Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι μέρες θηλασμού πλησιάζουν στο τέλος?!?


Recommended Posts

Μέσα στα Χριστούγεννα (13ισι μηνών) η Μάγια δοκίμασε γάλα (φρέσκο κανονικό - απο την κούπα μου) και ξετρελλάθηκε. Από εκείνη τη μέρα όποτε έβρισκε την κούπα μου ήθελε να πιει (παρεπιπτόντως, μπορεί και πίνει κανονικά από την κούπα σαν ενήλικας :shock::lol: ). Ετσί άρχισα να της δίνω που και που στο ποτηράκι της. Μάλιστα της πήρα και παιδικό γάλα (έχω πάρει advance, αβγ, αλμιρον). Εχει ξετρελλαθεί με τη γεύση και πλέον το ζητάει! Συνεχίζω να την θηλάζω 3 φορές τη μέρα μέσο όρο (πρωί βράδυ νυχτα και όταν δουλεύω απογεύματα που γυρνάω απο τη δουλειά - το έχει αραιώσει μόνη της ,πριν τη γνωριμία με το γάλα), αλλά το άγχος μου (δικαιολογημένο ή μη) είναι ότι τώρα ζητάει το γάλα και όταν θηλάζει. Δηλ. θηλάζει λίγο και μετα απο λίγο σταματάει και φωνάζει "μπαμπα μου, γαια" (μπαμπα μου, γάλα! :lol: ) Μπορεί να είναι αστείο σαν φάση, αλλα εμένα με στεναχωρεί λιγάκι...Μου φαίνεται δηλαδή ότι αν δεν τη θήλαζα καθόλου και της έδινα απευθείας το γάλα δεν θα είχε κανένα πρόβλημα :-( .... Αν δεν της φέρουμε γάλα δε, βάζει τα κλάμματα και με κοιτάει στα μάτια....!

 

Τώρα έχω ανάμεικτα συναισθήματα.... Νιώθω άσχημα γιατί μπορεί να την έκανα άθελά μου να αποθηλάζει... Απο την άλλη αφού το ζητάει , να μην ακούσω την ανάγκη της? Δεν ξέρω τι να κάνω....

 

Είχα καταλάβει ότι όταν αρχίσει να αραιώνει ο θηλασμός θα στεναχωρηθώ, αλλά τώρα νιώθω και τύψεις ότι μπορεί άθελα μου εγώ να το προκάλεσα....

 

Είναι έτσι???

 

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Erica

Δε νομίζω πως είναι κάτι που εσείς το προκαλέσατε... καταλαβαίνω τα συναισθήματά σου γιατί και εγώ κάπως έτσι ένιωσα όταν είδα τα πρώτα σημάδια ότι ο μικρός μου αρχίζε να ξεπερνάει το θηλασμό... το παιδί ως τότε δεν ήθελε να δει το ξένο γάλα και ξαφνικά σα να το ζητούσε από μόνο του. Τελικά, ο αποθηλασμός για εκείνον (σε ηλικία 10 μηνών περίπου) έγινε εντελώς ανώδυνα, το ίδιο και για το στήθος μου και μόνο σε εμένα κόστισε... προσωπικά το ξεπέρασα σχετικά γρήγορα και το είδα ως εξής: δε στέρησα από το παιδί μου κάτι που είχα και έβαλα τα δυνατά μου για όσο μπορούσε να κρατήσει. Από εκεί και πέρα η φύση, ή μάλλον το παιδί αποφασίζει για τη συνέχεια... σου εύχομαι για όσο ακόμα κρατήσει καλή συνέχεια και αν πάλι δεν κρατήσει άλλο πολλά μπράβο που αξίζουν σε εσένα και σε όλες τις μανούλες (τις θηλάζουσες στην προκειμένη). Να είσαι σίγουρη πως σε λίγο καιρό ο θηλασμός θα είναι μια πολύ γλυκιά ανάμνηση και μια εμπειρία που σίγουρα θα ξαναζήσεις με το δεύτερο παιδάκι σου.... :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ annastasia μου,

 

η αληθεια είναι ότι μου έχει στοιχίσει.... Ξέρω ότι δεν θα θηλάζω για πάντα, αλλά πίστευα ότι αφού ο ΠΟΥ συστήνει θηλασμό για τα 2 πρώτα έτη τουλάχιστον, έχω λίγο ακόμα να διανύσω... Αυτός είναι και ο λόγος που με κάνει να πιστεύω ότι εγώ το προκάλεσα...

