Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννησα! Νο 2-Το χρονικο του τοκετου μου


Recommended Posts


Διαφημίσεις


αχχχχ τι ωραια που τα παρουσιασες, που εγιναν, μπραβο σου και να ειναι παντα καλα τα παιδακια σου και εσεις!!!

στο δευτερο ελπιζω (οταν και αν ερθει η ωρα) να σας πω και εγω!

κουραγιο και καλή δύναμη σου εύχομαι ολόψυχα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να σου ζησει ο μπεμπιτος σου,να ειναι γερο και να τα βλεπεις μαζι με την κορουλα σου να μεγαλωνουν ευτυχισμενα σφυζοντας απο υγεια :D

και κατα δευτερον θα συμφωνησω μαζι σου πως αυτες οι στιγμες του τοκετου,ο ερχομος ενος παιδιου στη ζωη μιας γυναικας κι ενος ζευγαριου ειναι απο τις πιο ανεξιτιλες στο μυαλο και στην καρδια μας!

1070025zreobsvuiw.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκι για την γεννηση του γιοκα σου...Να σας ζησει και με το καλό οταν αποφασισεται το 3ο...Να ρωτησω...Τι ειναι το πρόγραμμα των 24 και των 48 ωρων;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Να σου ζησει αντε και στο 3ο σου ευχομαι να μην περασεις τα ιδια αν και οπως λεει και η μαμα μου αν δεν πονεσεις πως θα καταλαβεις οτι εγινες μανα.Σου ευχομαι να ειναι γερα τα παιδακια σου.

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκι για την γεννηση του γιοκα σου...Να σας ζησει και με το καλό οταν αποφασισεται το 3ο...Να ρωτησω...Τι ειναι το πρόγραμμα των 24 και των 48 ωρων;;;

 

Kαταρχην σας ευχαριστω ολες σας...

 

Για την Aggeloudia...Στην ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ εφαρμοζεται ενα συστημα που ειναι μοναδικο στην Ελλαδα και που εχει εφαρμοστει με επιτυχια στην Αγγλια.Η λεχωνα μπορει να μεινει μεσα στην κλινικη 24 ή 48 ωρες (εκεινη το επιλεγει) εφοσον εχει γεννησει με φυσιολογικο τοκετο.Στην συνεχεια και μεχρι να συμπληρωθουν τεσσερις μερες μετα τον τοκετο, ερχεται στο σπιτι μαια της κλινικης η οποια παρακολουθει το μωρο και τη γυναικα,δινει συμβουλες για τη φροντιδα του νεογνου και αν χρειαστει φωτοθεραπεια για ικτερο, φερνει τη λαμπα στο σπιτι.Με τον τροπο αυτο μαμα και μωρο αποφευγουν την παραταμενη παραμονη στην κλινικη και την επαφη με μικροβια και περνουν πολυ περισσοτερο χρονο μαζι, ενω το μωρο δεν παιρνει τα συμπληρωματα ξενου γαλακτος που δινονται στην κλινικη.

 

Εγω εμεινα στην κλινικη 48 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Σοφία να σου ζήσει ο μπεμπούλης!

Να είσαι σηδερένια και να χαίρεσε τα παιδάκια σου!

Αχ τι ωραία που περιέγραψες την εμπειρία σου μπράβο σου να είσαι πάντα καλά και άντε και για το τρίτο!

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΒΑΣΙΚΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΕΝΝΑΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ-ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΒΑΣΙΚΑ-ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΠΩΣ ΤΑ ΑΦΗΓΗΘΗΚΕΣ,ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ!!!!!!!!!!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ(ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΕΝΝΟΩ ΦΥΣΙΚΑ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφάκι όλα καλά , πολυ όμορφα όσα μας έγραψες , φανηκές δυνατή σε όλα , μπράβο σου να σας ζήσει ο γίός σας :D πολλά φιλιά στην αδερφούλα του :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Aχ βρε Σοφια μου με συγκινησες κοριτσι μου,θυμηθηκα τις γεννες μου!!!σου ευχομαι να σου ζησει το μωρακι,να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου και να συνεχισεις να θηλαζεις !!! :D ο μπεμπουλακος μου πινει ακομα δικο μου :lol:

line_flow_rose_beg_16_time_1035867600_text_.gifline_flow_blue_beg_boy_time_1170219600_text_.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!!

