Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΟΡΑΤΕ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΑΝΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ;;;;  

445

  1. 1. ΦΟΡΑΤΕ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΑΝΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ;;;;

    • ΝΑΙ
      139
    • ΟΧΙ , ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΑΓΙΟ.
      256


Recommended Posts

Περσι καναμε μονο ενα μπανιο και αυτο των 10''!!!! :lol:

Φετος εχουμε σκοπο να τη χαρουμε τη θαλασσα...και αναρωτιεμαι τι πανα να βαλω στη μικρη;;; :roll::roll:

Καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχουν ειδικες αδιαβροχες...αλλα κοιταξα στο σουπερ και δε βρηκα τιποτα....ή μηπως να μην της βαλω καθολου;;;Αχ δε ξερω...καμια γνωμη;;; :?

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όντως έχει ειδικές πάνες για την θάλασσα της Libero δεν θυμάμαι την πλήρη ονομασία τους...............

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει ειδικές πάνες για την θάλασσα της Libero δεν θυμάμαι την πλήρη ονομασία τους...............

Στα καρφουρ που κοιταξα δεν τις ειχε...θα κοιταξω και αλλου βεβαια....αλλη μαρκα δεν εχει μονο Libero ;;;;;

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

 

λοιπον, λεγονται swimpants της libero και τις εχουν ΜΟΝΟ!! τα ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ!!!

πηρα τηλεφωνο την εταιρεια , γιατι εμεις δεν τα βρηκαμε πουθενα!!ουτε στον μαρινοπουλο, ουτε στον βεροπουλο ουτε και στον σκλαβενιτη.

η κοπελα στην εταιρεια μου ειπε, οτι τις συγκεκριμενες πανες-μαγιω τις δινουν μονο στα ΑΒ!!!

οποτε μην ψαχνετε αδικα! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Pampers εχει πανες για τη θαλασσα και γενικοτερα για το νερο οι οποιες οταν βραχουν δεν "φουσκωνουν" οπως οι κανονικες. Λεγονται Splashers Swimpants.

 

Εδω υπαρχουν, δεν ξερω για Ελλαδα. Εφοσον ομως υπαρχουν πανες Pampers υποθετω οτι θα υπαρχουν και αυτες για τη θαλασσα.

 

Εγω πηρα ενα πακετο απ'αυτες αλλα θα τον βαζω και με το μαγιω του.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Η Pampers εχει πανες για τη θαλασσα και γενικοτερα για το νερο οι οποιες οταν βραχουν δεν "φουσκωνουν" οπως οι κανονικες.

 

Εδω υπαρχουν, δεν ξερω για Ελλαδα. Εφοσον ομως υπαρχουν πανες Pampers υποθετω οτι θα υπαρχουν και αυτες για τη θαλασσα.

 

 

δυστυχως στην ελλαδα , εχουμε μονο libero πανες-μαγιω μιας χρησης και τις οικολογικες, που τις πλενεις και τις ξαναφοραει το παιδακι.(τις βρηκα στα λητω)...............

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

 

λοιπον, λεγονται swimpants της libero και τις εχουν ΜΟΝΟ!! τα ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ!!!

πηρα τηλεφωνο την εταιρεια , γιατι εμεις δεν τα βρηκαμε πουθενα!!ουτε στον μαρινοπουλο, ουτε στον βεροπουλο ουτε και στον σκλαβενιτη.

η κοπελα στην εταιρεια μου ειπε, οτι τις συγκεκριμενες πανες-μαγιω τις δινουν μονο στα ΑΒ!!!

οποτε μην ψαχνετε αδικα! :wink:

 

Είσαι σίγουρη ?εγώ τις είχα αγοράσει από τον Μαρινόπουλο και τον Μασούτη

αλλά είμαστε Θεσ/νίκη οπότε ΑΒ δεν έχουμε και πολλά :wink:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ εγώ την έβαζα στη θάλασσα μόνο με το μαγιώ και μετά όταν καθότανε έξω κι έπαιζε (με συχνές βέβαια βουτιές στη θάλασσα) της έβαζα αυτές τις αδιάβροχες της libero. Μη φανταστείτε ότι δε βρέχονται, απλώς δε φουσκώνουν από το νερό όπως οι κοινές πάνες που γίνονται 100 κιλά.

