Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εύχομαι να γίνω κι εγώ μαμα...


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος αν και σας διαβάζω κάθε βράδυ είστε η παρέα μου! Νιώθω πως εδώ μπορώ να εκφράσω αγωνίες και απορίες που δεν μπορώ αλλού! Είμαι 28 ετών και παντρεύομαι σε 2 μήνες. Έχω πολυκυστικες ωοθήκες με πολύ ασταθή κύκλο. Από τα 20-24 έπαιρνα αντισυλληπτικά. Εδώ και 2 μήνες πίνω inofert. Τον προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στις 28 μερες!! Πρώτη φορά κατάλαβα ωορρηξία με πονο και υγρά και μπαμ στις 14 μέρες αδιαθέτησα! Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα προσπάθειες κάναμε για πρώτη και μοναδική φορά ελεύθερα την 6η μέρα του κύκλου. Δεν πιστεύω να έγινε κάτι όμως. Είπαμε να γίνει πρώτα ο γάμος αλλά και να γίνει δεν μας πειράζει καθόλου!! Τώρα είμαι στην 26η μέρα. Ήθελα να σας γράψω για να σας έχω δίπλα μου σε όλο αυτό το ταξίδι της προσπαθειας που θα ξεκινήσω που δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι για μένα! Το θέλω όμως πολύ κι ας λένε όλοι πόσο δύσκολες είναι οι εποχές! Να είστε όλοι καλά με υγεία στα σπίτια σας! Συγνωμη για το μεγάλο ποστ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος αν και σας διαβάζω κάθε βράδυ είστε η παρέα μου! Νιώθω πως εδώ μπορώ να εκφράσω αγωνίες και απορίες που δεν μπορώ αλλού! Είμαι 28 ετών και παντρεύομαι σε 2 μήνες. Έχω πολυκυστικες ωοθήκες με πολύ ασταθή κύκλο. Από τα 20-24 έπαιρνα αντισυλληπτικά. Εδώ και 2 μήνες πίνω inofert. Τον προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στις 28 μερες!! Πρώτη φορά κατάλαβα ωορρηξία με πονο και υγρά και μπαμ στις 14 μέρες αδιαθέτησα! Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα προσπάθειες κάναμε για πρώτη και μοναδική φορά ελεύθερα την 6η μέρα του κύκλου. Δεν πιστεύω να έγινε κάτι όμως. Είπαμε να γίνει πρώτα ο γάμος αλλά και να γίνει δεν μας πειράζει καθόλου!! Τώρα είμαι στην 26η μέρα. Ήθελα να σας γράψω για να σας έχω δίπλα μου σε όλο αυτό το ταξίδι της προσπαθειας που θα ξεκινήσω που δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι για μένα! Το θέλω όμως πολύ κι ας λένε όλοι πόσο δύσκολες είναι οι εποχές! Να είστε όλοι καλά με υγεία στα σπίτια σας! Συγνωμη για το μεγάλο ποστ!!!!

 

Καλημέρα, perinna! Με το καλό ο γάμος και να ζήσετε ευτυχισμένοι! Και καλούς απογόνους βέβαια! Τα παιδιά είναι πολύ μεγάλη ευτυχία και σου εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις μανούλα. Καλά κάνεις που παίρνεις ινοφερτ, πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει. Εύχομαι τα καλύτερα και καλό ξεκίνημα στη νέα σας ζωή!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ rosali για τις ευχές σου!!! Να είσαι καλά!!!☺ Μακάρι να έρθει γρήγορα! Έκανα και κάποιες εξετάσεις για προγεννετικο έλεγχο ήταν όλες πολύ καλές!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος αν και σας διαβάζω κάθε βράδυ είστε η παρέα μου! Νιώθω πως εδώ μπορώ να εκφράσω αγωνίες και απορίες που δεν μπορώ αλλού! Είμαι 28 ετών και παντρεύομαι σε 2 μήνες. Έχω πολυκυστικες ωοθήκες με πολύ ασταθή κύκλο. Από τα 20-24 έπαιρνα αντισυλληπτικά. Εδώ και 2 μήνες πίνω inofert. Τον προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στις 28 μερες!! Πρώτη φορά κατάλαβα ωορρηξία με πονο και υγρά και μπαμ στις 14 μέρες αδιαθέτησα! Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα προσπάθειες κάναμε για πρώτη και μοναδική φορά ελεύθερα την 6η μέρα του κύκλου. Δεν πιστεύω να έγινε κάτι όμως. Είπαμε να γίνει πρώτα ο γάμος αλλά και να γίνει δεν μας πειράζει καθόλου!! Τώρα είμαι στην 26η μέρα. Ήθελα να σας γράψω για να σας έχω δίπλα μου σε όλο αυτό το ταξίδι της προσπαθειας που θα ξεκινήσω που δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι για μένα! Το θέλω όμως πολύ κι ας λένε όλοι πόσο δύσκολες είναι οι εποχές! Να είστε όλοι καλά με υγεία στα σπίτια σας! Συγνωμη για το μεγάλο ποστ!!!!

