Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γνωρίζετε τα inofert;


Recommended Posts

 

 

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση έχ πολυκυστικές και προσπαθώ για παιδάκι σήμερα μίλησα με τον γυναικολόγο μου και είπε οτι μπορώ άφοβα να πάρω αυτά που μου συστήνει λέγονται ινοφέρτ και είναι φυτικά, δεν προκαλεί καμια ζημια και μπορώ να τα ξεκινήσω, τα ξέρετε εσείς;;; έχετε καμια ανάλογη εμπειρία;;

664332kudkur4ig0.gif

Θαύματα γίνονται,αρκεί να το πιστέψεις, απλα πραγματοποιούνται πάντα μια μέρα αργότερα από όταν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα. Είμαι ήδη μαμά προσπαθούμε για το 2ο παιδάκι και μόλις ανακαλύψαμε ότι εμφανίστηκαν κύστες και στις 2 ωοθήκες. Η γιατρός μου συνέστησε τις συγκεκριμένες βιταμίνες σε συνδυασμό με μια θεραπεία για τις πολυκυστικές. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν τις έχω πάρει ακόμα αλλά ή γιατρός μου πιστεύει πολύ στη βοήθεια αυτού του σκέυάσματος οπότε αφού της έχω μεγάλη εμπιστοσύνη θα τα πάρω και βλέπουμε. Εύχομαι σύντομα να έχεις θετικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σήμερα ο δικός μου γιατρός συνέστησε να πάρω τα Inofert...2 φακελάκια την ημέρα...

Έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και αντίσταση στην ινσουλίνη. Προσπαθούμε για 2ο παιδί αλλά δεν έχω ωορρηξία κάθε μήνα και γι΄αυτό μου συνέστησε να πάρω τα clomiphene για πρόκληση της ωορρηξίας και παράλληλα τα ινοφερτ για ενίσχυση. Θα δείξει...

Στο πρώτο μας παιδί δεν αντιμετώπισα δυσκολία σύλληψης οπότε και δεν είχα διαγνωστεί με το ΣΠΩ και την αντίσταση στην ινσουλίνη. Έμεινα έγκυος σε 1,5 μήνα με φυσικό τρόπο, δίχως φάρμακα και τώρα η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι λίγο που βλέπω δυσκολία στην σύλληψη 2ου παιδιού ...

Τα ινοφερτ είναι βιταμίνες και θα ψάξω να τις παραγγείλω. Ξέρετε το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρυσα και ευχομαι συντομα να αποκτησεις και το δευτερο παιδακι σου εμεις βρισκομαστε στην προσπαθεια για το πρωτο παιδακι και ο γυναικολογος μου μου εδωσε τα inofert κοστιζουν 15 ευρω το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι φυτικα και ισως κανει καλη ποιοτητα ωαριων εσενα τη σου ειπε ο γιατρος σου τωρα με τα inofert θα κανεις παρακολουθηση με κολπικο υπερηχο???

664332kudkur4ig0.gif

Θαύματα γίνονται,αρκεί να το πιστέψεις, απλα πραγματοποιούνται πάντα μια μέρα αργότερα από όταν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρυσα και ευχομαι συντομα να αποκτησεις και το δευτερο παιδακι σου εμεις βρισκομαστε στην προσπαθεια για το πρωτο παιδακι και ο γυναικολογος μου μου εδωσε τα inofert κοστιζουν 15 ευρω το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι φυτικα και ισως κανει καλη ποιοτητα ωαριων εσενα τη σου ειπε ο γιατρος σου τωρα με τα inofert θα κανεις παρακολουθηση με κολπικο υπερηχο???

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια!

 

Από μικρή είχα ασταθή περίοδο αλλά με πριμολουτ ανα διαστήματα, ρύθμιζα την περίοδο ώστε να μην ξεπερνούν οι κύκλοι τις 45-50 μέρες. Έμεινα έγκυος σε μόλις 1,5 μήνα δίχως καμία θεραπεία. Ημουν τυχερή όπως λέει ο γιατρός μου. Μετά την γέννα του 1ου μου παιδιού και λόγω πάλι απουσίας της περιόδου, ξανάεκανα ελεγχους και μου πρωτοανέφεραν το ΣΠΩ και την αντίσταση στην ινσουλίνη. Από τότε λαμβάνω glucophage και αντισυλληπτικά ώστε να έχω σταθερή περίοδο.

