Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

cyclacur


Recommended Posts

Μετά από επεμβαση αφαιρεσης πολυποδα στη μητρα πηρα 2 πακετα cyclacur,απ'το πρωτο μονο τα ασπρα (2 την ημερα ) ,και το δευτερο ολοκληρο . Την δευτέρα τελειωνω το 2ο πακετο. Ξερει καμια εαν θα μου έρθει η περιοδος μετα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα..

μετά το 2ο πακέτο λογικά σε μια εβδομάδα περίπου θα αδιαθετήσεις..

τα έπαιρνα όταν δεν είχα κύκλο και με αυτά αδιαθετούσα..

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επεμβαση αφαιρεσης πολυποδα στη μητρα πηρα 2 πακετα cyclacur,απ'το πρωτο μονο τα ασπρα (2 την ημερα ) ,και το δευτερο ολοκληρο . Την δευτέρα τελειωνω το 2ο πακετο. Ξερει καμια εαν θα μου έρθει η περιοδος μετα?

 

Όταν έκανα την εξωσωματική μου έδωσαν cyclacur και μου είπαν να πάρω μόνο τα άσπρα χαπάκια και να προσέξω να μην πάρω τα καφέ γιατί αν τα πάρω θα μου έρθει περίοδος. Οπότε ναι, συμπερασματικά, θα σου έρθει η περίοδος.

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κοριτσια γεια σας. Εμενα μου ηρθε περιοδος χθες χωρις καν να χω τελειωσει τα ασπρα(σημερα ειναι η 15η και τελευταια μερα που τα παιρνω, 3 την ημερα) και αυριο ξεκιναω για 10 μερες τα καφε (ενα την ημερα)..γιατι??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας. Εμενα μου ηρθε περιοδος χθες χωρις καν να χω τελειωσει τα ασπρα(σημερα ειναι η 15η και τελευταια μερα που τα παιρνω, 3 την ημερα) και αυριο ξεκιναω για 10 μερες τα καφε (ενα την ημερα)..γιατι??

 

κοριτσια, αυτα τα φαρμακα για πιο λογο δεινουνε,δεν ειναι για να παχαινει το ενδομητριο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειχα ενα θεμα με αυτα!

ειμαστε στον 2ο μηνα για παιδι (για το 2ο δηλαδη)

τον προηγουμενο μηνα, απο την 17η μερα ειχα λιγο αιμα, με ειδε ο γιατρος μου ειπε μια χαρα, παχος πολυ καλο, αλλα μου συνεχισε μεχρι και που μου ηρθε περιοδος.

του το ειπα και μου εδωσε για τον νεο μηνα cyclacur. τον ρωτησα αν υπαρχει καποιο θεμα να μην μεινω εγκυος με αυτα και μου ειπε οχι, οτι δεν ειναι αντισυλλιπτικα και τα επαιρνα.

παλι απο την 17η μερα του κυκλου ξεκινησε λιγο αιμα, εμεις καναμε προαπαθειες εντατικες μεχρι και την 15 μερα,μετα τα φτυσαμε... Ρωταω μια φιλη γυναικολογο για τα παραπανω και μου λεει οτι απο τον αλλο μηνα μπορω να μεινω εγκυος καθως με αυτο το φαρμακο δεν υπαρχει περιπτωση να εχει γινει εμφυτευση

! εγω πανικος, κλαματα, αφηστε τα. Παιρνα τον δικο μου μου λεει οτι δνε ισχυει αυτο και το διασταυρωνω και με τριτο

τελικα τι ισχυει ξερει καμια; να μην ελπιζω αυτο το μηνα;δεν μπου ειπε να παρω μονο τα ασπρα,τα πηρα ολα.