 

Κορίτσι μου με το καλό ο γάμος σου και εύχομαι να τον απολαύσατε γιατί είναι μια υπέροχη στιγμή της ζωή μασ!!!Και βέβαια με το καλό η προσπαθειές σου για μπεμπέ!!!Να ξεκινήσεις χαλαρή και έχει δίκιο η Rosali είναι καλά τα inofert έμενα ο γυναικολόγος μου είχε πεί ότι κάνουν τα ωάρια καλύτερης ποιότητας!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου με το καλό ο γάμος σου και εύχομαι να τον απολαύσατε γιατί είναι μια υπέροχη στιγμή της ζωή μασ!!!Και βέβαια με το καλό η προσπαθειές σου για μπεμπέ!!!Να ξεκινήσεις χαλαρή και έχει δίκιο η Rosali είναι καλά τα inofert έμενα ο γυναικολόγος μου είχε πεί ότι κάνουν τα ωάρια καλύτερης ποιότητας!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου ειπε ο γιατρός ότι θέλουν 3-4 μήνες για να δράσουν. Τώρα δεν ξέρω εγώ ήδη είδα διαφορα μιας και αδιαθετησα ακριβώς 28 μέρες. Για να δούμε θα γίνει το ίδιο και αυριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος αν και σας διαβάζω κάθε βράδυ είστε η παρέα μου! Νιώθω πως εδώ μπορώ να εκφράσω αγωνίες και απορίες που δεν μπορώ αλλού! Είμαι 28 ετών και παντρεύομαι σε 2 μήνες. Έχω πολυκυστικες ωοθήκες με πολύ ασταθή κύκλο. Από τα 20-24 έπαιρνα αντισυλληπτικά. Εδώ και 2 μήνες πίνω inofert. Τον προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στις 28 μερες!! Πρώτη φορά κατάλαβα ωορρηξία με πονο και υγρά και μπαμ στις 14 μέρες αδιαθέτησα! Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα προσπάθειες κάναμε για πρώτη και μοναδική φορά ελεύθερα την 6η μέρα του κύκλου. Δεν πιστεύω να έγινε κάτι όμως. Είπαμε να γίνει πρώτα ο γάμος αλλά και να γίνει δεν μας πειράζει καθόλου!! Τώρα είμαι στην 26η μέρα. Ήθελα να σας γράψω για να σας έχω δίπλα μου σε όλο αυτό το ταξίδι της προσπαθειας που θα ξεκινήσω που δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι για μένα! Το θέλω όμως πολύ κι ας λένε όλοι πόσο δύσκολες είναι οι εποχές! Να είστε όλοι καλά με υγεία στα σπίτια σας! Συγνωμη για το μεγάλο ποστ!!!!

 

Καλη αρχη κι απο εμενα perrina!

Με το καλο ο γαμος σας κι ευχομαι συντομα να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!

Εισαι μικρη οποτε ξεκινας χαλαρα, χωρις αγχος.

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη κι απο εμενα perrina!

Με το καλο ο γαμος σας κι ευχομαι συντομα να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!

Εισαι μικρη οποτε ξεκινας χαλαρα, χωρις αγχος.

Σε ευχαριστώ πολύ κι σένα!!! Έχω λίγο άγχος με το θέμα των πολυκυστικων αλλά πιστεύω όλα θα πάνε καλά !!!☺

Link to comment
Share on other sites

Να μην έχεις.

 

Φίλη μου είχε περίοδο μια φορά το 6μηνο και της έλεγαν οι γιατροί (παλιά) ότι δεν θα πιάσει παιδί. Μετά τις 2 εγκυμοσύνες της και τους κορίτσαρους που έχει τώρα, οι γιατροί λένε οκ, συμβαίνει.

