Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΗΤΩ-ΛΑΜΠΡΟΣ ΔΗΜΟΛΕΝΗΣ;


gogo38

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 5 months later...

Προκειται για ενα καταπληκτικο ανθρωπο. Γεννησα Απριλιο του 2013 στο Λητω. Ειναι νεος και ενω για πολλους ειναι αρνητικο εγω θεωρω οτι ειναι πολυ θετικο να εχεις διπλα σου εναν νεο επιστημονα παρα καποιον κυριουλη που εχει τελειωσει Ιατρικη εδω και 30 χρονια και να το ψαχνεις καθε φορα στα τηλεφωνα

 

Πραγματικα ο ανθρωπος οτι μου ειπε κατα την εγκυμοσυνη ισχυε 100%. Ουτε υπερβολες ουτε τιποτα και ολα πηγαν πολυ καλα (Φυσιολογικος Τοκετος)

 

Ενα επισης απο τα θετικα του ειναι οτι δεν θα σε πιεσει ποτε ανευ λογου για καισαρικη (θυμαμαι μου ειπε καποια στιγμη..." και εγω οταν θα παω 60 θα κανω μονο καισαρικες..." ) αλλα θα περιμενει ολα να εξελιχθουν φυσιολογικα μεχρι τελευταια στιγμη

 

Οποτε τον πηρα τηλεφωνο ηταν παντα εκει, εσπασαν τα νερα και εφτασε στο Λητω 30 λεπτα μετα από εμένα και κατα τη διαρκεια της γεννας ηταν καταπληκτικος με το τροπο που σου μιλουσε και σε ενθαρυννε.

 

Τελος αν θελετε τη συμβουλη μου , εμπιστευτειτε καλυτερα νεους ανθρωπους με ορεξη για δουλεια και ενημερωμενοι επιστημονικα παρα πολυσυζητημενα "και καλα" μεγαλα ονοματα που τους παρακαλας για να σε δουν και αντι αυτων σε στελνουν απο μαια σε μαια.

 

Και στο κατω κατω εμπιστευτειτε το ενστικτο σας και μην ακουτε κανεναν, απλα εμενα με κερδισε απο τη πρωτη επισκεψη και τελικα δεν απογοητευττικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mtn η ίδια άποψη υπερίσχυσε και σε εμένα τελικά. Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

 

Τον βρήκα τυχαία από τους ηλεκτρονικούς καταλόγους του site του ΕΟΠΥΥ και στην αρχή πήγαινα για απλή συνταγογράφηση και απλά πράγματα. Στην συνέχεια, μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικές, που έκανα αλλού, με προέτρεψε για σπερματέγχυση λόγω ανυπαρξίας προβλήματος. Το ένστικτό μου τον εμπιστεύθηκε, έμεινα έγκυος. Συνέχισα να τον βλέπω. Ενώ για λόγους οικονομικούς είχα αρχίσει και έβλεπα παράλληλα και έναν μεγάλο σε ηλικία γιατρό στο Έλενα, τελικά μετά από 3 επισκέψεις κάτι μου έλεγε να μείνω στον Δημολένη. Ύστερα μάλιστα και τον απαίσιο τρόπο που φέρθηκε ο "παπούλης" σε φίλη αποφάσισα 100% να δώσω κάποια χρήματα παραπάνω και να γεννήσω στο Λητώ, όπου ξεγεννάει αποκλειστικά ο Δημολένης.

 