Ο τελευταιος γιατρος μου εδωσε και προγεστερονη για σιγουρα

αν καποια μπορει να βοηθησει πραγματικα θα το εκτιμουσα

Εχω ελπιδες κοριτσια η απο τωρα να το ξεχασω;;;;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! Τα cyclacur ειναι το αγαπημενο μου θεμα. Γκαρυ ερχεται αιμα οταν ξεχασεις να παρεις καναδυο χαπια. Ομως δεν ειναι περιοδος αλλα αιμορραγια. Μην τρομαξεις, δεν ειναι τοσο σοβαρο οσο ακουγεται,αλλα παρε τηλ το γιατρο οπωσδηποτε. Τα συκλακουρ τα παιρνουμε για να παχυνει το ενδομητριο. Γι αυτο τα εδωσαν σε μενα. Καποιοι γιατροι τα συνδυαζουν με εβιολ δηλ βιταμινη Ε και με σαλοσπιρ δηλ ασπιρινουλα Ομως εξαρταται απο το γιατρο και το ιστορικο καθε κοπελας. Η επομενη απαντηση ειναι για τη gneo

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

ngeo ειμαι 38.5 χρ. Η γιατρος μου με ειχε υποβαλλει στην εξης αγωγη: συκλακουρ 5η ως 25η ημ κυκλου, 2 κλομιφεν απο 5η ως 9η ημ κυκλου και ενεση πρεγκνυλ μετα απο παρακολουθηση κυκλου,οταν ειχα 1 τουλαχιστον ωριμο ωαριο κι ικανοποιητικο παχος ενδομητριου. Τα κλομιφεν ειναι για να παραγουμε περισσοτερα ωαρια, η πρεγκνυλ για να σπασουν και να εχουμε ωορρηξια. Μετα απο αμφιβολιες που μπηκαν στο κεφαλι μου τη ρωταω: ολο το κουτι, ή μονο τα ασπρα να παρω; ολο, μου ειπε. Αν δεν ηταν βεβαιη, γιατι να με υποβαλλει σε παρακολουθηση κυκλου και σε ενεση και να μου πει ποτε θα εχω επαφη; φιλακια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα χάπια αυτά μου τα είχε δώσει ο γιατρός μου για να φτιάξω τον κύκλο μου και μου τα έκοψε όταν ξεκίνησα προσπάθειες για εγκυμοσύνη!!!!!!!!

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη μου ερι σοκαριστηκα με την απαντηση σου! Αυτο ηταν το ιστορικο μου ακριβως, χωρις να μεταποιησω κατι! Τα συκλακουρ τα δινουν καμμια φορα ως κυκλορυθμιστικα. Ομως εγω ειχα παντα στρωτο κυκλο, αρα δε μου τα εδωσε γιαυτο η γιατρος μου. Γιατι εμενα με υπεβαλλε σε τετοια διαδικασια παραλληλα με τα συκλακουρ; με εκανες κι αμφιβαλλω λιγο για εκεινη. Θα εκτυπωσω τη σελιδα αυτη και θα της τη δειξω. Αν θες ανεφερε μου με πμ το ονομα του γιατρου σου. Αν θες, θα κανω το ιδιο. Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Πολλα φιλια! Θα περιμενω...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας.

εμενα μου τα εδωσε για την αιμοραγια καθως δεν ειχα ιδιαιτερα προβλημα κυκλου, εκτος απο μια φορα που μου ηρθε στις 40 μερες γιατι ειχαμε κανει σου ε ξου ελευθερα και με ειχε πιασει το μυαλο οτι ημουν εγκυος και και και...φανταζομαι απο το αγχος.

απλα ρωταω για τα καφε γιατι πραγματικα βλεπω οτι οι αποψεις διαφερουν. Μου κανει εντυπωση ομως οτι διαφερουν απιστευτα και με τεραστιες διαφορες στο αποτελεσμα, δηλαδη ο ενας λεει οτι μπορεις να μεινεις εγκυος, ο αλλος το αποκλεει.

Αν βγαλετε καμια ακρη σας παρακαλω ενημερωστε με.