Ενώ εδώ δεν τις είχα βρει στα σούπερ μάρκετ στη Σάμο τις είχανε παντού :!::!::!:

 

Φέτος το καλοκαίρι, καλώς εχόντων των πραγμάτων, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε μια και καλή από τις πάνες :)

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρισυ τις είχα αγοράσει από τα Carrfour δεν ξέρω βέβαια μήπως φέτος εχει γίνει αλλαγή. Εμείς της φορούσαμε το μαγιώ της και όταν έβγαινε από την θάλασσα της έβασα κανονική πανα, τώρα αν ξαναμπαίναμε (που ξαναμπαίναμε) στην θαλασσα αν δεν είχε στεγνώσει το μαγιό της έβαζα αυτή την πανα μαγιώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι σίγουρη ?εγώ τις είχα αγοράσει από τον Μαρινόπουλο και τον Μασούτη

αλλά είμαστε Θεσ/νίκη οπότε ΑΒ δεν έχουμε και πολλά :wink:

 

μαλλον γι αυτο!!!αφου πηρα τηλεφωνο να ρωτησω που θα βρω στην αθηνα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

πάντως... αν τα καμάρια σας έχουν γενικώς "πρόγραμμα" για τα κακάκια τους και δεν ανησυχείτε ιδιαίτερα για κακάκια, υπάρχουν ΥΠΕΡΟΧΑ μαγιώ με ενσωματωμένη πάνα :lol:

πήραμε ένα υπέροχο γαλάζιο με αμαξάκια πάνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν μαγιο στα αθλητικα ειδη που εχουν επενδυση απο μεσα, ειδικα για μωρα ωστε να μην υπαρχει προβλημα εαν κανει κατι το παιδι, αυτα τα μαγιο τα χρησιμοποιουν για πισινες,οποτε πιστευω οτι βολευει καλυτερα αυτο παρα να αγοραζεις συνεχεια αδιαβροχες πανες

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μαγιό ομολογώ πως δεν τα ήξερα.

 

Εγώ πάντα τα έβαζα στη θάλασσα χωρίς πάνα μόνο με μαγιό. Τώρα κο@/@φαρδία να το πω.....πάντως ατύχημα δεν είχα ποτέ (εκτός από τσίσα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μαγιό ομολογώ πως δεν τα ήξερα.

 

Εγώ πάντα τα έβαζα στη θάλασσα χωρίς πάνα μόνο με μαγιό. Τώρα κο@/@φαρδία να το πω.....πάντως ατύχημα δεν είχα ποτέ (εκτός από τσίσα)

 

και εγω το ιδιο με την Μαρινουλα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α κοριτσάκια για πειτε για τα μαγιώ με ενσωματωμένη πάνα.

Που τα βρισκουμε? Μονο σε μαγαζια με αθλητικά ειδη? Εχουν ολες οι μαρκες ή ειναι συγκεκριμένη?

Δεν θα το αντεξω να κουβαλαω ΚΑΙ pampers στη παραλια :roll:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος!

Όχι πάνα ΚΑΙ μέσα στο νερό!!

Ας πάρουν και λίγο αέρα τα πωπουδάκια τους :lol::lol:

Οι αδιάβροχες πάνες υπάρχουν βασικά για το baby-swimming στην πισίνα. Όχι για τη θάλασσα. :D

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

εαν θυμαμαι καλα εχουν κ τα PRENATAL,αλλα ολα τα αθλητικα μαγαζια εχουν παιδικα μαγιο,παντως τα παιδια πολυ σπανια κανουν κακα μεσα στο νερο,τις πιο πολλες φορες τα τσισα τους κανουν

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν για ολα τα κιλα ετσι;;;δεν ειναι one size...θα παω σε ΑΒ να ψαξω..λεμε παρασκευη να παμε να κανουμε το πρωτο μπανιο για φετος...!!!!

Αλλη μια απορια...παπουτσακια παραλιας να της παρω ή δεν θα τα χρησιμοποιησουμε;;;;Βολευουν;;;

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σ'αυτή τη σελίδα, παρακάτω έχει και πάνες απο νεοπρέν.

