Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ ΣΟΣ!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ. ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 1/2 ΜΗΝΩΝ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΜΑΝΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΛΕΕΙ. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ. ΠΙΣΤΕΨΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ, ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ 100% ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΠΩΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΣΙΓΑ- ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ? ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ! ΟΛΟΙ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ. ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ. ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ, ΕΡΧΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΣΩ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΕΣΩΨΥΧΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΘΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ασε και μενα δεν με πλησιαζει ερωτικα και εχει αρχισει και μου τη βαραει! Δεν μου εχει πει φυσικα οτι φταιει ο θηλασμος μιας και ειναι υπερ αλλα δεν ξερω :roll:

Προσπαθησε να του εξηγήσεις τα ωφέλη και αν ειναι δυνατον θήλαζε την κορη σου σε αλλο χωρο να μην σε βλέπει. Ισως ετσι το ξεπεράσει.

Ειναι δυσκολο νομιζω το θεμα αυτο με τα ζευγάρια και δεν περιμενα να το αντιμετωπισω :(

Οσο για τους αλλους αστους να κουρευονται! Εκτυπωσε καμια ερευνα και τριψτην στην μουρη τους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΜΑΝΑ.

 

karamela, να σου ζήσει!

Συγχαρητηρία που τα κατάφερες τόσο καλά!

Το πρόβλημα αυτό που έχει ο σύζυγος, δεν έχει να κάνει με το θηλασμό αλλά με το ότι έγινες μητέρα και αυτό δεν θα αλλάξει αν διακόψεις το θηλασμό.

Το πρόβλημα ξεκινάει από τη σχέση του με τη μητέρα του...

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΛΕΕΙ.

Δυστυχώς, αυτό είναι πολύ πιο βαθύ... μακάρι να ήταν τόσο απλό.

 

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ. ΠΙΣΤΕΨΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ.

Δεν έχει καμία σχέση με τα αισθήματά του για το παιδί.

 

ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ, ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ 100% ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.

Είναι κρίμα για την υγεία του παιδιού σου και για την υγεία τη δική σου...

Μήπως θα μπορούσε ο σύζυγος να ζητήσει υποστήριξη.

 

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ.

Σε ετοιμάζει το ίδιο το παιδί. :wink:

 

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Γιατί να τον παραμελήσεις;

 

ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ.

Το λιγότερο αδιαφορούν, αλλά και θέλουν να μην κάνεις το καλύτερο...

 

Πάντα στη διάθεσή σου!

Με εκτίμηση

Αγλαΐα Παπαδήμα

Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΜΑΝΑ.

Το πρόβλημα ξεκινάει από τη σχέση του με τη μητέρα του...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΛΕΕΙ.

Δυστυχώς, αυτό είναι πολύ πιο βαθύ... μακάρι να ήταν τόσο απλό.

 

Αγλαϊα μπορεις να το εξηγησεις αυτο? Το δικο μου, μικρο μυαλο σκεφτηκε ειτε οτι το στηθος στην εποχη μας θεωρειται αντικειμενο ηδονης και οχι διατροφης ειτε οτι ο μπαμπας ζηλευει ή νιωθει παρεισακτος στη σχεση μαμας-παιδιου...

Link to comment
Share on other sites

Καραμέλα, συμφωνώ απόλυτα με την Αγλαΐα. Φοβάμαι οτι δεν είναι τόσο "απλό" όσο το να κόψεις το θηλασμό. Κι αυτό να γίνει, δε θα πάψεις να είσαι μητέρα, να αλλάζεις πάνες, να ταΐζεις, να συμπεριφέρεσαι σα μητέρα. Νομίζω οτι θα είναι κρίμα να αποθηλάσεις ενώ δεν είσαι έτοιμη ούτε εσύ, ούτε το μωρό, και να διαπιστώσεις οτι αυτό τελικά δε βοήθησε τη σχέση σου με τον άντρα σου. Μήπως να ψάξετε αλλού για βοήθεια?

