Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Α'ιμα μετα απο περίοδο


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Θα ηθελα τα φώτα σας σε κάτι που συνέβη πρώτη φορά στον κύκλο μου.

Βρίσκομαι στην 12η ημερα και τις τελευταιες 3 ημερες περναω μια ελαφρα ίωση με δεκατα,τα οποία επιμένουν.

Αδιαθετησα 10 Μάρτη και σήμερα το βραδυ είδα κατα το σκουπισμα πολύ λιγο αίμα .Και λίγο μια ενοχληση σαν ακρατεια να πω?οχι τσουξιμο,σαν ενοχληση,οχι πονος.Δε ξερω πως θα συνεχιστει αυτο απόψε η αυριο.

Τις τελευταιες ημέρες παίρνω ενα χαπι για τον θυροειδη και το filicin.Απο χτες πήρα βιταμινες C και ενα αποσυμφορητικο για το συναχι.Να εφταιξαν οι βιταμινες?Αντιβιωση δεν εχω πάρει.

Οι γονιμες ημέρες δεν ήρθαν ακόμη και οι επαφες μας ηταν πολύ λίγες.Η περίοδος πλεον κραταει 2-3 μερες το πολύ.

Δε ξερω γιατι το ροζ αίμα και εχω αγχωθεί.Να ανυσηχήσω?δε ξερω αν θα συνεχιστεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα maralin

Εγω το εχω παθει μια φορα και απ οτι μου ειχε πει ο γιατρος μου ηταν ορμονικη διαταραχη.

Επισης εξαιτιας ινωμυωματος που εχω στη μητρα παρουσιαζω καποιες φορες αιμα (το βλεπω απλα στο εσωρουχο οχι αιμμοραγια)και αυτο σχετιζετε και με τις επαφες αλλα και με την ημερα του κυκλου μου.ξερω δηλαδη(το εχω τσεκαρει)οτι λιγο πριν τις γονιμες οταν εχω επαφη δυο μερες ακριβως μετα θα εχω αιμα.κ αυτο ειναι απο το ινωμυωμα.Εσυ το εχεις ψαξει καθολου αυτο το κομματι;ινωμυωματα και πολυποδες τα δημιουργουν συνηθως αυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα maralin

Εγω το εχω παθει μια φορα και απ οτι μου ειχε πει ο γιατρος μου ηταν ορμονικη διαταραχη.

Επισης εξαιτιας ινωμυωματος που εχω στη μητρα παρουσιαζω καποιες φορες αιμα (το βλεπω απλα στο εσωρουχο οχι αιμμοραγια)και αυτο σχετιζετε και με τις επαφες αλλα και με την ημερα του κυκλου μου.ξερω δηλαδη(το εχω τσεκαρει)οτι λιγο πριν τις γονιμες οταν εχω επαφη δυο μερες ακριβως μετα θα εχω αιμα.κ αυτο ειναι απο το ινωμυωμα.Εσυ το εχεις ψαξει καθολου αυτο το κομματι;ινωμυωματα και πολυποδες τα δημιουργουν συνηθως αυτα

Eleni-thess σε ευχαριστώ που μου απάντησες!

Δυστυχως πάσχω σε αυτό το θέμα,έχω 3 ινωμυώματα αλλα πολύ μικρα για την ωρα.Ο γυναικολόγος μου είπε θα τα εχουμε υπο παρακολούθηση,δεν ενοχλούν ακόμη αλλα αν μεγαλώσουν θα τα αφαιρεσουμε.Φοβαται μονο το ενα που πιεζει τη σάλπιγγα.

Ευτυχως δεν συνεχιστηκε καποια αιμοραγια μετα το ροζ αίμα,αλλη μια φορα ειχα κατι εκκρισεις-βλεννες με αίμα και τιποτα απο τότε.Το μονο που καμμια φορα νιωθω λίγο πόνο στο τελος της ούρησης.

Και εγω λίγο πριν τις γόνιμες βρίσκομαι και σκέφτηκα μηπως αλλαξαν οι ημερομηνιες λογω που παιρνω ενα χαπι για τον θυροειδη{ανεβασμένη Τsh}.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Θα ηθελα τα φώτα σας σε κάτι που συνέβη πρώτη φορά στον κύκλο μου.

Βρίσκομαι στην 12η ημερα και τις τελευταιες 3 ημερες περναω μια ελαφρα ίωση με δεκατα,τα οποία επιμένουν.

Αδιαθετησα 10 Μάρτη και σήμερα το βραδυ είδα κατα το σκουπισμα πολύ λιγο αίμα .Και λίγο μια ενοχληση σαν ακρατεια να πω?οχι τσουξιμο,σαν ενοχληση,οχι πονος.Δε ξερω πως θα συνεχιστει αυτο απόψε η αυριο.