Εντωμεταξυ συνεχιζεται η αιμοραγια, για 1 μερα δεν ειχα και παλι σημερα, 23 μερα ειχα, ροζ και αραιο αρκετα. Σας ειπα οτι μου εδωσε και duphaston o γιατρος μου απο παλια που ειναι ειδικος στα ορμονολογικα και μετα, στις 32 ημερες να κανω χοριακη να δουμε τι συμβαινει ειτε μου εχει ερθει ειτε οχι. Μακαρι να μη μου ερθει....σνιφ

Παντως ειμαι καλυτερα, σκεφτομαι οτι δεν πειραζει, τον αλλο μηνα, απλα αν οντως δεν υπαρχει περιπτωση γιατι να εκανε λαθος ο γιατρος, εκει νευριαζω

ευχαριστω εκ των προτερων

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

αγατητη μου ngeo. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο στεναχωρηθηκα που σε μπερδεψα αντι να βοηθησω. Στεναχωρηθηκα και επειδη μπερδευτηκα κι εγω. Με τις προηγουμενες δε διαφωνησα εγω, ουτε αυτες με μενα,αλλα οι αποψεις των γιατρων μας ειναι αντιθετες. Δεν θελω να πιστεψω πως 3 κυκλοι γεματοι ονειρα στην ηλικια που ειμαι πηγαν χαμενοι εξ αρχης. Μπηκα ακομα και σε αγγλικες σελιδες να ψαξω το θεμα κι εκει διαβασα ακραιες αποψεις. Ο ενας ιατρος το δινει ακομα και στην εξωσω η στη σπερματεγχυνση, ο αλλος το κατηγορα για εμποδιο στην εμφυτευση. Τελικα θα παω στη γιατρο μου αλλα και σε αλλον εναν που εκτιμα πολυ μια φιλη μου. Θα βρω ακρη, ελπιζω. Ομως θα διστασω να τη γραψω εδω. Το δικο μου προβλημα ηταν πως ειχα λεπτο ενδομητριο, αρα ουτως ή αλλως ειχα προβλημα στην εμφυτευση και διατηρηση κυησης. Επισης θα ρωτησω για τα καφε και τους δυο. Αυτο θα στο γραψω, μην ανησυχεις! Αν ειμαι ευπροσδεκτη εδω, φυσικα... Αυτα. Συγγνωμη για την μακρυσκελη απαντηση και παλι συγγνωμη αν σε μπερδεψα. Σου ευχομαι ο,τι επιθυμεις! Πολλα φιλια!!!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτο με στεναχωρει, πως ειναι δυνατον να ειναι τοσο εκ διαμετρου αντιθετες οι αποψεις σε κατι τοσο σοβαρο;;;

εμενα ο 2ος γιατρος μου που τον εμπιστευομαι 100% μου ειπε ΟΚ και ειναι κορυφη σε ορμονολογικα θεματα.

σ ευχαριστω που συμμεριζεσαι το αγχος μου και ειλικρινα ευχομαι να πανε ολα καλα για σενα.

εγω θα ξερω σε 1 βδομαδα, παντως ολα μου βρωμανε και απο τουαλετα πολυ χλωμα τα πραγματα.

παντως εμενα ευτυχως το ενδομητριο ηταν πολυ παχυ που το ειχε δει

σ ευχαριστω και παλι, περιμενω με αγωνια νεα οποτε εχεις

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

καλη μου ngeο τα νεα μου απ τους γιατρους θ'αργησουν λιγο, οπως καταλαβαινεις. Πηγαινε ομως αν θες στο θεμα παχος ενδομητριου να δεις τι μου απαντησε η οπτασια! Και ρωτα τη γιατι ξεχασα, αν πηρε ολο το κουτι η μονο τα ασπρα. Μη φοβου, δε θα σε ξεχασω! Οταν εχω νεα εννοειται πως θα στα γραψω! Φιλια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Πήρα κι εγώ cyclacur μετά από θεραπευτική απόξεση για ρύθμιση κύκλου. Ο γιατρός μας είπε ότι πρέπει να τελειώσει η θεραπεία 2 μηνών και μετά να προσπαθήσουμε για νέα εγκυμοσύνη. Διαβάζοντας το χαρτί οδηγιών επίσης μέσα στο κουτί είδα πως ουσιαστικά πρέπει να αποφεύγεται περίπτωση εγκυμοσύνης ενώ τα παίρνεις....Τώρα, τι να πω...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