 

Αλλη φίλη με πολυκιστικές και αντισύλληψη καμιά 5ετία, τα σταμάτησε και έμεινε σύντομα έγκυος χωρίς πολλά πολλά.

 

Μην αγχώνεσαι μωρέ, ακόμη δεν παντρεύτηκες, ακόμη δεν έκοψες την αντισύλληψη (που λέει ο λόγος) και έχεις πάρει μια στάση, λες και δεν μπορείς να κάνεις παιδιά.

 

Χαλάρωσε, απόλαυσε τον άντρα σου, απολαύστε τον έρωτα χωρίς να μετράς την μέρα και το δευτερόλεπτο, χαρείται τις προετοιμασίες του γάμου σας και όλα τα καλά και θα έρθει η εγκυμοσύνη όπως πρέπει, χωρίς άγχος και αγωνία :wink:

 

Με το καλό... :-D

Link to comment
Share on other sites

Να μην έχεις.

 

Φίλη μου είχε περίοδο μια φορά το 6μηνο και της έλεγαν οι γιατροί (παλιά) ότι δεν θα πιάσει παιδί. Μετά τις 2 εγκυμοσύνες 6της και τους κορίτσαρους που έχει τώρα, οι γιατροί λένε οκ, συμβαίνει.

 

Αλλη φίλη με πολυκιστικές και αντισύλληψη καμιά 5ετία, τα σταμάτησε και έμεινε σύντομα έγκυος χωρίς πολλά πολλά.

 

Μην αγχώνεσαι μωρέ, ακόμη δεν παντρεύτηκες, ακόμη δεν έκοψες την αντισύλληψη (που λέει ο λόγος) και έχεις πάρει μια στάση, λες και δεν μπορείς να κάνεις παιδιά.

 

Χαλάρωσε, απόλαυσε τον άντρα σου, απολαύστε τον έρωτα χωρίς να μετράς την μέρα και το δευτερόλεπτο, χαρείται τις προετοιμασίες του γάμου σας και όλα τα καλά και θα έρθει η εγκυμοσύνη όπως πρέπει, χωρίς άγχος και αγωνία :wink:

 

Με το καλό... :-D

 

Όχι τόσο άγχος η σωστή λέξη είναι ανυπομονησία..προς το παρόν είμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών οι οποίες περνάνε από τα χέρια μου..μέχρι και τις μπομπονιέρες χειροποίητες τις κάνω:eek: Είμαι και εκπαιδευτικός ξένης γλώσσας και ο χρόνος είναι λίγο περιορισμένος. Ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι που ξεκινάμε την καινούρια μας ζωή. Απλά οι πολυκυστικες παντα δημιουργουν ενα μικρό άγχος οχι μονο για εγκυμοσύνη αλλα και το να μην ξερεις ποτε θα αδιαθετησεις ειναι περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι σχετικά καινούριας στο φόρουμ , για την ακρίβεια μπαίνω συχνά για να σας διαβάσω όμως ποτέ δεν εχω γράψει την δική μου ιστορία .

Λοιπόν είμαι παντρεμένη εδώ και 4 χρονιά εκ τον οποίον τα 3 σχεδόν προσπαθώ να συλλάβω. Ο σύζυγός μου είναι 32 χρονών και εγώ 29 . Πριν από 2 χρονιά ξενίσαμε να κάναμε εξετάσεις οι οποίες βγήκαν καλές εκτός από το σπέρμα. Στις τελευταίες εξετάσεις όμως στις 12/1/2017 βρέθηκα εγώ θετική σε χλαμύδα και ο σύζυγος μου σε σταφυλόκοκκο. Σας παραθέτω παρακρατώ το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί τα αποτελέσματα να επηρεαστήκαν από τα μικρόβια και αν μπορώ να μείνω φυσικά έγκυος με τα παρακάτω νούμερα? . Ο γιατρός μας, μας έδωσε αντιβίωση για 20 ήμερες και έχουμε δύο εβδομάδες που τελειώσαμε, μας είπε ότι αυτό έφταιγε που δεν εμένα έγκυος και ότι τώρα μπορώ να μηνώ φυσικά, βέβαια δεν έχουμε κάνει τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε .

Ογκο 4,9 ml ρευστοποίηση εντός 35 λεπτών

Ph. 8,5 ,Αριθμός σπερματοζωαρίων /ml 8.500.00,

Ολικός αριθμός 41.650.000,

κινητικότητα

Αρίστη : 1 ωρα 0%

Νωθρή :36 %

Επιτόπια : 25 %

ΑΚΙΝΗΤΑ : 39 %

Φυσιολογικές μορφές 6%

Ανωμ.κεφαλης 92%

Τέλος στα σχόλια γραφεί ολιγοζωοσπερμια . (Έχω χάσει τον κόσμο από τότε που το διάβασα )

Στα προηγούμενα σπερματοδιάγραμματα

(8/11/16) ο αριθμός ήταν 15.800.000 ανά ml, και στο πρώτο στις

14/1/16 30.800.00.

Θέλω να πω αυτή η σταδιακή μείωση του αριθμού μπορεί να οφείλετε στα μικρόβια η σε κάποια άλλη αίτια ? Δεν μπορώ να σας εκφράσω τα συναισθήματα μου….. θέλουμε πολύ ένα παιδί και μέσα μου ξέρω ότι αφού δεν ήρθε σιγουρά κάτι τρέχει ….. θέλω να ελπίζω σε ένα θαύμα που κάθε μηνά δεν συμβαίνει και ξεκινάμε πάλι από την αρχή ……..!

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας .

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eίμαι σχετικά καινούριας στο φόρουμ , για την ακρίβεια μπαίνω συχνά για να σας διαβάσω όμως ποτέ δεν εχω γράψει την δική μου ιστορία .

Λοιπόν είμαι παντρεμένη εδώ και 4 χρονιά εκ τον οποίον τα 3 σχεδόν προσπαθώ να συλλάβω. Ο σύζυγός μου είναι 32 χρονών και εγώ 29 . Πριν από 2 χρονιά ξενίσαμε να κάναμε εξετάσεις οι οποίες βγήκαν καλές εκτός από το σπέρμα. Στις τελευταίες εξετάσεις όμως στις 12/1/2017 βρέθηκα εγώ θετική σε χλαμύδα και ο σύζυγος μου σε σταφυλόκοκκο. Σας παραθέτω παρακρατώ το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί τα αποτελέσματα να επηρεαστήκαν από τα μικρόβια και αν μπορώ να μείνω φυσικά έγκυος με τα παρακάτω νούμερα? . Ο γιατρός μας, μας έδωσε αντιβίωση για 20 ήμερες και έχουμε δύο εβδομάδες που τελειώσαμε, μας είπε ότι αυτό έφταιγε που δεν εμένα έγκυος και ότι τώρα μπορώ να μηνώ φυσικά, βέβαια δεν έχουμε κάνει τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε .

Ογκο 4,9 ml ρευστοποίηση εντός 35 λεπτών

Ph. 8,5 ,Αριθμός σπερματοζωαρίων /ml 8.500.00,

Ολικός αριθμός 41.650.000,

κινητικότητα

Αρίστη : 1 ωρα 0%

Νωθρή :36 %

Επιτόπια : 25 %

ΑΚΙΝΗΤΑ : 39 %

Φυσιολογικές μορφές 6%

Ανωμ.κεφαλης 92%

Τέλος στα σχόλια γραφεί ολιγοζωοσπερμια . (Έχω χάσει τον κόσμο από τότε που το διάβασα )

Στα προηγούμενα σπερματοδιάγραμματα

(8/11/16) ο αριθμός ήταν 15.800.000 ανά ml, και στο πρώτο στις

14/1/16 30.800.00.

Θέλω να πω αυτή η σταδιακή μείωση του αριθμού μπορεί να οφείλετε στα μικρόβια η σε κάποια άλλη αίτια ? Δεν μπορώ να σας εκφράσω τα συναισθήματα μου….. θέλουμε πολύ ένα παιδί και μέσα μου ξέρω ότι αφού δεν ήρθε σιγουρά κάτι τρέχει ….. θέλω να ελπίζω σε ένα θαύμα που κάθε μηνά δεν συμβαίνει και ξεκινάμε πάλι από την αρχή ……..!

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας .

 

 

Ναι τα μικροβια παιζουν αρκετα μεγαλο ρολο στο σπερμα. Οταν κανετε κ τις επαναληπτικες εξετασεις αν εχετε καθαρισει θα πρεπει να περιμενετε ενα τριμηνο για να επαναλαβετε το σπερμοδιαγραμμα καλο ειναι να ξεκινησεις κνεσυ κ ο αντρας σου βιταμινες ειδικες για πριν την συλληψη αν δεν περνατε εως τωρα. Κ καλο θα ειναι μολις καθαρισεις απτο μικροβιο να κανεις οπωσδηποτε σαλπιγγογραφια. Γενικα μην καθηστερησεις αλλο πιο εξειδικευμενες εξετασεις γιατι τρια χρονια ειναι πολυ μεγαλο διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) , ο αντάρας μου έχει ξεκινήσει να παίρνει βιταμίνες και εγώ περνώ σχεδόν από την αρχή φολικο, όμως ο τελευταίος γιατρός μας είπε πως με αυτό το σπέρμα δεν κάνουν τίποτα οι βιταμίνες και δεν έχουμε ελπίδες. Δεν θέλω να το πιστέψω όμως με τρομάζει πολύ το γεγονός τις πτώσης στα νούμερα είναι τραγικό κάθε φορά που την κάνουμε την εξέταση είναι και χειροτέρα και δεν ξέρουμε τι φταίει , γιατί ο αντάρας μου δεν πίνει δεν καπνίζει , γυμνάζετε αρκετά συχνά, να φανταστείς φέτος άρχισε να πίνει καφέ δεν είχε δοκιμάσει ποτέ στην ζωή του …! Και αυτό που μας ανήσυχει είναι και η κυνικότητα μα είναι δυνατόν 0 ! σε μια ώρα ….! Εγώ εχω κάνει σαλπιγγογραφία ήταν μια χαρά. Έχει κάνεις κάποια παροιμία εμπειρία με ολιγοζωοσπερμια ? κοντεύω να τρελαθώ ….!!

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι σχετικά καινούριας στο φόρουμ , για την ακρίβεια μπαίνω συχνά για να σας διαβάσω όμως ποτέ δεν εχω γράψει την δική μου ιστορία .

Λοιπόν είμαι παντρεμένη εδώ και 4 χρονιά εκ τον οποίον τα 3 σχεδόν προσπαθώ να συλλάβω. Ο σύζυγός μου είναι 32 χρονών και εγώ 29 . Πριν από 2 χρονιά ξενίσαμε να κάναμε εξετάσεις οι οποίες βγήκαν καλές εκτός από το σπέρμα. Στις τελευταίες εξετάσεις όμως στις 12/1/2017 βρέθηκα εγώ θετική σε χλαμύδα και ο σύζυγος μου σε σταφυλόκοκκο. Σας παραθέτω παρακρατώ το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί τα αποτελέσματα να επηρεαστήκαν από τα μικρόβια και αν μπορώ να μείνω φυσικά έγκυος με τα παρακάτω νούμερα? . Ο γιατρός μας, μας έδωσε αντιβίωση για 20 ήμερες και έχουμε δύο εβδομάδες που τελειώσαμε, μας είπε ότι αυτό έφταιγε που δεν εμένα έγκυος και ότι τώρα μπορώ να μηνώ φυσικά, βέβαια δεν έχουμε κάνει τις επαναληπτικές εξετάσεις να δούμε .

Ογκο 4,9 ml ρευστοποίηση εντός 35 λεπτών

Ph. 8,5 ,Αριθμός σπερματοζωαρίων /ml 8.500.00,

Ολικός αριθμός 41.650.000,

κινητικότητα

Αρίστη : 1 ωρα 0%

Νωθρή :36 %

Επιτόπια : 25 %

ΑΚΙΝΗΤΑ : 39 %

Φυσιολογικές μορφές 6%

Ανωμ.κεφαλης 92%

Τέλος στα σχόλια γραφεί ολιγοζωοσπερμια . (Έχω χάσει τον κόσμο από τότε που το διάβασα )

Στα προηγούμενα σπερματοδιάγραμματα

(8/11/16) ο αριθμός ήταν 15.800.000 ανά ml, και στο πρώτο στις

14/1/16 30.800.00.

Θέλω να πω αυτή η σταδιακή μείωση του αριθμού μπορεί να οφείλετε στα μικρόβια η σε κάποια άλλη αίτια ? Δεν μπορώ να σας εκφράσω τα συναισθήματα μουβ¦.. θέλουμε πολύ ένα παιδί και μέσα μου ξέρω ότι αφού δεν ήρθε σιγουρά κάτι τρέχει β¦.. θέλω να ελπίζω σε ένα θαύμα που κάθε μηνά δεν συμβαίνει και ξεκινάμε πάλι από την αρχή β¦β¦..!

