Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι ώρα ήταν όταν καταλάβατε ότι γεννάτε?


Τι ώρα ήταν όταν καταλάβατε ότι γεννάτε?  

1.142

  1. 1. Τι ώρα ήταν όταν καταλάβατε ότι γεννάτε?

    • 00:00-03:00
      156
    • 03:00-06:00
      161
    • 06:00-09:00
      117
    • 09:00-12:00
      65
    • 12:00-15:00
      49
    • 15:00-18:00
      53
    • 18:00-21:00
      70
    • 21:00-24:00
      106


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγώ το κατάλαβα στις 10 το βράδυ όταν έσπασαν τα νερά στην επίσκεψη που έκανα στο γιατρό μου στο νοσοκομείο. Ο μικρός γεννήθηκε κατά τις 3 και μισή τα ξημερώματα.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ παρόλο που είχα πόνους από τις 6 το απόγευμα περίπου ήμουν σίγουρη ότι δεν θα γεννούσα εκείνη την ημέρα. Το κατάλαβα όταν πήγα στην κλινική και μου το είπαν οι μαίες!!! :D:D:D

Γέννησα 4 ακριβώς... το πρωί. Ήταν η καλύτερη εμπειρία της ζωής μου!!!

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα οι συσπάσεις ξεκίνησαν Πεεμπτη 10 το βράδυ, αλλά νομιζα οτι ήταν προπαρασκευαστικές (είχα αργήσει και τοοοσο που πλέον δεν πίστευα ότι θα γεννήσω :lol::lol: ) και κατά τις 4:30-5 το πρωί ξύπνησα από πιο έντονες συσπάσεις και τότε κατάλαβα ότι γεννάω. Τελικά γέννησα Παρασκευή 18:15 το απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

 

Γύρω στις 9 το βράδυ, ήμουν με τον άντρα μου σε μια παιδική χαρά και χαζεύαμε τα παιδάκια. Ένιωσα πόνους όπως στην περίοδο και κάθισα σε ένα παγκάκι, ήρθε κοντά μου μια γιατρός και μου είπε ότι έτσι ξεκινάει ο τοκετός, με τέτοιου είδους πόνους! Ήμουν στην 38η εβδομάδα και δεν το περίμενα!

 

Τελικά γέννησα το επόμενο απόγευμα στις 7:00!

.png
Link to comment
Share on other sites

Απο την προηγουμενη αισθανομουν πολυ περιεργα και κατα τις 7 το πρωι κατι ψυλλιαστηκα......!

 

Πηγα στο νοσοκομειο 9.25 και γεννησα τελικα 13.33 με επειγουσα καισαρικη.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην 41 εβδομάδα και δεν ήθελε να βγει ακόμα οπότε πήγα με ραντεβού και τεχνητούς πόνους. Άρα ούτε εμένα νομίζω ότι πιάνει.

Παρόλα αυτά γεννήθηκε στις 17:57.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελω να πω στις εγκυουλες μας (ειδικα στις πρωταρες!) ειναι να μην αγχωνεστε και θα το καταλαβετε σιγουρα οταν ερθει η ωρα.

 

Εμενα ουτε τα νερα σπασανε, ουτε πονους ειχα. Μονο κατι πονακια που ολες εχουν ως συνηθως στον 9ο, αλλα ηξερα οτι θα γεννουσα εκεινη την ημερα, προφανως απο ενστικτο. Μολις ειδα βλεννα με λιγο αιματακι στα τσισα σιγουρευτηκα κι εγω κι ο γιατρος μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα με καισσαρικη οποτε δεν πιανετε αλλα απ'οτι βλεπω Γιαννη τα περισσοτερα μωρακι προτιμουν τις βραδινες και τις πρωτες πρωινες ωρες οποτε ετοιμασου για ξενυχτι :lol::lol:

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από νωρίς το απόγευμα είχα έντονες συσπάσεις!

Θυμάμαι οτι προσπαθούσα να είμαι απόλυτα

ήρεμη & ψυχραίμη ... τα νερά έσπασαν το ίδιο

βράδυ κατα τις 10,3μ.μ .... και περίπου στις 4.00πμ τα ξημερώματα

της επόμενης πια μέρας (14-06-2006)...........

 

ΖΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΗΧΙΑ!!!! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Με πιασαν οι πόνοι κ έσπασαν τα νερά ανήμερα την Πρωτοχρονιά στις 3.10 το μεσημέρι κ γέννησα τα ξημερώματα στις 6..14 ώρες φυσιολογικός τοκετός χωρίς επισκληρίδιο χωρίς τπτ....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...