Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξαφνικη αιμοραγια 8εβδομαδα


Recommended Posts

Κοριτσια σος.ειμαι χαλια!!!!πρινχτες πηγα στο γιατρο και ειδαμε το μωρακι μας και ολα ηταν τελεια!!!!σημερα το πρωι ξαφνικα αιστανθηκα ενα σπλατς και γεμισα αιμα....ο γιατροσ μου ειπε κατι για αυτοματη αποκοληση κσι μου ειπε κρεβατι και ουτροτζεσταν.,εχει τυχη σε καμια κοπελα αυτο?σας παρακαλω οσες εχετε εμπειρισ απαντιστε μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σος.ειμαι χαλια!!!!πρινχτες πηγα στο γιατρο και ειδαμε το μωρακι μας και ολα ηταν τελεια!!!!σημερα το πρωι ξαφνικα αιστανθηκα ενα σπλατς και γεμισα αιμα....ο γιατροσ μου ειπε κατι για αυτοματη αποκοληση κσι μου ειπε κρεβατι και ουτροτζεσταν.,εχει τυχη σε καμια κοπελα αυτο?σας παρακαλω οσες εχετε εμπειρισ απαντιστε μου...

 

Να εισαι ψυχραιμη κοπελα μου. Ειναι συνηθισμενα αυτα δυστυχως γιατι μας αναστατωνουν. Ξαπλα και προγεστερονη οπως σου ειπε ο γιατρος σου και ολα θα πανε καλά !! Μην φοβασαι!

Να προσεχεις και να ξεκουραζεσαι .Εγω ειχα καφε απο την 6η εως την 7η και λιγο παραπανω. Σηκωνομουν μονο για τουαλετα και δωξα το Θεο σταματησε και ελπιζω να μην το ξαναδω. Ολα μες το παιχνιδι ειναι , ας κανουμε οτι πρεπει και ολα θα πανε καλά!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ Κ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ....ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ Π[ΕΡΑΣΕ..ΣΤΗΝ 8Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ..ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ...ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω την αγωνια σου και την στενοχωρεια σου.

Περασα ακριβως το ιδιο στην 9η εβδομαδα. Ξαφνικη αιμορραγια σαν περιοδο και ακομα πιο πολυ. Μπηκα αμεσως στο νοσοκομειο ομως, με ορο ακινησια και προγεστερονη. Η νοσοκομειο η κλινικη ηταν οι επιλογες συμφωνα με το γιατρο. Αποκολληση πλακουντα. Δεν πιστευα στα αυτια μου οταν μου ειπαν στον υπερηχο οτι η καρδουλα του χτυπαει κανονικα. Μειωθηκε το αιμα μετα απο 2 ωρες και ειχα εως 2-3 ημερες. Αλλα λιγο καφε αιμα ειχα ακομα και εναν μηνα μετα.

Το ξεπερασαμε και τα καταφεραμε.

Ευχομαι και σε εσενα το ιδιο, να πανε ολα καλα και σημερα που σου γραφω να εισαι καλυτερα.

Επεξεργάστηκαν by ΛΕΜΟΝΙΑ2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα.....Ευτυχώς η αιμοραγια κράτησε μόνο 1 μερα και το μωράκι το είδαμε τη παρασκευή και είναι πολύ καλά!!Το θέμα είναι ότι ενώ ειμουνα καθαρή 6μερες και είπα τέρμα...Χτες ξανά είδα καφέ σκούρο αίμα στη σερβίρεται και στο σκούπισμα...Και με έχει πιάσει φόβος για το μωράκι μου...Έχουν περάσει 20 μέρες από το κόκκινο αίμα.εινσι λογικό το καφέ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα.....Ευτυχώς η αιμοραγια κράτησε μόνο 1 μερα και το μωράκι το είδαμε τη παρασκευή και είναι πολύ καλά!!Το θέμα είναι ότι ενώ ειμουνα καθαρή 6μερες και είπα τέρμα...Χτες ξανά είδα καφέ σκούρο αίμα στη σερβίρεται και στο σκούπισμα...Και με έχει πιάσει φόβος για το μωράκι μου...Έχουν περάσει 20 μέρες από το κόκκινο αίμα.εινσι λογικό το καφέ?????

 

Κορίτσι ενημέρωσες τον γιατρό σου?Να ξεκουράζεσαι και να μην ανγχώνεσαι!Πάντως σε μένα που παλλινδρόμησε δεν είδα ποτέ αίμα!Δεν είναι πάντα ανησυχητικό αρκεί να ένημερώνεις και τον γιατρόσου για να σε καθοδηγεί αναλόγως!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.....Ευτυχώς η αιμοραγια κράτησε μόνο 1 μερα και το μωράκι το είδαμε τη παρασκευή και είναι πολύ καλά!!Το θέμα είναι ότι ενώ ειμουνα καθαρή 6μερες και είπα τέρμα...Χτες ξανά είδα καφέ σκούρο αίμα στη σερβίρεται και στο σκούπισμα...Και με έχει πιάσει φόβος για το μωράκι μου...Έχουν περάσει 20 μέρες από το κόκκινο αίμα.εινσι λογικό το καφέ?????

 

Κορίτσι ενημέρωσες τον γιατρό σου?Να ξεκουράζεσαι και να μην ανγχώνεσαι!Πάντως σε μένα που παλλινδρόμησε δεν είδα ποτέ αίμα!Δεν είναι πάντα ανησυχητικό αρκεί να ενημερώνεις και τον γιατρόσ ου για να σε καθοδηγεί αναλόγως!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.....Ευτυχώς η αιμοραγια κράτησε μόνο 1 μερα και το μωράκι το είδαμε τη παρασκευή και είναι πολύ καλά!!Το θέμα είναι ότι ενώ ειμουνα καθαρή 6μερες και είπα τέρμα...Χτες ξανά είδα καφέ σκούρο αίμα στη σερβίρεται και στο σκούπισμα...Και με έχει πιάσει φόβος για το μωράκι μου...Έχουν περάσει 20 μέρες από το κόκκινο αίμα.εινσι λογικό το καφέ?????

 

Καλημερα!!να ενημερωσειε τον γιατρο σου κ να μην αγχωνεσαι!!εγω εοχα λιγο αιμα στην 7η εβδομαδα κυησης αν θυμαμαι καλα.τωρα ειμαι στην 23η και ολα ειναι μια χαρα.τοτε μου ειχε δωσει προγεστερονη για λιγες μερες κ μου συνεστησε ξεκουραση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...