 

Αλλά δεν ξέρω... θα έπρεπε να ήμουν απαγορευτική με το γάλα, όπως θα ήμουν με το αλάτι και τη ζάχαρη? Αυτό δεν το έκανα και να τα αποτελέσματα... Από την άλλη γλυκά έχει φάει και δεν τρελλαίνεται...Στο γάλα πως ξετρελλάθηκε???

 

Ισως πρέπει να συνεχίσω βλέποντάς το μέρα με τη μέρα. Θα συνεχίσω να προσφέρω και ας κάνει ότι θέλει η ίδια...Υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε στην προηγούμενη κατάσταση? Αλλά είναι και αυτό σωστό, δεδομένου ότι είναι επιλογή της???

 

Ίσως πρέπει απλά να το ξεπεράσω και να χαρώ που το παιδί μου μεγαλώνει???

 

Να 'σαι καλά για την υποστήριξη πάντως!!!! Νιώθω ότι τουλάχιστον δεν είμαι μόνη! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Erica

Πολύ καλά κάνει και συστήνει ο ΠΟΥ, αλλά μέχρι εκεί που μπορούμε κιόλας έτσι; Δε θα στεναχωριέσαι (για πολύ τουλάχιστον :wink: ) και θα χαίρεσαι την καθημερινότητα της κούκλας σου με τις όποιες αλλαγές της... έχει τόσα να σου δώσει και να της δώσεις που είναι κρίμα να τα αγνοείς και να αφήνεις να επισκιάζονται από αυτό το γεγονός...

... νομίζω πως η απόφαση που παίρνεις είναι σωστή. Συνέχισε να της προσφέρεις και όσο πάει... :D

 

Υ.Γ. Πώς κατάλαβε η μικρή ότι το φρέσκο γάλα λειτουργεί ως "υποκατάστατο" του δικού σου; Φοβερό! Μην αποκλείεις πάντως να ήταν τυχαίο το ότι δοκίμασε το φρέσκο γάλα και ταυτόχρονα άρχισε να αποθηλάζει (αν όντως αποθηλάζει). Μπορεί απλά να της άρεσε, όπως θα μπορούσαν να της αρέσουν και τα γλυκά τα οποία "έτυχε" να μην την ξετρελλαίνουν...

Σε καμία μα καμία περίπτωση δεν ευθύνεσαι... :D

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Πώς κατάλαβε η μικρή ότι το φρέσκο γάλα λειτουργεί ως "υποκατάστατο" του δικού σου; Φοβερό!

 

Έλα μου ντε!!!!!! Ίσως επειδή πινει στο ένα πίνει και στο άλλο... τι να πω....!

 

Ευχαριστώ για την υποστήριξη! Την χρειαζομαι :) . Και που ξέρεις... μπορεί να αποφασίσει ότι θα συνεχίσει το θηλασμό... Αλλα και να μην συνεχίσει, εγω θα προσπαθήσω να το ξεπεράσω τάχιστα και να επικεντρώσω στο κουτσουνάκι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

erica μου καλη επιτυχια στη συνεχεια της προσπαθειας σου!Πιστευεω οτι κι αν ακομη αποθλασει και να στεναχωρηθεις δεν θα κρατησει και πολυ.Εχεις τοσα καινουρια πραγματα να ζησεις με τη μπουμπουκα σου που θα ειναι χαρα ακομη και το περασμα σε μια νεα φαση.Δε νομιζω οτι εκανες λαθος που της εδωσες να δοκιμασει.Εγω ειμαι υπερ του να δοκιμαζει το παιδι νεα πραγματα και ας αποφασιζει το ιδιο,χωρις πιεση.Ισως να αποθηλαζε ακομη κι αν δεν δοκιμαζε,που ξερεις.Οτι και να γινει να ειναι καλα κι εσυ να μη στεναχωριεσαι για τετοια πραγματα!