Μόλις σταμάτησα τα αντισυλληπτικά για προσπάθειες 2ου παιδιού, πάλι άφαντη η περίοδος... Στον επόμενο κύκλο που θα έχω (μετά την λήψη πριμολουτ), θα πάρω για πρώτη φορά clomiphene για πρόκληση ωορρηξίας αλλά και inofert. Την 9η μέρα θα με δει ο γυναικολόγος με υπέρηχο.

Μακάρι να έχουμε αποτελέσματα θετικά...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Έχουν αποτέλεσμα?

 

Χθες από την 1η μέρα κύκλου μου έως την ωορρηξία (εάν υπάρξει...) ξεκίνησα τα ινοφερτ...για πρώτη φορά!!! Παράλληλα ξεκίνησα σήμερα και τα clomiphene για πρόκληση ωορρηξίας... Περιμένω το ραντεβού με τον γιατρό την άλλη εβδομάδα που θα κάνω υπέρηχο. Να δούμε τί θα δούμε :!::!::!:

Μακάρι να πιάσουν όλα αυτά και να έχουμε θετικά αποτελέσματα...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.

Σκεφτομαι κι εγω να ξεκινησω αυτα τα χαπια αλλα στα φαρμακεια που πηγα δεν τα εχουν.Εσεις απο που τα πηρατε?

 

Kαλησπέρα!

Τα πήρα μέσω παραγγελίας από το ιντερνετ. Πλήρωσα 16,1? με πληρωμή μέσω τραπέζης (14 τα ινοφερτ και 2,1 τα μεταφορικά για επαρχία).

Μένεις Θεσσαλονίκη;

Το φαρμακείο είναι στη Νεάπολη Θεσ/κης. Θα σου στείλω π.μ. για τα στοιχεία του φαρμακείου εάν σε ενδιαφέρει.

Καλή επιτυχία!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κορίτσια εσάς τί σας σύστησαν οι γιατροί σας; Σε τί δόση να πάρετε τα ινοφερτ;

Εμένα μου είπε να λαμβάνω 2 φακελ. πρωί και βράδυ από την 1η μέρα κύκλου έως και την ωορρηξία. Όμως διαβάζοντας το φυλλάδιο του κουτιού, είδα οτι προτείνει 1 φακ/ ημέρα. Ακολουθώ την συνταγή του γιατρού και βλέπουμε...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια κορίτσια εσάς τί σας σύστησαν οι γιατροί σας; Σε τί δόση να πάρετε τα ινοφερτ;

Εμένα μου είπε να λαμβάνω 2 φακελ. πρωί και βράδυ από την 1η μέρα κύκλου έως και την ωορρηξία. Όμως διαβάζοντας το φυλλάδιο του κουτιού, είδα οτι προτείνει 1 φακ/ ημέρα. Ακολουθώ την συνταγή του γιατρού και βλέπουμε...

 

Καλημερα ηλιοβασιλεμα εγω προς το παρον παιρνω 1 φακελακι καθε μερα πριν το φαγητο χωρις συνδυασμο κλομιφαινη ή σερπαφαρ τωρα κοντευω να τα τελειωσω αλλα 3 φακελλακια μου εμειναν και θα παω να αγορασω κ αλλο κουτι. Ηλιοβασιλεμα τη εννωεις οτι το παιρνεις "εως και την ωορρηξια"??? δηλαδη μετα την ωορρηξια τα σταματας και τα ξανα αρχιζεις απο την αρχη του καινουριου κυκλου??? ξερει καποια αλλη να μας πει αν ειναι αποτελεσματικα για τις πολυκυστικες και αν καταφεραν με αυτο το σκευασμα να συλλαβουν???

664332kudkur4ig0.gif

Θαύματα γίνονται,αρκεί να το πιστέψεις, απλα πραγματοποιούνται πάντα μια μέρα αργότερα από όταν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Για τα ινοφερτ χρειάζεται συνταγή γιατρού? Τι λένε οι οδηγίες τους?

 

Δεν συνταγογραφούνται.

Είναι βιταμίνες που τις αγοράζεις από μόνη σου σε φαρμακείο, περίπου 14-16? το κουτί με τα 30 φακελάκια Inofert.

Γράψε στο Google : inofert και θα σου βγάλει την σελίδα του με πληροφορίες.