 

http://www.bloomingmarvellous.co.uk/ProductList.aspx?CategoryID=b-swimwear&language=en-GB&intcam=int_homepage_220508_life5_kidssunp1

 

Εμείς πήραμε μια πάντως και την χρησιμοποιήσαμε μια φορά μόνο.

Πιο πολύ ήταν το δικό μου άγχος μην τυχόν και συμβεί ατύχημα στο νερό παρά η διάθεση της κόρης μας για αταξίες στο νερό :wink:

 

Εκείνο που χρησιμοποιούμε ακόμα και σήμερα είναι το uv suit για τα παιχνίδια στην άμμο.

Link to comment
Share on other sites

Οι αδιάβροχες πάνες υπάρχουν βασικά για το baby-swimming στην πισίνα. Όχι για τη θάλασσα. :D

Ειναι και για τη θαλασσα και για την πισινα.

Νερο εχει και στη θαλασσα και στην πισινα.

Εμεις τουλαχιστον εδω τις χρησιμοποιουμε και για θαλασσα και για πισινα.

Έλεος!

Όχι πάνα ΚΑΙ μέσα στο νερό!!

Ας πάρουν και λίγο αέρα τα πωπουδάκια τους :lol::lol:

Σωστα, καλυτερα χωρις πανα. :D

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν για ολα τα κιλα ετσι;;;δεν ειναι one size...θα παω σε ΑΒ να ψαξω..λεμε παρασκευη να παμε να κανουμε το πρωτο μπανιο για φετος...!!!!

Αλλη μια απορια...παπουτσακια παραλιας να της παρω ή δεν θα τα χρησιμοποιησουμε;;;;Βολευουν;;;

 

εμεις παντως αγορασαμε παπουτσακια της chicco 2 ζευγαρακια απο τα λητω ...........

εχω κακη εμπειρια απο τον ανηψιο μου , ο οποιος συχαινοταν να παταει στην αμμο και τον ειχαν συνεχεια αγκαλια μεχρι μεγαλο παιδακι !!!!οποτε???

εγω θελω να ειναι ελευθερα τελειως, να παιζουν και να τρεχουν κι εγω να ειμαι ξωπισω σαν την τρελη!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν για ολα τα κιλα ετσι;;;δεν ειναι one size...θα παω σε ΑΒ να ψαξω..λεμε παρασκευη να παμε να κανουμε το πρωτο μπανιο για φετος...!!!!

Αλλη μια απορια...παπουτσακια παραλιας να της παρω ή δεν θα τα χρησιμοποιησουμε;;;;Βολευουν;;;

Αν η παραλία έχει άμμο δεν χρειάζονται παπουτσάκια :D

Το περπάτημα στην άμμο κάνει και πολύ καλη γυμναστική στα πελματάκια :wink:

Αν πάλι έχει πέτρες ή βραχάκια χρειάζεται παπουτσάκια για να μπορεί να περπατάει χωρίς να πονάει :D

 

Ειναι και για τη θαλασσα και για την πισινα.

Νερο εχει και στη θαλασσα και στην πισινα.

Εμεις τουλαχιστον εδω τις χρησιμοποιουμε και για θαλασσα και για πισινα.

Ναι βρε! Δεν εννοώ ότι είναι ακατάλληλες για τη θάλασσα....απλά στη θάλασσα δεν είναι απαραίτητες. Όσα τσισάκια και να κάνει το μωρό δεν θα τη λερώσει :wink: ενώ στην πισίνα... :?

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Σε λίγο καιρό σκέφτομαι να αρχίσω να κάνω μπάνιο στη θάλασσα την 7 μηνών κορούλα μου. Έχω βρει δύο τύπους μαγιό. Ένα είναι το κλασικό σκέτο μαγιό μπικίνι ή ολόσωμο και άλλος τύπος είναι με επένδυση σαν πάμπερς. Δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Από τη μία μεριά σκέφτομαι το απλό μαγιό αλλά φοβάμαι μην τα κάνει στη θάλασσα και από την άλλη φοβάμαι ότι αυτό με την ενίσχυση θα κρατάει μικρόβια. Έχετε καμία ιδέα?

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...