 

ΥΓ:Μπραβο της που πινει κατευθειαν απο ποτηρι!Απιστευτο!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις τοσα καινουρια πραγματα να ζησεις με τη μπουμπουκα σου που θα ειναι χαρα ακομη και το περασμα σε μια νεα φαση.Δε νομιζω οτι εκανες λαθος που της εδωσες να δοκιμασει.Εγω ειμαι υπερ του να δοκιμαζει το παιδι νεα πραγματα και ας αποφασιζει το ιδιο,χωρις πιεση.Ισως να αποθηλαζε ακομη κι αν δεν δοκιμαζε,που ξερεις.Οτι και να γινει να ειναι καλα κι εσυ να μη στεναχωριεσαι για τετοια πραγματα!

 

ΥΓ:Μπραβο της που πινει κατευθειαν απο ποτηρι!Απιστευτο!

 

Συμφωνώ απολύτως :D

Δεν την πίεσες να μην θηλάσει, ούτε της το έκοψες εσύ απότομα!. Η κορούλα σου έχει απλά γευστικές ανησυχίες :D

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Έρικα, αυτή την συζήτηση είχαμε σήμερα! Μου έλεγε η μητέρα μου ότι δεν θα θέλει να αποθηλάσει κι εγώ της έλεγα, που ξέρεις, μπορεί να θελήσει μόνος του να σταματήσει, και ότι πιο πολύ θα με πειράξει εμένα παρά τον μικρό!

Καταλαβαίνω και τον προβληματισμό σου και την μικρή απογοήτευση...

Πάντως μην κατηγορείς τον εαυτό σου! Μπορεί να είναι φάση και απλά να ήθελε να δοκιμάσει και κάτι άλλο. Όπως και να έχει εσύ έχεις κάνει το καλύτερο για την μικρή σου!

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια ευχαριστώ για την υποστήριξη! :)

 

Σήμερα το πρωί ξύπνησε και ήρθε με χαρά στην αγκαλιά μου και μου ζήτησε με νάζι μαμ (να θηλάσει). Μόλις γδύθηκα (είχα ετοιμαστεί ήδη για δουλειά) χτύπαγε παλαμάκια από χαρά και γέλαγε! Θήλασε και όταν τελείωσε μου είπε "Παμμμμ.... (πάει)Μπαμπά μου, γαια (γάλα)..." ήπιε και γάλα που έφερε ο μπαμπάς της (κάτω από 100 ml) και μετά χαρούμενη ξεκίνησε το παιχνίδι...

 

Χάρηκα πολύ που ζήτησε να θηλάσει! Το σκεφτόμουν πολύ και χθες και είπα ότι, ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει! Δεν θα την πιέσω να κάνει τίποτα...ό,τι θέλει και όσο συνεχίσουμε!

 

Να' στε όλες καλά! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Erica

Καταρχήν το γεγονός ότι σε αυτή την ηλικία πίνει κάτω από 100 ml ξένο γάλα σημαίνει ότι πίνει αρκετάααααα από το δικό σου, οπότε απερίσπαστα μπορείς να συνεχίσεις να της το προσφέρεις και να πίνει μετά και από το ποτήρι... Πιθανότατα να μην είναι η πείνα της αυτή που ικανοποιείται με το άλλο γάλα, αλλά η λαχτάρα της για κάτι καινούργιο... στον αποθηλασμό θα χάσει και το ενδιαφέρον της για το στήθος σου το οποίο δε σας συμβαίνει για την ώρα.... οπότε... keep up the good work!

:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Annastasia μου κοίτα, εχει πιεί και παραπάνω (μέχρι και 200 ml!) αλλά σήμερα και χθες ήπιε ελάχιστα από το ξένο, απλά το ζήτησε....