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ηλιοβασιλεμα εγω προς το παρον παιρνω 1 φακελακι καθε μερα πριν το φαγητο χωρις συνδυασμο κλομιφαινη ή σερπαφαρ τωρα κοντευω να τα τελειωσω αλλα 3 φακελλακια μου εμειναν και θα παω να αγορασω κ αλλο κουτι. Ηλιοβασιλεμα τη εννωεις οτι το παιρνεις "εως και την ωορρηξια"??? δηλαδη μετα την ωορρηξια τα σταματας και τα ξανα αρχιζεις απο την αρχη του καινουριου κυκλου??? ξερει καποια αλλη να μας πει αν ειναι αποτελεσματικα για τις πολυκυστικες και αν καταφεραν με αυτο το σκευασμα να συλλαβουν???

 

Πρώτη φορά τα παίρνω!!! Έτσι μου είπε ο γιατρός, 2 φακ. πρωί και βράδυ ανά ημέρα από την 1η μέρα κύκλου μέχρι την ωορρηξία!!!

Έχω Σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και αντίσταση στην ινσουλίνη, δεν κάνω ωορρηξία κάθε μήνα, οπότε μάλλον μου πρότεινε τα ινοφερτ ο γιατρός εκτός του σπω και για την βοήθεια πρόκλησης της ωορρηξίας. Θα με παρακολουθήσει με υπέρηχο την 9η μέρα κύκλου και θα τον ξαναρωτήσω τον γιατρό εάν θα τα συνεχίσω ή όχι τα ινοφερτ...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Για τα ινοφερτ χρειάζεται συνταγή γιατρού? Τι λένε οι οδηγίες τους?

 

αυτες ειναι η οδηγιες του ινοφερτ http://www.inofert.gr/files/inofert.pdf

664332kudkur4ig0.gif

Θαύματα γίνονται,αρκεί να το πιστέψεις, απλα πραγματοποιούνται πάντα μια μέρα αργότερα από όταν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Και εμένα σήμερα ο δικός μου γιατρός συνέστησε να πάρω τα Inofert...2 φακελάκια την ημέρα...

Έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και αντίσταση στην ινσουλίνη. Προσπαθούμε για 2ο παιδί αλλά δεν έχω ωορρηξία κάθε μήνα και γι΄αυτό μου συνέστησε να πάρω τα clomiphene για πρόκληση της ωορρηξίας και παράλληλα τα ινοφερτ για ενίσχυση. Θα δείξει...

Στο πρώτο μας παιδί δεν αντιμετώπισα δυσκολία σύλληψης οπότε και δεν είχα διαγνωστεί με το ΣΠΩ και την αντίσταση στην ινσουλίνη. Έμεινα έγκυος σε 1,5 μήνα με φυσικό τρόπο, δίχως φάρμακα και τώρα η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι λίγο που βλέπω δυσκολία στην σύλληψη 2ου παιδιού ...

Τα ινοφερτ είναι βιταμίνες και θα ψάξω να τις παραγγείλω. Ξέρετε το κόστος;

 

καλησπερα!!εχω ακριβως το ιδιο θεμα με σενα,πολυκιστηκες ,ωορρηξια που δεν ειναι τακτικη καθε μηνα κτλ. εγω ειμαι στο τεταρτο κουτι (παιρνω κα8ημερινα ενα φακελακι το πρωι) σε συνδιασμο με clomifain!

μπορει να μην εχω μεινει ακομα εγγυος ομως επιτελους με τα ΙΝΟFERT εχω τακτικα οωρηξια!!!!οποτε..αναπτερωθηκαν οι ελπιδες μου.Το κοστος τους ειναι 14,90? :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!εχω ακριβως το ιδιο θεμα με σενα,πολυκιστηκες ,ωορρηξια που δεν ειναι τακτικη καθε μηνα κτλ. εγω ειμαι στο τεταρτο κουτι (παιρνω κα8ημερινα ενα φακελακι το πρωι) σε συνδιασμο με clomifain!

μπορει να μην εχω μεινει ακομα εγγυος ομως επιτελους με τα ΙΝΟFERT εχω τακτικα οωρηξια!!!!οποτε..αναπτερωθηκαν οι ελπιδες μου.Το κοστος τους ειναι 14,90? :wink:

 

Καλησπέρα Γιώτα.