 

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Αγλαϊα μπορεις να το εξηγησεις αυτο? Το δικο μου, μικρο μυαλο σκεφτηκε ειτε οτι το στηθος στην εποχη μας θεωρειται αντικειμενο ηδονης και οχι διατροφης

 

είναι και αυτό! όταν οι ανθρωπολόγοι λένε σε μαμάδες που θηλάζουν πολύ καιρό (σε εντελώς διαφορετικές κοινωνικές συνθήκες) ότι στη δική μας κοινωνία το στήθος είναι αντικείμενο πόθου για τους άντρες, αυτές ξεκαρδίζονται στα γέλια και λένε: δηλαδή οι άντρες κάνουν σαν μωρά;;;;; θέλουν το στήθος;;;

 

 

ειτε οτι ο μπαμπας ζηλευει ή νιωθει παρεισακτος στη σχεση μαμας-παιδιου

αυτό ισχύει πολύ λιγότερο, ο ιδιος ο πατέρας είπε ότι δεν τη βλέπει σαν γυναίκα αλλά σαν μάνα

 

Δηλαδή η μάνα δεν είναι γυναίκα; Η μάνα είναι Παναγία;

Προφανώς στο σπίτι του υπήρχε αυτή η αντίληψη, η μητέρα του και η σχέση της με τον πατέρα του έχει επιδράσει καθοριστικά στη διαμόρφωση αυτής της αντίληψης. Όμως αυτό δεν έχει να κάνει με το στήθος και το θηλασμό. Η γυναίκα είναι μητέρα είτε θηλάζει είτε όχι.

 

Η αντίληψη ότι η μητέρα είναι ιερό πρόσωπο και δεν κάνουμε σεξουαλικές σκέψεις για τη μητέρα δεν συνδέεται με το θηλασμό αλλά γενικά με τη μητρότητα και τον στρεβλό τρόπο που κάποιοι την έχουν αντιληφθεί μέσα από το περιβάλλον που μεγάλωσαν.

 

Γυναίκες που θηλάζουν είναι αντικείμενα σεξουαλικού πόθου και ποζάρουν σε πορνοπεριοδικά όπως και οι άλλες. Οι περισσότεροι άντρες τις βλέπουν το ίδιο σεξουαλικά όπως και αυτές που δεν θηλάζουν.

 

Το βιβλίο: Η ιστορία του γυναικείου στήθους της Γιάλομ, αναλύει διεξοδικά τις δίαφορες αντιλήψεις επικρατούν και επικράτησαν τους τελευταίους αιώνες και μας βοηθάει να καταλάβουμε πολλά! :wink:

Link to comment
Share on other sites

καραμελα να σου πω εσυ σε τι φαση εισαι εχεις παραμελησει τον εαυτο σου? μηπως ειναι τιποτα τετοιο και τα ριχνει στο θηλασμο γιατι υπαρχει αυτη η ταση του " για ολα φταιει ο θηλασμος"

 

να σου πω σε εμας η αληθεια ειναι πως επειδη μου πεσανε πολλα δεν ημουν με σεξυ ρουχα ολη μερα ,πηρα πολλα κιλα μετα την εγχειριση αλλα ενταξει εμενα ο δικος μου ειναι και συνηθισμενος επειδη ειμαστε χρονια μαζι και δεν τον νοιαζει να ντυνομαι και να βαφομαι κτλ.

 

Παντως η αληθεια ειναι επειδη οκ ειχαμε καλη σεξουαλικη ζωη Δοξα το Θεο μετα τη γεννα μολις αναρρωσα απο την εγχειριση το στηθος στην αρχη δεν το αγγιζε κι εγω να σου πω δεν ενιωθα οπως παλια ασε που μουν με τα επιθεματα γιατι ειχαμε διαρροες τελοσπαντων μολις αποθηλασα τωρα που μαι εγκυος μου λεει "τωρα ειναι δικο μου" .Η πλακα ειναι πως εχω απαγορευτικο

 

Λοιπον θες να οργανωθουμε δηλ. να σε βοηθησουμε να γινεις παλι ποθητη στον αντρα χωρις να αποθηλασεις?