 

Το φιλοσόφησα λίγο και είπα ότι θα δεχτώ την πραγματικότητα... το παιδί μου μεγαλώνει και θα το αφήσω να κάνει τις επιλογές του, όποιες και αν είναι αυτές! :wink:

 

Το post μου αυτό χρησιμέυει και για τις πιο φρέσκες θηλάζουσες μαμάδες, για να δουν ότι έρχεται και αυτή η στιγμή αργά ή γρήγορα χωρίς προειδοποίηση, οπότε ας είναι προετοιμασμένες για να μην περάσουν την στεναχώρια μου! :wink:

 

Εν το μεταξύ, το ticker μου καλά κρατεί... Με ξένο γάλα λίγο ή πολύ, θηλάζουμε ακόμα! :D

Link to comment
Share on other sites

αυτήν την εκδοχή δεν την είχα σκεφτεί ποτέ!!! κάνουμε τόση προσπάθεια να καταφέρουμε να θηλάσουμε τα παιδιά μας,μετά το απολαμβάνουμε και τελειώνει πάλι "επίπονα"!

ας αρχίζω να προετοιμάζομαι από τώρα... :?

Link to comment
Share on other sites

Το post μου αυτό χρησιμέυει και για τις πιο φρέσκες θηλάζουσες μαμάδες, για να δουν ότι έρχεται και αυτή η στιγμή αργά ή γρήγορα χωρίς προειδοποίηση, οπότε ας είναι προετοιμασμένες για να μην περάσουν την στεναχώρια μου! :wink:

 

Εν το μεταξύ, το ticker μου καλά κρατεί... Με ξένο γάλα λίγο ή πολύ, θηλάζουμε ακόμα! :D

 

Πω πω Έρικα τι να πω! Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό το θέμα τις τελευταίες μέρες που έχουμε ξεκινήσει τις στέρεες τροφές και ό Ιάσονας δείχνει πολύ ενθουσιασμένος και από μόνος του έχει αρχίσει να αντικαθιστά μερικές φορές θηλασμούς :cry: Σε καταλαβαίνω απόλυτα που στενοχωρήθηκες, κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι. Αλλά τι να κάνεις τα μικρά ανθρωπάκια μας μεγαλώνουν κι έχουν ανησυχίες...8)

Συγχαρητήρια που τα κατάφερες τόσο καλά μέχρι εδώ! keep up the good job :)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο θηλασμος ειναι το καλυτερο δωρο που μπορεις να κανεις στο παιδι σου. Ομως οταν ερχεται η ωρα να σταματησεις ειτε νωρις ειτε αργα η μητερα αισθανεται τυψεις και ενοχες. Αυτο ειναι φοβερο συναισθημα!!!

Ομως οι μανουλες που θηλαζουν τοσους μηνες αξιζουν ενα μεγαλο μπραβο για μενα!!! Εγω τελικα δεν τα καταφερα... μονο 2 μηνες αποκλειστικα στην πρωτη και παλι 2 μηνες στη δευτερη αλλα και με συπληρωμα γιατι δεν εφτανε.

Παντως σκεφτειτε οτι εισαστε απο τις λιγες μητερες που θηλαζετε τα παιδακια σας τοσο διαστημα. Δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεστε...εχετε δωσει το μεγαλυτερο δωρο στα παιδια σας. Υπαρχουν και μανουλες που δεν θηλασαν καθολου...για τον οποιοδηποτε λογο.

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα έχω ανάμεικτα συναισθήματα.... Νιώθω άσχημα γιατί μπορεί να την έκανα άθελά μου να αποθηλάζει...

 

Noμίζω πως έχεις άδικο... Δεν την έκανες εσύ να αποθηλάσει! Τα παιδιά σε αυτή την ηλικία μπορούν να πιούνε μια χαρά φρέσκο γάλα αλλά δεν το αντιμετωπίζουν σαν υποκατάστατο του θηλασμού. Το αντιμετωπίζουν όπως και το χυμό, όπως και μια άλλη τροφή. Δεν μείωσε τους θηλασμούς εξαιτίας του γάλακτος στο ποτήρι, τους μείωσε πριν από αυτό και θα τους μείωνε έτσι κι αλλιώς. Αν έχει ανάγκη το θηλασμό θα τον συνεχίσει για όσο διάστημα τον έχει ανάγκη! :wink:

 

Η μείωση των θηλασμών δεν σημαίνει πάντα σταμάτημα του θηλασμού. Πολλά μωρά ή νήπια κρατούν ένα θηλασμό την ημέρα ή ένα θηλασμό κάθε λίγες μέρες για μεγάλο χρονικό διάστημα πριν σταματήσουν οριστικά το θηλασμό. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να ευχαριστήσω για μία ακόμη φορά όλες τις συναγωνίστριες μαμάδες, που απαντησαν άμεσα στην αγωνία που εξέφρασα και ειδικότερα την Αγλαια που η γνώμη της για μένα έχει ειδική βαρύτητα!

 

Με καθησυχάσατε κορίτσια! Ευχαριστώ! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

...οκ,ερώτηση "σχετική"-

 

έχει δυο τρεις μερες που η μικρη δεν πολυθηλαζει το μεσημερι,αναμεσα στη φρουτοκρεμα και στο φαγητό. Πρώτα θήλαζε συνεχεια,οπότε τώρα αφού δε θηλαζε σκέφτηκα τις πρωτες δυο μερες οτι απλα δεν θα πειναει ακόμα. Σήμερα μου φάνηκε πολύ περίεργο και είπα να δοκιμάσω δίνοντας το μεσημεριανό νωρίτερα. Μόλις αρνείται λοιπόν το στήθος δίνω το κρεατάκι της κλπ σκεφτόμενη οτι αφού δεν πεινάει λογικά δεν θα φάει,αυτό συμβαίνει γενικά,όποτε δεν πεινάει ούτε δοκιμάζει. Σήμερα όμως :shock: το άδειασε όλο το πιάτο σε 5 λεπτά!!!

 

??? έτυχε? ή κάτι άλλο??

 

Αγλαία ξέρω πως εχεις πει οτι σε τοσο μικρη ηλικια το μωρο δεν αποθηλαζει μονο του ευκολα. Απλά δεν ξέρω...θα δούμε.

 

εντάξει και να αποφασίσει μονη της να κοψει τους θηλασμούς σιγα σιγα μεσα στη μερα δεν ειναι καταστροφη για μενα,με το πρωι βραδυ τί στο καλό,θα τον κλείσουμε τον χρόνο,απλά μου ήρθε "απότομο" γιατί μέχρι τώρα θήλαζε αδιακρίτως :wink: πάντα αγαπούσε τις στερεες τροφες αλλα σαν το γαλα της μαμας δεν ειχε...

 

τελοσπαντων θα δω μηπως τυχον βγαινει το πεμπτο δοντακι.... :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι απο την ζεστη ? Και εμενα εχει λιγες μερες που δεν τρωει πολυ καλα . Και εγω υποψιαζομαι μηπως ειναι δοντια. Εχει βγαλει τα 2 κατω και βλεπω τα 2 πανω φουσκωμενα τι να πω. Παρεπιπτοντως στην ηλικια που ειστε ποσες φορες την ημερα θηλαζει η μπουμπου? Το εχω και εγω αγχος τωρα που θα αρχισω σιγα σιγα στερεες καθε ποτε θα θηλαζει. Ποιο πολυ σε ρωταω γιατι στην ηλικια που ειναι η δικια σου θα αρχισω δουλεια ξανα για να δω αν χρειαστε να κανω τραπεζα αν ειναι να ξεκινισω σιγα σιγα!

Παντως στο θεμα μας παλι και τον Ιουνιο μου ξαναεκανε τα ιδια και μετα επανηλθε στους φυσιολογικους του ρυθμους για αυτο λεω μηπως ειναι λογω ζεστης.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι οτι δεν τρωει,ισα ισα!!! :) απλα δειχνει καπως καποιες φορες να προτιμαει το κουταλι....

