Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποκόλληση πλακούντα


Recommended Posts

Ημουν έγκυος 3 μηνών στο δεύτερο παιδί και έπαθα ολική αποκόλληση πλακούντα.Όπως ήταν φυσικό το έμβρυο χάθηκε.Ήθελα πολύ να μείνω έγκυος.Τώρα(σχεδόν 5 μήνες αργότερα)θέλω να προσπαθήσω πάλι για δεύτερο αλλά φοβάμαι....Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου πως όλα θα πάνε καλά,αλλά όταν έρχεται η ''στιγμή'' δεν θέλω....Ίσως μου έδιναν θάρρος παρόμοιες ιστορίες.

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ημουν έγκυος 3 μηνών στο δεύτερο παιδί και έπαθα ολική αποκόλληση πλακούντα.Όπως ήταν φυσικό το έμβρυο χάθηκε.Ήθελα πολύ να μείνω έγκυος.Τώρα(σχεδόν 5 μήνες αργότερα)θέλω να προσπαθήσω πάλι για δεύτερο αλλά φοβάμαι....Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου πως όλα θα πάνε καλά,αλλά όταν έρχεται η ''στιγμή'' δεν θέλω....Ίσως μου έδιναν θάρρος παρόμοιες ιστορίες.

μην σκεφτεσαι αρνητικα βασω,το οτι δεν κρατησε ο οργανισμος σου το εμβρυο μια φορα δεν σημαινει οτι αυτο θα ξανασυμβει!δεν θα ειχει εμφυτευτει καλα το εμβρυο η μηπως δεν προσεξες κ κουραστηκες λιγο παραπανω?αφου ηδη εχεις ενα παιδακι κ πηγε καλα η πρωτη σου εγκυμοσυνη θα τα καταφερεις κ στην επόμενη απλα να εισαι λίγο πιο προσεκτικη τους πρώτους 3 μήνες.εξάλου ξερεις κ το μυστικο για να μεινεις "ποδια ψηλά" :lol:

αλήθεια ισχύει αυτό? :shock::shock:

980992402e.png
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς ισχύει.Τη ζημιά την έπαθα από κούραση και από τις αγκαλιές της μικρής,αλλά όλο αυτό το ψυχολογικό μέρος(να το ακούσεις,ναυτίες κλπ.)δεν ξέρω.....με τρομάζει η ιδέα πως μπορεί να μου ξανασυμβεί παρόλο που την πρώτη εγκυμοσύνη δεν την κατάλαβα καθόλου γιατί δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.Σ'ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη.Ίσως αυτο είναι που χρειάζομαι για να προχωρήσω,γιατί ο σύζυγος το πήρε τόσο βαριά που δεν ήθελε να το συζητήσουμε κι έτσι όλοι οι φόβοι και η θλίψη έμειναν μέσα μου.Ευχαριστώ.....

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

vasso καλημερα και εγω το ιδιο επαθε 3 1/2 μηνων στο δευτερο παιδακι,εχει περασει 1 1/2 μηνας και στεφτομαι ακριβως οπως εσυ.

σιγουρα δεν σημαινει οτι θα ξαναγινει! :D ευχομαι συντομα και παλι εγκυος! :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα vasso...καταλαβαινω απολυτα ποσο πολυ πονεσες και σε τι φαση ψυχολογικη βρεθηκες..προσπαθησε ομως να προχωρησεις μπροστα..εχεις ενα παιδακι ηδη που πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενη γιαυτο..και ενα ανδρουλη που σαγαπαει...οταν θα νιωσεις ετοιμη θα ερθει και το 2ο παιδακι..δεν χρειαζεται να βιαζεσαι και να πιεζεσαι...να περνεις κουραγιο απο το πρωτο και θα το κανεις ενα αδερφακι συντομα..μια δυσκολια μας κανει πιο δυνατους για το μελλον..καλη δυναμη και ευχομαι να πανε ολα καλα σε σενα...

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πριν λίγο καιρό είχα μια άτυχη εγκυμοσύνη και μου κόστισε πάρα πολύ.

Ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη, στην πρώτη δόξα τον Θεό όλα πήγαν καλά και έχω ένα υγειέστατο αγοράκι.

Δεν σου κρύβω όμως πως φοβάμαι να ξαναμείνω έγκυος γιατί τριγυρνάει στο μυαλό μου η πιθανότητα να ξαναγινει κάτι παρόμοιο αν και ο γιατρός μου είπε ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός.