γλυκεια μου vasdeli! Σε παρακολουθω καιρο απο αλλα θεματα. Να χαιρεσαι τα παιδακια σου! Και με το καλο να τους κανεις αδερφακι, αν αυτο επιθυμεις. Καθε απαντηση ειναι χρησιμη. Ολες κατι μαθαινουμε η μια απ την αλλη! Επειδη μπερδευτηκα αρκετα θα παω σε 2 γιατρους. Τις απαντησεις θα τις παραθεσω εδω και τα στοιχεια τους θα ειναι διαθεσιμα με πμ σε οποια τα ζητησει. Τη μια την εχω απο μικρη. Τον 2ο εκτιμα μια φιλη μου που ειχε βαριες πολυκυστικες και ειχε υποστει σωρεια λαθων γιατρων και τωρα ειναι εγκυος. Ευχαριστω πολυ κι οσες αλλες γραψουν τι ξερουν για το θεμα

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα ευχαριστώ για τα ζεστά σου λόγια...

Στη ζωή πρέπει καλώς ή κακώς να φάμε κατραπακιές και δυσκολίες αλλά να ορθοποδούμε και να προσπαθούμε ξανά. Η απογοήτευση και η κατάθλιψη είναι κακοί σύμβουλοι.

Κοιτάω λοιπόν μπροστά και ελπίζω....Μακάρι να με αξιώσει και πάλι να γίνω μανούλα...

Εύχομαι να ξεδιαλύνουν όλα μετά τις επισκέψεις στους γιατρούς, και.....είμαι εδώ, όλη αυτιά!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Vasdeli τοτε σου ευχομαι με το καλο να αποκτησεις νεο μωρακι! Απαντω στην ερωτηση της gneo αν πηρα εγω ολο το κουτι η μονο τα ασπρα. Στην ιδια ερωτηση η οπτασια που ειναι εγκυουλα απαντησε μονο τα ασπρα κι εξακολουθει να παιρνει. Λοιπον εγω αν μπερδευτηκα τοσο ειναι γιατι πηρα ολο το κουτι συμφωνα με τις οδηγιες της γιατρου μου. Επισης οπως θα διαβασες πιο πανω ακολουθησα αγωγη επειδη ειχα λεπτο ενδομητριο και παραλληλα με τα συκλακουρ εκανα ενεση πρεγκνυλ που βοηθα την ωορρηξια και υπολογισμενη επαφη. Αρα προσπαθουσα για παιδακι. Ακολουθησα ολη αυτη τη διαδικασια για 3 κυκλους, οχι συνεχομενους ομως. Τα συκλακουρ με εντολη της γιατρου τα επαιρνα συνεχως. Απογοητευτηκα ομως και τα παρατησα μονη μου. Διεταξα τον εαυτο μου σε χαλαρωση, γιατι κοντευα να τρελλαθω. Απ την αρχη του κυκλου ημουν με μια ατζεντα στο χερι και σημειωνα τα παντα. Ομως γνωστος ιατρος του διαδικτυου μου απαντησε να μην τα σταματησω. Δεν μου ειπε ομως αν τα ασπρα η ολα γιατι απλα δεν τον ρωτησα. Τωρα ειμαι ακομα σε διαλλειμα, απλα θα λυσω τις αποριες μου σε γιατρους. Θα τους πω να με χρεωσουν σαν επισκεψη, οχι ομως για να με εξετασουν αλλα για να μου λυσουν ολες τις αποριες. Το αξιζω, αλλωστε, στην ηλικια που ειμαι. Και ισως μου προτεινουν καποια εξεταση. Συγγνωμη για τη μεγαλη απαντηση. Πολλα φιλακια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσι, οντως το αγχος ειναι το χειροτερο αλλα σε καταλαβαίνω απολυτα. Εγω το 2ο μηνα που προσπαθουσαμε αγχωνομουν ποσο μαλλον εσυ και ακομα και τωρα σημειωνω, μετρω θερμοκρασιες κτλ...αστα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, για να μη κρατω καμμια σε αγωνια αθελα μου, δηλωνω τα εξης: ο γιατρος που μου συνεστησε η φιλη μου ειναι πολυ απασχολημενος φαινεται, δεν μπορεσα να επικοινωνησω μαζι του και πιστευω πως μεχρι το ραντεβου θα εχουμε χριστουγγενα. Η γιατρος μου μου εκλεισε για 30 Νοεμβριου. Πηρα τηλ για 2η γνωμη μια αλλη γιατρο μιας φιλης μου και μου εκλεισε... Ακουσον ακουσον! Σαββατο πρωι για να με εξυπηρετησει η γυναικα. Ειπε να παρω τηλ Παρασκευη απογευμα να κανονισουμε την ωρα επειδη κλεινει νωρις το ιατρειο και δεν υπηρχε περιπτωση να την προλαβω με το ωραριο μου. Οποτε,αν παει καλα το ραντεβου,δε θα εχετε νεοτερα μου πριν το Σαββατο απογευμα.