Ακολούθησα το ένστικτό μου, αν και κάποιες φορές αναρωτήθηκα αν ένας νέος έχει την κατάλληλη εμπειρία. Η απάντηση μου ήρθε στον 7ο...είχα μία πανεύκολη εγκυμοσύνη όταν στον 7ο ξαφνικά παρουσίασα μία πολύ επικίνδυνη για το μωρό πάθηση που λέγεται χολόσταση κύησης (τα συμπτώματα είναι φαγούρα σε παλάμες και πέλματα και γενικά σε όλο το σώμα μετά) Ξαφνικά μετατράπηκε σε κύηση υψηλού κινδύνου με φόβο να χάσουμε το μωρό ανά πάσα στιγμή. Όταν του είπα τα συμπτώματα το κατάλαβε με την μία, συνεργάστηκε χωρίς να το παίξει αυθεντία και ντίβα με τον γεννετιστή μου, που μου έκανε τις αυχενικές και την Β' επιπέδου, με παρακολούθησαν μέχρι το τέλος ανά εβδομάδα σχεδόν με πολλές εξετάσεις και το τράβηξε μέχρι εκεί που μας έπαιρνε για να αναπτυχθεί το μωρό, να μην μπει θερμοκοιτίδα και να είναι ασφαλές. Γέννησα 1 μέρα πριν μπω στον 9ο με καισαρική και όλα πήγαν άψογα. Μου έκανε και δώρο μόλις γέννησα και ενώ γιόρταζε την Ανάσταση ήρθε και με είδε στο μαιευτήριο!Είναι ένας -σπάνιος για τις μέρες μας- καλός άνθρωπος και μετά γιατρός, ήρεμος, μετριόφρων, απλός, αυθεντικός και ελπίζω να μείνει έτσι. Τι να πω άλλο; Η τύχη με ευνόησε και ήρθε στον δρόμο μου:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειναι πανω απο ολα ανθρωπος!! Με στηριξε ψυχολογικα καθ' ολη την περιοδο των προσπαθειων μεχρι να μεινω εγκυος, μου εδινε παντα τις πιο σωστες συμβουλες χωρις να με πανικοβαλλει, μου σταθηκε και μετα την παλλινδρομη που ειχα περσι το καλοκαιρι, με παρακολουθουσε σε ολη την εγκυμοσυνη που παρολο που δεν ηταν υψηλου κινδουνου εγω φοβομουν και ειχα τρομερη αναγκη την καθοδηγηση του! Επειδη ομως ο καλος γυναικολογος στον τοκετο φαινεται, ειχα τις επιφυλαξεις μου μεχρι τελους... Λιγες μερες πριν την ΠΗΤ μας δειχνει ο υπερηχος οτι ο μπεμπης μας ειναι πανω απο 4 κιλα και αποφασιζουμε να μπουμε για προκληση. Αλλος θα με εβαζε για καισαρικη χωρις δευτερη κουβεντα... Μου εξηγησε βεβαια οτι με τοσο μεγαλο μωρο δεν ειναι απιθανο να καταληξουμε σε καισαρικη, αλλα αυτο θα γινει μονο εαν κριθει αναγκαιο για το καλο και το δικο μου και του μωρου! Εγω τον παρακαλουσα να το αποφυγουμε αλλα τελικα αποφασισα να αφησω τον ανθρωπο να κανει τη δουλεια του... Τελικα μπηκαμε για προκληση το βραδυ, εκεινος ηταν διπλα μου μεχρι να βεβαιωθει οτι ολα πανε καλα και το επομενο πρωι ηρθε παλι για να προχωρησουμε την προκληση. Το μεσημερι, παρα το γεγονος οτι το σωμα μου δεν ανταποκρινοταν ιδιαιτερα στα φαρμακα, με πολλη υποστηριξη απο το γιατρο, γεννησα φυσιολογικα το μικρο μου πλασματακι 4240!!!! Ο γιατρος εμεινε μαζι μου μεχρι το βραδυ που βγηκα απο την ανανηψη, ηρθε παλι να με δει τις επομενες 3 μερες που εμεινα στο μαιευτηριο, αν και ηταν σαββατοκυριακο! Δεν ειμαι απλως ευχαριστημενη απο τη συνεργασια μας αλλα κατενθουσιασμενη!!

Μη σας τρομαζει το γεγονος οτι ειναι νεος! Ισα ισα ειναι πιο ανοιχτομυαλος, ξερει να ακουει τις ασθενεις του και δεν κοιταει τη βολη του! Κι αν καπου χρειαστει η εμπειρια, δε δισταζει να ζητησει βοηθεια απο τους συναδελφους του!

Νιωθω πολυ τυχερη που τον γνωρισα στην αρχη της καριερας του και μακαρι να γινει "ονομα" γιατι τετοιοι ανθρωποι το αξιζουν πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Doctor Dimolenis is a great doctor!

 

I gave birth naturally at Leto hospital in February 2014 to my first baby which was weighting almost 4 kg. I was very pleased to have Dimolenis as my doctor during both pregnancy and labour.

 

Although I had an ʽeasyʼ pregnancy without major problems, I really value the fact that doctor Dimolenis was always available. He makes the future mother feel calm and safe. He is a doctor that listens.

 

The labour was not easy due to the size and position of the baby (the baby did not enter the birth channel until the due date). The induction was necessary and the labour lasted many hours. During all this time there was support from Dr. Dimolenis and wonderful midwife he is coolaborating with, Helen Serpetini. They were both there without any time restrictions. The labour was performed the way me and my husband wanted i.e. naturally.

 

I definitely recommend this doctor!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Είμαι καινούργια και είπα & γω να κάνω την αρχή απο αυτό το forum και να σας πω το πρόβλημα μου. Μετά απο πολλούς γιατρούς και πολλές εξετάσεις κατέληξα στον κ. Δημολένη. Το πρόβλημα μας είναι "ανεξήγητη υπογονιμότητα", μετά απο 2 χρόνια προσπαθειών

Μας πρότεινε να προχωρήσουμε ένα βήμα παρακάτω και να κάνουμε σπερματέγχυση χωρίς φάρμακα.

