Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;


Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;  

1.104

  1. 1. Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;

    • Εργάζεστε στον χώρο του σπιτιού σας;
    • Η δουλειά σας είναι σε μικρή απόσταση απο το σπίτι;
    • Κάνετε ολόκληρο ταξίδι για να πάτε στην εργασία σας;


Recommended Posts

Εγώ προς το παρόν δεν έργάζομαι επειδή μεγαλώνω τον γιό μας...

Αλλά όταν μέναμε Τζιτζιφιές...κάναμε ολόκληρο ταξίδι για να πάμε στην εργασία μας στον Άγιο Στέφανο....

Έπιανα δουλειά στις 08:30 και ξυπνάγαμε απο τις 06:00 για να προλάβουμε να ετοιμαστούμε και να αντιμετωπίσουμε την κίνηση στην εθνική...ευτυχώς εργαζόμουν στον ίδιο χώρο με τον άντρα μου και έτσι είχα μεταφορικό μέσον...

όταν μετακομισαμε στο σπίτι του άντρα μου(Κηφισιά) πάνω απο το πατρικό του, η απόσταση εργασίας ήταν πλέον μικρή.

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ ταξίδι, στο Κορωπί (από το κέντρο της Αθήνας) για επτά χρόνια. Τώρα που απολύθηκα, ένα από τα κυριότερα κριτήρια για να βρω δουλειά είναι ακριβώς αυτό. Να είναι μικρή η απόσταση!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα εχω σαν γνώμονα την αποσταση, οτι μειον κι αν εχει αυτο.

Οταν έμενα Μενιδι, δουλευα Θρακομακεδονες.

Οταν επιασα δουλεια στο Ν.Ηρακλειο, μετακομισαμε στην Πεύκη.

Το καταστημα που στείνουμε με το συζυγο τωρα ειναι στο Ν.Ηρακλειο.Ουτε 10λεπτα αποσταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Στην προηγούμενη δουλειά μου (από όπου και με απέλυσαν ,όντας έγκυος:evil:),τις περισσότερες φορές πήγαινα με τα πόδια και έκανα περίπου 20-25 λεπτά.Στην τωρινή δουλειά μου που παρεπιμπτόντως ξεκίνησα πριν μία εβδομάδα,κάνω και πάλι τον ίδιο σχεδόν χρόνο.Ο οποίος χρόνος περιλαμβάνει το να πάω απ'το σπίτι μου στην στάση του λεωφορείου,από εκεί στον προορισμό μου και από εκεί στην δουλειά.Είμαι απ'τις τυχερές λοιπόν όσον αφορά στην απόσταση,με την μόνη διαφορά ότι η τωρινή μου δουλειά κάθε άλλο παρά μόνιμη είναι:?

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Εγώ αλλάζω....νομό καθημερινά!!! Μένω ανατολική Θεσσαλονίκη και πηγαίνω στο Κιλκίς κάθε μέρα, εκτός Παρασκευής βέβαια που δε δουλεύω λόγω μειωμένου ωραρίου!!! Αυτό σημαίνει ότι κάνω περίπου 40 χλμ το πρωί και άλλα τόσα το απόγευμα, όπου βέβαια γίνεται χ α μ ό ς στον περιφερειακό!!!!!:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Η δουλειά μου βρισκεται 10 λεπτα με το αυτοκίνητο απο το σπίτι ...... αλλο προβλημα όμως εχω ...... που το μυαλό μου κανενα πρωί δεν μπαινει μαζί μου στο αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...