 

Ολα γινονται στο φορουμ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cruently ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση. κοιτα τα κιλα της εγκυμοσυνης τα έχασα ολα. εκανα ειδικη διατροφή για θηλάζουσες. μη σου πω οτι ειμαι πιο αδυνατη απο πριν μεινω εγκυος. γραφτηκα και γυμναστηριο, όποτε προλαβαινω πηγαινω. δεν νομιζω πωσ ειναι αυτο που λες. αλλαξα και λουκ στο μαλλι και του αρεσει πιο πολυ. προσεχω τον εαυτό μου παρα πολυ. ο αντρας μου εχει προβλημα. ψυχολογικο. πηγαμε και σε γιατρο. έκανε θεραπεια και τωρα ειναι κάπως καλύτερα. αλλά δεν παραδέχεται ότι έχει ο ίδιος πρόβλημα. το ρίχνει σε μένα. :oops::oops:

.png
Link to comment
Share on other sites

Καραμέλα, πιστεύεις πως αν σταματήσεις το θηλασμό θα λυθεί το πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση ο σύζυγος να το χρησιμοποιεί σαν δικαιολογία?

Μπορώ να καταλάβω πως μερικοί άντρες μπορεί να νιώθουν αμηχανία με το στήθος όταν θηλάζει η γυναίκα. Όμως το να μη μπορεί να σε δει καν σα γυναίκα, με προβληματίζει. Λυπάμαι που περνάς μια τόσο δύσκολη φάση. Σου εύχομαι ολόψυχα να βρεθεί η λύση στο πρόβλημά σας.

Link to comment
Share on other sites

Karamela κι εγω πιστευω οτι δεν εχει να κανει με το θηλασμο.......απλα ο θηλασμος του θυμιζει συνεχεια το γεγονος οτι πλεον εισαι μια μαμα........δεν νομιζω οτι αν το κοψεις θα αλλαξει συμπεριφορα.......απο τη στιγμη που το προβλημα ειναι ψυχολογικο μετα θα ψαξει να βρει αλλες δικαιολογιες......

 

Οι περισσοτεροι αντρες, αν οχι ολοι, βλεπουν τη γυναικα τους διαφορετικα απο την στιγμη που θα παντρευτουν και μετα οταν θα γινει μητερα.......αισθανονται οτι χανουν την πρωτη θεση στη ζωη της και κακομαθημενοι οπως ειναι οι περισσοτεροι ενοχλουνται......

 

εμεις τρεχουμε σαν τρελες να βγαλουμε περα με τις νεες υποχρεωσεις, την κουραση και το μωρο κι εχεις τον αλλο τον χλεμπουρα να κυλιεται στον καναπε και να σου λεει οτι τον παραμελεις!!!! :evil:

 

Εμενα καθολου δε με απασχολει αν αισθανεται παραμελημενος και πως με βλεπει....καιρος ειναι να ωριμασει!!!! Αλλωστε οσο προσπαθεις να τους ευχαριστησεις τοσο τους χανεις.... απο την στιγμη που κανουμε μωρο καποια πραγματα αλλαζουν........να μαθουν να προσαρμοζονται!!! Αρκετα εχουμε στους ωμους μας....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου προτεινα κι εγω να σταματησεις να θηλαζεις μπροστα του, αφου τραβαει τετοιο ζορι και επειτα να φτιαχνεσαι, ντυνεσαι σουπερ και να βγαινεις εξω με φιλες.........αμα δει οτι μετρας και εχεις αυτοπεποιθηση θα σε δει ως γυναικα..... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα κι εγω να σταματησεις να θηλαζεις μπροστα του, αφου τραβαει τετοιο ζορι και επειτα να φτιαχνεσαι, ντυνεσαι σουπερ και να βγαινεις εξω με φιλες.........αμα δει οτι μετρας και εχεις αυτοπεποιθηση θα σε δει ως γυναικα..... :wink:

