Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαστολή με πόνο;;


Ioanna85

Recommended Posts

Καλημερα σας!ειμαι στην 39+2 αισίως χωρις καθολου συσπάσεις και ουτε ίχνος πόνου!θελω να ρωτήσω τις πιο έμπειρες,υπαρχει περίπτωση να εχω διαστολή κ να μην το εχω καταλάβει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βεβαίως! μπορεί να έχεις διαστολή και να μην έχεις καταλάβει τίποτα. Περισσότερο εάν το παιδί έχει "κατέβει" χαμηλά στη λεκάνη. Λογικά στην 39 θα σε βλέπει ο γιατρός κάθε εβδομάδα, άρα θα το δει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ xena!ουτως η άλλως μπαίνω την πεμπτη με πρόκληση κ εχω αρχίσει να εχω λίγη αγωνία!μεχρι τωρα δεν ειχα διαστολή κ σκεφτομαι μηπως οι ώρες του τοκετού ειναι ατέλειωτες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ κοριτςια!απλα οσο να ναι εχει αρχίσει η αγωνία..ο γιατρός μου είπε να μπω τεταρτη βραδυ μετα τις 12 να μου ξεκινήσουν την προετοιμασία κ εκείνος λεει θα έρθει το πρωι νωρις.τι θα κανω εγω εκει τόσες ώρες;;ποσες ώρες θα με ετοιμάζουν πια;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ειμαι 35 + εβδομαδων.τις τελευταιες μερες εχω πολλα πονακια το μωρο το νιωθω χαμηλα ανααμεσα στα ποδια και χω πολυ πονο στα κοκκαλα χαμηλα σε σημειο να μην μπορω να αλλαξω ουτε πλευρο την νυχτα ουτε να περπατησω ευκολα.συσπασεις αρκετες και πονος στη μεση.ειμαι διακοπες και χω αγχωθει δευτερα θα με δει ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ειμαι 35 + εβδομαδων.τις τελευταιες μερες εχω πολλα πονακια το μωρο το νιωθω χαμηλα ανααμεσα στα ποδια και χω πολυ πονο στα κοκκαλα χαμηλα σε σημειο να μην μπορω να αλλαξω ουτε πλευρο την νυχτα ουτε να περπατησω ευκολα.συσπασεις αρκετες και πονος στη μεση.ειμαι διακοπες και χω αγχωθει δευτερα θα με δει ο γιατρος.

 

Ολα να αυτα που νιωθεις ειναι φυσιολογικα...πονος στα κοκαλα ιδιαιτερα στη μεση και αναμεσα στα ποδια λες και εχεις μια πετρα και να μην μπορεις να περπατησεις...Μην αγχωνεσαι εγω ολα αυτα τα ειχα απο αρχη του 8ο μηνα και γεννησα στις 38+5...Με το καλο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα απο.αυτα.γεννησα με καισαρικη και τωρα εχω ραντεβου να γεννησω στις 38 εβδομαδες και εχω αγχωθει αν θα περασουν οι 3 εβδομαδες.κατι ασχετο το στηθος τωρα στο τελος δεν επρεπε να φουσκωσει;εμενα εχει ξεπρηστει εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα απο.αυτα.γεννησα με καισαρικη και τωρα εχω ραντεβου να γεννησω στις 38 εβδομαδες και εχω αγχωθει αν θα περασουν οι 3 εβδομαδες.κατι ασχετο το στηθος τωρα στο τελος δεν επρεπε να φουσκωσει;εμενα εχει ξεπρηστει εντελως.

 

Στο στηθος γενικα περα απο τους πρωτους μηνες εγω δεν ειδα ιδιαιτερη διαφορα...Με το που γεννησα δια μαγειας πριστηκε κ πονουσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...