Όταν νοιώσεις πραγματικά πως είσαι έτοιμη τότε ξεκίνα θετικά και όλα θα πάνε καλά. Αυτό σκοπεύω να κάνω και γώ και άν το θελήσει ο Θέος θα ξαναγίνω μανούλα.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα με ένα υγειές μωράκι στην αγκαλιά.

698927w3uri2g9kq.gif + 698925jp6q6xl5uz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ημουν έγκυος 3 μηνών στο δεύτερο παιδί και έπαθα ολική αποκόλληση πλακούντα.Όπως ήταν φυσικό το έμβρυο χάθηκε.Ήθελα πολύ να μείνω έγκυος.Τώρα(σχεδόν 5 μήνες αργότερα)θέλω να προσπαθήσω πάλι για δεύτερο αλλά φοβάμαι....Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου πως όλα θα πάνε καλά,αλλά όταν έρχεται η ''στιγμή'' δεν θέλω....Ίσως μου έδιναν θάρρος παρόμοιες ιστορίες.

Λοιπον κεντρικη αποκολληση πλακουντα επαθα εγω στην εγκυμοσυνη μου οταν ημουν 7 μηνων. Ο γιατρος μου το αντιμετωπισε ο τυχαιο γεγονος. Αποτελεσμα? Στην δευτερη εγκυμοσυνη μου που ειχα και διδυμα, επαθα προεκλαμψια. Κατοπιν εορτης συνειδητοποιησε οτι ανεβαζα πιεση :shock::evil: ... Προχωρησα σε τριτη εγκυμοσυνη αφου ειχα κανει ενα σωρο εξετασεις. Ο νεος μου γιατρος απο την αρχη εντοπισε το προβλημα της πιεσης και με τα καταλληλα φαρμακα, ξεκουραση και πανω απο ολα συνεχη παρακολουθηση τωρα εχω και τον γιο μου.

Τι θελω να πω με την ιστορια μου... Το εψαξες καθολου γιατι εγινε αυτη η αποκολληση? Τι σου ειπε ο γιατρος?

Λογικο ειναι να φοβασαι, ομως εχοντας αυτο το ιστορικο στην πλατη σου ειμαι σιγουρη οτι ο γιατρος την επομενη φορα θα σε προσεξει ιδιαιτερα και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΠΩς ΚΙ ΕΣΥ ΟΜΩς ΠΗΡΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΞΑΝΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΠΩς ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩς ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΝ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙς ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ :D

Link to comment
Share on other sites

Vasso, εγω στον τριτο μηνα δεν επαθα αποκολληση, αλλα σταματησε η καρδουλα του να χτυπα....Μετα απο παρα πολυ συντομο διαστημα, εμεινα

εγκυος και ολα πηγαν τελεια! :) Μην αργεις...καλη επιτυχια

729706hob7u94pp6.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ!!!Δεν ξέρετε πόσο θάρρος μου δίνετε όταν βλέπω πως σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο αλλά δεν το βάζετε κάτω.....Ήδη σκέφτομαι τώρα το καλοκαίρι που η μικρή μου θα κλείσει τα δύο να κάνω πάλι την απόπειρα για αδερφάκι....

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!!!Δεν ξέρετε πόσο θάρρος μου δίνετε όταν βλέπω πως σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο αλλά δεν το βάζετε κάτω.....Ήδη σκέφτομαι τώρα το καλοκαίρι που η μικρή μου θα κλείσει τα δύο να κάνω πάλι την απόπειρα για αδερφάκι....
:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Αχ!!!Δεν ξέρετε πόσο θάρρος μου δίνετε όταν βλέπω πως σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο αλλά δεν το βάζετε κάτω.....Ήδη σκέφτομαι τώρα το καλοκαίρι που η μικρή μου θα κλείσει τα δύο να κάνω πάλι την απόπειρα για αδερφάκι....
:D:D:D:D
Να το κάνεις....299481a1w9czrf0r.gif