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας .

 

Με 0 πρόσθια κίνηση δεν νομιζω οτι μπορείς να μείνεις εγκυος φυσιολογικά. Γιατι το σπερμα πρεπει να εχει κίνηση για να γονιμοποιήσει το ωάριο κλπ.... Απο τη άλλη πλευρά με εξωσωματική παίρνουν απο αυτα που κινούνται νωθρά ή επιτόπια και γονιμοποιουν το ωάριο.

Για όλα υπάρχουν λύσεις να μην στεναχωριέσαι μανούλα θα γίνεις.

Πριν κανεις οτιδήποτε πρεπει να εισαι σιγουρη οτι έχετε καθαρίσει και οι δυο απόλυτα απο τα μικρόβια, γιατι αν συνεχίζετε τις επαφές μεταφέρει ο ένας στο αλλον τα μικρόβια.

 

Βρες γιατρο που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) , ο αντάρας μου έχει ξεκινήσει να παίρνει βιταμίνες και εγώ περνώ σχεδόν από την αρχή φολικο, όμως ο τελευταίος γιατρός μας είπε πως με αυτό το σπέρμα δεν κάνουν τίποτα οι βιταμίνες και δεν έχουμε ελπίδες. Δεν θέλω να το πιστέψω όμως με τρομάζει πολύ το γεγονός τις πτώσης στα νούμερα είναι τραγικό κάθε φορά που την κάνουμε την εξέταση είναι και χειροτέρα και δεν ξέρουμε τι φταίει , γιατί ο αντάρας μου δεν πίνει δεν καπνίζει , γυμνάζετε αρκετά συχνά, να φανταστείς φέτος άρχισε να πίνει καφέ δεν είχε δοκιμάσει ποτέ στην ζωή του …! Και αυτό που μας ανήσυχει είναι και η κυνικότητα μα είναι δυνατόν 0 ! σε μια ώρα ….! Εγώ εχω κάνει σαλπιγγογραφία ήταν μια χαρά. Έχει κάνεις κάποια παροιμία εμπειρία με ολιγοζωοσπερμια ? κοντεύω να τρελαθώ ….!!

 

Καποιες φορες δεν φταει κατι ειναι απλως αυτη η παραγωγη. Ορμονικο ελενχο εχει κανει ο αντρας σου?? Η αντιβιωση θα βοηθησει γιατι τα μικροβια επιρεαζουν απορω πως δεν ειχαν βρεθει απο πριν? Παντως μην τρελενεσε με την εξωσωματικη αυτα τα προβληματα του αντρα λυνονται παρα πολυ ευκολα κ εχεις αμεσως επιτυχια. Ειδικα οταν η γυναικα ειναι υγιης κ σε μικρη ηλικια οπως εσυ υπαρχει απολυτη επιτυχια. Να μην ανχωνεσε απλα να βαλετε σε σειρα κ αυτο το ενδεχομενο κ να μην χανετε χρονο κ χρημα σε αλλα πειραματα κ θεραπειες.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο αφίσα επίτηδες μερικές εβδομάδες μετα την θεραπεία , και θα παω τέλος του μηνά να ξανακάνω εξετάσεις και εγώ και ο άντρας μου, για να έχει φύγει τέλειος η επιρροή της αντιβιώσεις. Εχω βρει και έναν καινούριο γιατρό που ψένεται καλός, αλλά δεν ξέρω τι να κανω να αφήσω τον χρόνο να κυλήσει λίγο ακόμα να δω σε 3 με 6 μήνες πως θα είναι το σπέρμα η να παω κατευθείαν για εξωσωματική ή

 

σπερματεχυνση ?:roll::(

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις δίκιο αφίσα επίτηδες μερικές εβδομάδες μετα την θεραπεία , και θα παω τέλος του μηνά να ξανακάνω εξθετάσεις και εγώ και ο άντρας μου, για να έχει φύγει τέλειος η επιρροή της αντιβιώσεις. Εχω βρει και έναν καινούριο γιατρό που ψένεται καλός, αλλά δεν ξέρω τι να κανω να αφήσω τον χρόνο να κυλήσει λίγο ακόμα να δω σε 3 με 6 μήνες πως θα είναι το σπέρμα η να παω κατευθείαν για εξωσωματική ή

