Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΕΑ-ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ!


Dennia

Recommended Posts

Καλησπερα σας!!!

Ψαχνω με μεγαλη αγωνια να βρω καποιον μαιευτηρα γυναικολογο που να συνεργαζεται με το Ρεα κ να εχει το ιατρειο του στα Νοτια Προαστια-Πειραια! Θα με ενδιεφερε για ευνοητους λογους να μην ειναι φραγκοφονιας γιατι εχω διαβασει πολλα σε αναζητησεις στο φορουμ κ εχω ομολογουμενως απογοητευτει...

Οποια προταση ευπροσδεκτη!! <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα συμφωνήσω για τον Καρκάνη... Αν δεν αποφάσιζα να γεννήσω Έλενα (λόγω baby friendly και φθηνών μονόκλινων) , αυτόν είχα επιλέξει για γιατρό. Γλυκός άνθρωπος, πολύ οικονομικός και καθόλου φραγκοφονιάς παρόλο ιδιώτης (σε αντίθεση με πολλούς στο Έλενα). Να συμπληρώσω ότι στο σημείο που βρίσκεται βολεύει και το μετρό του Αλίμου αλλά και πολλά λεωφορεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν κατά τη γνώμη μου να βρεις έναν μαιευτήρα πρώτα που να μπορείς να τον εμπιστευτείς και να ξέρεις ότι θα σε σεβαστεί και το μαιευτήριο άστο τελευταίο. Εκτός κι αν είσαι δημότης Π. Φαλήρου που έχεις κάποια έκπτωση στο Ρέα, διαφορετικά υπάρχουν και καλύτερες επιλογές από πολλές απόψεις.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Miriki ακριβώς αυτό συμβαίνει! Είμαι δημότης π.φαληρου κ ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί συνεργάζεται αφενός με Ιασω, αφεταιρου τόσα χρόνια που με παρακολουθεί οι τιμές των υπηρεσιών του παρόλο που έχει αναλάβει όλη την οικογένεια δε γίνονται ποτέ λιιιιγο φιλικοτερες.. Επίσης μου φαίνεται λίγο πιο ασφαλές που έχω το μαιευτήριο δίπλα μου απτό να τρέχω 30χλμ μακρυά..

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!! :D

 

Όσον αφορά τον κ.Καρκανη μήπως έχει πέσει στην αντίληψη σας ή αμοιβή που ζητάει? Δε το κρύβω, καίγομαι για τα οικονομικά..:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πρέπει να βεβαιωθείς ότι το μαιευτηριο που επιλέγεις σου παρέχει τις υπηρεσίες που θέλεις και για τον τοκετό σου και για την εκεί διαμονή σου και πως η πολιτική που ακολουθεί σου ταιριάζει ή είναι αρκετά ευέλικτη ώστε να μπορεί να ικανοποιήσει τις επιθυμίες σου (π.χ. διαρκής συγκατοίκηση με το μωρό, θηλασμός, πρωτόκολλα για τον τοκετό κλπ).

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα το δευτερο γιο μου στο Ρεα .Ουτε κι εγω μπορω να πω πως εμεινα ευχαριστημενη ιδιαιτερα από το Ρεα...για καινουριο μαιευτηριο περιμενα πολύ περισσοτερα.Απο το Ιασω παλι που γεννησα τον πρωτο γιο μου...παροτι ειχα ακουσει πολλα αρνητικα...εγω εμεινα πολύ ευχαριστημενη.Καπου υπαρχει και ένα θεμα σχετικα με το Ρεα...διαβασε το οποτε μπορεις να εχεις μια ιδεα να ξερεις τι να περιμενεις.

 

Αν θελεις να θηλασεις να εισαι ξεκαθαρη γιατι εγω τρεις μερες που εμεινα ολο μπουκαλακια με ξενο εβλεπα να πηγαινοέρχονται στις διπλανες μου και μονίμως λεγανε δωστου τωρα συμπλήρωμα και στο Σπιτι θα το κοψετε.Εμενα επειδή ηταν το δευτερο και τους ειπα πως ειχα ηδη ιθηλασει 20 μηνες τον πρωτο δε πολυασχοληθηκαν ευτυχως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω,παντως, ειμαι από εκείνες που έμειναν απολύτως ευχαριστημενες από το Ρέα. Εχω τις πιο γλυκές αναμνήσεις επειδη εκει γεννήθηκε η κόρη μας, αλλά κ από το όλο κλίμα κ την περιποίηση.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ανήκω στις πολύ ευχαριστημένες από το Ρέα..Δεν θήλασα όμως εξαιτίας ενός ιατρικού θέματος. Έκανα δεύτερη καισαρική, η πρωτη ήταν στο Μητέρα..τι να πω...σε όλα πολύ ευχαριστημένοι, σχεδόν δεν κατάλαβα επέμβαση, όλοι ευγενέστατοι..αφού περνάω απέξω και το κοιτάζω με νοσταλγία σχεδόν

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κορίτσια μου...

