήσεως στην ωοθήκη όταν ήμουν 8 εβδομάδων. Η χωριακή μου ανέβαινε κανονικά σαν τη δική σου.. Όλα καλά θα σου πάνε... Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Και εγώ με δυο εβδομάδες καθυστέρηση είδαμε μόνο αρχόμενο σάκο. Στισ τρεις ε βδομάδες είδαμε σάκο και στις τέσσερις ακούσαμε καρδούλα. Και να φανταστείς οι χοριακές μου δεν ήταν και οι καλύτερες. Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

εχω αιμοραγια.. μίλησα με τον γυναικολογο μου και μου ειπε να φυγω απ την δουλεια κ να παω να ξαπλωθω...και αυριο να παω για υπέρηχο..αρχιζω να αμφιβαλω για τον γυναικολογο τωρα.

με ενοχλει αφανταστα ενα πραγμα που κανει συνεχως.

δεν με θυμαται..τον παίρνω τηλ και δεν θυμαται πια ειμαι..και εννοειτε ουτε το ιστορικό μου.το χειροτερο ειναι πως δεν με ρωταει πραγματα για να μου απαντησει στις αποριες μου.

δεν μου δειχνει καθαρα πως δεν καταλαβαινει πια ειμαι για να του εξηγησω...σημερα που τον πηρα τηλ να του πω οτι ειδα αιμα τι να κανω,με ρωτησε ποσο μηνων ειμαι....

και διερωτουμε ..αν δεν θυμαται το ιστορικο μου πως μπορει να με συμβουλεψει σωστα????

φταιει που ειναι του δημοσιου??

μηπως επρεπε να εχω αρχησει ηπαρινες??

 

περιμενω να παει η ωρα 5 να παω στη μια κ μοναδική γυναικολογο που εχουμε στο νησι..να δω τι θα μου πει κι αυτη..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι απο την στιγμή που αμφιβάλεις για τον γιατρό σου αλλαξέ τον.μην διστάσεις.στο κάτω κάτω πάρε και μια δεύτερη γνώμη απο άλλον γιατρό και μετά δές ποιος απο τους 2 σου ταιριάζει.ελπίζω να πάνε όλα καλά.να προσέχεις

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ουτε και η μια και μοναδική μου κανει..τον υπέρηχο θελω να κανω και να ακουσω μια 2η γνωμη για το αν πρεπει να παω σκ στην δουλεια..

σκεφτομαι δευτερα να παω στον γιατρο της νυφης μου..δεν ξερω τι πρεπει να κανω..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε! αγορακι θα'ναι! -λενε οτι αν δεις αιμα στις αρχες θα'ναι αγορι... τουλαχιστον εμενα επιασε την πρωτη φορα. την δευτερη ηταν η απωλεια του ενος εκ των διδυμων αλλα αυτο κανε οτι δεν το διαβασες, αλλα και παλι αγορακι εχω-

καλα σου ειπε να ξαπλωσεις κτλ. -ασχετα με τα περι ιστορικου σου-

εμενα και τις δυο φορες μου ειχαν δωσει και utrogestan -κολπικα και απο το στομα-. δεν ρωτας μηπως χρειαζεται να παρεις?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

ο υπέρηχος έδειξε οτι εγινε αποκόλληση πλακούντα μερες πριν..γιαυτο ειχα κ ενα μπεζ αιματακι για καποιες μερες..τελικα το αιμα βγηκε σημερα.ο σακος ειναι στρογγυλος με εμβρυακά στοιχεια μεσα,καρδια δεν ακουσαμε..σε μια εβδομαδα ξαναπαω.μεχρι τοτε utrogestan, ασπιρινι και ξαπλα.αυτα μου ειπε η γυν. του νησιου και θα τα ακολουθησω.

τον γυν. του δημοσίου τον σχολάω.

 

 

ξερετε καποιον πολυ καλο γιατρο να μου προτείνετε..ανθρωπο ψάχνω οχι μονο γιατρο..

μπορειτε να με βοηθήσετε??

 

ευχαριστώ για ολα κοριτσαρες..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

φοβομαστε για θρομβοφιλια και βοηθαει λεει..τις απαντησεις θα τις εχω την τριτι.

ζηταω και υπαρινες αλλα δεν μου δινουν...

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...