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια! Συγχωρεστε με που αργησα να απαντησω! Πηγα προχθες στη γιατρο μου και της εκανα πολλες ερωτησεις. Για τα συκλακουρ δεν ειχε πια νοημα να ρωτησω,καθως μου προτεινε λαπαροσκοπηση και διακοπη καθε προσπαθειας. Παρολαυτα ρωτησα για να μου φυγει η απορια και να σας πω και σας. Ειπε πως τα συκλακουρ οχι απλα δεν εμποδιζουν,αλλα βοηθουν στην εμφυτευση,γιαυτο οι γιατροι τα δινουν στις εξωσω. Ομως δινουν εκει μονο τα ασπρα,τα οποια βοηθουν και σε αλλα πραγματα. Οποια δε με πιστευει ας μου πει να της γραψω τα στοιχεια της ιατρου σε πμ Αν θελετε να μαθετε τι μου απαντησε και στις αλλες αποριες,ριξτε μια ματια στο θεμα παχος ενδομητριου. Πολλα φιλια σε ολες και καλη επιτυχια!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kι εμένα μου έδωσε η γιατρός μου, τώρα, μετά από υστεροσκοπική αφαίρεση ινομυώματος. Μου είπε να παίρνω δυο άσπρα κάθε μέρα και μετά, όταν τελειώσουν τα άσπρα, ένα καφέ κάθε μέρα. Όταν τη ρώτησα γιατί τα παίρνω, μου είπε αυτό που λέτε πιο πάνω, για να παχύνει το ενδομήτριο.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα μου έδωσε η γιατρός μου, τώρα, μετά από υστεροσκοπική αφαίρεση ινομυώματος. Μου είπε να παίρνω δυο άσπρα κάθε μέρα και μετά, όταν τελειώσουν τα άσπρα, ένα καφέ κάθε μέρα. Όταν τη ρώτησα γιατί τα παίρνω, μου είπε αυτό που λέτε πιο πάνω, για να παχύνει το ενδομήτριο.

 

Έκανες τελικά την επέμβαση; Όλα καλά; Ο φόβος που είχες;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ευχαριστώ που με θυμήθηκες! Ααφαίρεσα υστεροσκοπικά το επικίνδυνο για ζημιά στη μήτρα ινομύωμα. Βρήκα μια εκπληκτική γιατρό που το ανέλαβε, παρότι ήταν μισό εκατοστό μεγαλύτερο απ' ότι έπρεπε για υστεροσκόπηση (ο παλιός ο γιατρός μου με κατατρομοκράτησε που μου έλεγε για πιθανότητα αφαίρεσης μήτρας). Έμεινε ένα μεγάλο, ευτυχώς εκτός μήτρας, θα δούμε αργότερα τι θα γίνει μ' αυτό. Έγινε λοιπόν η διαδικασία, πήγε μια χαρά και τώρα παίρνω αντιβίωση (τα σιχαμένα ογκμεντίν) και cyclacur για τον γνωστό λόγο πάχυνσης του ενδομητρίου.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...