Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογή Γυναικολόγου - Μαιευτήρα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Όπως φαίνεται και απο τον τίτλο του μηνύματός μου βρίσκομαι σε αναζήτηση γυναικολόγου αν είναι δυνατόν στην Κρήτη. Είμαι διατεθειμένη όμως και να ταξιδέψω εκτός Κρήτης προκειμένου να βρω επιτέλους τον άνθρωπο που θα εμπιστευτώ. Έχω κάνει σπονδυλοδεσία (με ο,τι αυτό συνεπάγεται) και μέχρι στιγμής, χωρίς να έχω δει και τόσους πολλούς γιατρούς, δεν έχω γνωρίσει εκείνον που θα με κάνει να πω "στηρίζομαι σε εκείνον και αύριο το πρωί ξεκινάω προσπάθειες"! Είναι κάτι που θέλω πάρα πολύ ωστόσο δεν θα είναι κάτι εύκολο για μένα. Χρειάζομαι κάποιον τον οποίο θα εμπιστευτώ.

Αν έχετε υπόψιν σας κάποιον, Ηράκλειο ή Αθήνα σας παρακαλώ στείλτε μου είτε προσωπικό μήνυμα είτε εδώ. Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.δυστυχως δ ξερω καποιον να σου προτεινω.αλλα αν ειναι δυσκολο να σε αναλαβουν θα κατευθυνομουν σε δημοσιο νοσοκομειο κ μαλιστα πανεπιστημιακο για να με αναλαβει καθηγητης.αν εχεις απευθυνθει στην κρητη μπορεις να ψαξεις κ στο αλεξανδρας στην αθηνα.εχει κ τμημα για δυσκολες εγκυμοσυνες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα σε όλους! Όπως φαίνεται και απο τον τίτλο του μηνύματός μου βρίσκομαι σε αναζήτηση γυναικολόγου αν είναι δυνατόν στην Κρήτη. Είμαι διατεθειμένη όμως και να ταξιδέψω εκτός Κρήτης προκειμένου να βρω επιτέλους τον άνθρωπο που θα εμπιστευτώ. Έχω κάνει σπονδυλοδεσία (με ο,τι αυτό συνεπάγεται) και μέχρι στιγμής, χωρίς να έχω δει και τόσους πολλούς γιατρούς, δεν έχω γνωρίσει εκείνον που θα με κάνει να πω "στηρίζομαι σε εκείνον και αύριο το πρωί ξεκινάω προσπάθειες"! Είναι κάτι που θέλω πάρα πολύ ωστόσο δεν θα είναι κάτι εύκολο για μένα. Χρειάζομαι κάποιον τον οποίο θα εμπιστευτώ.

Αν έχετε υπόψιν σας κάποιον, Ηράκλειο ή Αθήνα σας παρακαλώ στείλτε μου είτε προσωπικό μήνυμα είτε εδώ. Ευχαριστώ πάρα πολύ.

γεια νεφερτιτι. καταλαβαίνω ότι έχοντας κανει σπονδυλοδεσια εισαι αγχωμένη ακόμα περισσότερο.Καλό είναι που ρωτας από τώρα ώστε να είσαι έτοιμη σε ώρα ανάγκης.Ευχομαι βέβαια να μην χρειαστεί. Eίμαι από Αθήνα αλλά κάνω εξωσωματική στον φραϊδάκη στην κρήτη. Δεν ξέρω εάν τον έχεις ακουστά η τον έχεις ήδη επισκεφτεί. Γνώμη μου είναι ότι είναι καλυτέρα να επισκέπτεσαι τους γιατρούς που νομίζεις εσύ μέχρι να βρείς αυτόν που σου ταιριάζει ως άνθρωπο και επιστημονικά καταρτισμένο. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια νεφερτιτι. καταλαβαίνω ότι έχοντας κανει σπονδυλοδεσια εισαι αγχωμένη ακόμα περισσότερο.Καλό είναι που ρωτας από τώρα ώστε να είσαι έτοιμη σε ώρα ανάγκης.Ευχομαι βέβαια να μην χρειαστεί. Eίμαι από Αθήνα αλλά κάνω εξωσωματική στον φραϊδάκη στην κρήτη. Δεν ξέρω εάν τον έχεις ακουστά η τον έχεις ήδη επισκεφτεί. Γνώμη μου είναι ότι είναι καλυτέρα να επισκέπτεσαι τους γιατρούς που νομίζεις εσύ μέχρι να βρείς αυτόν που σου ταιριάζει ως άνθρωπο και επιστημονικά καταρτισμένο. Καλή επιτυχία.

 

Γεια σου! Δεν γνωρίζω τίποτα για τον συγκεκριμένο γυναικολόγο αλλα θα τον τσεκάρω. Αυτό που μου πρότεινες ακολουθώ απλώς ήλπιζα να βρεθεί μια κοπέλα ομοιοπαθής ώστε να μου μιλήσει και για την εμπειρία της. Επειδή νιώθω οτι είμαι η μόνη, θα αποκτούσα και λίγο θάρρος (ελπίζω!). Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις και εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...