Να σας ζήσει....

άντε και με ένα τρίτο σε λίγο, αφού το θέλεις τόσο πολύ!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει να ειναι γερο :) . κι εγω νομιζα οτι η δευτερη γεννα θα ηταν πιο ευκολη αλλα γελαστηκα. τον γιο τον γεννησα με 7 διαστολη και χωρις επισκληριδιο(επαθα αποκολληση πλακουντα και σταματησαν οι σφυγμοι του μωρου ξαφνικα)καισαρικη δεν προλαβαιναμε γιατι επρεπε να με ναρκωσουν και θα χαναμε χρονο αλλα θα χαναμε σιγουρα και το παιδι.οταν το εβγαλε ο γιατρος δεν εκλαψε ηταν νεκρο :cry: αλλα να ειναι καλα οι νεογνολογοι που μου τον εσωσαν. ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ. ΠΟΝΕΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :cry: . λυπαμε αλλα δεν θελω τριτο.

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει να ειναι γερο :) . κι εγω νομιζα οτι η δευτερη γεννα θα ηταν πιο ευκολη αλλα γελαστηκα. τον γιο τον γεννησα με 7 διαστολη και χωρις επισκληριδιο(επαθα αποκολληση πλακουντα και σταματησαν οι σφυγμοι του μωρου ξαφνικα)καισαρικη δεν προλαβαιναμε γιατι επρεπε να με ναρκωσουν και θα χαναμε χρονο αλλα θα χαναμε σιγουρα και το παιδι.οταν το εβγαλε ο γιατρος δεν εκλαψε ηταν νεκρο :cry: αλλα να ειναι καλα οι νεογνολογοι που μου τον εσωσαν. ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ. ΠΟΝΕΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :cry: . λυπαμε αλλα δεν θελω τριτο.

 

Μανουλα οντως πολυ ασχημο αυτο που περασες και απολυτα δικαιολογημενο να μην θελεις αλλο μωρακι...Δεν πειραζει,να χαιρεσαι τα 2 παιδακια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Kαταρχην σας ευχαριστω ολες σας...

 

Για την Aggeloudia...Στην ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ εφαρμοζεται ενα συστημα που ειναι μοναδικο στην Ελλαδα και που εχει εφαρμοστει με επιτυχια στην Αγγλια.Η λεχωνα μπορει να μεινει μεσα στην κλινικη 24 ή 48 ωρες (εκεινη το επιλεγει) εφοσον εχει γεννησει με φυσιολογικο τοκετο.Στην συνεχεια και μεχρι να συμπληρωθουν τεσσερις μερες μετα τον τοκετο, ερχεται στο σπιτι μαια της κλινικης η οποια παρακολουθει το μωρο και τη γυναικα,δινει συμβουλες για τη φροντιδα του νεογνου και αν χρειαστει φωτοθεραπεια για ικτερο, φερνει τη λαμπα στο σπιτι.Με τον τροπο αυτο μαμα και μωρο αποφευγουν την παραταμενη παραμονη στην κλινικη και την επαφη με μικροβια και περνουν πολυ περισσοτερο χρονο μαζι, ενω το μωρο δεν παιρνει τα συμπληρωματα ξενου γαλακτος που δινονται στην κλινικη.

 

Εγω εμεινα στην κλινικη 48 ωρες...

 

αλήθεια στην Αθήνα υπάρχει αυτή η κλινική?

βασικά σε λίγες μέρες γεννάω και δεν ξέρω αν θα μπορέσω το πρώτο μου μωράκι που είναι 17 μηνών...θα μου άρεσε να γυρίσω σπίτι μετά απο 48 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αλήθεια στην Αθήνα υπάρχει αυτή η κλινική?

βασικά σε λίγες μέρες γεννάω και δεν ξέρω αν θα μπορέσω το πρώτο μου μωράκι που είναι 17 μηνών...θα μου άρεσε να γυρίσω σπίτι μετά απο 48 ώρες...

 

Νομιζω οτι η ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ υπαρχει και στην Αθηνα αλλα δεν ξερω αν εφαρμοζει αυτο το προγραμμα...Παντως αν υπαρχει,θα ηταν οτι καλυτερο για μαμα και νεογεννητο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...