 

Μ'αρέσει μ'αρέσει!!! "Ένα περίεργο πράγμα καλέ μου, όλοι οι άλλοι άντρες εξακολουθούν να με βλέπουν σα γυναίκα!!" :lol:

 

εμεις τρεχουμε σαν τρελες να βγαλουμε περα με τις νεες υποχρεωσεις, την κουραση και το μωρο κι εχεις τον αλλο τον χλεμπουρα να κυλιεται στον καναπε και να σου λεει οτι τον παραμελεις!!!!

 

:lol::lol::lol: Έλα ντε!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Αλλά όλα αυτά που λέτε τα έχω κάνει. Δεν θηλάζω μπροστά του το μωρο. ντύνομαι ωραία. Το μόνο που δεν κάνω είναι να βγαίνω έξω με φίλες. που να αφήσω το μωρό? η πεθερά μου όσες φορές είπα να βγω βράδυ για ποτάκι με τις φίλες μου δεν μπορούσε. Η μαμα μου είναι Αθήνα( εγώ Θεσσαλονιίκη). στον άντρα μου φοβάμαι να την αφήσω. οσες φορες είμαστε σπιτι και την αφήνω στον μπαμπα της να κάνω καμμια δουλειά κλαίει και με ζητάει. άσε που δεν έχει ασχολήθεί ποτέ μαζί της . δεν την έχει αλλάξει ποτέ πάνα, δεν την έχει ταίσει κ.ο.κ. είναι 9 μηνών και είναι κολλημένη επάνω μου. μονίμως μαλλώνουμε που δεν ασχολήτε μαζί της. ο άντρας μου μεγάλωσε αλλιώς. η μητέρα του δεν τον θήλασε ούτε σταγόνα γιατί λέει δεν έχει θηλή. ο μπαμπάς του ασχολήθηκε μαζί του όταν έγινε 10 ετών. η μάμα του μου λέει πως δεν κατάλαβε πως μεγάλωσε ο άντρας μου. δεν στερήθηκε εξόδους και εκδρομές αφου δεν τον θήλαζε και τον παρατούσε στην γιαγιά όποτε ήθελε. μετά απο αυτά τι αντιλήψεις θέλετε να έχει ο άντρας μου? αλλάζει? εγώ μεγάλωσα εντελώς διαφορετικά. ολα αυτά μου φαίνονται τρελά. παρόλο που χώρισαν οι γονείς όταν ήμουν μωρο είμαι πιο δεμένη με τους δικούς μου.

.png
Link to comment
Share on other sites

ο αντρας μου εχει προβλημα. ψυχολογικο. πηγαμε και σε γιατρο. έκανε θεραπεια και τωρα ειναι κάπως καλύτερα. αλλά δεν παραδέχεται ότι έχει ο ίδιος πρόβλημα. το ρίχνει σε μένα. :oops::oops:

 

:twisted: Tο πρόβλημα δεν πρόκειται να λυθεί αν σταματήσεις να θηλάζεις. Αλλά ο θηλασμός δεν είναι σαν τα αγγλικά που αν δεν τα κάνεις φέτος θα τα κάνεις του χρόνου!

 

Αν δεν λυθεί το πρόβλημα μετά τι θα έχει να πει;

 

Μήπως είναι καιρός να ενηλικιωθεί και να αναλάβει τις ευθύνες του και να μη φέρεται σαν μωρό. Ας πάει να κάνει θεραπεία, ας πάει στο γυμναστήριο να συνέλθει, ας βάλει κάτω το κεφάλι του να σκεφτεί λίγο. Όλα έχουν ένα όριο και τα δικαιώματά του σταματούν εκει που ξεκινούν τα δικαιώματα των υπολοίπων μελών στην οικογένεια. Δεν είναι δυνατό να καταστρατηγεί με τέτοιο τρόπο το δικαίωμα ενός παιδιού στην υγεία και στη σχέση με τη μητέρα του.

