Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κλομιφαιν.....


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!! Θα ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια πήραν κλομιφαιν... Πόσο γρήγορα μεινατε έγκυος..; Εγώ είμαι στο δεύτερο κύκλο για προσπάθεια κ εύχομαι να πετύχει αυτή τη φορά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας κορίτσια!!!! Θα ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια πήραν κλομιφαιν... Πόσο γρήγορα μεινατε έγκυος..; Εγώ είμαι στο δεύτερο κύκλο για προσπάθεια κ εύχομαι να πετύχει αυτή τη φορά...

 

Συμπασχουσα!

Καλη μας επιτυχια και καλα αποτελέσματα μας ευχομαι! Κανετε σπερματεγχυση ή ειστε στη διαδικασία φυσικών επαφων;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα ξεκινησατε;;;; Ή είστε στο δεύτερο κύκλο σαν κ μας;;

 

Στον 2ο κυκλο. Σκεφτομαστε να κανουμε ακομη μια αποπειρα σε περίπτωση που ειναι αρνητικη η παρουσα κι επειτα θα παμε σε σπερματεγχυση.. Εσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκανα δύο προσπάθειες αλλά χωρίς επιτυχία....:-( δεν ξέρω αν θα πάω για τρίτη όμως...Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε εσάς και να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκανα δύο προσπάθειες αλλά χωρίς επιτυχία....:-( δεν ξέρω αν θα πάω για τρίτη όμως...Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε εσάς και να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα αμέσως!

 

Να ρωτησω τι δοση επαιρνες;; Σου εδωσε καποια υποστηρικτικη αγωγη για ενδομητριο ή προγεστερονη; Πώς σκεφτεστε να προχωρησετε; Εγω σκέφτομαι το ενδεχόμενο σπερματεγχυσης χωρις φαρμακευτικη αγωγη,δηλ σε φυσικο κυκλο, αλλα δεν ξερω ματα ποσο εχει νοημα...

Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνα ένα χαπάκι την ημέρα απο την δεύτερη έως την πέμπτη ημέρα του κύκλου. Και μετά cyclacur (τα άσπρα μόνο) για να βοηθήσει το ενδομήτριο να παχύνει γιατί (αν το λέω καλά) η clomiphene χαλάει το ενδομήτριο. Και εμένα ο γιατρός μου μου είπε για σπερματέγχηση αλλά λέω αυτό τον μήνα να μην κάνω κάτι και να ψάξω για μια δεύτερη γνώμη... Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνα ένα χαπάκι την ημέρα απο την δεύτερη έως την πέμπτη ημέρα του κύκλου. Και μετά cyclacur (τα άσπρα μόνο) για να βοηθήσει το ενδομήτριο να παχύνει γιατί (αν το λέω καλά) η clomiphene χαλάει το ενδομήτριο. Και εμένα ο γιατρός μου μου είπε για σπερματέγχηση αλλά λέω αυτό τον μήνα να μην κάνω κάτι και να ψάξω για μια δεύτερη γνώμη... Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα υπάρχει?

 

Κανενα! Ανεξηγητη!!! Εμενα δεν μ ειπε ακομα για σπερματεγχυση, αλλα αρχισα να το σκέφτομαι εντονα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κι απο μενα.

παλιοτερα ειχα κανει θεραπεια με κλομιφαινη κ ειχε πιασει στο δευτερο κυκλο αλλα ειχα αποβολη.

ιωαννα εσυ παιρνεις υποστηρικτικη αγωγη?

καλη επιτυχια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα.

παλιοτερα ειχα κανει θεραπεια με κλομιφαινη κ ειχε πιασει στο δευτερο κυκλο αλλα ειχα αποβολη.

ιωαννα εσυ παιρνεις υποστηρικτικη αγωγη?

καλη επιτυχια σε ολες.

 

Καλημερα, εύχομαι η επόμενη φορα να ειναι τυχερη... Οχι δεν λαμβάνω κατι υποστηρικτικα,καθως μου ειπε η γιατρος μου οτι ολα ειναι καλα. Πληρω τις προϋποθέσεις υποστηριξης εγκυμοσυνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εύχομαι η επόμενη φορα να ειναι τυχερη... Οχι δεν λαμβάνω κατι υποστηρικτικα,καθως μου ειπε η γιατρος μου οτι ολα ειναι καλα. Πληρω τις προϋποθέσεις υποστηριξης εγκυμοσυνης

 

Αυτο ειναι πολυ καλο!

Ευχομαι να εχεις πετυχει αυτη τη φορα και να μη χρειαστει κατι παραπανω.;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αν έχεις κάνει ολες τις εξετάσεις και είναι καλές τότε οπλίσου με υπομονή και θα σου έρθει το μωράκι. Αν πάλι δεν έχεις υπομονή σύζητησε το με τον γιατρό σου για σπερματέγχυση. Αν και γνώμη μου απο την στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να ηρεμήσεις, να βγάλεις απο το μυαλό σου όλες αυτες τις σκέψεις, νομίζω οτι το άγχος είναι ο νούμερο ένα εχθρος! Εγώ έχω κάποια θεματάκια και ηλικία σχεδόν 36 για αυτό το κυνηγάω..

 

 

Κανενα! Ανεξηγητη!!! Εμενα δεν μ ειπε ακομα για σπερματεγχυση, αλλα αρχισα να το σκέφτομαι εντονα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα είμαι στην προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι... Είχα δυστυχώς το Δεκέμβρη βιοχημικη κύηση και έτσι ξεκίνησα την θεραπεία αυτή... Ελπίζοντας να μείνω σύντομα πάλι έγκυος και να πάνε καλά... Είμαι στο δεύτερο κύκλο και παίρνω δύο χάπια για πέντε μέρες.. Στο πρώτο κύκλο πήρα μόνο ένα χάπι... Έτσι μου είπε η γυναικολογο... Είμαι αισιόδοξη ότι θα πετύχω το στόχο μου απλά απογοητευτικα τόσο πολύ το Δεκέμβρη που έμεινα έγκυος αλλά το έχασα πολύ γρήγορα που φοβάμαι μην πάθω το ίδιο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού έμεινες μια φορά θα ξανά μείνεις σίγουρα ξανά!! Στο εύχομαι να είναι κ σύντομα!! Να είσαι αισιοόδοξη!! Κ έγω έχω ήδη ενα παιδάκι 2 χρονών το οποίο το απέκτησα εντελώς φυσιολογικά και τώρα πολεμάω για το δεύτερο.

 

 

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα είμαι στην προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι... Είχα δυστυχώς το Δεκέμβρη βιοχημικη κύηση και έτσι ξεκίνησα την θεραπεία αυτή... Ελπίζοντας να μείνω σύντομα πάλι έγκυος και να πάνε καλά... Είμαι στο δεύτερο κύκλο και παίρνω δύο χάπια για πέντε μέρες.. Στο πρώτο κύκλο πήρα μόνο ένα χάπι... Έτσι μου είπε η γυναικολογο... Είμαι αισιόδοξη ότι θα πετύχω το στόχο μου απλά απογοητευτικα τόσο πολύ το Δεκέμβρη που έμεινα έγκυος αλλά το έχασα πολύ γρήγορα που φοβάμαι μην πάθω το ίδιο....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...