Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα,

 

Ειμαι σχετικα καινουρια στο forum και η αληθεια ειναι οτι γραφω πρωτη φορα μια και με ενδιαφερει παρα πολυ η γνωμη σας στο...προβλημα μου!

 

Τωρα το μωρακι μου ειναι 15 μηνων και η αληθεια ειναι πως μεχρι σημερα καταφεραμε να θηλασουμε....Καποιες φορες του δινω και λιγο NOULAC με ψωμακι με το κουταλακι ετσι για να το μαθαινει, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θηλαζει. Θηλαζουμε το πρωι, καποιες φορες το μεσημερι οταν ειμαι σπιτι και εννοειται το βραδυ πριν κοιμηθει αλλα και οσες φορες ξυπνησει τη νυχτα!

 

Μεχρι σημερα ολα καλα....ομως...ερχεται καινουριο νινι σε λιγους μηνες (ειμαι 15+ εβδομαδων) και οι εξετασεις μου δειχνουν συνεχεια οτι εχω πολυ χαμηλο ασβεστιο και σιδηρο παρ'οτι παιρνω τα συμπληρωματα και σχετικα προσεχω την διατροφη μου. Ο γυναικολογος μου μου ζητησε να αποθηλασω μεχρι την επομενη επισκεψη μου η οποια ειναι σε 10 μερες, πραγμα υπερβολικα δυσκολο. Η αληθεια ειναι πως ουτως ή αλλως σκοπευα να θηλασω μεχρι να χρονισει το μικρο μου αλλα τραβηξε λιγο παραπανω μια και δεν ξερω πως να το σταματησω και θεωρουσα οτι θα το εκανε το μωρακι μου μονο του, πραγμα που τωρα θεωρω αδυνατο.

 

Γι'αυτο ζηταω την βοηθεια σας:

Υπαρχει τροπος να αποθηλασουμε χωρις να στεναχωρησω το μικρουλι μου??????????

 

Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη σε αυτην την φαση της ζωης μου αφου ειμαι αρκετα μπερδεμενη!

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας!

Δεν ειναι παιδαρος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου ζήσει το μωράκι σου και με το καλό και το δεύτερο!

Πώς ο γιατρός σου συσχετίζει τον θηλασμό με τα χαμηλά επίπεδα στο ασβέστιο και το σίδηρο;

Σου προτείνει να αποθηλάσεις πάρα πολύ γρήγορα, κάτι που είναι επικίνδυνο τόσο για σένα, όσο και για το μωρό σου. Στην περίπτωσή σου δεν υπάρχουν συσπάσεις, ούτε κάτι που να δείχνει ότι χρειάζεται άμεσος αποθηλασμός, η κύηση δεν κινδυνεύει λόγω του θηλασμού. Όσο για τις ελλείψεις του οργανισμού σου, μήπως θα έπρεπε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από κάποιον γιατρό που να ξέρει πώς λειτουργεί και πώς επηρρεάζει ορμονικά ο θηλασμός το σώμα σου στη διάρκεια της εγκυμοσύνης;

Δες εδώ, που έχει σημαντικές πληροφορίες για το θέμα που σε απασχολεί

http://www.kellymom.com/bf/tandem/index.html

 

Και επίσης εδώ, όπου έχει ξανασυζητηθεί στο φόρουμ.

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42023&highlight=%E8%E7%EB%E1%F3%EC%FC%F2+%EA%FD%E7%F3%E7

 

Και πάλι, έχεις χρόνο αν θέλεις να αποθηλάσεις να το κάνεις αυτό πιο ομαλά και προς θεού μην πάρεις χάπια για αποθηλασμό, απαγορεύονται στην κύηση!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...