 

σπερματεχυνση ?:roll::(

 

Θα αφησεις να περασει ενα τριμηνο θα δεις πως θα ειναι το σπερμα κ μετα για εξωσωματικη. Σπερματεχυση γινετε μονο οταν το σπερμα ειναι πολυ καλο κ υπαρχει αγνωστη αιτια υπογονιμοτητας αν το σπερμα δεν ειναι καλο μολις συναντησει το ωαριο στη σπερματεχηση δεν θα κανει κινηση να γονιμοποιησει να στο πω πιο απλα οποτε δεν βοηθαει σε αυτες τις περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες δεν φταει κατι ειναι απλως αυτη η παραγωγη. Ορμονικο ελενχο εχει κανει ο αντρας σου?? Η αντιβιωση θα βοηθησει γιατι τα μικροβια επιρεαζουν απορω πως δεν ειχαν βρεθει απο πριν? Παντως μην τρελενεσε με την εξωσωματικη αυτα τα προβληματα του αντρα λυνονται παρα πολυ ευκολα κ εχεις αμεσως επιτυχια. Ειδικα οταν η γυναικα ειναι υγιης κ σε μικρη ηλικια οπως εσυ υπαρχει απολυτη επιτυχια. Να μην ανχωνεσε απλα να βαλετε σε σειρα κ αυτο το ενδεχομενο κ να μην χανετε χρονο κ χρημα σε αλλα πειραματα κ θεραπειες.

 

Έχει κάνει ορμονολογικες εξετάσεις ειχε αυξημένο θυροειδή και ο ενδοκρινολόγος μας είπε δεν χρειάζεστε να πάρει κάποιο χάπι αντίθετα έδωσε σε εμένα και περνώ κάθε πρωί Τ4 50 mg. Η αλήθεια είναι ότι με τρομάζει η εξωσωματική εχω αρκετές γνωστές που μετα την εξωσωματική ανεξάρτητα του αποτελέσματος , παρουσίασαν μετα από μερικά χρονιά καρκίνο, δεν ξερω αν είναι σύμπτωση πάντως αυτό με κάνει να το σκάφτομε δίπλα .

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα αφησεις να περασει ενα τριμηνο θα δεις πως θα ειναι το σπερμα κ μετα για εξωσωματικη. Σπερματεχυση γινετε μονο οταν το σπερμα ειναι πολυ καλο κ υπαρχει αγνωστη αιτια υπογονιμοτητας αν το σπερμα δεν ειναι καλο μολις συναντησει το ωαριο στη σπερματεχηση δεν θα κανει κινηση να γονιμοποιησει να στο πω πιο απλα οποτε δεν βοηθαει σε αυτες τις περιπτωσεις.

 

 

Θα παω και στον γιατρό αλλά εχεις δίκιο , αν δεν εχω καλο σπέρμα δεν γίνεται σπερματεχυνση, Επόμενος είναι μονόδρομος αν δεν βελτιωθεί το σπέρμα η μονή λύση είτε μου αρκέσει είτε όχι είναι η εξωσωματική.:(

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει ορμονολογικες εξετάσεις ειχε αυξημένο θυροειδή και ο ενδοκρινολόγος μας είπε δεν χρειάζεστε να πάρει κάποιο χάπι αντίθετα έδωσε σε εμένα και περνώ κάθε πρωί Τ4 50 mg. Η αλήθεια είναι ότι με τρομάζει η εξωσωματική εχω αρκετές γνωστές που μετα την εξωσωματική ανεξάρτητα του αποτελέσματος , παρουσίασαν μετα από μερικά χρονιά καρκίνο, δεν ξερω αν είναι σύμπτωση πάντως αυτό με κάνει να το σκάφτομε δίπλα .