Τα παρήγγειλα μέσω ιντερνετ σε τιμή 13?/κουτί.

Σου έστειλα π.μ.

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Kαλησπερα κοριτσια...εχω και εγω ΣΠΩ...ξεκινησα να παιρνω inofert απο τον απριλιο....εχω αδιαθετησει 3 φορες(θαυμα για μενα γιατι παιδευομουνα με και διαφορα αλλα κ γενικα εαν δεν επαιρνα ειχα καθε 6-7 μηνες περιοδο)...τωρα με αυτες τις βιταμινες εχω ανα 32,39,35 ημερες!!!κατι ειναι κ αυτο,αλλα παιδακι γιοκ.....θα θελα ενα τριτο..τα διδυμακια μου ειναι ηδη 6 χρονων!!!!!!σημερα ειμαι πρωτη ημερα και σκεφτομαι να ξεκινησω κλομιφενι 5-9 ημερα!!!!εμεινε καμια σας εγκυος με τα inofert?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Γεια σας κοριτσια!Ειμαι τοσο χαρουμενη που σας γραφω αυτο το μηνυμα.Σημερα μετα απο 18 μηνες προσπαθειων για μωρακι και μονο δυο μηνες χρησης του Inofert κρατησα στα χερια μου δυο θετικα τεστ εγκυμοσυνης!!!Ειμαι σον εβδομο ουρανο και πλεον απο προσωπικη εμπειρια λεω 'ναι'.Μιληστε με τον γιατρο σας και παρτε τα.ειναι τελειως φυτικα αλλα βοηθανε στις πολλυκιστικες οωθηκες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Ειμαι τοσο χαρουμενη που σας γραφω αυτο το μηνυμα.Σημερα μετα απο 18 μηνες προσπαθειων για μωρακι και μονο δυο μηνες χρησης του Inofert κρατησα στα χερια μου δυο θετικα τεστ εγκυμοσυνης!!!Ειμαι σον εβδομο ουρανο και πλεον απο προσωπικη εμπειρια λεω 'ναι'.Μιληστε με τον γιατρο σας και παρτε τα.ειναι τελειως φυτικα αλλα βοηθανε στις πολλυκιστικες οωθηκες!!!

 

Συγχαρητηρια!!! καλα στεριωματα να εχει!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητηρία για την εγκυμοσυνη σου !! Ολα να πανε τελεια!

 

Σχετικά με τα inofert βοηθανε και κοπελες που δεν εχουν θεμα με πολυκυστικές ? σε τι ακριβως βοηθανε ??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μπήκα και εγώ στην παρέα σας. Stalitsa 88 συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου. Να πανε όλα τέλεια μέχρι το τέλος. Σήμερα ξεκίνησα και εγώ inofert ένα φακελάκι την ημέρα όπως μου σύστησε ο γιατρός. Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 3,5 ετών, μια εγκυμοσυνη πριν την κορούλα η οποία για λόγους υγείας έπρεπε να διακοπεί και τώρα προσπαθούμε 4 μήνες για δευτερο. Ο γιατρός μου τα έδωσε για ενίσχυση γονιμότητας χωρίς να έχω ΣΠΩ καθώς κάνω ωορρηξία κάθε μήνα. Ελπίζω να βοηθήσει.

Η κορη μου, η ζωη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μπήκα και εγώ στην παρέα σας. Stalitsa 88 συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου. Να πανε όλα τέλεια μέχρι το τέλος. Σήμερα ξεκίνησα και εγώ inofert ένα φακελάκι την ημέρα όπως μου σύστησε ο γιατρός. Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 3,5 ετών, μια εγκυμοσυνη πριν την κορούλα η οποία για λόγους υγείας έπρεπε να διακοπεί και τώρα προσπαθούμε 4 μήνες για δευτερο. Ο γιατρός μου τα έδωσε για ενίσχυση γονιμότητας χωρίς να έχω ΣΠΩ καθώς κάνω ωορρηξία κάθε μήνα. Ελπίζω να βοηθήσει.

Καλησπέρα !

Να ρωτήσω σχετικά με τα inofert ? είναι βιταμινες ? Προσπαθούμε και εμεις ένα εξαμηνο τωρα , με κάθε μηνα ωορρηξια και τιποτα! Μακάρι να ερθει σ ολες μας συντομα !

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...