 

Αν η δική του μητέρα ήταν τόσο ανεπαρκής δεν θα γίνεις κι εσύ αναπερκής για το παιδί σου για να νιώθει αυτός πιο άνετα! Αυτό έχει υποχρέωση να προσαρμοστεί στις νέες συνθήκες!

Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω πες "ειπε ο γιατρος" δηλ πες την αληθεια δηλαδη πως ειναι για το καλο το παιδιου , επειτα για το καλο το δικο σου δηλ. δε βλεπει κανενα ωφελος ρε παιδι μου του θηλασμου.....

 

Αμαρτια απο το Θεο ειναι να αποθηλασεις.....συγνωμη αλλα ειναι ρε συ...να πω εχεις κανα προβλημα υγειας και δε μπορεις, παιρνεις φαρμακα και δεν κανει....

 

Τελοσπαντων αν εχει ψυχολογικο προβλημα λυπαμαι αλλα πρεπει να το λυσει και η λυση δεν ειναι να κοψεις εσυ το θηλασμο. Συγνωμη και παλι για το θαρρος αλλα μια και το δημοσιευσες να σου πω κατι. Αν αυτος ο ανθρωπος εχει καποια ψυχολογικα προβληματα που ισως να ναι απο βιωματα απο τη μανα κτλ και να κοψεις το θηλασμο θα βρει τπτ αλλο να σου πει.

 

Δεν ξερω αν δεχεται πιεσεις απο τη μανα του αλλα συνηθως αυτες ειναι οι αιτιες του κακου οι επιρροες τριτων που λυπαμαι που το λεω αλλα ναι επειδη δεν τα καταφεραν πρεπει κι οι αλλοι να τους ακολουθησουν.

 

Ειναι κριμα να στερησεις απο το παιδι σου το γαλα. Στην τελικη ξερεις πως ο αποθηλασμος αν δεν το επιλεξει το παιδι θελει πολυ τον πατερα ενεργο για να ξεχνιεται απο το στηθος οποτε ειναι διατεθειμενος να κανει περα δωθε το μωρο τα βραδυα και να το παρηγορει μεχρι το μωρο να "ξεχασει?"

 

Λυπαμαι ειλικρινα πολυ που εισαι αντιμετωπη με αυτο το διλλημμα .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην τελικη ξερεις πως ο αποθηλασμος αν δεν το επιλεξει το παιδι θελει πολυ τον πατερα ενεργο για να ξεχνιεται απο το στηθος οποτε ειναι διατεθειμενος να κανει περα δωθε το μωρο τα βραδυα και να το παρηγορει μεχρι το μωρο να "ξεχασει?"

 

Link to comment
Share on other sites

Συφωνω στο σχολιο της cruelty....

 

 

Karamela σαλονικιο πηρες ε? τα ιδια κι εγω αλλα ευτυχως με εκοψε να τον φερω εδω.......παιζω στην εδρα μου.....

 

Κι ο δικος μου εχει θεματα με τον πατερα του που δε ασχοληθηκε μαζι του και προσπαθει να ασχοληθει με το μικρο αλλα .... αμα δε το χεις τελικα...... :roll:

 

Μπορει οντως να βαζει λογια η μανα του......

 

Αν προφασιστεις ιατρικο λογο? ο γιος μου εχει ατοπικη δερματιτιδα και του χω πιπιλισει το μυαλο πως αν δεν τον θηλασω οσο περισσοτερο ειναι δυνατο θα παθει αναπνευστικα και ασθμα το παιδι.......σε συνδυασμο με το γεγονος οτι μεχρι τωρα ουδεποτε αρρωστησε καταλαβαινει πως καλα κανω και συνεχιζω......γενικως του πρηζω τα αυτια.........ειδικα τωρα που ακουγονται αυτα για τα ξενα γαλατα ειναι οτι κι οτι.......να λες οτι πρεπει οπωσδηποτε να τον θηλασεις για τοαους μηνες ακομα, ωστε να κερδισεις χρονο.....