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι και λίγο αυτό που πάθατε κορίτσια. Μπορεί να λέμε, ότι είναι μέσα στη ζωή, κανείς όμως δεν το θέλει μέσα στη δική του ζωή. Μπράβο που το αντιμετωπίζετε, συζητώντας το και μπράβο που σκέφτεστε να ξαναπροσπαθήσετε άμεσα. Στη εγκυμοσύνη όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά μέχρι το τέλος. Όμως επειδή μία φορά συμβαίνει το κακό, δείτε και τη θετική πλευρά: είναι εντελώς απίθανο να σας ξανατύχει!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το θεωρείς ως τυχαίο γεγονός,αλλά η αλήθεια είναι πως δεν το προσπερνάς έτσι απλά.Άσε που είναι και οι ορμόνες στη μέση και σε πιάνει κατάθλιψη και τα σχετικά.Εγώ που μίλησα με ψυχολόγο μου είπε πως περίπου 4 μήνες μετά το συμβάν θα άρχιζα να παίρνω τα πάνω μου.Εν τω μεταξύ δεν θα ξεχάσω ποτέ το σύζυγό μου που μόλις βγήκαμε από το γιατρό για να πάμε στο νοσοκομείο είχε κάτσει στο πεζοδρόμιο και έκλαιγε σαν μωρό....Ήταν η πρώτη φορά που είδα τέτοια αντίδραση από τη μεριά του!!!

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ έχασα το πρώτο μου παιδί στην 21η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου, είχα πάει για το β επιπέδου και οι γιατροί μου ανακοίνωσαν ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του και είχε σταματήσει η ανάπτυξη του στις 15 εβδομάδες! η ιστολογική εξέταση δεν έδειξε καμιά ανωμαλία στο έμβρυο, αλλα΄ένα θρόμβο 2 εκατοστά στην κεντρική αρτηριά και μάλλον αυτή ήταν η αιτία, αλλά όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλία βγήκαν αρνητικές καθώς και όλα τα υπόλοιπα, οπότε το θεωρήσανε οι γιατροί τυχαίο γεγονός! ήθελα να μείνω κατευθείαν έγκυος, αλλά φοβόμουνα πάρα πολύ, όταν τελικά έμεινα (μετά από 7 μήνες προσπαθειών) και είδα το θετικό από τη ία χάρηκα και από την άλλη άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια! ευτυχώς όλα πάνε καλά προς το παρόν ,αλλά δεν παώ να ανυσηχώ υπερβολικά πολύ, ευτυχώς η μπουμπούκα μου μου δίνει πολύ συχνά σημάδι ότι είναι καλά και έτσι ηραμώ κάπως, πάντως όταν πηγαίνω στο γιατρό ακόμη δεν θέλω να μπαίνει κανείς μαζί μου στην αρχή μην ακούσω κάτι κακό, μόλις διαπιστώσουμε ότι όλα καλά, τότε φωνάζω και τους άλλους!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχασα το πρώτο μου παιδί στην 21η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου, είχα πάει για το β επιπέδου και οι γιατροί μου ανακοίνωσαν ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του και είχε σταματήσει η ανάπτυξη του στις 15 εβδομάδες! η ιστολογική εξέταση δεν έδειξε καμιά ανωμαλία στο έμβρυο, αλλα΄ένα θρόμβο 2 εκατοστά στην κεντρική αρτηριά και μάλλον αυτή ήταν η αιτία, αλλά όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλία βγήκαν αρνητικές καθώς και όλα τα υπόλοιπα, οπότε το θεωρήσανε οι γιατροί τυχαίο γεγονός! ήθελα να μείνω κατευθείαν έγκυος, αλλά φοβόμουνα πάρα πολύ, όταν τελικά έμεινα (μετά από 7 μήνες προσπαθειών) και είδα το θετικό από τη ία χάρηκα και από την άλλη άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια! ευτυχώς όλα πάνε καλά προς το παρόν ,αλλά δεν παώ να ανυσηχώ υπερβολικά πολύ, ευτυχώς η μπουμπούκα μου μου δίνει πολύ συχνά σημάδι ότι είναι καλά και έτσι ηραμώ κάπως, πάντως όταν πηγαίνω στο γιατρό ακόμη δεν θέλω να μπαίνει κανείς μαζί μου στην αρχή μην ακούσω κάτι κακό, μόλις διαπιστώσουμε ότι όλα καλά, τότε φωνάζω και τους άλλους!
Τζενουλα καλη συνεχεια να εχεις και η ωρα η καλη!
Link to comment
Share on other sites

jenny έγραψε:

εγώ έχασα το πρώτο μου παιδί στην 21η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου, είχα πάει για το β επιπέδου και οι γιατροί μου ανακοίνωσαν ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του και είχε σταματήσει η ανάπτυξη του στις 15 εβδομάδες! η ιστολογική εξέταση δεν έδειξε καμιά ανωμαλία στο έμβρυο, αλλα΄ένα θρόμβο 2 εκατοστά στην κεντρική αρτηριά και μάλλον αυτή ήταν η αιτία, αλλά όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλία βγήκαν αρνητικές καθώς και όλα τα υπόλοιπα, οπότε το θεωρήσανε οι γιατροί τυχαίο γεγονός! ήθελα να μείνω κατευθείαν έγκυος, αλλά φοβόμουνα πάρα πολύ, όταν τελικά έμεινα (μετά από 7 μήνες προσπαθειών) και είδα το θετικό από τη ία χάρηκα και από την άλλη άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια! ευτυχώς όλα πάνε καλά προς το παρόν ,αλλά δεν παώ να ανυσηχώ υπερβολικά πολύ, ευτυχώς η μπουμπούκα μου μου δίνει πολύ συχνά σημάδι ότι είναι καλά και έτσι ηραμώ κάπως, πάντως όταν πηγαίνω στο γιατρό ακόμη δεν θέλω να μπαίνει κανείς μαζί μου στην αρχή μην ακούσω κάτι κακό, μόλις διαπιστώσουμε ότι όλα καλά, τότε φωνάζω και τους άλλους!

Τζεννούλα σου εύχομαι τα καλύτερα.όλα θα πάνε καλά.......

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

σας ςυχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια, άβαλα τον ευατό μου σαν παράδειγμα ότι οι ατυχίες που μας συμβαίνουν δεν πρέπει να μας ρίχνουν, αλλά να μας κάνουν πιο δυνατές!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ΤΖΕΝΟΥΛΑ,αυτο εκανα κι εγω οταν εχασα τα πρωτα μου παιδακια και να που τωρα δοξα τον ΘΕΟ εχω το νινακι μου.θελει δυναμη και αγωνα η ζωη αλλιως δε παλευεται.....

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΙΔΙΑ.ΜΑΖΙ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΥΟ(ΕΙΧΕ ΟΜΟΖΥΓΩΤΙΚΑ ΔΥΔΙΜΑ)ΠΑΡΑΜΟΡΦΟΘΗΚΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΙΝΑΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΖΑΝΕ ΤΟ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΝΕΚΡΑ :cry: ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΗ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΣΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΠΡΙΝ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΦΡΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΤΟΥ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΑ.ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΜΗΠΩΣ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΕΝΑ ΜΗΝΑΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΙΣΕΙΣ,ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΝΑΧΩΡΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΟΓΚΩΣΗ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ.ΕΚΑΝΑ 6 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ Κ.Τ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ Κ.Τ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ 6Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΕΒΑΛΛΑ.ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ 4,5 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΑΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

 

 

 

line_test_beg_minie_time_1074056400_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

 

dev114pr___.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΣΤΑ 18 ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΟΥΣΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ...ΣΤΑ 25 ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ (ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΕΝΤΟΝΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ-ΕΚΛΑΙΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΤΕΜΠΗ-).ΣΤΑ 29 ΜΟΥ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΣΤΗΝ 6η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ 2 ΧΡΟΝΩΝ ...ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ...

ΝΙΩΘΩ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ.... :cry:

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

nikijo γεια σου. Μην σκεφτεσαι ετσι για τον εαυτο σου. Πως ειναι δυνατον να λες οτι εισαι αχρηστη. Αν καταλαβα καλα εχεις ενα κοριτσακι στην αγγαλιτσα σου και αυτο ειναι υπεροχο!!!! :D:D:D Το οτι απεβαλλες τις περισσοτερες φορες ειναι τυχαιο γεγονος. Μην το σκεφτεσαι. Ισως ειανι καλυτερα ετσι. Μπορει να μην ηταν υγειες το μωρακι αυτο. Τι να πουνε και αλλες οπως και γω που το μεγαλωνουμε μεσα στην κοιλια μας και ξαφνικα μετα απο εναν προγραμματισμενο υπερηχο μαθαινουμε ή οτι εχει σταματησει η καρδουλα του ή οτι εχει καποιο αλλο προβλημμα και πρεπει να το σταματησουμε...

 

Μπορεις να κανεις παιδια και το ξερεις πολυ καλα αυτο!!!! Το κεφαλι ψηλα, να αγαπας τον αντρα σου και το επομενο μωρακι θα ερθει οταν εκεινο κρινει οτι ειναι η σωστη ωρα!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...