Ή αλήθεια είναι ότι δε το έχω επισκεφτεί από κοντά κ δεν έχω δει τους χώρους του... Έχω διαβάσει διάφορα τοπικς κ για το Ρεα κ για τα αλλά μαιευτήρια... Έχω καταλάβει λοιπόν,κ είναι κ λογικό, ότι οι απόψεις διίστανται.. Από πρώτο χέρι ξέρω αοτην αδερφή μου που γέννησε στο Ιασω κ έδωσαν ένα σκασμο λεφτά ότι δεν έμεινε ευχαριστημένη... Ειλικρινά θεωρώ ότι είναι τύχη ή βάρδια που θα πέσεις..ο όροφος.. Οι νοσοκόμες..όλα... Οπότε γιαυτό δίνω περισσότερη βάση στο γιατρό..κ για το μαιευτήριο απλά λέω άγιος ο θεός..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να μη παρεξηγηθω η φοβησω οποια μελλουσα μανουλα προκειται να γεννησει στο ΡΕΑνα ξεκαθαρισω οτι το ΡΕΑ ειναι καινουριο μαιευτηριο, πληρως εξοπλισμενο και καλο μαιευτηριο.Θεωρω οτι σε καποια θεματα θα μπορουσαν να ειναι καλυτεροι...ειδικα στο θηλασμο και στα επισκεπτηρια.Αλλιως μια χαρα μαιευτηριο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κορίτσια μου...

Ή αλήθεια είναι ότι δε το έχω επισκεφτεί από κοντά κ δεν έχω δει τους χώρους του... Έχω διαβάσει διάφορα τοπικς κ για το Ρεα κ για τα αλλά μαιευτήρια... Έχω καταλάβει λοιπόν,κ είναι κ λογικό, ότι οι απόψεις διίστανται.. Από πρώτο χέρι ξέρω αοτην αδερφή μου που γέννησε στο Ιασω κ έδωσαν ένα σκασμο λεφτά ότι δεν έμεινε ευχαριστημένη... Ειλικρινά θεωρώ ότι είναι τύχη ή βάρδια που θα πέσεις..ο όροφος.. Οι νοσοκόμες..όλα... Οπότε γιαυτό δίνω περισσότερη βάση στο γιατρό..κ για το μαιευτήριο απλά λέω άγιος ο θεός..

 

Και πολυ καλα κανεις...στο μαιευτηριο εξαλλου 3 μερες θα μεινεις...δε θα κατσεις για μιαμζωη.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κορίτσια μου...

Ή αλήθεια είναι ότι δε το έχω επισκεφτεί από κοντά κ δεν έχω δει τους χώρους του... Έχω διαβάσει διάφορα τοπικς κ για το Ρεα κ για τα αλλά μαιευτήρια... Έχω καταλάβει λοιπόν,κ είναι κ λογικό, ότι οι απόψεις διίστανται.. Από πρώτο χέρι ξέρω αοτην αδερφή μου που γέννησε στο Ιασω κ έδωσαν ένα σκασμο λεφτά ότι δεν έμεινε ευχαριστημένη... Ειλικρινά θεωρώ ότι είναι τύχη ή βάρδια που θα πέσεις..ο όροφος.. Οι νοσοκόμες..όλα... Οπότε γιαυτό δίνω περισσότερη βάση στο γιατρό..κ για το μαιευτήριο απλά λέω άγιος ο θεός..

 

Ντενια καλησπερα τι κανεις; τελικα την εκανες τη χοριακη σημερα; Περιμεναμε ολη μερα διπλα να μας πεις τα νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το θηλασμό κ το Ρέα ειχα ακούσει κ Εγω παλιότερα διαφορα περιεργα. Πάντως Εγω που γέννησα πριν 6 μήνες (Αν κ Εγω προσωπικά δε θηλασα) στις κοπέλες που ήμασταν μαζι στο δωματιο (παρόλο που δεν ήμασταν rooming in) τα βραδια τους άφηναν τα μωρά παραπάνω ωρες, έρχονταν μαιες κ βοηθούσαν, η έφερναν θήλαστρο για άντληση γάλακτος για Τη μια που είχε διδυμακια πρόωρα. Στην τελευταία βέβαια της έφερναν κ συπληρωμα, Αλλα ήταν ειδική περίπτωση. Τελος παντων, οντως, για 2-3 μερες θα καθίσεις, Αλλα επειδή θα τους σκάσεις αρκετα χρήματα, τουλάχιστον να μείνεις ικανοποιημένη απο τις παροχές τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...