 

Επισης μπορεις να πεις διαφορες ιστοριες τραγωδιες για τα παιδια που δεν θηλαζουν κι εχουν την ιδια ιδιαιτεροτητα με σας (ας ειναι και ψεμμα) ...

 

Τελος μπορεις να του μιλησεις σοβαρα και να του πεις αυτα που λεμε, οτι δλδ εχει ψυχολογικο προβλημα και αν τελικα δεν σε βλεπει ως γυναικα μηπως ειναι επειδη τελειωσε η σχεση σας και πρεπει να σκεφτειτε σοβαρα αν εχετε μελλον μαζι? Αυτο συνηθως πιανει.....εγω το εφαρμοσα ουκ ολιγες φορες....τους φερνει στα ισα τους!!!! :wink:

 

Νομιζω οτι μια μικρη κρισουλα απο μερους σου θα σε εφερνε σε επιθετικη σταση και θα τον αναγκασει να αλλαξει τακτικη........δλδ αν εσυ αρχισεις τα αναφυλλητα "αχχχ βαχχχχ....δεν μ αγαπας πια και ψαχνεις δικαιολογιες για να χωρισουμε και ποιος σοβαρος αντρας λεει τετοιες μπουρδες στην μανα του παιδιου του και οποιοσδηποτε αλλος θα με εβρισκε σουπερ σεξυ την ωρα που θηλαζω (τι πιο καυλωττικο χαχα) ασε τα σαπια μπλα μπλα μπλα........." θα του κοψει το βηχα πιστευω........Μη τον αφηνεις να λεει πολλα πολλα και μπαινεις σε αμυντικη θεση γιατι εσυ χανεις............βαρα στο ψαχνο!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω επισης πως αφου λες οτι δε θηλαζεις μπροστα του, ειναι ατοπο το επιχειρημα του και θα πρεπε να του το πεις........δλδ τι θα αλλαξει στην εικονα σου οταν δε θα θηλαζεις?

 

Νομιζει οτι αν παψεις να θηλαζεις θα παψεις να εχεις και παιδι? Γιατι το παιδι εκει θα μεινει κι εσεις θα το μεγαλωσετε αφου τα πεθερικα δεν προσφερονται..........το προβλημα του ειναι οτι δεν σας βοηθα η μητερα του να ξελασκαρετε σαν ζευγαρι.......

 

 

Αληθεια ποσο καιρο ειστε παντρεμενοι και ποσα χρονια ζευγερι πριν το γαμο? Μηπως ειστε φρεσκοι και του ρθε αποτομα η αλλαγη με το μωρο στη ζωη σας?

 

Να του πεις ολα τα αρνητικα του αποθηλασμου (ξυπνηματα τη νυχτα, εξτρα εξοδα, ιωσεις, θα πρεπει να ασχολειται περισσοτερο σαν πατερας)

 

Προσπαθησε να κερδισεις χρονο με την δικαιολογια να γινεις ενος για να πινε φρεσκο γαλα κλπ

 

Ειναι πολλα που μπορεις να κανεις......το να κοψεις το θηλασμο την στιγμη που δεν το επιθυμεις δεν ειναι λυση.......αλλωστε το οτι το παιδι ειναι κολλημενο σε σενα δεν οφειλεται στο γαλα σου αλλα στο γεγονος οτι ΕΣΥ ασχολεισαι μαζι του.......

 

Εμεις πχ δεν εχουμε αυτο το προβλημα, μια χαρα ειναι με τους παππουδες μη σου πω οτι φευγει τρεχοντας απο μενα για τον παππου του, ενω στον πατερα του δεν παει ευκολα, κλαιει μαλιστα επειδη δεν ασχολειται τοσο μαζι του......ε δε μπορει λοιπον να πει ο αντρας μου οτι φταιει ο θηλασμος γι αυτο...το κλουβιο του κεφαλι φταιει!!!