 

(σημειωση-αυτη τη στιγμη,μιαμιση ωρα μετα το φαγητο θηλαζει πολυ πολυ ομορφα :cool: θα με τρελανει και μ'αρεσει! :wink: )

 

τζενη,εμενα τρωει κσνονικα δυο γευματα στερεων τροφων τη μερα και τις υπολοιπες φορες θηλαζει-σπανια θα δωσω και τριτο γευμα,οταν δεν εχει φαει καλα κατι απο τα δυο πρωτα. τραπεζα εγω δεν θα μπορουσα να κανω γιατι με το θηλαστρο η σχεση μας δεν ειναι η ιδανικη :lol: αλλα οπως ειπε η αγλαια οταν λειπω δινω τις στερεες...βεβαια δεν δουλευω κανονικο 8ωρο οποτε ειμαι τυχερη,και η αποσταση ειναι σχεδον αμελητεα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά λείπεις! :)

Όταν δούλευα (τώρα κάνουμε διακοπές :D ), η μικρή θήλαζε πρωί - βράδυ και νύχτα... ενώ τώρα που είμαι όλη μέρα μαζί της θηλάζει 4 φορές την ημέρα... Όσο για το φαί το τσακίζει (αλλά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο αφού ντρέπομαι στην παραλία μόλις δει παιδί με φαι αρχίζει τα μάμ μαμ μαμ και δεν ξεκολλά με τίποτα)

 

Όσο για το νυχτερινό θα σας γράψω τις εμπειρίες μου όταν γυρίσουμε και δούμε τα αποτελέσματα... Ααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχ :roll:

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε την κορουλα σου να αποφασισει μονη της.

Παντως 10 μηνων 2 γευματα στερρεες τα βλεπω μια χαρα! Εγω πηγα ακριβως στον 5ο και μου ειπε 11 πμ φρουτοκρεμα, μεσημερι πρωτα χορτοσουπα μετα εμπλουτισμενη με κοτοπουλο και αργοτερα μοσχαρι και απογευμα ρυζαλευρο βανιλια, ολα αυτα με διαφορα μια εβδομαδα ξεκινοντας με ρυζαλευρο , μετα φρουτα και μετα την "σουπα" και φυσικα τον γειωσα. Μου φανηκε καταρχας πολυ νωρις αφου θηλαζουμε αποκλειστικα και δευτερον ολα αυτα μαζι? Δεν ειναι πολλα εσεις τι λετε? Μου ειπε στο τελος του μηνα να θηλαζω μονο πρωι βραδυ, πιο πολυ οδηγιες αποθηλασμου τα ειδα ! Λεω τωρα να ξεκινισω στον 6ο με λιγη κρεμα και μετα στα μεσα 6ου αν πανε ολα καλα φρουτα και απο τον 7ο λαχανικα αλλα δεν θα του κοψω απο μονη μου το γαλα ! Οποτε το θελησει μονος του

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά λείπεις! :)

Όταν δούλευα (τώρα κάνουμε διακοπές :D ), η μικρή θήλαζε πρωί - βράδυ και νύχτα... ενώ τώρα που είμαι όλη μέρα μαζί της θηλάζει 4 φορές την ημέρα... Όσο για το φαί το τσακίζει (αλλά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο αφού ντρέπομαι στην παραλία μόλις δει παιδί με φαι αρχίζει τα μάμ μαμ μαμ και δεν ξεκολλά με τίποτα)

 

Όσο για το νυχτερινό θα σας γράψω τις εμπειρίες μου όταν γυρίσουμε και δούμε τα αποτελέσματα... Ααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχ :roll:

 

αχ φελινι συγγνωμη δε διευκρινησα...

 

ΔΕΝ ΛΕΙΠΩ :cool: η δουλεια μου σταματησε τον ιουνιο και ξαναρχιζει σε λιγες μερες.... :oops: οπότε εγώ εδώ είμαι και προσφέρω συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον τα βραδυα μας ηταν παντα παραδεισος....

 

 

...οπότε τα περιμενω να γινουν κολαση οταν αρχισω κανονικα τη δουλεια χαχα :cool: (ναα δούμε πόσο θα γελάω τότε :lol: )

 

 

 

ggeny,καλα τα λες,σιγα σιγα και βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...