Τι να κάνω βρε κορίτσια? Να τον εμπιστευτώ? Έχει κάνει κάποια κοπέλα με τον συγκεκριμένο γιατρό και να πέτυχε? Και αν ναι πόσες φορές προσπαθήσατε? Με φάρμακα ή χωρίς?

Συγνώμη για τις πολλές απορίες και ερωτήσεις αλλά πλέον έχω "χασει την μπάλα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
καμία δεν ξέρει βρε κορίτσια.......

elpida καλησπέρα,

εγώ με τον Λάμπρο (Δημολένη) κατάφερα μετά από 3 προσπάθειες σπερματέγχυσης να είμαι τώρα έγκυος σε διδυμάκια. Να τονίσω ότι η τυχερή μας φορά ήταν η 3ή και με δική του παρότρυνση σε φυσικό κύκλο. Εμπιστεύτηκα το λόγια της gogo38 και τον επισκέφτηκα πρώτη φορά και τώρα πια εμπιστεύομαι τον ίδιο. Είναι εξαιρετικός άνθρωπος και ήταν ο μόνος από όσους γιατρούς είχα δει που όταν έφυγα από την πρώτη μας επίσκεψη δεν έκλαιγα.

Εμείς μετά απο 2,5 χρόνια συνολικών προσπαθειών και 3 σπερματεγ. τελικά τα καταφέραμε και τώρα ελπίζουμε να πάνε ολα καλά και σε λίγους μήνες να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και για τον Λάμπρο πραγματικά έχω να πω μόνο τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

fyga καλησπέρα,

 

Ευχαριστώ πολύ που απάντησες στο μήνυμα μου!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα με το καλό τα διδυμάκια σας!!! Όλα να πάνε καλά!! (αν δεν τα έχεις ήδη στην αγκαλιά σου!!!:P)

Μετά και απο το δικό σου μήνυμα αποφάσισα να συνεχίσω με τον Δηλομένη και να κάνω σπερματέγχυση όπως μας είχε προτείνει. Η πρώτη ήταν σε φυσικό κύκλο, αλλά δεν πέτυχε.... και η δεύτερη ήταν με φάρμακα αλλά και αυτή δεν πέτυχε...... Μεγάλη απογοήτευση.... Ο γιατρός βέβαια λέει ότι αυτή η διαδικασία θέλει υπομονή και να κάνουμε ακόμη μία προσπάθεια τουλάχιστον!!! Πλέον δεν ξέρω αν πρέπει να συνεχίσω με άλλη προσπάθεια ή να πάω σε εξωσωματική......ή αν τελικά πρέπει να πάω σε ένα πιο εξειδικευμένο κέντρο... Είμαι πολύ μπερδεμένη :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!

Είχα γιατρό τον κυριο Δημολένη σε δυο εγκυμοσύνες και όλα πήγαν περίφημα και στις δυο, πρόκειται για έναν εξαιρετικό επιστήμονα και υπέροχο άνθρωπο, γνωρίστηκα τυχαία μαζί του και έκτοτε είναι ο αγαπημένος μου γιατρός. Απόλυτα έντιμος και ειλικρινής, πάντα διαθέσιμος ακόμα και στις πιο ακραίες ερωτήσεις, είναι νέος άνθρωπος και ανοιχτόμυαλος, δεν προσπαθεί να τρομοκρατήσει την έγκυο και ακόμα και όταν προκύπτει κάτι πιο σοβαρό είναι ψύχραιμος και το αντιμετωπίζει με ηρεμία και απόλυτη σοβαρότητα.

Και στις δυο εγκυμοσύνες κάναμε καισαρική λόγω δικού μου προβλήματος, ήταν δίπλα μου σε όλη την διαδικασία ακόμα και κατά την διάρκεια της προετοιμασίας , χαμογελαστός και ήρεμος, και με επισκεπτόταν καθημερινά κατά την διάρκεια της νοσηλείας μου μέχρι και τη μέρα που έφυγα.

Την δεύτερη δε καισαρική επειδή επέλεξα επισκληρίδιο κατόπιν δικής του παρότρυνσης θα τη θυμάμαι για πάντα ως την ωραιότερη στιγμή της ζωής μου. Για μένα είναι ο γιατρός της καρδιάς μου και τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ο φύλακας άγγελος μου!!πήγα με μια ψυχολογία το λιγότερο που έχω να πω ως το πάτωμα κι έφυγα λες κ βρήκα τον Θεό μου...Η αντιμετώπιση του ήταν για εμένα όχι ως ασθενή αλλά ως μια γυναίκα που λαχταρά να γίνει μητέρα...τα λόγια φτωχά για τον Λάμπρο!!!:):):D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...