 

Γενικως ολα αυτα που σου προσαπτει δεν ειναι δικα σου προβληματα που επιζητουν λυση αλλα δικα του......αν δε τα λυσει

μονος του δεν θα σωθει απο την διακοπη του θηλασμου.......Νομιζω οτι σε βρισκει μποσικη σε αυτο το θεμα και σου δημιουργει τυψεις....... :roll:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΟΛΙΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ. ΖΟΥΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΑ 3 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ''ΘΗΛΑΖΩ''!ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΚΡΑΙΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ. ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ 1 ΚΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΗΛΑΣΜΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ, ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΕΝΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟ ΖΕΣΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ: ΑΝΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΦΑΩ? ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΆΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ. ΜΙΑ ΔΥΟ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗΚΕ. ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΑΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ. ΝΟΜΙΖΕ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΕ ΌΛΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Μ΄ΑΦΗΣΕ ΕΓΚΥΟ. ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ! ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΕΝΝΟΩ. ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΖΩΗ ΤΟΥ.

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα κι ο δικος μου τα ιδια μυαλα εχει.........επισης ολο παραπονα και απαιτησεις.........ενω οι δικες μου υποχρεωσεις εγιναν διπλες οι δικες του μειωθηκαν...ενα περιεργο πραγμα...... :roll:

 

Σε καταλαβαινω γιατι λιγο πολυ τα ιδια κανει.......γι αυτο σου λεεω.......σαλονικιοιιιιιιιιιι!!!!!! :lol: Πως γκαβωθηκα ετσι????

 

Στα κανει μεν γιατι δεν ηταν ετοιμος αλλα κι ο δικος μου που ειμαστε 6 χρονια παντρεμενοι πριν το μωρο δεν διαφερει πολυ........αλλα εγω του κοβω τον αερα........του κανα δυο σκηνικα οπως σου ειπα "αν δε γουσταρεις πηγαινε σπιτι σου, νο προμπλεμ απο μενα" οταν μου γκρινιαζε οτι αργω το φαγητο (ακου εκει....χαχαχα........) ενω οι γειτονισσες (που βασικα κανουν δουλειες οι αντρες τους) τα προλαβαινουν ολα (κι ολως τυχαιως εχουν ενηλικα παιδια) και σταματησε....αλλα που και που γρυλιζει ακομα......τον αγνοω πληρως!!! :lol: Μεχρι οτι βαριεμαι να πηγαινω σουπερ μαρκετ να ψωνιζω μου καταλογιζει που 8 χρονια τωρα ζητημα ειναι να πηγε 5 φορες (και βασικα για να παρεο σοκοφρετες)

 

Αλλα εγω τον εχω φαει με το κουταλι και βγαζω γλωσσα........εσυ ακομα εισαι στην φαση που βιωνεις την αυτοενοχοποιηση........

 

Να ξερεις οτι αν τους αφησουμε, οι αντρες ειναι ικανοι να μας φορτωσουν τις ευθυνες για τα ΠΑΝΤΑ!!! προσπαθησε να εμπεδωσεις καποια πραγματα και να σταθεις στα ποδια σου......οσο αισθανεσαι ενοχη τοσο θα σε χει απο κατω.....κι αυτο δεν ειναι καλο για την σχεση σας.......πρεπει να στε ισοτιμοι..........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερα μου δε ζει.......δεν ξερω αν ζουσε τι θα του χωνε στο κεφαλι.....