 

Να μην τρομαζεις τα φαρμακα πια ειναι αρκετα πιο ασφαλη αποτι παλιοτερα κ εγω ξερω κοπελες που δεν παρουσιασαν απολυτως τιποτα. Μια απλη διαδικασια 15 ημερων ειναι. Οι πιθανοτητες να παθεις κατι ειναι παρα πολυ μικρες ενω οι πιθανοτητες να μην κανεις ποτε παιδακι ειναι παρα πολυ μεγαλες αν δεν κανεις εξωσωματικη. Να παρετε κ αλλη γνωμη ενδοκρινολογου ειδικου σε θεματα υπογονιμοτητας δεν ξερουν ολοι πως να κινηθουν σε αυτα τα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Να μην τρομαζεις τα φαρμακα πια ειναι αρκετα πιο ασφαλη αποτι παλιοτερα κ εγω ξερω κοπελες που δεν παρουσιασαν απολυτως τιποτα. Μια απλη διαδικασια 15 ημερων ειναι. Οι πιθανοτητες να παθεις κατι ειναι παρα πολυ μικρες ενω οι πιθανοτητες να μην κανεις ποτε παιδακι ειναι παρα πολυ μεγαλες αν δεν κανεις εξωσωματικη. Να παρετε κ αλλη γνωμη ενδοκρινολογου ειδικου σε θεματα υπογονιμοτητας δεν ξερουν ολοι πως να κινηθουν σε αυτα τα θεματα.

Θα πάμε στον γιατρό και θα δείξει, έχεις δίκιο αν θέλω ένα παιδάκι θα πρέπει να αρχίσουμε να το συζητήσουμε. Συγγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση αλλά ειμουν εκτός σύνδεσης και σου γράψω με κινητό. Θα ψάξω να βρω τα πρωτόκολλα να δω ποιο ακριβώς μας ταιριάζει, μπορεί να γίνει και χωρίς φάρμακα μεσα σε φυσικο κύκλο, πάντως αν είναι να διαλέξουμε ανάμεσα στο να μην γίνω μαμα και στην εξωσωματική μάλλον θα γυρει η ζυγαριά στο πρώτο και ας με φοβίζει το δεύτερο

Ελπίζω σύντομα να βρω τη δύναμη να πω «ΤΕΛΟΣ» και να συνεχίσω ήρεμη και συμφιλιωμένη με τον εαυτό μου, τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

ξύπνησα σήμερα το πρωί και είδα λίγα καφέ υγρά!μέχρι στιγμής δεν έχω τίποτα αλλο!τελευταία περίοδος μου ήρθε στις 18/2!ο κύκλος μου είναι 27-28 μέρες!μπορεί να ειναι κάποιο σύμπτωμα που δείχνει εγκυμοσύνη ?? ενα τεστ αύριο θα δείξει κάτι?!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

ξύπνησα σήμερα το πρωί και είδα λίγα καφέ υγρά!μέχρι στιγμής δεν έχω τίποτα αλλο!τελευταία περίοδος μου ήρθε στις 18/2!ο κύκλος μου είναι 27-28 μέρες!μπορεί να ειναι κάποιο σύμπτωμα που δείχνει εγκυμοσύνη ?? ενα τεστ αύριο θα δείξει κάτι?!

 

Τεστ τοσο νωρις δεν θα δειξει με τιποτα. Θα περιμενεις την πρωτη μερα της καθηστερησης κ θα κανεις μια χοριακη κοστιζει οσο ενα τεστ κ βγαινει την ιδια μερα το αποτελεσμα. Τα καφε μπορει να μην ειναι κ τιποτα μπορει κ εγκυμοσυνη πρεπει να κανεις υπομονη λιγες μερες ακομα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!

τελικα τυχαια ήτα τα καφε ροζ υγρά γιατι δυστυχώς αδιαθέτησα!

ερχομαστε σε ελεύθερη επαφή από τον Σεπτέμβρη μέρα παρα μερα ή και κάθε μέρα!! εγώ έκανα κάποιεσ ορμονικές εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές !πιστεύετε ότι θα έπρεπε να ψαχτούμε και σε άλλες εξετάσεις ή ακόμα το διάστημα είναι μικρό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!

τελικα τυχαια ήτα τα καφε ροζ υγρά γιατι δυστυχώς αδιαθέτησα!

ερχομαστε σε ελεύθερη επαφή από τον Σεπτέμβρη μέρα παρα μερα ή και κάθε μέρα!! εγώ έκανα κάποιεσ ορμονικές εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές !πιστεύετε ότι θα έπρεπε να ψαχτούμε και σε άλλες εξετάσεις ή ακόμα το διάστημα είναι μικρό?

 

Λυπάμαι εύχομαι ο έπομενας μήνας να ναι ο τυχερός.Αν είσαι γύρω στα 30 θεώρω είναι νωρίς για ψάξιμο.Μετά τον 1 χρόνο μπορείς να κάνεις μια σαλπιγγογραφία και σπερμοδιάγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...