Τις τελευταιες ημέρες παίρνω ενα χαπι για τον θυροειδη και το filicin.Απο χτες πήρα βιταμινες C και ενα αποσυμφορητικο για το συναχι.Να εφταιξαν οι βιταμινες?Αντιβιωση δεν εχω πάρει.

Οι γονιμες ημέρες δεν ήρθαν ακόμη και οι επαφες μας ηταν πολύ λίγες.Η περίοδος πλεον κραταει 2-3 μερες το πολύ.

Δε ξερω γιατι το ροζ αίμα και εχω αγχωθεί.Να ανυσηχήσω?δε ξερω αν θα συνεχιστεί...

 

Mήπως να έκανες και μια καλλιέργεια ούρων γιατί οι ουρολοιμόξεις είναι ύπουλες και κάνουν πυρετό και όχι απαραίτητα τσούξιμο.Ε΄γω μια φορά μέχρι και αίμα είχα βγάλει την ώρα που σκουπιζόμουνα και μου είχε πει ο γιατρός απορώ πως δεν έκανες 40 πυρετό.Καλή ανάρρωση με την ίωση

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Θα ηθελα τα φώτα σας σε κάτι που συνέβη πρώτη φορά στον κύκλο μου.

Βρίσκομαι στην 12η ημερα και τις τελευταιες 3 ημερες περναω μια ελαφρα ίωση με δεκατα,τα οποία επιμένουν.

Αδιαθετησα 10 Μάρτη και σήμερα το βραδυ είδα κατα το σκουπισμα πολύ λιγο αίμα .Και λίγο μια ενοχληση σαν ακρατεια να πω?οχι τσουξιμο,σαν ενοχληση,οχι πονος.Δε ξερω πως θα συνεχιστει αυτο απόψε η αυριο.

Τις τελευταιες ημέρες παίρνω ενα χαπι για τον θυροειδη και το filicin.Απο χτες πήρα βιταμινες C και ενα αποσυμφορητικο για το συναχι.Να εφταιξαν οι βιταμινες?Αντιβιωση δεν εχω πάρει.

Οι γονιμες ημέρες δεν ήρθαν ακόμη και οι επαφες μας ηταν πολύ λίγες.Η περίοδος πλεον κραταει 2-3 μερες το πολύ.

Δε ξερω γιατι το ροζ αίμα και εχω αγχωθεί.Να ανυσηχήσω?δε ξερω αν θα συνεχιστεί...

 

γενικά το να έχεις λίγο αίμα στις μέρες της ωορρηξίας δεν είναι περίεργο, αν είναι μία φορά στις τόσες. Αν επιμένει, ή είναι σταγόνες και όχι απλά λίγες βλέννες π.χ., μιλάς με το γιατρό σου ο οποίος μπορεί να συστήσει παπ τεστ ή και κάποιον άλλο ελεγχο.

Ομως: κάτι σαν ακράτεια + πυρετός + αίμα = μόλις περιέργραψες ουρολείμωξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mήπως να έκανες και μια καλλιέργεια ούρων γιατί οι ουρολοιμόξεις είναι ύπουλες και κάνουν πυρετό και όχι απαραίτητα τσούξιμο.Ε΄γω μια φορά μέχρι και αίμα είχα βγάλει την ώρα που σκουπιζόμουνα και μου είχε πει ο γιατρός απορώ πως δεν έκανες 40 πυρετό.Καλή ανάρρωση με την ίωση

Σε ευχαριστώ πολύ Arya,εχεις δίκιο κ εγω το σκεφτηκα για την ουρολοιμωξη.αν δω πως κ αυριο με ενοχλει θα παω να κανω καλου κακου.

Link to comment
Share on other sites

γενικά το να έχεις λίγο αίμα στις μέρες της ωορρηξίας δεν είναι περίεργο, αν είναι μία φορά στις τόσες. Αν επιμένει, ή είναι σταγόνες και όχι απλά λίγες βλέννες π.χ., μιλάς με το γιατρό σου ο οποίος μπορεί να συστήσει παπ τεστ ή και κάποιον άλλο ελεγχο.

Ομως: κάτι σαν ακράτεια + πυρετός + αίμα = μόλις περιέργραψες ουρολείμωξη...

Σε ευχαριστώ πολύ ΑγγεΚ !θα παω να κανω τεστ ουρων αν δω οτι συνεχιστει η ενόχληση.Το παπ τεστ που εκανα πολύ πρόσφατα ηταν πολύ καλο κ δεν μου εδειξε καποιο πρόβλημα.

Ο κυκλος μου ειναι 30 ημερες γιαυτο ειπα πως δεν ειμαι σε γονιμες.Αλλά αυτον τον κυκλο ξεκινησα λογω αυξημενης tsh , Euthyrox 50 mg {μικρη δόση} και σκεφτηκα μηπως αλλαξαν λίγο οι ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...