 

Ο πατερας του τον ρωτουσε στην αρχη αν θηλαζα και οταν του πε ναι , ειπε μπραβο.......γενικως ειναι περηφανος που θηλαζω γιατι βλεπει τους αλλους, τις γυναικες φιλων μας που βαριουνται και δε θελουν, βλεπει το γιο μας υγιη, ακουει ολα τα σχετικα. Τωρα αν δε του πιπιλουσα το κεφαλι με τα οφελη του θηλασμου δεν ξερω αν θα ηταν συμφωνος που θηλαζω ακομα........γι αυτο ειναι πολλη σημαντικη η γνωση!!! να ξερει δλδ τι κερδιζει το παιδι!

 

Αλλα κι εγω ειμαι απολυτη σε αυτο που κανω.......δεν μπορει να μου πει καποιος κουβεντα γιατι τους παιρνω απο τα μουτρα και τους αντιμετωπιζω σαν αμαθεις.......οσο πιο κοφτος και απολυτος εισαι στο γεγονος του θηλασμου τοσο λιγοτερα περιθωρια τους αφηνεις για να σε κριτικαρουν........υπαρχουν πολλοι τροποι να κανεις να φαινεται ηλιθιος οποιος διανοειται να στην επι που θηλαζεις...... :wink: Οταν εχεις δουλεψει το θεμα τοσο πολυ, δεν μπορει να σου πει ο αλλος να σταματησεις......θα φαινεται κακος......

 

Γι αυτο ετοιμασου με ατακες και αντιμετωπισε τον........ρωτα τον τι θα αλλαξει αν σταματησεις να θηλαζεις αφου δεν σε βλεπει.....

 

Πες του οτι το θεαμα μιας θηλαζουσας θεωρειται ερωτικο απο ενα φυσιολογικο αντρα, κια μαλλον πρεπει να κοιταξει το προβλημα του.....

 

Πες του οτι το προβλημα του ειναι οτι εχετε παιδι και δεν το εχει εμπεδωσει, πραγμα που δειχνει η σταση του γενικοτερα και δεν φταιει σε τιποτα ο θηλασμος.......

Πες του οτι αυτο που σου ζηταει θα δημιουργησει προβλημα υγειας στο παιδι και θα ειναι δικη του ευθυνη.....

Οτι αν θελετε να τονωσετε την σχεση σας υπαρχουν τροποι, θεληση να υπαρχει.......

 

Να χεις απαντησεις σε ολα του τα επιχειρηματα.....στριμωξε τον....μη τον λυπασαι!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΟΛΙΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ. ΖΟΥΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΑ 3 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ''ΘΗΛΑΖΩ''!ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΚΡΑΙΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ. ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ 1 ΚΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΗΛΑΣΜΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ, ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΕΝΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟ ΖΕΣΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ: ΑΝΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΦΑΩ? ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΆΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ. ΜΙΑ ΔΥΟ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗΚΕ. ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΑΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ. ΝΟΜΙΖΕ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΕ ΌΛΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Μ΄ΑΦΗΣΕ ΕΓΚΥΟ. ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ! ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΕΝΝΟΩ. ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΖΩΗ ΤΟΥ.

 

 

αχ καραμελα μια απο τα ιδια!ετσι εκανε κι ο δικος μου συζυγος κ κανει ακομα.οταν θηλαζα δεν με πλησιαζε ερωτικα ενω εγω ηθελα πολυ.δεν επαθα αυτο που λενε οτι δεν εχεις ορεξη.

μου ειχε πει για τον θηλασμο.οταν επαθα καντιντιαση κι υπεφερα ηταν ο πρωτος αυτος κ η μανα του να δωσω συμπληρωμα κ να το κοψω.ξερω οτι κατα βαθος χαρηκε που το επαθα.

 

μη σταματησεις τον θηλασμο.ειναι οτι καλυτερο μπορεις να προσφερεις στο παιδι σου κ σε εσενα.πρεπει να γινεις καθετη με αυτο το θεμα.αυτος θα χασει εαν δεν μπορει να καταλαβει.πες του να διαβασει περι θηλασμου μηπως αλλαξει γνωμη.κουραγιο.

 

παντως αγλαια σε ολα εχεις δικιο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...